CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

28 mar 2009, 14:11

Ja przenosiłam swoją pierwsza ciążę 2 dni.. i też juz 2 tyg przed terminem nie mogłam się doczekać... z byle czego się denerwowałam... nie dziwię Ci się, że się denerwujesz o Dzieciątko, bo to normalne... każda z nas się denerwuje całe szczęście , że Malutka się rusza to jest ok. trzymam kciuki za szybki i bezbolesny poród :-)

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

28 mar 2009, 14:23

cyn.inspiration, u mnie dzien po terminie tez sie nie zapowiadało... dostałam skierowanie, że jak nie urodze 6 marca, to mam 7 marca stawic sie szpitalu, nic sie nie działo, ale mnie zostawili... a o 21 wieczorem dostatałam takich skurczy, że nawet 1 min w nocy nie przespałam i 8 marca o 13.50 urodziłam Majeczkę... więc Ty też możesz w każdej chwili się spodziewać, że coś się zacznie dziać :)

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

28 mar 2009, 14:53

Witam

Ja swoja pierwsza ciąże przenosilam prawie 2 tygodnie. Skurcze wziely mnie nagle no i po 36 godzinach przez cesarke urodzila sie Zuzia:)
cyn.inspiration, Nie martw sie jeszcze troszke i bedziesz miala swoja niunie na swiecie. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

28 mar 2009, 15:22

cyn.inspiration, a no po 36 godz. ale nie martw sie u mnie bylo z powodu przyczyn technicznych... takze ja nigdy nie urodze normalnie...
U Ciebie napewno bedzie inaczej, szybciutko urodzisz bez problemu :-) Każda kobieta inaczej przechodzi i ciąże i poród. Także nie powoluj sie na niczyje historie i mysl o tym ze bedzie Ok, ze jeszcze troszke i bedziesz cieszyc sie tuląc malenstwo :ico_oczko:

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

28 mar 2009, 17:06

kochana skurcze wlasnie sa bardzo podobne jak bole miesiaczkowe, napewno rozpoznasz bo to nie bedzie bol ciagly tylko przerywany. Najpierw beda dosc dlugie przerwy miedzy skurczami, a potem te przerwy beda coraz to krutsze. Nie panikuj wszystko bedzie Ok. Przeciez jest jeszcze cos takiego jak kobiecy instynkt. On cie napewno nie zawiedzie :ico_oczko: :ico_oczko:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Re: ciąża przenoszona

28 mar 2009, 19:42

cyn.inspiration pisze:Zastanawia mnie ile z was było lub jest w ciazy dluzej niz 40 tyg???? ja mam zaledwie 1 dzień po terminie a juz nerwowo nie wyrabiam. :ico_placzek: .

cyn jestes jeszcze jak najbardziej w terminie ,o ile nie pomylilam sie to termin mialas na 27 marca i od tej daty liczy sie 14 dni ,wtedy mowi sie o ciazy po terminie ...sadze ze jak w ciagu tygodnia liczac od 27 nie urodzisz to na pewno lekarz skieruje cie do szpitala i tam na pewno zostaniesz az do porodu... sama zauwazasz ze zarowno skurcze jak i intensywność zwiekszaja sie ale jeszcze nie na tyle by za chwile ujrzec mala
tym czasem brzuch mnie rozbolał jak na @... i dosc mocno boli... czy to są te bole dodam ze bol czuje ciągły ja szczerze mowiąc nie mam zielonego pojęcia jak mam te bole rozpoznać i do tego liczyc częstotliwość :ico_olaboga: nie wiem jak...
cyn to sa skurcze :-) jak na miesiaczke tzn tak pracuje macica :ico_oczko: a liczysz z zegarkiem w reku ile np w ciagu godziny trwaja surcze , jak dlugo sa i w jakim odstepie czasowym to sie dzieje ..... im krotszy czas odstaepu pomiedzy skurczami oraz trwaja ok pol minuty/ minute , to juz dobry znak dla ciebie i dzidzi i trzeba sie wybrac do szpitala ...no chyba ze zauwazysz ze wody polodowe "wyleca" a nie bedzie skurczy to juz nie ma na co czekac tylko od razu isc do szpitala

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

28 mar 2009, 20:09

cyn.inspiration, polapiesz sie :ico_haha_01: najgorsze naprawde sa te ostatnie dni :ico_oczko: one sa dluzsze niz cala ciaza :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

28 mar 2009, 22:13

cyn.inspiration, - ja miałam termin na 12 maja a urodziłam 21 :-D spokojnie .. bóli nie przegapisz - bedziesz wiedziała , że to to ! Pamietam, że miałas problem z wyborem szpitala? i jak tam ? trzymam kciuki!! bedzie dobrze!Q a na razie ciesz sie, że możesz jeść słodkie i połozyć sie o której chcesz i spać ile chcesz :-D jestesmy z Tobą !!!

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

28 mar 2009, 23:50

cyn.inspiration, trzymam kciuki za szybkie rozwiazanie :ico_oczko:
mam nadzieję ze szybciutko urodzisz

może to głupie co napiszę teraz ale na portalu (nie na forum) na obcasach w dziale ciąza ostatnio z nudów wyczytałam, ze parę dni po terminie mozna wywołać poród :ico_wstydzioch: spermą...
zawiera jakąś substancję stymulujacą skurcze - ale jest to możliwe dopiero po przenoszeniu ciaży bo wtedy zmienia sie jakiś tam hormon w macicy i to razem daje takie połaczenie

pokręciłam troszke, moze znajde ten artykuł to wkleję, no chyba ze bedziesz sie nudzić to poszukaj sama :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

nie wiem ile w tym prawdy, ale może warto spróbować... najpierw poczytaj czy nie wprowadzam cię w bład, w każdym razie sposób przyjemny :-D

[ Dodano: 2009-03-28, 23:01 ]
ps: nie umiem znaleźć tego na tym portalu, tam było tak fajnie opisane, ale na ...jest coś o tym
Link został usunięty przez administratora ze względu na reklame
cytuję:
"Przyjemnym i skutecznym sposobem na spóźnialskie dziecko jest uprawianie seksu. Drażnienie brodawek powoduje wydzielanie oksytocyny, podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy, a zawarte w nasieniu prostaglandyny powodują jej otwieranie."
Ostatnio zmieniony 29 mar 2009, 14:54 przez izuś_85, łącznie zmieniany 1 raz.

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

29 mar 2009, 09:20

Termin miałam na 11 maja. Na 12 dostałam skierowanie do szpitala, ale poszłam dzień później. Wywołali Alę tydzień po terminie. Urodziła się 18 maja.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot], KylieTab i 1 gość