Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

25 lut 2009, 13:53

asiula_o, dokładnie tak jak mówisz :-)) A i mleczko lepsze będzie na dzień, bo Ty wypoczęta, zrelaksowana.. Po za tym myśle, ze Jaś się tak przyzwyczaił do cycusia, że butelka będzie tylko po to, żeby dojeść. Ja bym zrobiła 150ml mleczka do butli (tyle powinny zjadać dzieci takie jak nasze) ale wcześniej daj mu normalnie cycusia i jak opędzluje, to wtedy mleczko, albo jak będziesz szła spać, to daj mu tak na śpiocha z butelki i zobaczysz ile prześpi:) Zobaczysz będzie dobrze, po za tym nie ma się co stresować mleczkiem modyfikowanym, ważne żeby dzieci były najedzone, a jak dziecko szczęśliwe i śpi to Ty też :-)

Trzymam kciuki!!

Nasz Bąbel się właśnie obudził, usneli razem z tatusiem tylko tato jeszcze śpi, a Mały już szaleje, U nas taka paskudna pogoda, że dzisiaj nie ma spacerku, śnieg się roztopił i powódz na ulicy buuuu CHCĘ WIOSNY!!

[ Dodano: 2009-02-25, 12:55 ]
ANTYNORMA ja sobie chwale bo musze, u nas to dziecko zdecydowało jak będzie karmione, za nic nie chciał cyca ciągnąć,

lece bo już stęka:-)

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

25 lut 2009, 13:59

Zresztą z tym doradzaniem to jest tak, ze kazda sroczka swoj ogonek chwali :-D :-D :-D :-D Ja zachwalam cycusia bo tak karmie i tak jest mi wygodnie. Ania chwali butelkę bo karmi buteleczką. A decyzja moja droga nalezy i tak do Ciebie :ico_haha_02: :ico_haha_02:
dobrze mowisz, ja jestem za butla bo sama tak karmie, ale decyduje kazda z nas osobiscie :-D

asiula_o, a o szczepienie sie nie martw, my dostalismy jeno w szpitalu to obowiazkowe na poczatku i dopiero trzy tygodnie temu te co pisłas ze jeszcze nie macie, do była pierwsza dawka i za trzy tygodnie kolejna.
Maly na poczatku tez duzo chorował i ciagle to szczepienie było odkladane.
U nas dzisiaj pierwsza zupełnie przespana noc, Jasiek usnął o 20 a obudził się o 7 rano:-)
:ico_brawa_01: no to super, my własnie jakos dzis nie spokojnie w nocy, mały obudził sie o 2.30 i potem juz co dwie godzinki sie budził. Tak podejrzewam ze dlatego iz wczoraj pozno wrocilismy i nie kompalam juz małego, a zreszta sapł w wozku, tylko delikatnie go wyjełam rozebrałam i wcisnełam flache z mlekiem. Tak juz zauwazyłam ze jak go nie wykompie z jakis tam powodow, to on jest jakis taki poprzestawiany, pewnie kompiel sygnalizuje mu ze to noc, a jak jej nie miał to był rozkojarzony :-) tak przynajmiej mi sie wydaje.

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

25 lut 2009, 14:04

wiola85 - dzieci szybko załapują takie rzeczy i bardzo bardzo bardzo lubią "powtarzalnosc" :-D :-D Dlatego takie stałe punkty jak spacer, drzemka czy kąpiel je uspokajają. Młodszego zdarzyło mi sie połozyc na brudaska i spał normalnie, ale najstarszy nie pojdzie spac dopóki sie nie wykąpie, nawet w sylwestra w srodku nocy wlazł pod prysznic, bo nie chciał sie połozyc bez mycia :-D :-D :-D
Czyscioszek jeden, szkoda tylko ze nie przeszkadza mu wycieranie rąk w spodnie.....

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

25 lut 2009, 14:09

Antynorma masz rację, lepiej zpróbuje w dzien podać to mleko, aby zobaczyć jaka bedzie reakcja...
Wiola na pewno to przez to, ze nie był kąpany. Jak się dziecku cos rozreguluje w ciągu dnia, to pózniej juz ma wszystko poprzestawiane, Przynjamniej ja mam tak z Jasiem, wystarczy ze idziemy do lekarza i w ty czasie co zawsze spi, akurat wtedy nie moze spac, to pózniej juz mam problem do samego wieczora...Takie to te nasze dzieciaczki juz są. Lubią miec wszystko poukładane:)

[ Dodano: 2009-02-25, 14:10 ]
antynorma, wyprzedziłas mnie z postem, co do sprawy Wioli:)Oczywiscie lepiej to wszystko ujełas:)Ale to samo miałam na mysli:)

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

25 lut 2009, 14:15

antynorma, asiula_o, no i macie racje :-D małęgo brzdaca trzeba kompac codziennie :-D

A moja kuzynka ktora mieszka w niemczech, tez niedawno urodziłą dziecko i tam maja tak ze nie kompia dziecka dopuki nie odpanie pempek tylko je tak przecieraja chusteczkami, a potem kompiel odbywa sie dwa albo trzy razy w tygoniu.
Wydawało mi sie to smieszne, bo te dzieciatko nie moze załąpac kiedy jest dzien a kiedy noc jak ciagle sie dzieje to samo :ico_noniewiem:

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

25 lut 2009, 14:34

No czasem są takie dziwne poglądy ktorych ja nie rozumiem. W sumie taki mały dzieciaczek tez sie kręci, potrafi sie spocic i wydaje mi sie ze dziecko powinno byc normalnie kąpane. Dobrze ze u nas juz nie ma takich wymysłów, choc były chyba ze 30 lat temu :-D :-D Tez się kąpało co drugi dzien.

[ Dodano: 2009-02-25, 13:37 ]
asiula_o - dzis mogę byc przodownikiem :-D :-D :-D bo do 18 będę tylko z dwojeczką. Moj najstarszy idzie po szkole do swojej miłosci i dopiero wieczorkiem mąz go przywiezie.... Mała spokojna, sredniak jak nie ma brata tez sie ładnie bawi, tylko z braciszkiem jak są razem to szaleją jak wsciekli. Albo sie bawią w ninja, ben10-now, lub wojny bianicoli albo sie tłuką :-D

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

25 lut 2009, 15:02

A u nas butla ostatnio w odstawce zupelnie. Kleik totalnie sie nie sprawdzil :(

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

25 lut 2009, 15:15

blumek - tak to juz jest, to dzieciaczki decydują co im smakuje a co nie :-D :-D :-D A nam pozostaje sie tylko podporządkowac hihihihihi

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

25 lut 2009, 15:27

co do karmienia to jak zwykle zgadzam się z antynormą.... :-D a co do budzenia to raczej chęć poprzytulania się do mamy i possania.. a może sucho jest w pokoju i małemu po prostu chce się pić????
Ja tam nie nastawiam się na wysypianie w nocy... w razie potrzeby kładę się z małym spać w ciągu dnia i wcześniej się kładę

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

25 lut 2009, 15:34

JustynaiGabi - tak sobie mysle ze mamy chyba lepszą wprawę w nocnym wstawaniu :-D :-D Nie pamiętam tego dobrze, ale wydaje mi sie ze jest taki moment, ze organizm sie przyzwyczaja do rwanego snu..... Nie wiem czy umiem to wytłumaczyc....Wstaje w nocy do małej, wstaje tez do chłopców nie raz i nie dwa, bo Duzy Mis ma głuchotę nocną i tak mocno spi, ze muszę go prawie z łózka zrzucic zeby nawiązał kontakt :-D :-D I jakos tak nie odczuwam dramatycznie tego zmęczenia. Owszem bywam niewyspana ale to juz taka norma dla mnie, ze nie robi to na mnie większego wrazenia... :ico_haha_02:

[ Dodano: 2009-02-25, 14:37 ]
jejku, musze sie ruszyc i posprzątac a zamiast tego szperam na allegro i pisze do was hihihihihi, len ze mnie

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość