Awatar użytkownika
La_fleur
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 10 maja 2007, 16:55

Herbatka na laktację ,a wodnista kupka

25 sty 2009, 19:42

Hej. Od kilklu dni walcze z małą ilością mleczka o czym pisałam w temacie o słabej laktacji. W związku z tym piję cherbatkę dla matek karmiacych z herbapolu, ktora wzmaga wytwarzanie mleka i podobno działa antykolkowo na maluszka. Tyle tylko ze również od kilku dni mały ma bardzo wodniste kupki i takie trochę jakby ze śluzem. Wcześniej było w nich dużo "kłaczków" strawionego melka a teraz prawie sama woda. Do tego troszke inaczej pachnie a bączki to ojjjj nieladnie pachną czasem. Może kurcze troszke przesadziłam bo na opakowaniu było napisane "pić 2x dziennie" a zapobiegliwa mamuśka piła 3, zdzarzało się, że 4 :ico_noniewiem: czy herbatka może być tego przyczyną?
Ostatnio zmieniony 06 lut 2009, 18:25 przez La_fleur, łącznie zmieniany 1 raz.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

25 sty 2009, 21:22

La_fleur Ja piłam przy pierwszym dziecku ta herbatkę i nic nie było po tym oprócz wzmożonych gazików, bo tak to działa wiatropędnie, teraz u córci też piję od czasu do czasu bo lubię i niczego takiego nie zaobserwowałam ( z reguły 1x dziennie piłam). Może odstaw na kilka dni herbatkę, albo pij po troszkę i zobaczysz, ale wątpię czy to od tego.

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

27 sty 2009, 16:03

U mnie nie sprawdziły się te herbatki. Na laktację nie pomogły, a po dłuższym stosowaniu Patryczek zaczął robić zielonkawe kupki. Po odstawieniu herbatek wszystko wróciło do normy. Wydaje mi się że te herbatki wpływają na dziecko (niekoniecznie pozytywnie) a na laktację rzadko pomagają... Pozdrawiam:)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

28 sty 2009, 00:36

a na laktację rzadko pomagają
Mnie pomagają, choć ja tam nie narzekam na brak mleka, pije je bo maluszek puszcza lepiej bączki.

Awatar użytkownika
La_fleur
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 10 maja 2007, 16:55

28 sty 2009, 13:19

No mnie na laktacje też jakby trochę pomogły albo raczej odciąganie mleka poskutkowało, nie wiem. Wiem za to, że dziś rano obudziłam zię z bolącym guzem w piersi... to się chyba zastój nazywa, prawda? A Bartuś zastrajkował i powiedział, że ssać nie będzie. Dałam mu się zdrzemnąc, ogrzałam pierś, pomasowałam troszkę, próbowałam odciągnąc laktatorem i... nic :( Wyciągnęłam więc małego z łóża, zmieniłam pieluche....próbowałam leżąc, siedząć i nic...już nadzieje traciłam ale przystawiłam go jeszcze spod pachy. Strasznie mi nie wygodnie było ale grunt, że poskutkowało. wszystko zeszło :ico_haha_02: Chyba na parę dni zrezygnuję z tych herbatek chociaż popołudniami Bartek się nadal buntuje, że za mało leci

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

28 sty 2009, 21:29

La_fleur, mnie herbatka na laktację pomaga,piwo karmi też.Jula nie ma po niej żadnych problemów.Możesz spróbować herbatki na laktację hippa.Też dobra :ico_haha_02:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość