Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

13 sty 2009, 16:00

ojaaa :O to dlatego wszedzie znajduje wlosiska :[ z Niny ubranek co chwile sciagam.. ale wlosow obcinac nie chce, wszyscy mi mowia, ze jak Nina zacznie mi ciagnac wlosy (co juz robi) to bede musiala obcinac zeby nie dawac jej co .. a ja zapuszczam juz tyle, chce miec do lopatek! Tak latwo sie nie poddam :)

A co do jedzenia to wlasnie nic nie jadlam (no dobra watrobke z cebula i kotlety mielone - przesadzilam troche, ale to bylo we srode - teraz lece znow na kurczaku, szynce drobiowej, biszkoptach i kisielu na wszelki wypadek)
Potowki to tez nie sa, bo potowki to taka malutka wysypka a ona ma plamy wielkie, a poza tym mamy w mieszkaniu 19, 20 stopni teraz bo widze ze im zimniej tym lepiej jej sie spi
Umowilam sie do lekarza na wizyte wiec zobaczymy - ale na pewno od kapieli bo przeczytalam ze woda bardzo wysusza skore dziecka i jeszcze ciepla to juz w ogole! A ja glupia nalewalam jej cieplej wody po to zeby z 15 minut sie plumkala i jak woda wystygla to wychodzilysmy :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: no nic czlowiek uczy sie na bledach :)

[ Dodano: 2009-01-13, 16:28 ]
Ach to przy okazji opowiem Wam cos... jak bylam w ciazy w 8 miesiacu, pojechalam po mame do fryzjera (jako ze slonce wtedy mocno naparzalo, byla godzina 17 to stanelam sobie pod taka jedna kamienica - zadnych zakacow, nic, bo tam byl cien (10 metrow dalej byl parking - tam swiecilo slonce) Jakis kolo wyskoczyl z okna i zaczal krzyczec ze mam przestawic auto, wiec go zlalam i powiedzialam, ze za 5 min wroce i sobie poszlam.. po czym do salony fryzjerskiego po 5 minutach wpada koles z aparatem, zaczyna pstrykac zdjecia, klac i mowic ze 5 minut minelo! Ja w ciazy nie wiem o co chodzi mowie do niego zeby wyszedl, on ze wezwie policje, ja ze prosze bardzo i niech razem z nia poczeka przy samochodzie, wlascicielka salonu go wygania, ten do niej zaczyna klac, w koncu poszedl - ale zdjecia zachowal na aparacie :O wiec jako ze mialysmy chwile czasu pojechalysmy na policje, co by na wszelki wypadek zlozyc skarge, ze zrobil te zdjecia zeby moc cos zrobic jak je gdzies wykorzysta. Oczywiscie zadnych zakazow tam nie bylo, on tylko ma pretensje ze wszyscy staja pod jego kamienica zamiast na parkingu (ach chcialabym dodac ze pod jego kamienica tez jest wlasnie parking wzdluz ulicy ) No i co?
I przyszlo mi wezwanie do sadu ze mam sie stawic, bo koles bedzie mial sprawe w sadzie bo on podobno to jakis psychol ... no i troche mi sie to nie usmiecha, bo mam teraz egzaminy, zaliczenia, musze jechac 100km z Nina tylko po to zeby powtorzyc poraz 100 to co sie tam dzialo ehhh no i zal mi juz tego Pana bo podobno ma mnostwo grzywien nalozonych - ale z drugiej strony - mialam ryzyko przedwczesnego porodu, mialam sie nie denerwowac, nie biegac, nie przemeczac - a ten kutas za kobieta w ciazy lata wiec nalezy mu sie!! Nie? :)

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

13 sty 2009, 17:39

yoanna pisze:- a ten kutas za kobieta w ciazy lata wiec nalezy mu sie!! Nie? :)

a jak pewnie ze sie nalezy :ico_szoking: jakis czubek, takich wielu jest co sie czepiaja byle gowna, ale zeby latac za toba klac i jakies zdjecia to juz przesada :ico_puknij:
yoanna pisze:Umowilam sie do lekarza na wizyte wiec zobaczymy - ale na pewno od kapieli bo przeczytalam ze woda bardzo wysusza skore dziecka i jeszcze ciepla to juz w ogole! A ja glupia nalewalam jej cieplej wody po to zeby z 15 minut sie plumkala i jak woda wystygla to wychodzilysmy no nic czlowiek uczy sie na bledach :)

mam nadzieje ze to tylko od wody :ico_sorki: i to nic innego teraz tyle alergi sie wszedzie panoszy :ico_sorki:

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

13 sty 2009, 22:29

witam dziewczyny cały dzionek bez neta :ico_placzek: dopiero teraz zaskoczył ,
Mi też wylatuja włosy masakrycznie a dotego ciagle mam wrażenie ze zaraz padne na ziemie ze zmeczenia ,do tego chodze ciągle głodna , ale połozna powiedziała ze po 3 miesiącach stresu zmeczenia , organizm musi odreagować , mam brać witaminki no i odpoczywac kiedy się da .
yoanna pisze:- ale na pewno od kapieli bo przeczytalam ze woda bardzo wysusza skore dziecka i jeszcze ciepla to juz w ogole!
no ja tez czytałam , ja teraz dodaje do wody troche oliwki i mały ma ładną skóre
yoanna pisze:a ten kutas za kobieta w ciazy lata wiec nalezy mu sie!! Nie? :)
niesamowita historia jasne ze mu się nalezy , nigdy nie wiadomo co takiemu szczeli do głowy .
U nas spokojnie a nawet monotonia , Antek ma tak juz ustalony rytm dnia ze to już nudne się robi :ico_oczko: no i od poaru dni wszystko pcha do buzi i potrafi w łóżeczku tak ładnie się przekręcić w poprzek łóżeczka no i zaczoł sie podciągać do siedzenia jak sie chwyci palców albo maskotki zawieszonej nad łózeczkeim to sie podniesie nawet jedna reka :ico_haha_01: a ja sie boje ze ta maskotka tego nie wytrzyma :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

13 sty 2009, 23:13

Monotonia .. ehh u mnie codziennie inaczej. Jedna rzecz jest dobra, ze w ciagu dnia przy otwartym oknie Nina spi do 3h.. i to by bylo tyle jezeli chodzi o sen w ciagu dnia. A mam pytanie - nie boicie sie przy tabletkach jednoskladnikowych tych przerw nocnych w karmieniu np 6 czy 8 h? Podobno trzeba karmic co 2.5, 3h systematycznie, a tu taka przerwa.. czytalam ze w momencie zajscia w ciaze podobno jest zagrozenie utrzymania plodu ale jak z plodem jest OK to zdrowiu dzieciatka nie zagraza niebezpieczenstwo .. ja mam takie schizy! Zrobilabym test sobie od czasu do czasu ale jedyny jaki robilam (Przy Ninie wyszedl pozytywnie :) i teraz sie boje :D wole nie probowac :) bo tam dwie kreski wyskoczyly mi po 2 sekundach :D no ale przez to ze przy Ninie bralam nieswiadomie tabletki i balam sie o jej zdrowie tak straszliwie, ze teraz na sama mysl, az mi dreszcze przechodza..

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

14 sty 2009, 00:16

witajcie kochaniutkie
Ja znow ze tak powiem caly dzien w robocie njpierw caly ten rytulal ze sprzataniem odciagnieciem pokarmu obiad i piuzniej klijentka i jutro to samo :ico_olaboga: A Weronisi to sie naprawde nalezy medal jak robie te baki to ona taka grzeczna ze kazdy w szoku ,Przyglada sie co jej kochana mleczarnia robi z tymi paniami i w najlepsze gada tyle i sie usmiecha jak by zabawiala to cale towazystwo KOCHANY SKARBEK, A jutro jeszcze szczepienie :ico_olaboga:
o Boze wlasnie sobie przypomnialam :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: masakra juz sie boje :ico_chory: :ico_olaboga:
yoanna pisze:ten kutas za kobieta w ciazy lata wiec nalezy mu sie!! Nie? :)
No ba kochana nalezy mu sie ty sie litujesz nad nim a on nad toba sie pastwil zamiast sobie odpuscic WARCHOL jeden :ico_zly: tacy kretyni doprowadzaja mnie do szalu wszystko im przszkadza
yoanna pisze:A ja glupia nalewalam jej cieplej wody po to zeby z 15 minut sie plumkala i jak woda wystygla to wychodzilysmy :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: no nic czlowiek uczy sie na bledach
Całkiem mozliwe ze to to mnie lekaz na porodowce mowil o tym zeby nie kapac za dlugo babelkow bo wysusza to bardzo skore dziecku i ze najlepiej smarowac taka sucha skore takim kremikiem jak np linomag bobo z witaminka A+E Zeby niezawierały tlenk cynku :ico_nienie: głęboko nawilzajace i bron panie Boże oliwki bo powiedzial zeby sie samym nasmarowac olejem ubrac w pizame i zaobaczyc jak to skora nie moze oddychacWiec oliwka raczej odpada :ico_nienie:
slonko2008 pisze:a teraz dodaje do wody troche oliwki i mały ma ładną skóre
kochana to jest fajny pomysl ale jak robisz to jak dzidzius nie ma nic ze skora bo jesli cos jest nie tak to oliwka moze zaostrzyc i bardziej podraznic skore maluszka, Ja sie przekonalam jak Weronisia miala to uczulenie i dolalam oliwki do kapieli to jej sie zaostrzylo wszystko wiec wiem ze lepiej zrezygnowac z oliwki przy
slonko2008 pisze:potrafi w łóżeczku tak ładnie się przekręcić w poprzek łóżeczka no i zaczoł sie podciągać do siedzenia jak sie chwyci palców albo maskotki zawieszonej nad łózeczkeim to sie podniesie nawet jedna reka :ico_haha_01: a ja sie boje ze ta maskotka tego nie wytrzyma
jakiej kolwiek zmienie na skorze :ico_oczko: He he he a to maly zdolniaczek silaczek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Trzymaj się maskotka bo twoj maly kolega musi sie kogos przytrzymac he he hefajowo musi to wygladac Ja to sie usmieje jak Weronisia probuje sie dzwigac tak bez niczego i :ico_oczko: jak polozysz jej reke na klatce piersiowej to orazu prubuje wykorzystac to zeby sie troszke dzwignac

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

14 sty 2009, 01:01

witajcie....ehhh...
nie chce mi sie nic pisac....wlasnie dowiedzialam sie ze moja dobra kolezanka-sasiadka, mama wrzesniowej Ksiezniczki, wrociła od pediatry z diagnoza oczoplasu....Maleńką czeka makabryczna ilość badań neurologicznych, a lekarze straszą że może stracic wzrok....normalnie siedze i ryczę....i dziekuję Bogu że mój Alus jest zdrowy...i błagam Go każdego dnia żeby nic mu się nie stalo...a w takich chwilach nawet bardziej niż zwykle....

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

14 sty 2009, 11:35

witajcie kochane znowu pierwsza :-D no to stawiam :ico_kawa: u nas nocka bardzo fajna mały ładnie zasnoł bez płaczu ale był juz tak zmęczony ze nawet nie miał siły płakac
zirca pisze: dziekuję Bogu że mój Alus jest zdrowy...i błagam Go każdego dnia żeby nic mu się nie stalo...a w takich chwilach nawet bardziej niż zwykle....
no zdrowe dziecko to naprawde szczeście , biedna twoja koleżanka biedna teraz umiera z niepokoju , :ico_placzek:
Zieca wysłałam Ci zaproszenie na NK :-D

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 sty 2009, 11:45

yoanna a ten gosciu to na serio czub maxymalny!!!!
Dana widze ze juz zaczelas prace prawie normalnie-przynajmniej pozniej szoku nie dostaniesz jak bedziesz musiala wrocic do roboty :-) i brawa dla ksiezniczki grzeczniutkiej :ico_brawa_01:
[slonko Igol tez ma ustalony rytm i czasem mnie tez juz to nudzi :)
Iga po szczepieniu wczorajszym ok-dalam jej za wczesu paracetamol i oznak szczepienia nie doznalam :ico_haha_01:
Zirca a jak ta choroba sie objawia????
Mi sie dzisisj snilo ze musialam zaszczelic tesciowa bo mi ukradla Igusia i nie chciala oddac a ja slyszalam jak ona placze bo jest glodna :ico_noniewiem:
Pogoda u nas sliczna wiec zaraz mloda nakarnie i na zakupy ruszami :-)

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

14 sty 2009, 11:56

witam! :-)
mmarta81 pisze:Mi sie dzisisj snilo ze musialam zaszczelic tesciowa bo mi ukradla Igusia i nie chciala oddac a ja slyszalam jak ona placze bo jest glodna

extra sen,współczuje ci taki koszmar :-D
mój mały już ładnie siedzi,znaczy podciąga się za moje rączki i fik i juz siedzi i nawet mu sie główka nie kiwa :ico_haha_02: a jak lubi to robić, :ico_haha_01: juz by najchętniej siedział,nie dziwie sie pewnie go plecy bolą :ico_haha_01:
Marta super że Igusi nic nie bylo po szczepieniu :ico_brawa_01:
ide do mojego gadulca,życze miłego dnia :-)

Awatar użytkownika
catherinepd
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2018
Rejestracja: 23 gru 2008, 22:07

14 sty 2009, 13:30

yoanna pisze:Umowilam sie do lekarza na wizyte wiec zobaczymy - ale na pewno od kapieli bo przeczytalam ze woda bardzo wysusza skore dziecka i jeszcze ciepla to juz w ogole! A ja glupia nalewalam jej cieplej wody po to zeby z 15 minut sie plumkala i jak woda wystygla to wychodzilysmy
na takie podrażnienie skórki działa nadmanganian potasu- do wanienki wsypujesz kilka ziarenek tak żeby woda delikatnie się zabarwiła i w tym kapiesz dzieciaczka. Ja to stosuję kiedy małej coś wyskoczy np na pupce. aha i kaapanie w przegotowanej wodzie tez pomaga.
Co wypadania włosów to jak pisze mmarta81 to wina hormonów. Trochę czasu musi upynąć nim wrócą do normy.
zirca pisze:ca"]wlasnie dowiedzialam sie ze moja dobra kolezanka-sasiadka, mama wrzesniowej Ksiezniczki, wrociła od pediatry z diagnoza oczoplasu...
ło matko! a jak to mozna rozpoznac?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2009, 16:01 przez catherinepd, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość