Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

22 kwie 2009, 14:24

Gabi, ja właśnie wczoraj byłam u pediatry i powiedziała, że jest ona jak najbardziej wskazana! Z tym, że ona nie chroni jednocześnie przed bolierozą, bo to zupełnie inne choroby, a na bolierozę nie ma żadnego lekarstwa i szczepionek.
Ja będę szczepić, bo my często przebywamy w plenerze, zresztą, nawet na zwykłym trawniku można wyłapać kleszcza.

Przyjmuje się je tak jak na żółtaczkę. Jedna szczepionka to koszt ok 50-60 zł (zależy od miasta). Następną się podaje za 2 miesiące, ostatnią za pół roku. Taka szczepionka działa do ok 5 lat, po tym okresie należy podać przypominającą.

Przy czym doktor zaznaczyła mi jeszcze, że to już ostatni dzwonek, żeby zaszczepić, Bo dopiero po tej drugiej dziecko jest chronione, a kleszcze są już teraz.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

22 kwie 2009, 15:14

Gabi, ja się szczepiłam kilka lat temu i jestem jak najbardziej ZA. Chyba też będę musiała poszczepić swoje dzieci. Mieszkamy w rejonie, gdzie zawsze tych kleszczy jest najwięcej i podobnie jak Kolka, często bywamy w lasach i nad jeziorami. Zresztą mój Dziadek kilka lat temu przyniósł kleszcza z cmentarza. I był chory po ukąszeniu przez niego :ico_olaboga: . A kleszcze są wszędzie- w parkach, na łąkach...
Jeśli masz możliwość, to zaszczep Emilkę. Na pewno to nie zaszkodzi...

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

22 kwie 2009, 21:36

Gabi, fajnie, że poruszyłaś ten temat. Też się zastanawiam nad zaszczepieniem Alutki.
Może jutro przejdę się po szczepionkę, a zaszczepimy po powrocie z długiego weekendu. Spytam się, jak to się ma do szczepienia przeciw pneumokokom (po 12 miesiącu) i kolejnym obowiązkowym (po 13).

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

23 kwie 2009, 13:23

Jedna szczepionka to koszt ok 50-60 zł
To nie są duże ceny w porównaniu do innych szczepionek. Też muszę się skontaktować z lekarzem

Justin
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 05 maja 2009, 16:53

06 maja 2009, 07:28

ja Magdę dałam zaszczepić na pneumokoki, meningokoki i na kleszcze, oczywiście we wskazanych odstępach.
Kiedyś słuchałam wypowiedzi pediatry w tv i mówił, że jeżeli mamy możliwość zaszczepienia dziecka, to powinniśmy to zrobić.
Nasza pediatra jest tego samego zdania.

Awatar użytkownika
Lina
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 129
Rejestracja: 04 maja 2009, 11:55

06 maja 2009, 08:17

ja Magdę dałam zaszczepić na pneumokoki, meningokoki i na kleszcze, oczywiście we wskazanych odstępach.
Kiedyś słuchałam wypowiedzi pediatry w tv i mówił, że jeżeli mamy możliwość zaszczepienia dziecka, to powinniśmy to zrobić.
Nasza pediatra jest tego samego zdania.
słuszna decyzja , zgadzam się w 100% :-)

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

06 maja 2009, 22:31

Tak, lepiej zapobiegać, niż później leczyć

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość