Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

03 kwie 2008, 16:13

My byliśmy we trójkę na spacerku jakieś 3 godzinki. Norbert właśnie zjadł mleczko i sobie głuży zadowolony. Później damy mu jabłuszka spróbować. Rafał obiera ziemniaki a ja lecę robić leczo na obiad. Do zobaczyska później.

[ Dodano: 2008-04-03, 16:18 ]
Pewnie Wasze dzieciaczki też tak robią, że kiedy leżą oparte o poduszkę to dźwigają do góry główkę i próbują tułów przy jednoczesnym podnoszeniu nóżek. Tak jakby chciał usiąść. Niech ćwiczy :ico_oczko: Czytałam, że w 8 miesiącu dzieci potrafią same siadać z pozycja bocznej podpartej a dopiero w 18 z plecków używając mieśni brzucha.

[ Dodano: 2008-04-03, 17:58 ]
To my już po obiadku, Norbert też zjadł troszkę jabłuszka ze słoiczka.. a żadna nie zdążyła tu zajrzeć..

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

03 kwie 2008, 18:22

Dzięki za miłe słowa odnośnie Karolka :-D
sabi_k77 pisze:dałam jej więc cyca,przyssała się,ale co chwila wypluwała,kwekała przy tym,warczała,widać było,że głodna,ale wypluwała,jakby jej nie smakowało albo nie chciało lecieć,no i zacząła regularny koncert,a płucka moje dziecko ma niezłe więc jazda była na maksa,wrzeszczała jak opętana
u mnie była identyczna akcja przed wczoraj, ale w domu przy koleżance.W ogóle wcześniej się w ogóle nie bał ludzi,a na jej widok po raz pierwszy zrobił podkówkę i chciał beczeć...chociaż później się z nią bez problemów bawił.

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

03 kwie 2008, 18:25

czesc Dziewczyny,

ja dzisiaj mialam niezla wycieczke, okazalo sie tu obok w szpitalu nas nie przyjma na konsultacje do laryngologa i musialam z Pawelkiem jechac na drugi koniec miasta taksowka, dopiero ok. 13.00 wrocilismy do domu. Na szczescie lekarka nic nie znalazla i potwierdzila ze to wiotkosc krtani i ze wyrosnie z tego.
teraz czekam na meza i 20.00 kapiel i do spania, oboje jestesmy zmeczeni, za duzo wrazen. Moj Pawelek probuje sie "podnosic" jak go trzymam na kolanach. Wogole to strasznie ruchliwy jest. ostatnio najfajniesza zabawka jest pielucha.... bez przerwy bierze ja do buzi i tez strasznie sie slini.
milego wieczorku!

buziaki

[ Dodano: 2008-04-03, 18:28 ]
Gosia, ja prasuje z jednej strony, a jak mi sie nie chce to wcale nie prasuje.

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

03 kwie 2008, 18:29

CleoShe pisze:Po obu stronach tzn z przodu i styłu
tak, w środku i na wierzchu. Ja tak prasuję wszystko od narodzin, bo w ten sposób ubranko jest sterylne, no i nie wiem czy już poluzować, czy jeszcze ... A Karol ma skórkę wrażliwą, bo dostał np uczuclenia od proszku
CleoShe pisze:a Rafal z rozesmianym Norbertem do kuchni przychodzi
ale fajnie :-D. Karolek gdzieś od paru dni dopiero próbuje się śmiać na głos, ale jest jeszcze bardzo zdziwiony, że coś takiego mu w ogóle wychodzi z buzi. No przekomicznie to wygląda jak się zaśmieje, a potem wali zdziwone miny :-)
CleoShe pisze:Pewnie Wasze dzieciaczki też tak robią, że kiedy leżą oparte o poduszkę to dźwigają do góry główkę i próbują tułów przy jednoczesnym podnoszeniu nóżek
Mój Mały jeszcze tak nie robi, ale za to jak jest na rękach to prostuje nóżki jakby chciał wstawać.

[ Dodano: 2008-04-03, 18:32 ]
Gosia kiedy będziesz w Kielcach?

[ Dodano: 2008-04-03, 18:45 ]
Acha! Gosia napisz coś więcej o objawach tej wiotkości krtani, bo Karol też czasem tak dziwnie chrumka, jakby miał chrypkę i się tym martwię :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

03 kwie 2008, 21:04

Gosiu,

Ta wiotkosc krtani to takie jakby gruchanie... jak golabek, albo tak oddycha czasem, ze wydaje sie jakby mial cos w oskrzelach, taka jakby chrypka... Robi tak na przyklad jak sie zmeczy jedzeniem, albo jak sie zachwyca czyms, bo wtedy gleboko oddycha i to wtedy sie uwidacznia, w nocy tez czasami jak spi, to wydaje sie jakby chrapal.
Jesli cos Cie niepokoi to lepiej powiedz lekarzowi, on na pewno doradzi co dalej, chociaz pediatra nie za wiele powie na ten temat.
Gosiu, wybieram sie do Kielc pod koniec przyszlego tygodnia. Mam nadzieje ze tym razem uda nam sie spotkac i ze pogoda bedzie juz spacerowa, to nasze chlopaki w koncu sie poznaja... a my sobie pogadamy :-))))

Buziaczki!!!

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

03 kwie 2008, 21:49

Gosia, super zdjęcie w podpisie :ico_oczko: .
I najlepsze życzenia dla Karolka z okazji jutrzejszych trzech miesięcy :ico_urodzinki: :ico_tort: :ico_prezent:

Moi faceci śpią. Norbert zjadł na kolację 180ml mleka z kaszką. Zjadł ją dość szybko i nie wiem czy nie chciał jeszcze bo płakał jak opróżnił butlę. Nie chciał coś spać, kwękał i wiercił się w łóżeczku. Podchodziłam do niego co chwilę, wkładałam mu smoczek i nic. Na rękach rozglądał się po prawie ciemnym pokoju. Dałam go na leżaczek, pobujałam i przysnął w końcu to odłożyłam go do spanka. A Rafał coś narzekał na ząb, położył się i też usnął.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2008, 21:59 przez CleoShe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

03 kwie 2008, 21:58

Cześć dziewczyny, kurde napisałam do Was po południu, ale coś mi się zawiesiło i nie poszedł post-teraz nie pamiętam co miałam powiedzieć...
Madziu podobno dzieci przy porodzie się zarażają bakterią wywołującą pleśniawkę, ale nie u każdego dziecka to ustrojstwo wyłazi... :ico_noniewiem: u nas się zaczęło przedwczoraj, a dzisiaj już jest znacznie mniej-szybko znika na szczęście, dla odmiany teraz mnie coś bierze, mam lekki katar i czuję już w drogach oddechowych, że coś się święci :ico_olaboga: od porodu piję actimel, bo ja chorowita jestem i chciałam jakoś bronić siebie i mleczko w piersiach przed lekami... mam nadzieję, że jutro nie będzie gorzej i skończy się na katarze
Kuba pojechał na zebranie swojego klubu i musiałam sama wykąpać Gabriela, ale odkąd polubił kąpiele to na prawdę sama przyjemność :ico_brawa_01: po karmieniu położyłam Go w łóżeczku i kurde ponad godzinę siedziałam z nim Bo miał oczka jak 5 złotych i się śmiał wariat... jak już myślałam, że zasnął to uchylał oczka i jak tylko mnie zobaczył to zaraz uśmiech od ucha do ucha... w końcu ni z tego ni z owego, bez smoka tak się zakopał w pieluszkę i zasnął... On swoją drogą też ostatnio ciągle tarmosi i gryzie pieluchę, a ślini się tak okropnie, że jak go wezmę na ręce to mi pluje na ramiona i mam całe mokre, ale u niego to może ewentualnie przez te pleśniawki-nie mam pojęcia... :ico_noniewiem:
I jeszcze popadam w zachwyt nad tym, że już rozpoznaje swoich :ico_oczko: rano jak mnie zobaczy to stroi uśmiechy, jak Kuba wróci z pracy i tylko podchodzi to mały się już cieszy... jak babcia do nas przyjdzie się przywitać rano to też się śmieje od razu... a na obcych tak nie reaguje-rozumiem więc ostatnie nerwowe reakcje waszych bobasów na karmienie przy koleżankach
miałam wam wózek pokazać, więc wklejam zdjęcie ze spacerku z moim tatą w ostatnią niedzielę...
zwykły wózio, ale jednak nie ten który ma Gosia Mz-popierniczyło mi się :ico_oczko:

Obrazek

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

03 kwie 2008, 23:06

Jola_85 pisze:wiecie tak sobie myslalam przed chwila,ze dawno juz nie zgladala tu Asikk,a wogole od czasu porodu nie zagladala tu grudniowka Robak....ciekawe co u nich

Łaziłam teraz po forum i znalazłam post Robak z dzisiaj na wspólnym terminie grudniówek 2008. A do nas nawet nie zajrzała. Ciekawe jak tam jej maluch.

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

04 kwie 2008, 10:44

Witam,

.. a co tu tak pusto dzisiaj??? :ico_szoking:

Nocka przespana jak zwykle jedna pobudka, ok. 4.00. potem spanko do 7.00. My dzisiaj siedzimy w domu, bo pogoda malo spacerowa niestety.
Pawelek teraz ucial sobie drzemke, ale pewnie niedlugo wstanie, bo w dzien to on nie spi za bardzo....
Milego dzionka!!

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

04 kwie 2008, 11:24

cześć dziewczyny... jestem przeziębiona! :ico_placzek: wypiłam wapno, herbatkę i mam tantum verde do ssania, bo tylko to można żeby mleczka nie popsuć-mam nadzieję, że nie zarażę Gabriela :ico_sorki: idę się trochę położyć...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość