antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

25 lut 2009, 11:18

A my dzis pozniej do szkoły, przed chwilą nawiedziła mnie kolezanka, wpadła na kawusie i poplotkowałysmy troszkę.
Zaraz musze sie zbierac, nie chce mi sie, bo dzis wyjątkowo wszawo, mokro i w dodatku wieje, fuuuuu. No ale nie odbieram dzis szkolniaka bo idzie po lekcjach do kolezanki i męzus go zgarnie wracając z pracy :-D
Idzie do swojej lubej hihihihihihi

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

25 lut 2009, 11:43

Witamy sie i my:)
Wczoraj bylismy u pediatry na szczepeinieu, kótre oczywiscie sie nie oddbyło, bo Jas ma malukti katrek i powiedziała, zeby lepiej poczekac tydzien...A powiem wam., ze my jeszcze nie dostaolismy pierwszej dawki:teżec, błonnica, krztusiec...a Jas juz skonczył 3 miesiace :( NArezie jest tylko zaszczepiony na zótaczke i gruzlice:(No ale mam nadzieje ze za tydzien juz dostanie dawke...
Jasieczek wazy 6 kg:)i ma 61 cm:)Mysle ze jak na cycu to łądnie wazy:)Choc w porównaniu do Jasia Ani to malutko:)Lekarka pochwaliła go ze pieknie juz trzyma główke:) Pobrali tez mu krew, aby sprawdzic, czywciaz musimy brac to zelazo...
antynorma, ja cesare miałam z 3 powodów: zbyt scisniona miednica, a duze dziecko, cukrzyca i nadcisnienie...Ale nie wiem czemu powiedizeli, ze nastepne dziecko tez bedzie przez cesarę. Jakos sie nie spytałam dlaczego :(

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

25 lut 2009, 11:45

ja niedawno dostałam z PZU kaskę i wczoraj kupiliśmy małemu nosidełko.... bardzo mu się to podoba.
zaraz zbieram się no ortopedy z małym....
senna coś pogoda jest, najchętniej położyłam się do łóżka...

ja tam w ogóle nie ściągam mleka na sytuacje kryzysowe... zakładam że takowych nie będzie. ale to prawda że laktator nie ściągnie tyle ile maluszek wyssie. z Gabryśką to robiłam tyle że mleko się marnowało bo mała nie tolerowała smoczków butelkowych a ja właśnie łapałam doła że cycki mam puste tym bardziej że mała była mniejsza i lżejsza niż wg centylów...

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

25 lut 2009, 12:15

aha no i jeszcze wczoraj porposiłam lekarke o doradzenie m ze sztucznym mlekiem...Bo dziewczyny Jas ciagle budzi sie co dwie godziny w nocy,,,Jak przespi 3 to jest wielki sukces, a ja czasami wysiadam. Ostatnio to az sie poryczałam, bo porostu nie miałam juz sił....
No i lekarka poleciła mi Nan dla alergików..Moze zaczne go na noc trochę dorkamiac. Co o tym myslicie??Nie chciałabym całkowicie rezygnowac z cyca. Tylko własnie raz na jakis czas gdy nie mam juz sił podac mleko sztuczne, aby dłuzej pospał...
Napiszcie co o tym myslicie...
Bo ja jakos mam strasznie dziwne wyrzuty sumienia, ze chce mu podac sztuczne mleko...

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

25 lut 2009, 12:26

asiula_o, no ja zaczłęmam dokarmiac wlasnie z tego samego powodu
david wstawal co 1,5 co dwie godziny...
a ja rano czulam piasek w oczach, nie byla przytomna
o roksane do przedszkola trzeba bylo zawiesc

u mnie syn nie robi roznicy czy butla czy cycek
tylko zeby lecialo...
uzywam butelek tommie tippie i jest super...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 22:42 przez poccoyo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

25 lut 2009, 12:31

poccoyo, dzieki za pierwszy głos w tej sprawie:)

[ Dodano: 2009-02-25, 12:31 ]
w ogóle fajnie ze do nas wróciłas:)

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

25 lut 2009, 12:35

asiula_o, asia ale jak ty nie bedziesz miala sil to mzoesz pokarm z nerwo stracic w ogole. takze sprobuj dac na noc z butli.
Wiem o czym piszesz. :ico_placzek: Junior dopiero od jakis 2 tygodni potrafi przespac 4 godzinki. kilka razy pospal 5. Ale nadal zdarza sie ze budze sie co 2 godzinki :ico_sorki: jestem padnieta - ale tak jak mowie zdarza sie ze pospi dluzej. A wczesnie budzilam sie z okropnym bolem glowy!!! zaczelam spac w innym pokoju zeby nie slyszec jak sie wierci przez sen zebym ja mogla pospac przynajmniej 1,5 godznki.
Uwazam ze powinniscie sprobowac. A jak ty bedziesz wypoczeta to i moze mlesie zacznie byc lepsze!!! :-)

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

25 lut 2009, 12:48

Co do dokamiania, to ja powiem tak, postawiłabym na przespane noce, chociaż po 4-5 godzin ciurkiem, bo przeciez padniesz ze zmęczenia. już 3 m-ce nie śpisz normalnie więc dziwie się, że wogóle chodzisz i normalnie funkcjonujesz, więc daj mu spokojnie mleczko na noc, od razu zobaczysz jaka jest różnica, oczywiście najpierw cycuś, później butla i powinien spać myśle, że minimum 4-5 godzin.

U nas dzisiaj pierwsza zupełnie przespana noc, Jasiek usnął o 20 a obudził się o 7 rano:-) Oczywiście wstałam koło 4 dać mu smoczek, bo się bardzo wiercił, ale po chwili usnął dalej więc rewelacja:-)) Normalnie w szoku byłam jak popatrzyłam na zegarek, zjadł butle i usnął u nas w łóżku i spali z P prawie do 9, ja wstałam wcześniej, bo zabrakło dla mnie miejsca tak się rozłożyli :-)

A to urządzenie to własnie vacum, ale na tym sprzęcie pisze vibra fit tak to wygląda http://www.spacesun.pl/index.php?option ... iew&id=117

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

25 lut 2009, 13:40

No chyba tak zrobię...W koncu wyspana mama to tez i radośniejsza i mniej zmeczona, a to chyba dzidzi jest najbardziej potrzebne. Spróbuje dzis na noc podac to melczko..Jutro zdam relacje jak było i czy w ogole Jas bedzie chciał mi to jesc...

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

25 lut 2009, 13:46

asiula_o - decyzja o dokarmianiu nalezy do ciebie. Jesli dasz butle to nie powinnas miec wyrzutów sumienia bo niby czemu? :-D

Z drugiej strony to, ze dzidzia sie budzi często w nocy jest zrozumiałe, zwłaszcza ze to trzeci miesiąc zycia. Wtedy jest skok rozwojowy i nagle dziecko potrzebuje więcej jedzonka. Zresztą pokarm nocny ma inny skład niz dzienny i jest bardzo potrzebny dziecku, bo zawiera duzo dobrych rzeczy, przede wszystkim tłuszczów. Na pewno w necie znajdziesz info na ten temat.

Ja nauczyłam sie karmic nieomal przez sen, ledwo oko otwieram, biorę małą do łózka i spię a ona sobie ciągnie cycusia :-D :-D Potem ją odkładam albo i nie, w zaleznosci czy mam ochotę i siłę sie podniesc :-D :-D

Zresztą z tym doradzaniem to jest tak, ze kazda sroczka swoj ogonek chwali :-D :-D :-D :-D Ja zachwalam cycusia bo tak karmie i tak jest mi wygodnie. Ania chwali butelkę bo karmi buteleczką. A decyzja moja droga nalezy i tak do Ciebie :ico_haha_02: :ico_haha_02:

[ Dodano: 2009-02-25, 12:50 ]
asiula_o moze sprawdz w ciągu dnia jak będzie tolerował mleczko modyfikowane, bo jakby nie daj boze jakis ból brzuszka czy cos, to zamiast miłej nocki będziesz skakac z płaczącym maluchem

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości