Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 kwie 2009, 12:03

czesc dziewczyny jak tam po swietach ??? :-D
u mnie swieta spoko...pogoda byla sliczna i grilowalismy :ico_brawa_01:
Igol caly dzien na dworze nawet tatus sie niaz troszke zajmowal :ico_szoking: wiec nawet odpoczelam :ico_sorki:
yoanna :ico_brawa_01: dla Ninki szybka z niej dziewczynka niesamowicie :ico_brawa_01: jeszcze troszke i zacznie drepac :ico_brawa_01:
Agusiamam nadzieje ze w szkole sie corci jutro spodoba :ico_sorki:
a co do rozlaki to dasz rade :ico_sorki: :ico_sorki: bedziemy Cie tu wspierac :ico_sorki: zawsze jak zalapiesz dolka :ico_haha_02: no wiesz cos za cos zawsze tak w zyciu jest...NIESTETY :ico_noniewiem:
wiola85, park super no i fajnie ze do Wadowic wpadliscie :ico_sorki:

Dziewczyny co myslicie o nauczeniu spania dziecka - metoda placzu kontolowanego-czy jakos tak :ico_noniewiem: znaczy sie ze jak placze to sie nie idzie zaraz do dziecka tylko sie czeka 5,potem 10 potem 15 minut :ico_szoking:
jezu ja nie jestem zwolennikiem tego ale musze Ige przestawic na 1 max 2 drzemki dziennie i to niby najlatwiej ta mateoda ale wiecie co wstyd sie przyznac ale Iga nie plakala nigdy duzej niz kilka sekund :ico_noniewiem: ktore zajeko m dobiegniecie sprintem do niej i ja wzielem na rece :ico_noniewiem:
wiec teraz jak probowalam zamklam sie w kibelku puscilam wode zeby nie slyszec placzyu i uszy zatykalam i tak tylko 2 min wytrzymalam :ico_noniewiem:
moze jutro mi ojdzie lepiej :ico_sorki: bo do teraz mam wyzuty sumienia ze tak plakala :ico_placzek:
wczoraj wyczytalam w ksiazce ze dziecko ktore ma powyzej 5kg nie musi juz w nocy jesc :ico_noniewiem:
wiec polozylam Ige o 8 obudzila sie o 10 i nie dalam jej cyca :ico_nienie: tylko je glaskalam i zasnela :ico_szoking: ale obudzila sie o 11 30 i juz wyla wiec pomyslalam ze moze jest glodna i jej dalam tego cyca :ico_noniewiem: no i sie zaczelo 12 30 1 30 3 4 5 6 7 :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
musze tak zrobic zeby ja karmic o 1 i 4 ale jak :ico_placzek: :ico_placzek:
ja juz stracilam nadzieje ze ona sie nie bedzie budzic a ja juz tak wstaje ponad 6 miechow :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

14 kwie 2009, 21:11

nie lubie świąt :ico_zly: dobrze ze już po przybrałam z 3 kg i nauczyłam sie jeść słodkości :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Teściowie :ico_noniewiem: dobrze ze tylko obiad u nich i ucieczka do domu :ico_brawa_01:
Jejku dziewczyny nie ma kiedy pisać my z Antkiem cały dzień na dworze siedzimy mały dalej czeka na zęby .

[ Dodano: 2009-04-14, 21:15 ]
wiec polozylam Ige o 8 obudzila sie o 10 i nie dalam jej cyca tylko je glaskalam i zasnela ale obudzila sie o 11 30 i juz wyla wiec pomyslalam ze moze jest glodna i jej dalam tego cyca no i sie zaczelo 12 30 1 30 3 4 5 6 7
musze tak zrobic zeby ja karmic o 1 i 4 ale jak
jejku mmarta my też to stosowaliśmy i też to samo budził się co godzine czyli cyc musi być po staremu :ico_noniewiem:
Dziewczyny co myslicie o nauczeniu spania dziecka - metoda placzu kontolowanego-czy jakos tak znaczy sie ze jak placze to sie nie idzie zaraz do dziecka tylko sie czeka 5,potem 10 potem 15 minut
to też przerabialiśmy i powiem ci ze zasnoł wkoncu ale wstał po 15 minutach i był strasznie marudny :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 kwie 2009, 21:38

slonko dzieki za odpowiedz :ico_sorki:
jejku mmarta my też to stosowaliśmy i też to samo budził się co godzine czyli cyc musi być po staremu
a ile to stosowalas ????

Kurde a gdzie reszta dziewczyny koniec swiat juz meldowac sie mi tutaj szybko !!!!!!!!!!!
Igol spi od 20 :ico_sorki:
zobaczymy jak to dzis bedzie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

14 kwie 2009, 21:56

jejku 3 dni walczyłam z Antkiem i dałam za wygraną spiw wózku dalej :ico_placzek: :ico_placzek: zasypiał ale spałpo 15 /20 mmin a potem zasypiał na spacerku i spał 2 godziny :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

14 kwie 2009, 21:59

Czesc :)

Marta ja gdzies czytalam, ze to dobrze jak sie odrazu podbiega do dziecka jak placze, bo uczy sie ze rodzic jest obok i nie musi sie bac :) no ale w ktoryms momencie trzeba przestac - mi na szczescie Nina malo placze (poza ostatnimi dniami gdzie pobija sama siebie) ale juz teraz tez mam tak czasem ze nie podchodze jak ryczy (ale taki wymuszajacy placz) bo jak leca jej lezki i placze prawdziwie to nie mam sumienia i odrazu na rece, przytulam i odkladam - czasem tak kilka razy ehh a co do nocek to wspolczuje, i podaje reke :)) co prawda u nas dzis jakas masakra byla - pobudka o 2 w nocy a pozniej dopiero o 6 :ico_szoking: nie wiem czy bylam tak padnieta, ze nie zauwazylam ze wstawalam, czy po prostu nie plakala (bo czasem patrze a ona lezy ze mna w lozku a ja zupelnie nie pamietam jak ja tam wsadzilam :)

No i co do karmienia, to ja tez chcialabym nie karmic, ale jak budzi sie o 24 i wiem, ze czekaja mnie czeste pobudki to wydaje mi sie ze jak dam cycka to pospi dluzej i nie obudzi sie za chwile. Nie no zazdroszcze tym ktore sypiaja co najmniej 4h jednym ciegiem :(

Nina dzis znowu byla na spacerze i plakala :( w ogole zawsze przed kapiela jak wsadzalam ja na przewijak w lazience to byla taka usmiechnieta, dzis tez, ale wyszlam po pieluszke i rozryczala sie okropnie! :ico_olaboga: :ico_chory: nie wiem o co chodzi - jakby sie przestraszyla ze poszlam, a ona nigdy nie przejawiala takich lekow ... Poza tym moj Luby rzuca palenie :/ a ja rzucam czekolade - masakra! Jak sie nie pozabijamy to bedzie dobrze, ale ja chyba jestem uzaleznioan bo jak nie zjem kinder country to rece mi sie trzesa :/ no nic, jakbym miala jakiss kryzyc w malzenstwie to przypomnijcie ze to przez rzucanie nalogow :D

A poza tym wielkimi krokami zbliza sie odstawienie malej do osobnego pokoju - mam do niego 10m, a i tak nie biore jej juz w ogole do lozka tylko wstaje do niej dzielnie, wiec postanowilam ze bedzie sypiac sama (mam glupia nadzieje, ze zmiana srodowiska pozwoli jej przesypiac noce :P)

Pokaze Wam jeszcze jak mala probuje wstac (sama dochodzi do pozycji kleczacej w lozeczku a pozniej na nogi :/ zabieram ja odrazu bo chwieje sie przy tym i boje sie ze glowa uderzy o szczeble a codziennie jej sie zdarza walnac o cos glowa :/ nie wiem czy to tylko moje dziecko tak uderza o wszystko, czy kazde uczac sie raczkowac i wstawac ale te stuki mnie przerazaja :) we srode za tydzien mamy wizyte u lekarza wiec zapytam - no i dzis znowu ominal nas basen :/ nigdy chyba na niego nie pojde!!! Moja siostra byla, wziela stroj kapielowy, moj maz jeszcze rano do niej mowil - Nina dzis Twoj wielki dzien idziemy na basen :D i co? Basen zamkniety bo przedluzyli sobie swieta.. DUPKI! A nie wiem kiedy zdarzy sie nastepny taki dzien kiedy obydwoje mamy wolne :/
Obrazek
Zaczarowane okulary :) ktore uspokajaja Nine
Obrazek
Nina kombinatorka

[ Dodano: 2009-04-14, 23:01 ]
Achh :D no i przepraszam za balagan w lozeczku :PP bylam w trakcie sprzatania, i wszystko co lezy na ziemi, albo na lozku wrzucam zawsze do lozeczka zeby poodkurzac :D no i Nine tez wrzucilam, bo probowala zjesc rure od odkurzacza :/

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 kwie 2009, 22:02

jejku 3 dni walczyłam z Antkiem i dałam za wygraną spiw wózku dalej zasypiał ale spałpo 15 /20 mmin a potem zasypiał na spacerku i spał 2 godziny
no kurde bo to ciezko na maxa!!!!!!!Bo jak niby mam to zrobic zeby Iga nie spala na spacerze :ico_szoking: przeciez to nie mozliwe :ico_nienie:
w samochodzie tez ja zagaduje ale wiecie jak prowadze to nie moge ciagle jedna reka :ico_olaboga:
w efekcie wyspi sie na spacerze a w domu tez spio tylko 20-30 minut :ico_noniewiem:
ale no w nocy to juz jest przegiecie :ico_noniewiem:
czytalam ze dziecko ktore ma ponad 5kg nie musi jesc w nocy :ico_noniewiem:
moja ma ponad 7 a juz pewnie kolo 8kg i kurde je co godzine :ico_noniewiem: to chyba raczej glodna nie jest :ico_nienie:
jutro ide ja zwazyc :-)

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

14 kwie 2009, 22:10

Moze to przyzwyczajenie? No ale jaki normalny czlowiek lubi budzic sie co godzine :/ albo dziaselka albo nie wiem co :/ Marta a jak te zabiegi, nie pomagaja nic?

A ja poszlam za Wasza rada :P karmie jeszcze przez miesiac piersia (jak pozwoli :) a jutro zjadam na kolacje ser mozarella z sosem czosnkowym :d moze mala przezyje, i wypije lampke wina :) pewnie i tak zwali z nog :)

A widze, ze u Was tez problem sypiania na spacerach, a rozrabiania w domu (chcialabym po spanku zabierac ja na spacer Zeby miec chwile dla siebie, ale ostatnio tak marudzi, ze poczekam az wroci do normalnosci (kurde coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze marudzi bo jej nudno samej ze mna :/ bo dzis w sklepie jak pani ja zaczepiala to sie smiala jak oszalala.. no ale moze to dobrze: P bede musiala wciaz spotykac sie z ludzmi zeby mi dziecko nie plakalo :)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 kwie 2009, 22:11

yoanna wiec tak Ninka no niemozliwa slodka a do tego jaka madra :ico_brawa_01: i widze ze juz nowe najeczki wcisla i smiga w wozeczku :ico_brawa_01:
Nie no zazdroszcze tym ktore sypiaja co najmniej 4h jednym ciegiem
oj ja tez :ico_sorki:
poza tym wielkimi krokami zbliza sie odstawienie malej do osobnego pokoju
ja poczekam z tym do roczku :ico_noniewiem:
a co do placzu na przewijaku to Iga teraz oststnio tez wyje jek ja tylko wyjde z pokoju :ico_noniewiem: moze to juz te lek separacyjny :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-04-14, 22:13 ]
(kurde coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze marudzi bo jej nudno samej ze mna bo dzis w sklepie jak pani ja zaczepiala to sie smiala jak oszalala.. no ale moze to dobrze: P bede musiala wciaz spotykac sie z ludzmi zeby mi dziecko nie plakalo :)
:ico_haha_01: ja tez tak mysle normalnie dzis na grupie Ige polozylkam na dywan gdzie byly zabawki i dzieciaki i przez ponad godzine bawila sie kulala ani nawet sie na mnie nie spojrzala :ico_noniewiem:
no i jak Marcin z roboty wraca to sie tak cieszy jak glupia :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

14 kwie 2009, 22:54

To nic tylko braciszka albo siostrzyczke im sprawic :PPP no ale powinnysmy sie cieszyc, ze chca spedzac czas z innymi :) strasznie zazdroszcze Ci tych grup! Czemu u nas takich nie ma :(((

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

14 kwie 2009, 23:38

Witam kochane!!!

Po świetach nawet nie wchodze na wage

yoanna, miumia jest poprostu boska jest niesamowita :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-D

mmarta81, kochana co do tych metod to ja wymiekam tez nie potrafie dac jej plakac ani minuty

Jak mialam mala Adulke bylam bardziej stanowcza i wychowywalam ja tak ksiazkowo wiesz tak jak byc powinno ale teraz wszystko sie zmienilo bo czym ze jest zycie plne twardych zasad gdy dzis jestesmy a jutro moze nas nie byc wiec ciesze sie kazda chwila i minuta w ktorej moge ja tulic calowac oddawac jej cala siebie poprostu kochac ja i rozpieszczec bo jeszcze przyjdzie czas na te twarde zasady a zycie jest trudne i czasem bywa okrutne wiec puki moge i ona chce byc taka moja to bede ja karmila w nocy mimo iz wazy 8500kg bo ten cycus to dla niej cala radocha i niech spi jak jej pasuje a jak czegps nie zrobie bo ona chce byc na moich rekach to swiat sie nie zawali Dzieci tak szybko rosna i kiedys bedziemy tesknily za tym zeby chcialy byc tulone glaskane a one beda ucieka;y bo juz nie bedzie im tak bardzo zalezalo na tym tylko krotki cmok na dobranoc bedszie na zaspokojenie naszych potrzeb wiec tul Martunia Igola jak najwiecej sie da :ico_oczko: I zostaw sobie to na troche puzniej Ja dzis troche zaluje ze nie myslalam tak jak teraz kiedy Adulka byla malusia bo uwazam ze gdzies mniej dostala tego przytulania od nas :ico_olaboga:
Obrazek A tu Weronisia żadzila przy stole

[ Dodano: 2009-04-14, 23:39 ]
yoanna, niunia jest cudna zajefaje ma te butki w ogole super na tych foteczkach

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość