Nadie
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 280
Rejestracja: 21 sie 2008, 14:18

06 mar 2009, 09:02

Dzień dobry wszystkim mamusiom i maluchom! :-D

Jak u was pogoda? U mnie wiatr hula, mało głowy nie urwie, więc ze spaceru nici.

Bobaski grzeczne? Moja Karolcia chyba przechodzi kolejny skok rozwojowy, wczoraj
z rana trochę pospała a resztę dnia marudziła,myślę że te marudzenie to trochę mojej winy bo jeszcze nie mogę się zoorganizować obiad, sprzątanie itd. I brakuje mi czasu żeby z Karolcią się pobawić a ona bardzo potrzebuje mojej bliskości lubi się przytulać
słuchać głupotek jakie jej opowiadam no ale cóż obiad trzeba ugotować, posprzątać
bo facet to jak drugie dziecko i okropnie brudzi. Doba teraz za krótka.

Wasze bąble też tak wysoko głowy podnoszą, bo moja mała trzyma wysoko i sztywno
nie buja się jej główka, w ogóle silna jest. Nawet lekarz powiedział że jak na jej wiek jest dobrze roziwnięta i większość dzieci w jej wieku jeszcze słabo ma opanowane takie umiejętności jak wodzenie wzrokiem, reagowanie na dźwięki no i przede wszystkim nie są tak sztywne ani też nie przewracają się na boczki a moja Karolcia jak
bardzo coś jej się spodoba to macha tak nóżkami i odchyla gówkę że przewraca się na boczek. :-D Jestem z niej dumna.

Zapomniała 2 dni po rząd podać wit. D chyba nic złego się nie stanie cio?
Bo z wit. K zrezygnowałam, bo po pierwsze mała miała straszne kolki a dwa dokarmiam małą mieszanką a tam jest ta witamina.

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

06 mar 2009, 09:34

witam..u nas nocka spokojna..ale martwie sie bo przez te płacze przy prawym cycy mała chyba mniej je i coraz mniej przybiera na wadze :ico_placzek: :ico_placzek: nie wiem juz co mam zrobic :ico_olaboga:

Ragazza sterylizator kupiłam w entliczku pentliczku :-D

Awatar użytkownika
niktusia
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:29

06 mar 2009, 10:01

Tutaj mieszkam w PL (ok 7-8? tys. mieszkańców)
Obrazek
Obrazek

A tutaj w DK (ok 160tys. mieszkańców)
Obrazek
Obrazek

:)

a takie coś sobie zrobiłam, bo nie wiem co ze sobą zrobić :P

Miłego dnia :)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

06 mar 2009, 10:18

dzień doberek z rana :-)

melduję się, póki mniejszy śpi, a większego juz wyszykowałam do szkoły :ico_sorki:

wczoraj sajgonki w cieście - jak to stwierdziłam, ale u kresu sił wydelegowałam tatusia do karmienia po kąpieli i usypiania i udalam się pod prysznic :ico_sorki: poradził sobie chłop i zamierzam regularnie co drugi dzień go tak uraczyć, żebym chociaż co drugi dzień nie brała prysznica w locie albo na raty :ico_sorki:

wczoraj Norbert przyniósł juz ze szkoły książkę do przygotowania do bierzmowania i zaczęliśmy od wyboru świętego :ico_olaboga: ależ ten mój chłopiec niezdecydowany :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: ale najbardziej mu się podoba św. Krzysztof :-) ciekawe dlaczego ? :-)

ja w mikrofali nauczyłam się podgrzewać kawę, która mi wiecznie stygnie, jak tylko ją zrobię :-D i po 10sec znów mam ciepłą :-D
wodę przegotowaną na mleko sztuczne śmiało można tak podgrzewać, choc ja mam podgrzewacz aventu i jestem zadowolona, jak tylko mały zaczyna się wybudzać to włączam i po kilku minutach mam ciepłą wodę, choć przyznam, że troszkę czasu mi zeszło, żeby wyczuć, kiedy ona się robi ciepła :ico_sorki:

niktusia, czekamy, czekamy Kochana :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-03-06, 09:19 ]
Marcia77 pisze:ale martwie sie bo przez te płacze przy prawym cycy mała chyba mniej je i coraz mniej przybiera na wadze :ico_placzek: :ico_placzek: nie wiem juz co mam zrobic :ico_olaboga:
Martuś, ale tego nie wiesz na pewno, więc nie martw się na zapas :ico_sorki: a kiedy macie znów wizytę?

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

06 mar 2009, 10:19

a ja zabieram niunię i jedziemy na ploteczki do kolezanki :-D :-D

[ Dodano: 2009-03-06, 09:21 ]
ananke pisze:Martuś, ale tego nie wiesz na pewno, więc nie martw się na zapas :ico_sorki: a kiedy macie znów wizytę?
wizye mamy 25 marca ale sąsiadka ma wage wiec waze ja co tydzien i widze ze przybiera coraz mniej :ico_placzek:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

06 mar 2009, 10:24

Marcia77, zaczekaj spokojnie do wizyty :ico_sorki: mój mały ostatnio też mało przybrał, bo tylko 100g w tydzień :ico_sorki: ale póki nie jest przezroczysty to jest git :-) :ico_oczko:
a pamiętaj, że jak się denerwujesz to tym bardziej wpływa to na jakość i ilość pokarmu :ico_sorki: takie błędne koło niestety, ale teraz właśnie jakby na złość sobie (a z pożytkiem dla malutkiej) powinnaś się w pełni zrelaksować i zapomniec o zmartwieniach, odprężyć i będzie dobrze... bo wiesz, na Mała Twoje nerwy też działają... Ty się denerwujesz tym prawym cyckiem i ona to czując może jeszcze bardziej... :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-03-06, 09:49 ]
pochwalę się pierwszym rodzinnym zdjęciem :-D

http://picasaweb.google.c...698031442366130

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

06 mar 2009, 11:22

witam
u na snocka rewelacyjna oby wiecej takich :ico_sorki:
Kąpanie o 18 potem butla, następnie o 23.30 karmienie na spiocha i spanie do 4 a potem to już co 2 godzinki bo mi zasypiała przy butli i mało jadła a na spiocha coś nie chciała. :-)

Marcia77 pisze:witam..u nas nocka spokojna..ale martwie sie bo przez te płacze przy prawym cycy mała chyba mniej je i coraz mniej przybiera na wadze nie wiem juz co mam zrobic
Marcia77, moja położna powiedziała ze dziecko powinno przybierać na wadze ok 20 na dobę
Moze tak jak moja zle chwyta i przez to sie nie najada. U mnie też były takie płacze przy piersiach. Ale od czasu jak odciągam i to bez problemu 125ml (tylko i ręka wysiada bo jade ręcznym laktatorem :ico_oczko: ) nie mia problemu. Wczoraj to ponad 4 godziny po moim pokarmie spała, już musiałam budzić.

Marcia77 pisze:Ragazza sterylizator kupiłam w entliczku pentliczku
to sobie tam dzisiaj podjade będzie szybciej niż z allegro i tak musze kupic parasolkę do wózka bo coraz częsciej słoneczko wygląda.

ananke pisze:mam podgrzewacz aventu i jestem zadowolona, jak tylko mały zaczyna się wybudzać to włączam i po kilku minutach mam ciepłą wodę, choć przyznam, że troszkę czasu mi zeszło, żeby wyczuć, kiedy ona się robi ciepła
ja mam z nuka i tam gasnie swiatełko jak jest woda ok

uciekam po prysznic i zrobić sie na bóstwo :-D i jedziemy do sklepu
miłego dnia kochane :-)

[ Dodano: 2009-03-06, 11:25 ]
ananke, cos nie moge zobaczyć twojej foteczki :ico_placzek:

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

06 mar 2009, 12:17

Ragazza milego dnia
ananke ja tez cos nie moge otworzyc linka :ico_noniewiem:

a u nas nocka tez swietna. 2 pobudki tylko w odstepach 4h :ico_brawa_01:
za to w dzien moj maly niezle szalej, nie chce wogole spac, marudzi, nic mu sie nie podoba, placze i caly czas chcialby byc na rekach. rewelacyjna jest ta wibra w lezaczku. przynajmniej na troche go uspokaja...

dzisiaj znow tesciowa do mnie przyjezdza. tym razem zeby mi przywiesc zupke jarzynowa.

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

06 mar 2009, 12:19

jedwabna pisze:ananke ja tez cos nie moge otworzyc linka :ico_noniewiem:
oo, ja też kliknęłam i nie mogę.. wrzucam jeszcze raz
http://picasaweb.google.com/Pesteczkowo ... 1442366130

jedwabna pisze:dzisiaj znow tesciowa do mnie przyjezdza.
heh :-D ja już oddech po mojej złapałam :-D następny raz zobaczę ją w lipcu, więc mogę oddychać spokojniej :-D

Awatar użytkownika
niktusia
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:29

06 mar 2009, 12:35

o ludzie... spac czlowiekowi nie dają ;/ a ja tylko chciałam zdrzemnąć się z 1,5h...
od rana Mój wydzwania na kom (którą mam wyciszoną) i na domowy. jak w koncu odebrałam pyta mnie czemu tak dlugo spie :| czy On nie moze w koncu zrozumiec, ze chce sie wyspac poki moge... nie On bedzie wstawał do Małego, nie On będzie Go karmił czy przewijał w środku nocy... zero pojęcia o ciąży..o małym dziecku, ehh...

no to zaraz będę wybiarać się do szpitala. polski lekarz termin wyznaczył mi na 3marca, więc to nibty tylko 3dni po terminie.. ale ja i tak cały czas trzymam sie przy tym 28, bo tak mi z wszystkiego wychodzi, a On nie wiem skąd wziął ten 3...

lecę ostatecznie się ogarnąć, papa

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość