Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

10 lut 2009, 21:10

wiola85, to mniej więcej tak jak u nas.. też już mamy wszystko wypracowane.. Mały wie, że o 19 jest kąpiel, później jedzonko i sen do 3-4 rano w porywach do 5, póżniej butla i znów sen fo 7 chociaż dzisaj to pobił rekord i spał do 9 nawet dłużej niż ja :-)

Kurcze, martwie się tym naszym Bąblem, że on taki leniwiec.. mam nadzieje, że się skubaniec przyzwyczai i nauczy dzwigać główke.. Widać, każdy musi mieć jakiś problem..

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

10 lut 2009, 21:13

#ania#, wiesz co ja teraz malego staram sie codziennie na chwile na brzuszek dawac, zeby sie nauczył, chociaz jak był mały tez go tak dawałam, a jednak ta glowka nie jest tak wysoko jak np u motylka.

ooo to fajnie ze malego kompiesz o 19 ja o 21 dopiero, bo jak go wczesniej myłam to mi sie potem budził o 1 czy 2 w nocy, a tak spi czasami do 5 bez budzenia, potem flacha i znowu spi do 7 czy 8 :-)

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

10 lut 2009, 21:23

Właśnie tak sobie teraz myśle, że zaniedbałam własne dziecko.. niedopilnowalam leżenia na brzuszku i teraz mam za swoje.. ale mam nadzieje, że Jaś w końcu załapie o co chodzi i nadgoni.. A my w porównaniu do Filipka Motylka to z tyłu za murzynami.. Jaś leży jak kłoda..

U nas Jaś się wierci koło 3 ale wstaje daje mu smoka i śpi jeszcze z godzinke, półtorej później butla i śpi dalej..

[ Dodano: 2009-02-10, 20:26 ]
zapomniałam dodać.. Ja nie kąpie.. ja tylko szykuje ubranka, rozkładam ręcznik, szykuje butle, karmie i kłade spać.. u nas od kąpieli to tatuś jest i Jas tak się nauczył, że jak czasami ja go kąpie, to ryk, bo nie ta ręka ;-)

Jak mnie potwornie brzuch boli.. mam @ od niedzieli.. pierwszy od roku.. jakoś za nim nie tęskniłam, ale pojawił się, równo miesiąc po zastrzyku..

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

10 lut 2009, 21:36

wiola85, #ania#, to wam spia dzieciaczki - :ico_brawa_01: widac butla tez ma swoje plusy :ico_brawa_01:

Wiola - moj Niuniek glowe podnosi wysoko - od niepamietam kiedy. Nawet pediatra w 6 tygodniu na wizycie szczepiennej powiedziala ze wysoko podnosi - i wtedy powiedziala ze za wysoko tez nie jest dobrze. Kazde dziecie rozwija sie tak jak na niego przystalo.

Ania - dobrze ze zdroy!!!a to ze len... hmmm PRAWDZIWY CHLOP Z NIEGO :-)

[ Dodano: 2009-02-10, 20:38 ]
zapomniałam dodać.. Ja nie kąpie.. ja tylko szykuje ubranka, rozkładam ręcznik, szykuje butle, karmie i kłade spać.. u nas od kąpieli to tatuś jest
u nas tak samo :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

10 lut 2009, 22:36

Dobrej Nocy Lasencje!!

Coś mnie zmuliło jeszcze przed wyjściem na szczepienie.. Musze sobie Hftnąć, to mi minie.. już 2 dzień mnie tak męczy, najśmieszniejsze jest to, że odbija mi się mniej więcej to co jadłam na śniadanko, a już 22 prawie :-)) Po za tym męczy mnie @ tak sobie po cichu myślałam, że po zasttzyku @ mi się zatrzyma, bo jakoś specjalnie za nim nie tęskniłam, a tu prosze równo miesiąc i jest.. Śmieszne, ale wiele bym dała, żeby jakieś półtora roku temu mieć takie rególarne :-)) jednak punkt widzenia zmienia się zawsze z punktem siedzenia.. Moje 2 punkty odniesienia.. jeden śpi w łóżeczu, a drugi przed kompemgra w kulki :-))

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

10 lut 2009, 22:52

Czytam teraz książkę Tracy Hogg "Język niemowląt" i tam ona pisze żeby uczyć dziecko zasypiać samemu w łóżeczku i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać jak mój Filipek już się tak nauczył :ico_noniewiem: (antynorma liczę na dobre rady od Ciebie :ico_oczko: ale od innych mamuś też oczywiście :-) :-) )
ja stosowałam jej rady przy Gabrysi łącznie z wiązaniem..... polecam!!!! bo ładnie zasypiała bez cyca..... niestety mamy cycowe mają większy problem z zasypianiem bo maluchy wolą cyca niż sztuczności......
nabrałam właśnie pałera żeby balkoniki zgubić i w przyszłym tygodniu zapisuję się na fitnes... u mnie na osiedlu są zajęcia raz w tygodniu za 45zł m-c......więc polezę...
co do kąpania niestety to tylko jak w domku robię nie mogę tatusia pogonić....

a to co do podnoszenia główki. mam świetną zabawkę do tego która gra, kręci się i miga światełkami, co bardzo ciekawi maluchu skutkiem czego zaliczyliśmy dwie przewrotki brzuszka na plecki
Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2009-02-10, 22:11 ]
Motylek bo przepis zaklinaczki na b wrażliwe dzieci był taki.... ponieważ maluchy bez ładu machają rączkami.... bardzo je to rozprasza. Ona proponowała bo obwiązywać maluszka razem z rączkami b ciasno by nie mógł ich wyjąc..... dzięki temu łatwiej było mu sie wyciszyć.... tak robiłam i działało.. dodatkowo sugerowała by poklepywać w rytm bicia serca co małemu przypomni jak było fajnie w brzuszku....

kiedyś w tvp był film z jej udziałem i różne trudne przypadki...no ale ty tv nie masz stąd zacofanie... :-D :-D :-D :-D :-D :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: g:P g:P g:P g;) g;) :585: :585: :582: :582:

Awatar użytkownika
Anetka29
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 14 sie 2008, 19:07

10 lut 2009, 23:56

wróciłam
było bardzo fajnie i szkoda że tak krótko :ico_placzek: ale już niedługo pojedziemy na tydzień ale bez tatusia bo musi do pracy chodzić. Bardzo mi zależy żeby często jeździć do rodziców bo po 1 tęsknie a po 2 oni nad morzem mieszkają i tam jest świetne powietrze - Mała super się tam czuje

Co do usypiania to prawda że "mamy butelkowe" mają łatwiej - Sara po kąpieli i butli szybciutko sama w łóżeczku usypia niestety ze smoczkiem którego później wypluwa i czasem trzeba go jej spowrotem wsadzić a jak mocno zaśnie to śpi bez. Mam nadzieję że powoli wyeliminujemy tego usypiacza :ico_oczko: a w dzień to najczęściej jak Sara jest już zmęczona i śpiąca to zaczyna płakać - to taki lamentacyjny płacz :-D i wtedy daje jej smoczka pieluzkę i śpi, czasem musze ją przytulić, czasem trzymam za rączkę aż uśnie - bo przeważnie to macha tymi rączkami jak szalona i usnąć nie może :-D

Sara też leniuszek jest jeśli chodzi o leżenie na brzuszku ale wychodzi jej to całkiem nieźle, tylko musi być w dobrym humorze. Tylko ona taka mała cwaniara jest, bo jak kładziemy ją na brzuchu na kocyku na łóżku czy podłodze to ona chyc i za chwile już na pleckach leży i tak potrafi kilkanaście razy z nami się bawić :-) a jak ją kłade na przebieraku to te boki nie dają jej się przekręcić i po kilku minutach kończy się to wrzaskiem :-D

betka, słodziutki ten Twój Olik :ico_brawa_01:

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

11 lut 2009, 08:55

Motylku - z usypianiem dzieci jest w sumie bardzo roznie i ja mam głębokie przekonanie ze to zalezy od dzieciaczka :-D :-D
Z kazdym postępowałam tak samo, a u kazdego wyglądało to inaczej. Starszy w sumie zasypiał sam, wystarczyło go troszke pobujac w wózeczku, ale dosłownie kilka razy i usypiał. Nie lubił łózeczka, miałam wrazenie ze ma tam za duzo miejsca, bo rzeczywiscie dzieci wolą jak jest im ciasniej (ale z tym obwiązywaniem ciasno kocykiem czy becikiem to tez niektorzy krytykują, zwłaszcza ortopedzi :-D ). Potem przeniesiony do łózeczka spał i nie było problemu.
Młodszy za to potworek do wsypiania i nic nie pomagało, zasypiał tylko przy cycusiu i nie było na niego sposobu.
Byc moze to ja nie jestem w stanie zostawic krzyczącego dziecka tak jak niektórzy radzą - ale jakos mi ta metoda całkowicie nie pasuje.
Ale to tez sie dało potem wyprostowac, bo jak sie rozstalismy z piersią, to przez kilka tygodni jeszcze się z nim kładłam, a potem powoli i stopniowo się odsuwałam. Najpierw na brzeg łózka, potem siedziałam koło wyrka, a potem juz na krzesełku przy drzwiach. Po kilku tygoniach nie było problemu i własciwie zasypiał sam i bardzo szybciutko.
Nawet mnie to zaskoczyło, bo myslałam ze nie będzie z nim łatwo, taki był związany z cycuniem.
Natomiast mała jest generalnie bardzo spokojna. Zasypia albo przy karmieniu, a jak nie, to odkładam ją do łózeczka czy wózeczka i sama zasypia. Czasem troszke pomarudzi, to do niej pogadam troszkę, pomruczę i zaraz spi kruszyna.

Wydaje mi sie ze w sumie bez względu na to, co sobie postanowimy to i tak dzieci potem to weryfikują. Kazde dziecko jest inne, jedne potrzebują więcej bliskosci, inne sobie radzą bez tego. Mozna z tym walczyc i starac sie przeforsowac swoje pomysły a mozna to zaakceptowac. Wszystko zalezy od was. Mnie nie przeszkadza ze dziecko zasypia przy cycusiu i na razie nic nie będę z tym robic. Podrosnie to naucze tak jak starszego.

Aaaaallleeee sie rozpisałam z samego rana....hmmmmm chyba kawka na mnie tak podziałała :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

11 lut 2009, 10:19

Jeju ale zescie nabazgrały od wczoraj :-D

b]JustynaiGabi[/b], słodziuchny twoj maluszek :-) a chyba ropieje mu oczko :ico_noniewiem:

#ania#, no nie zazdroszcze, kurcze ja pierwszy okres miałam dokladnie w dwa miesice po porodzie i było oki, nawet nie wiedziałam ze go mam :-)
Potem dostałam kolejny, dodam ze jakos strasznie szybko, bo miałam dwa okresy w styczniu, no i ten był straszny :ico_olaboga: bolal mnie brzuch jak kiedys, bo zawsze miałam bolesne okresy, a myslałam ze po porodzie to przechodzi widocznie nie u mnie i znowu bede umierac w pierwsze dwa dni :ico_placzek:

Anetka29, witaj znowu :-D fajnie ze wyjazd był udany.

antynorma, widze ze nasza Ania przyznałą tobie jeden punkcik pomocy, gratulacje :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-02-11, 09:21 ]
Aniu bedziesz robiłąm ta nasza pierwsza strone z dzieciaczkami? :-)

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

11 lut 2009, 10:31

wiola rzeczywiscie hihihihi a ja nawet nie zauwazyłam :-D
Czasem cos pisze a w tym samym czasie patrze na dzieci ......

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości