ewusia75
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 185
Rejestracja: 18 paź 2008, 22:51

25 mar 2009, 19:49

hehehe tu sie dostaniesz ale placisz a pozniej czekasz na zwroty!Ogolnie to czasami chcialabym wrocic do kraju a teraz od kiedy jestem w ciazy to juz wogole tesknie!

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

25 mar 2009, 20:01

ewusia75, nie dziwie Ci sie. Mi najciezej bylo na poczatku ciazy. Teraz sie juz przyzwyczailam. Wiem tylko, ze nie wyobrazam sobie porodu bez obecnosci meza.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

25 mar 2009, 22:28

Ja chodze prywatnie i nie musze czekac miesiacami na wizyte i prosic zeby mi ktos dziecko na monitorze pokazał :ico_sorki:
A teraz słyszałam w radiu ze wiekszosc przychodni wydała rozporzadzenie ze nie mozna isc na USG np z mezem bo oni tego nie refunduja i nie maja czasu na takie rzeczy :ico_olaboga: paranoja
Wiem tylko, ze nie wyobrazam sobie porodu bez obecnosci meza.
ja miałam jakies obiekcje, teraz tez czasem mam mieszane uczucia bo myslalam ze moj T robi to dla mnie a nie dlatego ze chce ale widze ze on na prawde jest tym przejety i jak zaangazowal sie na tej szkole rodzenia :ico_sorki:
Mysle ze bez niego byłoby mi ciezko

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

25 mar 2009, 22:47

ramonka, ja raz bylam prywatnie, ale jak jeszcze pracowalam, teraz juz nie moge pozwolic sobie na takie wydatki (100funtow wizyta) skoro wszystko jest w porzadku. Staram sie byc w miare oszczedna. Zawsze lubie miec odlozone pieniadze na czarna godzine, a nie tak zyc z wyplaty do wyplaty, bo to za bardzo stresujace.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

25 mar 2009, 23:27

ziolo007, tak na prawde u nas tez jest zalecane tylko te 3 USG w czasie całej ciazy bo wiadomo ze nikt na NFZ nie bedzie robił co miesiac czy czesciej. Czyli to wystarcza wiec nie ma co sie denerwowac :-D
Zawsze lubie miec odlozone pieniadze na czarna godzine, a nie tak zyc z wyplaty do wyplaty, bo to za bardzo stresujace.
no i wlasnie z tego powodu jeszcze pracuje, bo przy tych wydatkach jakie sa jedna wypłata nie byłaby wystarczajaca :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

25 mar 2009, 23:54

ewusia75, dziwna ta służba zdrowia w Francji ale u nas to tez nie jest normalna,

ziolo007, Ja tez chce rodzić z mężem lubię mieć obok siebie kogoś kogo znam a nie same obce twarze czułabym się strasznie a tak zawsze ktoś czuwa.

Usg ja chodzę państwowo i teraz będę miała drugie, nie stać mnie na prywatne wizyty ale jakby coś się działo nie tak to odrazy będę konsultować z innym lekarzem. Co dwie głowy to nie jedna lepiej się upewnić.

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

25 mar 2009, 23:59

W czym bedziecie prac ubranka dla dziecka? Ja zamierzam kupic specjalny proszek przeznaczony dla dzieci.
Ja tez kupie specjalny albo chociaz bezzapachowy, bo tak to prawda bobasek moze byc uczulony na niektore proszki, tak jak i plyny do mycia, ja lubie Gerbera i Johnson's zestawy do mycia, pamietam, ze moj sym mial uczulenie na Huggies, mial duzo krostek na brzuszku.
z mala jest wszystko w porzadku
ewusia75, ciesze sie, ze z mala wszystko dobrze
Pieluch mam 3 paczki, ale żadnych nie kupiłam wszystkie dostałam od znajomych z których noworodki już wyrosły
myszka_f, super na pewno sie przydadza. .......ale mi zrobilas ochotke na KFC, a ja teraz robie taki zwykly kapusniak, wole KFC
dziwnie tak troche z tego co wiem to u mnie w 8 i 9 miesiacu wizyty u gina sa chyba co 2 tyogdnie
U mnie w 8 miesiacu co 2 tygodnie a w 9 miesiacu co tydzien.
ja tez mialam tylko dwa razy usg. Twierdza, ze z dzieckiem wszystko ok
ja tez mialam tylko 3 USG i sama nie wiem czy jeszcze jakies bede miala, poprostu chyba nie jest wymagane, zeby robic co wizyte. No chyba, ze sie cos zlego dzieje, to robia czesciej, z reguly to sa 2 lub 3 na cala ciaze. Niby chcialabym czesciej spojrzec na swoje dziecko na monitorze, ale z drugiej strony wyczytalam, ze to cale USG nie jest 100% zdrowe dla dziecka.

[ Dodano: 2009-03-25, 23:01 ]
Ja dzisaj bylam na zastrzyku...w pupe, bo mamy ten konflikt serologiczny co pisalam wczesniej, a przynajmniej bede spokojniejsza teraz, jak mi go juz zrobili.

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

26 mar 2009, 00:08

a dzisaj bylam na zastrzyku...w pupe, bo mamy ten konflikt serologiczny co pisalam wczesniej, a przynajmniej bede spokojniejsza teraz, jak mi go juz zrobili.
napewno niezbyt przyjemne przeżycie, ale najważniejsze że będziesz spokojniejsza a dzidzia będzie bezpieczniejsza :-D
Co do wizyt u lekarza to u mnie to samo. 2 usg teraz, trzecie pod koniec ciąży no i jeszcze 4 przed samym porodem już w szpitalu jak się uda :-D

[ Dodano: 2009-03-25, 23:13 ]
kurcze mam dzisiaj taką zgagę że zaraz padnę :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

26 mar 2009, 01:19

Niby chcialabym czesciej spojrzec na swoje dziecko na monitorze, ale z drugiej strony wyczytalam, ze to cale USG nie jest 100% zdrowe dla dziecka.
tez tak słyszałam, ale ponoc nigdy to nie zostało potwierdzone zadnymi badaniami :ico_noniewiem:
kurcze mam dzisiaj taką zgagę że zaraz padnę
moze faktyczine czupryna rosnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

26 mar 2009, 01:41

Ilka79, ja wlasnie wyczytalam w opiniach,ze te produkty huggies nie sa dobre.

Znalazlam w internecie kosmetyki organiczne dla niemowlat i na nie sie zdecyduje pewnie.
Bardzo dobrze nawilza skore rumianek. Wyczytalam tez, ze oliwki zazwyczaj natluszczaja, ale nie nawilzaja. Nie wiem ile w tym jest prawdy. Moja mama kapala wszystkie dzieci w rumianku i zawsze skora byla bardzo dobrze nawilzona.

Co do pieluszek to kupie trzy rodzaje i wtedy sie przekonam, ktore sa najlepsze.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość