Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

20 mar 2008, 12:08

Dziękuję za życzonka

Czy wasz dzieci marzą po ścianach, Wiki jak dorwie cokolwiek to wpier po rączkach a potem ściana :ico_olaboga: u niej w pokoju jedna jest już cała pomazana, dopiero wczoraj to odkryłam, tzn Wiki mnie tam zaprowadziła :ico_oczko: Chyba ma to po tatusiu

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

20 mar 2008, 12:12

Widzisz edulitko też mąz pomyślał o następnym :-D Macie racje dwa szczęścia :-D Tylko jak te szcześcia zaczną rozrabiać :ico_brawa_01: Dzieci są kochane nawet jak nieznośne, niewyobrazam sobie życia bez nich :-) jak se otej miłości do nich myśle to aż się popłakałam. :-D Dziś mówie makusi żeby już nieszła do przedszkola tylko zostala w domu bo i tak grupy są łączone i mało dzieci może być, to wiecie co ona wybrała przedszkole. Troche tak dziwnie bo dopiero bedzie miała 6lat a już ma takie swoje życie wiecie koleżanki koledzy a potem mama. Mówi a co ja będe robic w domu :-)

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

20 mar 2008, 12:13

mazia, - niech pośpi jeżeli to ząbki to lepiej jak prześpi ten trudny okres pozatym ból ząbkowy napewno bez wątpienia wykańcz fizycznie nasze maluszki. Buziaczki dla Matyldzi :ico_buziaczki_big: niech słodko śpi i niech przesypia ten ból i niech jak najszybciej wyjdą już te zębole.

Wiecie co jak moja Niki puści bączka to albo pokazuje palcem na mnie lub na Marcina i mówi to ty, albo śmiesznie wypina pupke i wykręca się do tyłu i macha rączką koło pupci i mówi papa :ico_haha_01: .

[ Dodano: 2008-03-20, 11:20 ]
Asiu - moja pewnie by mazała ale jak tylko ją zaczeło interesować pisianie to kupiliśmy jej zmazopis magnetyczny i tam sobie mazgoli i nawt jak coś napisze to pokazuje i np. szczeka a czasami miałczy - myśle że wtedy rysuje psa lub kota :ico_oczko: . Wszystkie pisadła chowam wysoko i staram się nie zostawiać bez nadzoru długopisów ale myśle że jak gdzieś przeocze a ona się dorwie to zrobi gdzieś na ścianie pikasso. Asiu zrób fotke jaj pierwszych rysunków będzie napewno fajną pamiątką na przyszłość.

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

20 mar 2008, 12:26

Wiecie to jest bardzo ważne żeby dzieci nauczyły sie trzymać dobrze kredke czy długopis. Moja martyna też szybciutko dostała kretki do rączki :-D A wiecie pierwsze zebranie w przedszkolu,był na nim mój mąż dzieci w tej grupie mieli 3latka.A pani dała wykład rodzicom że dzieci kompletnie nie przygotowani do życia w przedszkolu, miała pretensje że 3letnie dziecko nie wiej ja złapac kredke.

[ Dodano: 2008-03-20, 11:28 ]
A teraz mam tone makulatury, wiecznie tylko pisze i rysuje, już nie wiem co to będzie jak matyldzia zacznie. Dobrze że dziadek się wyprowadza na wieś bedzie miał czym w piecu palić :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

20 mar 2008, 12:32

mazia, - to fakt a moja Niki raz trzyma w prawej raz w lewej i w obydwóch prawidłowo a co lepsze że i jedną i drugą ładnie pisze tzn. na tyle na ile umie. Ja jestem praworęczna a mój mąż jest leworęczny - ciekawe jak to z nią będzie :-) i to samo przy jedzeniu. Ważne żeby dziecku nie narzucać którą ręką ma się posługiwać. U Ciebie też inna sprawa bo Matyldzia przy Makusi szybciej chwyci takie rzeczy :-) .

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

20 mar 2008, 12:41

Edulitko tym się nie martw która rączka, moja marynka też tak robiła lepiej jej wszystko wychodziło lewa raczką, ja jej łyżke do prawej a ona przekładał do lewej, tak samo z kredkami. A teraz jest prawo ręczna, dzieci chyba sobie tak próbują którą lepiej. Ale masz racje nie narzucac dziecku, nich se sama wybierze , a w końcu leworęczni to nic takiego. :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

20 mar 2008, 12:45

Racja mój mąż jest leworęczny i w niczym mu to nie przeszkadza :-)

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

20 mar 2008, 12:50

A co za różnica która ręka?
3-latek nie przygotowany?? Wieci jak ja słysze ze dziecko w 1-wszejklasie musi już pisac i czytać!! A ja nie będzie potrafiło to co?!?! Paranoja. Chora ta nasza edukacja.
Moja tak smiesznie trzyma jak pisze :-D Narazie są to kreski artystyczne. Kredki ma drewniane, świecowe jadła jak paluszki :ico_oczko:
Raz dorwałą pisaka takiedo do płyt,pomazała sobie rączki, trzy dni jej schodziło.

Właśnie zaliczyliśmy spacerek po śniegu :-D

Awatar użytkownika
Ela28
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 894
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:35

20 mar 2008, 12:53

Jasio marze po róznych rzeczach - ja mu nie bronię, ja się do rzeczy nie przywiązuję, jak zniszczy to się wymieni, a przewaznie się da zetrzeć te bazgroły, po ścianach jeszcze nie pisał, ale i tak ściany się proszą o malowanie więc jakby pobazgrał to tragedii by ni było ;) Chyba rozpuszczam dziecko ;)

Wiecie co - jak to jest kochać dwoje dzieci, ja sobie nie wyobrażam tego zupełnie :ico_noniewiem: Ja jestem jedynaczką i mi się w głowie nie mieści jak podzielić czucia na dwójkę...

Jeszcze Maritce chciałam napisać - że również ją podziwiam - że sobie tak świetnie radzi, mąż w końcu odejdzie od tego kompa i pomoże....A teraz pewnie gorsze samopoczucie przez tę pogodę, jakiś człowiek bardziej zmęczony, zniechęcony, jak si ciepło i wiosennie zrobi to od razu wszystko inaczej zacznie wyglądać!

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

20 mar 2008, 12:54

Całą zime czekaliśmy na śnieg a tu wiosna i można uskuteczniać spacery po śniegu :ico_haha_01:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości