Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

06 sty 2009, 20:09

Witam piękne Panie. Ostatnio nie zaglądałam bo strasznie marudny zrobił się ten mój Kubuś. Taki jakiś płaczek się zrobił i cały czas musi ktos z nim byc w pokoju bo innaczej płacze a jak ja sie pojawiam albo mąż to od razu biediem na czworakach i wisi u naszych nóg. Wydaje mi sie, że on protestuje, że musi zostawać z dziadkami a my idziemy do pracy. :ico_olaboga: :ico_szoking: :ico_placzek: I tak teraz jakos mniej siedze przed komp żeby pobyc z Kubusiem więcej.

[ Dodano: 2009-01-06, 19:12 ]
Anuszka napisał/a:
dziewczyny, czy wasze dzieci tez chwytaja przewaznie w lewa raczke rozne przedmioty??

u nas też róznie raz w jedna raz w druga. A i nauczył się kiwac głową jak się mu mówi NIE NIE NIE to kiwa tak fajnie główką no i jeszcze powili robi PAPA tylko, że zaciśniętą piąstka :ico_brawa_01: :-D
A dzis nawet dałam mu kiwi - krzywił się ale paszcza była cały czas otwarta. :-D No i widzę że znowu zaczynaja mu iść zęby. :ico_olaboga:

[ Dodano: 2009-01-06, 19:23 ]
No a co do nocek to jestem padnięta... a myslalam, że u nas jest tak fatalne a widzę, że i u Was nie za ciekawie. Kiedy kolega przespi noc z jedna pobudką????? a o całej nocy nie śmiem nawet marzyć :ico_oczko: :ico_olaboga:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

06 sty 2009, 21:13

zirafka, będzie dobrze :ico_pocieszyciel: Może faktycznie Kubuś za Wami tęskni?

Jestem :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Ewka co chwilę wydzwania do P. i chce pieniądze pożyczyć. Nie rozumie tłumaczenia, że nie mamy. Bo przecież P. tak ładnie zarabia :ico_szoking: Tylko dlaczego po zapłaceniu wszystkich rachunków i rat, po wykupieniu pampersów i jedzonka dla Tosi, po zrobieniu miesięcznych zakupów (chemia, żywność długoterminowa typu ryż) zostaje nam 300zł na życie? Bo cholera czegoś tu nie rozumiem. Utrzymujemy całe mieszkanie, płacimy wszystkie rachunki,a zombie ma rentę całą dla siebie, Ewka jej część kasy zabiera i jeszcze im mało??? Jak się wkurzę to jutro pójdę gdzie trzeba i powiem parę słów.

Tosia już śpi. Oby do rana, bo jest masakryczna.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

06 sty 2009, 21:20

Anuszka mój przeważnie w lewą rączkę bierze wszystko. Ale rozmawiałam o tym z lekarzem i mi powiedział że do drugiego roku życia nie można stwierdzic czy dziecko będzie mankutem czy nie gdyz kształtują się półkule.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 sty 2009, 21:22

dziewczyny co dajecie maluchom na kolacje i sniadanka?? oprocz kaszek i mleka??

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

06 sty 2009, 21:27

Ja daję Tosi owsiankę z miodem i owocem na śniadanko albo chlebek z czymś tam :ico_oczko: A kolacji nie jada, bo po kąpieli dostaje 210ml mleka.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

06 sty 2009, 21:43

Anuszka mój przeważnie w lewą rączkę bierze wszystko. Ale rozmawiałam o tym z lekarzem i mi powiedział że do drugiego roku życia nie można stwierdzic czy dziecko będzie mankutem czy nie gdyz kształtują się półkule.
jesli to faktycznie prawda, to jetem spokojniejsza :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :-)
dziewczyny co dajecie maluchom na kolacje i sniadanka?? oprocz kaszek i mleka??
na sniadanie daję mu kromkę z serkiem bialym takim do samrowania ze szczypiorkiem albo z ziloami ( jadl juz nawet czosnkowy :-D ) albo z szyneczką Kupuję mu dobre masełko i szynkę bez konserwantów :-) a na kolacje je mleko tyko na razie, bo po kapieli on musi miec butlę przynjamniej na razie :-)

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

06 sty 2009, 21:46

Doczytałam was wczesniej nie miał neta cos robili ale juz jest.

Po 16 prawie mi sie swiat zawalił dzwonił mój tata że mamę zabrało pogotowie z pracy do szpitala :ico_placzek: :ico_placzek: . Mama dostała szoku limfatyczngo na jakiś lek który wzięła dzis o 13 przed pracą a w pracy koło 16 dostała strasznych bóli jelita aż pod klatkę piersiową i zaczeło jej ręce wykrecać , w ustach suchość , no i utrata świadomości :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_olaboga: . Dobrze że moja siostra blisko mamy pracy ma swój sklep i szybko pobiegła do karetki pojechały do szpitala i cały czas była przy mamie. Mama dostała kkroplówke oczyszczającą i przeciwbólową , zrobili wyniki i prześwietlenia. Siostra mówiła że naprawde bardzo grożnie to wyglądało :ico_placzek: w pracy u mamy dziewczyny które dzwoniły po karetkę to myslały że to wylew i strasznie sie bały ale dobrze że szybko zareagowały :ico_sorki: . Moja mama jest uczulona na pyralgine i penicylinę i ich pochodne, wzieła lek na przeczyszczenie bo jutro miała iść na przeswietlenie kregosłupa wiec musiała być dobrze przeczyszczona. A w naszym szpitalu na oddziale wewn. to masakra tyle ludzi że mamę na korytarzu położyli a kroplówka wisiala na stojaku na ubrania :ico_olaboga: :ico_zly: ale juz mama jest w domu. Strasznie sie bałam że coś wykryja że coś poważnego :ico_placzek: . Jak byłam dzieckiem pamietam jak mama wzieła pyralginę a jeszcze nie wiedziała że jest na nia uczulona , boziu myslałam że umre ze strach co sie z nia działo nie było z nia kontaktu ,byłam przy niej wtedy i strasznie płakałam :ico_placzek: w pore karetka przyjechała mama dostała 10 zastrzyków i było dobrze.

Przepraszam że tak nie na temat ale musiała :ico_placzek:

[ Dodano: 2009-01-06, 20:50 ]
Joanna24 napisał/a:
Anuszka mój przeważnie w lewą rączkę bierze wszystko. Ale rozmawiałam o tym z lekarzem i mi powiedział że do drugiego roku życia nie można stwierdzic czy dziecko będzie mankutem czy nie gdyz kształtują się półkule.
jesli to faktycznie prawda, to jetem spokojniejsza
moja chrzesnica jest leworęczna i kuzynka jest nauczycielką , ja tam sie bym nie martwiła jakby Franek był leworeczny , leworeczni ludzie są bardzo inteligetni.

[ Dodano: 2009-01-06, 20:52 ]
dziewczyny co dajecie maluchom na kolacje i sniadanka?? oprocz kaszek i mleka??
franek je parówkę lub kanapke lub deserek owocowy a kaszkę czasem na kolacje przed kąpielą a po kąieli cycuś .

[ Dodano: 2009-01-06, 21:07 ]
Acha Franuś przeszedl kilka kroczków przy łózeczku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2009-01-06, 21:10 ]
Ale posta wysmarowałam :-) bedziecie miały czytania :ico_szoking: :ico_sorki:

Emila śliczny ma Marcyś kolczyk :ico_oczko: :ico_brawa_01: dodaje mu urody.

Małgośka biedna Tosia ale dobrze że to ząbki a nie jakeś inne problemy.

Aniu żaba zagladaj czesciej :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

06 sty 2009, 22:16

dziewczyny, czy wasze dzieci tez chwytaja przewaznie w lewa raczke rozne przedmioty??
moja do tej pory wszystko brała lewą rączką ale od kilku dni zauważyłam, że zaczyna przestawiac się na prawą :ico_brawa_01:

Małgośka super Tosia pokazuje te klopoty :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: niesamowita jest i jakie ma ciemne wloski :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Kupuję mu dobre masełko
a ja ostatnio kupilam masło fińskie - takie w niebieskim papierku i wiecie że jest pyszne. nasze masł polskie sie chowaja :ico_noniewiem:

asiab dobrze ze tak szybko zareagowali i mamie juz lepiej :ico_olaboga:

[ Dodano: 2009-01-06, 21:17 ]
Brawa dla Franusia za kroczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

06 sty 2009, 22:38

Acha Franuś przeszedl kilka kroczków przy łózeczku
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: No to na roczek pójdzie sam :-D
Asiu przykro mi, że Twoja mama musiała cierpieć, ale dobrze, że była szybka reakcja i pomoc :ico_sorki: I że wszystko już dobrze.
Małgośka super Tosia pokazuje te klopoty :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: niesamowita jest i jakie ma ciemne wloski :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
dziękuję :ico_wstydzioch: Postaram się jeszcze złapać moment, jak karmi tatę :-D Jest wtedy niemożliwa - na siłę mu wciska jedzenie do ust :-D A włoski faktycznie ma gęste i już dość długie i ciemne (na filmiku mokre po kąpieli). Zastanawiam się już nad kiteczką od czasu do czasu :-D Chociaż teraz to raczej pędzelek niż kitka będzie :ico_oczko:

Zapomniałam dodać, że Tosia ma coś ze skórą na czubku głowy - straszne łuski jej sie porobiły i taka skorupa :ico_olaboga: Podobne do ciemieniuchy, ale białe jak łupież. Dzisiaj to zauważyłam i od razu pytałam lekarkę. Może to być reakcja alergiczna, albo inny niezidentyfikowany powód. Na razie przez tydzień mam to traktować jak ciemieniuchę i obserwować. Jeśli oliwka i wyczesywanie nie pomogą to za tydzień mamy się zgłosić i dostaniemy specjalny płyn sterydowy.

Chyba za dużo tego wszystkiego na raz się zwaliło. Tak czuję, że chyba musiałabym się wtulić w pewne ramię i popłakać...

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

06 sty 2009, 23:34

malgoska dobrze ze to tylko zabki- uff nie chcialam wczesniej krakac ale moja bratanica ponad roczna miala nie dawno zapalenie jamy ustnej. miala najpierw plesniawke ale nie mogli jej wyleczyc i wtedy stan zapalny sie zrobil- ciezko z jedzeniem bylo ale w sumie to samo ja nie bolalo bo humor miala calkiem calkiem :-) ale dobrze ze to zabki! wyjda i po sprawie
Chyba za dużo tego wszystkiego na raz się zwaliło. Tak czuję, że chyba musiałabym się wtulić w pewne ramię i popłakać...
oj ja też chętnie bym się wtulila w pewne ramie, niestety to ramie spi pol zywe na kanapie i chrapie przez katar :ico_olaboga: a tez mam dzisiejszego dnie dosc!
obstawiam ze to kawalek chrupka albo okruszek chlebka

pudlo :ico_oczko:
a niech to :ico_oczko: fajnie mieć "coś" innego- ja mam plamke na plecach od urodzenia i ja bardzo lubie sama nie wiem czemu :ico_noniewiem:
dziewczyny, czy wasze dzieci tez chwytaja przewaznie w lewa raczke rozne przedmioty?? moj Olus tak... to znacyz ze bedzie mankutem?? :ico_noniewiem:
moj tez raz tak raz tak :-) Kiedys ogladalam taki program w tv i w tym programie bylo ze dziecko juz w brzuchu "wybiera" sobie raczke ssac palucha lewego albo prawego i jak na usg widzieli ze ssie np lewego to niby potem naprawde bylo leworeczne- niby to badania jakies robili ale czy ja wiem, moze zbieg okolicznosci?? :ico_noniewiem:
Przepraszam że tak nie na temat ale musiała :ico_placzek:
dobrze ze smutek na klawiaturze wystukalas- mi tez to pomaga. najważniejsze że wszystko się dobrze skonczylo
u mnie w domu to szpital "daleko od noszy" wszyscu chorzy mały swirowal duzy panikowal (chlop chory- tragedia...) a mnie na wieczor wzielo na porzadki :ico_szoking:
normalnie szok i to po okresie-dziwne chora wymeczona... cos z glowa mi sie chyba porobilo od tej choroby :ico_haha_01:

[ Dodano: 2009-01-06, 22:35 ]
o matko ile napisalam- zasmiecilam :ico_wstydzioch:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość