Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

19 mar 2008, 00:47

Anuszka jeżeli twój malec tylko sie czerwieni i wysila - to to chyba nie jest az tak źle, o kolce świadczyłob gdyby przy tym płakał, wyginał się itd - u nas tak było, mój synek odrywał sie wtedy od piersi i płakał, wyginał,,a jesli i wy macie taki problem - z perspektywy czasu moge Ci powiedzieć, że przejdzie ok 3 ,4 miesiaca - tak było u nas, żeby ulżyć - bo to jest najważniejsze - u nas pomagały masaże, tak jak pisały inne dziewczyny,leżenie na brzuszku, spanie na brzuszku - mój na poczatku nie znosił tej pozycji, później tak usypiał najlepiej, kropelki u nas nie pomagały, ale dawałam, i herbatke dawałam, sama parzylam koper włoski, nie dawałam tych herbatek gotowych, bo ponoć nie najlepiej działaja, ale to nie umiem powiedzieć bo nie dawałam na brzuszek na początku, w sumie teraz tez tylko wode podaje albo wode z wapnem, no i co |Ci moge jeszcze powiedzieć, tak sie zastanawiam czy ja oby za czesto mojego do piersi nie przystawiałam i moze stąd te bóle były że za często i za dużo..wiec może pomyśl i nad tym. życze spokojnego podejścia do tego typu problemów, bo to jest bardzo ważne!!!malec musi czuć że mama jest silna i zdolna pokonać nawet najgorszy ból brzuszka,,

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

19 mar 2008, 09:45

Aleksandrowicz, od kiedy mozna podawac ten koper? Moj Olus nie jest za maly? No i czy mam go sama pic czy dziecku dawac?? wolalabym ja pic.. dzieki, kochana!!

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

19 mar 2008, 13:44

Anuszka, ja mojemu dawałam tak od 4 tygodnia, sama tez piłam i rumianek tez piłam, aczko;lwiem nie mozna przesadzic - ja piłam po kubku max,

i Ty masz Aleksandra? :ico_brawa_01:

bedzie dobrze, mały szybko z tego wyrośnie!!

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

19 mar 2008, 15:18

Aleksandrowicz, tak, Oluś też :-)

dzieki za pomoc!

zamowilam dzis niemieckie kropelki Sab Simplex, ponoc dzialaja tez :-) Polecila mi dzis polozna, bo byla u nas.

Awatar użytkownika
evka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 25 lut 2008, 17:27

25 mar 2008, 14:49

hej Anuszka!
Piękny synuś!!!!

A wiesz, że na tym zdjęciu jest troszkę podobny do mojej Michasi?

Ja wreszcie znalazłam chwilę, żeby usiąść przed kompem. Zazdroszcę wszystkim, i Tobie też, ze znajdują czas na forum przy opiece nad maluszkiem.... Mi ciężko jest jakoś się zorganizować. Kiedy Misia śpi, ja też chcę wykorzystać ten czas na odpoczynek i ląduję w łóżku. A wieczorem mam ten sam problem co ty. Mała płacze i fica nózkami, dopóki sobie nie pruknie. Jak ją przystawiam do piersi, to jest moment, ze się uspokaja, a nawet zasypia, ale chwilę potem znów przerywa jedzenie, żeby rozwyć się do czerwoności. I tak ma codziennie od 16:30 do 19-20-tej. Czasami dłużej. Nie wiem czy to kolka, czy jak to można inaczej nazwać, bo w brzuszku słychać jednak takie bulgotanie i przelewanie się. Czasami aż mi się płacze z tej bezradności....Dawałam jej koperek, sama też trochę piłam, ale to nic nie pomagało. Na necie znalazłam info, że na niektore dzieci moze on działać zupełnie odwrotnie, czyli gazotwórczo. No więc odstawiliśy go. Jest trochę lepiej, ale tylko trochę. Misi trochę pomaga espumisan, ale staram się nie podawać go za często, bo to wiadomo - lek - i nie wiadomo jakie będzie miał skutki uboczne w przyszłości. Czasami jest tak, że mała popłacze ze 2 godz., odda gazy i jest ok. Ale jak widzę, że zachodzi mi się z placzu, to nie ma rady.

Awatar użytkownika
Madi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 193
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:49

30 mar 2008, 21:05

Dziewczyny, używałyście może "sab simplex" na kolki???

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość