Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

13 gru 2008, 12:49

my święta tradycyjnie u rodzicow i teściów. Trochę tu trochę tu. moja mama robi wigilię na 16, a teściowa na 19. odwrotnie, to teściowie by jęczeli, a tak kosztem małych ustępst święta pójda gładko. najważniejsze jest, że jedziemy na gotowe. tzn ja też przygotowuję rzeczy, ale tak bardziej pod nas i to, czego nie będzie u teściów to zabieram do nich ze sobą. tak więc uszka z grzybami będe miala swoje, kutię, śledzie i kapustę z grochem. Dzisiaj robię uszka, właśnei grzybki stygną i zaraz mielimy i robimy. Zamrożę i zostanie niewiele.
Rzeczywiście ustalanie na ostatnią chwilę jest niezbyt mądre. ja mam już ustalone od tygodnia jak będą święta wyglądać.

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

13 gru 2008, 17:49

Własnie zapakowałam pieniczki do piekarnika :-D Ale pachnie:)
Ja robie z miodu od znajomego co ma swoją pasieke :-D chyba wielokwiatowy ale nie dam glowy. Scukryl się od lata to potrzymałam słoikw ciepłej wodzie i znów był płynny. Co do sposobu robienia to ja najpierw mieszam suche skaldniki osobno,, osobno miód ubijam z jajkami, a potem wszystko mieszam i dodaje oleju i wody, a potem do lodówki na 2h, zawsze był dobre, więc moze sie teraz też udadzą.

Nie mam wody niestety :ico_zly: bo mi coś grzbią przy kanalizacjii nawet nie ma jak do kibelka iść, ale jeszcze tylko pół godzniy.

Sylwia -gratuluje samochodziku :ico_brawa_01: Tosia też tak póxno chadzała spać, ale od tygdnia kąłdę ją o 15min wcześniej i wczoraj była już 21, bo inaczej to rzeczywiście nie ma dla siebie ani grama czasu.

Co do świąt, my tradycyjnie koło 17 wigilia u Teściów na dole, a o 20 u moich rodziców, tam zostajemy na noc, oni zajmuja się Tosią a my an pasterke a potem na chwilke do znajomych, zbieramy się w 10osób najbliższych przyjaciół i mamy swoją wigilie :-D tak już od 4 lat, powoli robi się tradycja.

Tosia poszła do babci na dół więc jest cisza, a za godzinke wychodze na miasto. Miłej niedzielli!!

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

13 gru 2008, 21:22

sylwia ja też gratuluję autka. wyleciało mi to z głowy. Manualnej skrzyni biegów się nie zapomina. Ja osobiście uwielbiam zmieniać biegi i czasem mój me się denerwuje, że ciągle mieszczam, ale co tam. Każdy woli, co kto lubi.

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

14 gru 2008, 10:40

Hej!!!
My juz z powrotem w Krakowie...Bylo super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Poznan jest na prawde przepiękny!!!!

Sylwia gratuluje autka :ico_brawa_01: Patryczek sliczny!Widzialam na nk :ico_brawa_01:

Yvone Ty to Koboto meczysz sie z chorobami Amelki a juz nie wspomne o tym jak Ami sie meczy!Miejmy nadzieje ze wszytsko bedzie ok!Nelina dzis obudzila sie zaglucona wiec tez nie wiem co Nas czeka....

Ania jak tam szalony weekend? :-D

Wczoraj czytalam was a ze bylo pozno to nie pamietam dokladnie o czym wiec ide sobie przypomniec!
Aha glowny topik na tt to PIERNICZKI :-D Musza byc pyszne!!!!Ja nie pieke bo mi sie nie chce ale na bank bede piekla ciasta!!!

Noi jezscze remonty,tapety i lampy!Super te rzeczy!!!Moja Mama ma zamiar w czerwcu tapetowac.Wybrala sliczne tapety,jedna ciemna na jedna sciane a inna na pozostale i troche jasniejsza.Ona moze sobie pozwolic na ciemna tapete bo ma bardzo jasny pokoj i okna na calej scianie wiec nie zaciemni go w ogole...

Moj A popil sobie w nocy z przyjacielem bo do Nas przyjechal i poszedl spac chyba o 5.Ale bedzie umieral dzis :ico_brawa_01: Pikek wlasnie dla nich jakies miesko na obiadek...

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

14 gru 2008, 12:45

Ja nie pieke bo mi sie nie chce ale na bank bede piekla ciasta!!!
ja sie nie podejmuje pieczenia ciast bo to za trudne :-) ale wam fajnie z tymi imprezami , ja mialam zaproszenie na wczoraj ale nie poszlam, chociaz Marek powiedzial ze zostanie z Lenka to jakos nie moge sie przelamac.

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

14 gru 2008, 13:03

Janiolku ja z przelamaniem nie mam zadnych problemow bo czasem tzreba odpoczac od dziecka...ale o co chodzi??czego sie boisz??

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

14 gru 2008, 13:43

Chyba najbardziej tego ze jak kiedys sie z Markiem pokloce to on mi powie ze on tyra a ja nic nie robie - dlatego tez mam taka kape ze sprzataniem bo uwazam ze skoro on pracuje to ja powinnam wzamian zajac sie domem tak zeby byl bez zarzutow, a nie potrafie

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

14 gru 2008, 14:22

Janiolku ale Ty wychowujesz Lenke a to jest praca...

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

14 gru 2008, 14:42

martuunia1, wiem. Ty chyba sie z powolaniem minelas, trzeba bylo na psychologie isc :ico_oczko: wrzuce pranko, Marek na gieldzie.
Mysle ze najwiekszy problem jest przez to ze Kraina Maluszkow jest droga. Jakby to kosztowalo 500zl a nie 850 to nawet bym nie myslala zeby w przyszlym roku startowac do smorzadowego zlobka.

[ Dodano: 2008-12-14, 13:45 ]
http://krainamaluszkow.pl/
w galerii jest moj ziec :-D

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

14 gru 2008, 17:41

Witajcie:)
chyba tez sie wezme za jakies pierniczki... chyba Yvon pisala ze ma przepis na orzechowca ja poprosze...
Ale pobalowalam w piatek wczoraj caly dzien wegetowalam... organizm sie odzwyczail od alkoholu a to ze jak glupia sie dorwalam to inna sprawa... katastrofa... do dzisiaj nie pale... moze pociagne to ile wlezie i w ten sposob rzuce?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości