Bea4040
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2009, 15:21

Czy kobietki lubią czytać kryminały albo thrillery?

19 mar 2009, 15:30

Tak się zastanawiam po przeczytaniu książki, którą ostatnio podkradłam mężowi :-)
Do tej pory z reguły sięgałam po typowe "babskie" czytadła, a to romanse, a to obyczajowe, a tym razem mąż polecił mi thriller, który dopiero co przeczytał. Powiedział, że też powinnam, bo jest ciekawa intryga związana z pewnymi wątkami rodzinnymi.
Nie chcę tu zbyt wiele zdradzać, ale powiem, że książka bardzo mi się spodobała i wciągnęła w akcję i zastanawiam się, czemu wcześniej nie sięgałam po taką literaturę. Chyba wydawało mi się, że jest to za bardzo męskie:)
Ale powiem wam, że czytanie takiego kryminału mi się bardzo spodobało, bo z jednej strony bardzo trzyma w napięciu, a z drugiej mówi też o tematach bardzo bliskich każdej kobiecie: zniknięciu dziecka, rozpaczy jaką to wywołuje w rodzicach. Są też tam oczywiście pewne problemy małżeńskie, które trzeba pokonać... samo życie:)

Czy wy czytacie też takie książki? Jeśli tak, to czy możecie polecić jakieś dobre tytuły kryminalne? Ale takie, które nadawałyby się dla kobiet:)

Ja wam polecam z czystym sumieniem "Miasto Słońca", autor David Levien. Spodoba się i wam i na pewno też waszym partnerom. Przynajmniej nie będą wam wypominać, że wydajecie pieniądze na jakieś babskie czytadła :ico_oczko: Czasami trzeba ich czymś zaczarować :ico_oczko:

Awatar użytkownika
buuba
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:12

19 mar 2009, 15:49

Ja uwielbiami polecam: czego boja się anioły?

Ogólnie polecam Chmielewska - bo kryminał to na wesoło ;) i zaczytywała się nią ma mama i zaczytuje ja:)

Christie A. - ale po pewnym czasie zauważa sie pisanie "na jedno kopyto" ;)

Bea4040
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2009, 15:21

19 mar 2009, 15:57

Czego boją się anioły - sam tytuł brzmi zachęcająco :)

A Chmielewską oczywiście czytałam, ale w sumie nigdy nie odbierałam jej jako kryminał. Tzn. nie taki, którego można się bać, bo większość jest właściwie na wesoło, więc napięcie jest rozładowane w jakiś sposób :)

A "Miasto Słońca" miało taki niepokojący klimat, zupełnie inny niż Chmielewska. Ale te "Anioły" mnie zaintrygowały, poszukam :)

ZochnaDOBROCHNA
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2009, 18:05

19 mar 2009, 18:15

bea - chyba mamy podobny gust :)

Kobiety bardzo, bardzo kobietki lubią dobre, porządne thrillery! Szczególnie te, które maja rozbudową sferę psychologiczną. Nie cierpię, jak jest młocka - musi byc jakiś motyw :) Ostatnio zalew dosłownie tandetnych opowiastek, ciężko coś czytnąć dobrego :/
przeczytałam MIASTO SŁOŃCA Leviena, oceniam 5/6. dla ciekawych fragmenty sa tutaj http://miastoslonca.pl/
Teraz biorę się za BAZYLISZKA Mastertona :) :ico_zly:

Awatar użytkownika
buuba
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:12

19 mar 2009, 18:46

polecam czego boja sie anioly - bo nie dosc ze jestem bardzo wybredna ;) - to jeszcze do konca nie mozna byc czegos pewnym ;).


probuje namówić rodzinke na prezent - intruza :P

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

20 mar 2009, 11:36

Ja uwielbiam książki historyczne a zwłaszcza o obozach koncentracyjnych :-)
Nom ale od czasu do czasu trzeba przeczytac cos innego wiec chyba poszukam tej ksiazki co polecacie :ico_sorki: sam tytul brzmi ciekawie :-)

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

20 mar 2009, 19:35

Jeżeli poszukujecie książek z dreszczykiem(zbrodnia,śledztwo, rodzinne dramaty), odrobiną relacji między ludźmi, psychologii i nigdy, ale to nigdy nieprzewidywalnym zakończeniem serdecznie polecam wszelkie pozycje autorstwa Mary Higgins-Clark. Ubóstwiam jej dzieła i pochłaniam je z zapartym tchem :ico_haha_02:

Jeżeli interesuje kogoś coś takiego jak horror medyczny, to polecam Robina Cook'a. Przeczytałam kilka jego książek, które osnute są wokół spraw medycznych sprzecznych z etyką zawodową, moralnością.

[ Dodano: 2009-03-20, 18:37 ]
A propos aniołów przypomniała mi się książka, które wywarła na mnie duże wrażenie i zmusiła trochę do myślenia to "Władcy ciemności" Frank Peretti (sprawdziłam i dopisałam :ico_oczko: )
Ostatnio zmieniony 22 mar 2009, 10:23 przez biedroneczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Bea4040
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2009, 15:21

21 mar 2009, 14:09

Ja też lubię książki z czasów wojny, np. z ostatnich czytałam Marka Edelmana "I była miłość w getcie". Czasami bardzo smutna, a czasami bardzo pięknie pokazująca, że miłosci potrzebujemy i szukamy wokół siebie, niezależnie w jak okrutnych czasach przyszło nam żyć. To książka na faktach.
A jeśli ktoś chce przeczytać fajną, kobiecą fikcję z czasów wojny, to polecam też "Rembrandt, wojna i dziewczyna z kabaretu" Manuli Kalickiej. I można się pośmiać i wzruszyć, i jest wartka akcja i przygoda i romans, rzecz jasna :-)

Awatar użytkownika
buuba
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:12

23 mar 2009, 21:49

Kupiłam sobie dziś intruza :D:D nnana ale sie wykosztowałam :(

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

26 mar 2009, 08:29

ja lubie kryminaly i thrilery :-D Ludlujma, cooka, Crichtona... te medyczne i nie tylko. lubie jak cos sie dzieje na koncu wszystko sie zmienia. i nawet na koncu ksiazki nic nie jest wyjasnione :ico_oczko:

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość