Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

29 sty 2009, 15:35

Grazka74 chyba będziesz musiała znaleźć winowajcę. Bo jak malec bedzie dostawal ciągle alergen to będzie mial cały czas wysypkę. A maści sterydowe pomoga ale na kawałek. Tez polecam emolium do smarowania . Możesz tez dawać malemu np Zyrtec - to lek antyhistaminowy, który hamuje obiawy alergii. Jest jeszcze syropik Flonidan i ketotifen. Ale te leki napewno sa na receptę. My używaliśmy dwóch pierwszych :)

[ Dodano: 2009-01-29, 14:38 ]
Moja kolezanka robiła małemu testy tym aparatem i jej podejrzenia o tym, co uczula jej synka potwierdziły się. Nie miala po tym żadnych odczulań tylko powiedzieli jej na co mały jest uczulony. Ale czy to w 100% jest wiarygodne to nie wiem.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

30 sty 2009, 08:48

Mama_Ania pisze:edit53, nie wiem, jaki będzie u Was rezultat,
najwazniejsze narazie zeby wyszlo co go uczula bo czasem juz nie wiem co mu dawac jesc,teraz tez caly wysypany a niby caly czas je to samo a pozniej podejde do innego alergologa gdzie sa krotsze terminy.moze sie do prokocimia wkrece szybciej po znajomosci i tam zaczna go leczyc

[ Dodano: 2009-01-30, 20:40 ]
kacpra znow mi dzis wysypało,jeszcze mu jedno nie zeszlo a tu nowa dawka wysypki i to taka brzydka :ico_zly: ja juz gupia jestem co mam mu dawac jesc :ico_placzek: i co zrobic zeby to szybko zeszlo.oliatum juz jest ,krem lipobase nawilzajacy jest,clemastinum chyba wogole nie zdaje rezultatu u niego :ico_zly: mam jeszcze ketotifen ale jego chyba trzeba dawac przez duzszy czas zeby dal rezultat???

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

30 sty 2009, 23:53

edit53 pisze:mam jeszcze ketotifen ale jego chyba trzeba dawac przez duzszy czas zeby dal rezultat???
jedni lekarze sa zdania że leki antyhistaminowe trzeb apodawac przez dłuższy czas a inni że tylko gdy uczulenie się ujawnia. My zyrtec uzyaliśmy kiedy Kuba zaczynal mieć zmiany na skórze ale gdy już miał alergie wziewna to dawaliśmy mu przez 2 miesiące. Edit53 skoro masz ketotifen to dawaj go.

[ Dodano: 2009-01-30, 22:56 ]
Pamiętam,że u nas bylo tak, ze mimo iż nie wprowadzalam żdnych nowości w dietę Kuby i jadal ciągle to samo to uczulenie raz się pojawialo a raz znikłao. Lekarka mówila że to normalne, że AZS ma to do siebie że są zaostrzenia choroby bez wodocznego wpływu jakich kolwiek alergenów :ico_noniewiem: u nas przynajmniej tak było. Od 6 do 9 miesiąca jadł jedna zupkę i jeden deserek. A uczulenie raz było a raz nie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
grazka74
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2008, 17:57

31 sty 2009, 00:51

witam.u nas troche lepiej :ico_haha_02: wysypka ,zmniejsza sie ,niewiem czy pomogl zyrtec czy E45 czy ograniczenie spozycia nabialu.zauwazam jednak ze nie sluzy mu kapiel bo zaraz go obsypuje,moze nie sluzy mu oliatum?moze woda?niewiem....ale jest niezle.pozdrawiam Was wszystkie. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

31 sty 2009, 12:21

grazka74 pisze:witam.u nas troche lepiej
to super. A dajesz mu cały czas zyrtec??

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

31 sty 2009, 19:28

edit53, a do jakiego ty lekarza chodzisz??bo straszne leki wam przepisuje. clemastinum, ketotifen, czytałaś ulotki tych leków????to są leki starej generacji, moga wywołać bardzo dużo skutków ubocznych.

[ Dodano: 2009-01-31, 18:33 ]
grazka74, przeczytałam waszą historię, wiesz co, odstaw kubusie, to nie są soki dla rocznego dziecka. na wodę nie jest na pewno uczulony :-D wiadomo wyższa temperatura może zaostrzać zmiany. oilatum tylko łagodzi i nawilża skórę, jako czynnik wspomagający, ale żeby krostki zginęły musicie znaleźć alergen. nawilżaj ciałko jakimś balsamem kilka razy dziennie. no i cierpliwości.

Awatar użytkownika
grazka74
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2008, 17:57

31 sty 2009, 21:35

dzieki dziewczyny za porady :-)

[ Dodano: 2009-01-31, 20:40 ]
Zyrtec podaje malemu na razie co dzien od paru dni.Czemu kubusie nie sa dla takich maluchow,podaje malemu je od pol roku bardzo je lubi ,w zasadzie nic oprocz nich nie pije,czasem jakis kompocik ,albo troche wody niegazowanej,ale bardziej lubi sie nia POLEWAC niz ja pic.herbatek hipp tez nie lubi chyba ze jest bardzo spragniony .

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

31 sty 2009, 22:34

Sylwia.O. pisze:Edit53 skoro masz ketotifen to dawaj go.
dałam mu wczoraj i dzis juz jest lepiej naszczescie troszke
ale nie chce mu narazie dawac wiecej bo chce isc z nim na te testy a podobno 2 tyg przed nie wolno brac zadnych leków odczulajacych:/ :ico_zly:
delicja pisze:edit53, a do jakiego ty lekarza chodzisz??bo straszne leki wam przepisuje. clemastinum, ketotifen, czytałaś ulotki tych leków????to są leki starej generacji, moga wywołać bardzo dużo skutków ubocznych.
wiesz co ketotifen mam od naszej pediatry a clemastinum tez od pediatry ale innego ,clemastinum wiem ze dalej czesto przepisuja,a ze maja skutki uboczne hm ktore leki ich nie maja??naszczescie nic złego małemu po nich nie jest.wiecie co super sprawa tez dla takiej suchej skory jest mleczko hippa nawilza swietnie ja jeszcze sama nie mam ale musze sie zakupic w to narazie oliwke hipa stosujemy i naszczescie go nie uczula to moze mleczko dla nas tez bedzie ok.
delicja pisze:na wodę nie jest na pewno uczulony :-D wiadomo wyższa temperatura może zaostrzać zmiany.
no własnie tez zauwazylam ze w wannie bardziej widac te wszystkie chrostki

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

01 lut 2009, 15:15

edit53, ja bym ci proponowała nie stosować oliwki. oliwka zatyka pory, proponuję krem lub lekkie mleczko.
u nas clemastinum powodował senność. ja stosowałam też kiedyś clemastinum na sobie na uczulenie i też ciągle spałam. wiadomo każdy lek może wywoływać skutki uboczne, ale uważam, ze te leki są za silne dla dzieci

natomiast wracając do kubusiów. to soczki przeznaczone dla dzieci od drugiego roku życia. tak mi alergolog mówiła, tu chodzi o metodę produkcji tych soków. nie wiem dokładnie. podejrzewam, że składniki tych soczków nie są tak sprawdzane jak to pokazują w reklamach
a próbowałaś soczki dla maluszków gerber, hipp??

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

01 lut 2009, 20:04

edit53, u nas sprawdza się krem oilatum. Smarowałam Patryka 2-3 razy dziennie. Teraz tylko wieczorem, po kąpieli. Skórka jest mięciutka i bardzo nawilżona.
Soczki daję tylko "dzieciowe", albo herbatki. A nawet czystą przegotowaną wodę.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość