Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

24 sty 2009, 17:10

izuś_85,
izuś_85 pisze:czy ten pomiar przeziernosci karku to "normalne"-bezpłatne usg?
zalicza się to do standardowego badania podczas USG nie ma dodatkowych opłat, gin musi to sprawdzić, nie trzeba mu o tym przypominac :)
ja za badanie USG płace 100zł, i ostatnio tez tyle zapłaciłam chociaż mój groszek nie dał sobie sprawdzić przezierności,
ale gin powiedzial ze nie ma problemu przy kolejnym badaniu czyli 2 lutego zrobi mi USG 3D tam juz wszystko powoli dojrzy
więc spokojnie czekam
Ciesze się ze mogłam pomóc :) lepiej zapytać niż potem się męczyć z pytaniami w głowie bez odpowiedzi ;)
:-D :-D :-D

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

24 sty 2009, 17:34

oj Dziewczyny a ja taka do tylu jestem. W ogole sie na razie nie zastanawialam nad tymi badaniami :ico_szoking: mam tak dobrego gina, ze stwierdzilam co mi powie to powie i na co da skierowanie to i tak bedzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

24 sty 2009, 19:33

megi5566, i tak powinnaś nadal myśleć, każdy lekarz w razie potrzeby lub położna poinformuje Cię o takich badaniach, może nie ma powodu to nie zawraca ci głowy :)


Oni na pewno wiedzą co robią :)
Wrazie czego dowiesz się od niego pierwsza :)

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

24 sty 2009, 21:25

hej
około 12tc robi się pomiar przeziernosi karkowej,lekarz to wykonuje przez usg,mierzy też kośc udową,główkę brzuszek żeby zobaczyć czy dzidzi rzwija się prawidłowo,tzn adekwatnie do tc.w tym okresie tez można wykonać testy PAPA,idziesz do laboratorium ze zleceniem od gina i pobierają Ci krew,ja na wyniki czekam 2 tygodnie,płaciłam 100zł.
Usg 3D najlepiej wykonać po 20tc czy 22tc,wtedy lekarz dokładnie sprawdza wszystkie oragny.
ja mam usg normalne na każdej wizycie,wtedy lekarz mierzy dzidzię,tzn kość udowa,brzuszek,główka itd,no i serduszko sprawdza.a w poprzdniej ciąży nie robiłam Papa ,a właśnie po 20tc to usg 3D.

Justa1982
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2007, 15:33

24 kwie 2009, 20:55

Witam serdecznie. Obecnie zaczął mi się 14 tydzień ciąży. Tydzień temu miałam robione usg prenatalne na które sama dobrowolnie się zdecydowałam. Badanie nie było drogie, zapłaciłam 100 zł z płytką. I nie żałuję ani przez chwilę że się na nie zdecydowałam (mój gin. jest troszkę innego zdania). Jestem zdecydowanie spokojniejsza ponieważ wszystko wyszło idealnie: przezierność karkowa = 1 mm i kość nosowa widoczna, serduszko o prawidłowej wielkości i lokalizacji, bije miarowo, stópki i dłonie obie widoczne itp. Polecam wszystkim takie badanie. Ma ono także wymiar psychologiczny, kobiety które do tej pory myślały o ciąży w kategorii płodu zaczynają myśleć w kategoriach dziecka, ja np. od tej pory codziennie oglądam moje maleństwo na płytce. To niesamowity widok!

Jajeczko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 12 cze 2018, 00:13

Re: Badania prenatalne

06 gru 2018, 17:04

Takie badanie usg to można nawet wykonać w wersji 4D. Ja właśnie sobie takie zdjęcie wybrałam u mojej pani doktor, u której robiłam takie badania prenatalne. Ogólnie też cieszę się że na mnie poszłam, bo co prawda musiałam iść prywatnie, ale jednak zdrowie jest najważniejsze, tak samo jak spokój ducha. No a u pani doktor Rozmus Warcholińskiej badania przebiegły bardzo dobrze, fajnie mi się z nią rozmawiało.

Awatar użytkownika
Tomia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2015, 00:17

Re: Badania prenatalne

06 gru 2019, 14:20

Najważniejszym badaniem, które może nam pomóc w sprawdzeniu czy ciąża prawidłowo jest USG, zwłaszcza genetyczne. Jest całkowicie bezpieczne a pozwala wychwycić większość nieprawidłowości. Warto tylko wybrać sprawdzonego specjalistę, który dysponuje nowoczesnym sprzętem. Ja po pierwszym USG zdecydowałam się na wizytę prywatną, ponieważ nie dowiedziałam się tak naprawdę niczego. Wybrałam dr. Rozmus-Warcholińską z Częstochowy i choć musiałam trochę poczekać na wizytę to jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji.

wera
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2020, 17:41

Re: Badania prenatalne

14 maja 2020, 17:44

Ja uważam, że badania prenatalne są bardzo ważne i każda kobieta powinna je zrobić, niezależnie od wieku. Są wykonywane na wysokiej jakości sprzęcie, któremu żadne USG nie dorównuje. Przeprowadzają je lekarze specjalnie do tego przeszkoleni, z certyfikatem. Podczas badania są wykonywane różne, bardzo szczegółowe pomiary, między innymi bardzo ważna przezierność karkowa, mierzone są przepływy. Takie badanie może wykluczyć choroby genetyczne, wady płodu już na wczesnym etapie, których zwykłe USG nie ma szans wykryć. Ja rodziłam mając 31 lat i zdecydowałam się na wykonanie wszystkich trzech badań prenatalnych i uwierzcie mi w poczekalni było wile młodszych kobiet. Jest możliwość zrobienia ich na NFZ ze skierowaniem lub prywatnie. Mieszkam na Ślasku i swoje badania wykonywałam w Serafin Clinic. Doskonałe miejsce dla kobiet w ciąży ponieważ w jednym miejscu są wszyscy specjaliści, których taka kobieta może potrzebować. Moje pierwsze badanie nie wyszło całkiem dobrze, ale od razu skierowano mnie na konsultację do genetyka, w tej samej placówce. Podczas całej ciąży miałam jeszcze konsultację u diabetologa. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i mam zdrową córeczkę ale cieszę się, że byłam pod dobrą opieką. Jeśli chcecie mieć pewność, ze z waszym maleństwem jest na pewno wszystko dobrze nawet się nie zastanawiajcie tylko zróbcie badania prenatalne.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Badania prenatalne

06 lip 2020, 14:40

Niestety, ale żyjemy w Polsce, gdzie badania prenatalne są robione może 3% kobiet w ciąży. Rząd jest przeciw badaniom, przeciw kobietom, przeciw wolności :-x Na szczęście prywatnie można wykonać m.in. badania USG na nowoczesnym sprzęcie (https://www.diagnotiq.pl), bo w przychodniach NZOZ większość sprzętów była kupiona chyba jeszcze za czasów PRL :ico_zly:

fantastka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:47

Re: Badania prenatalne

16 wrz 2021, 15:51

Przede wszystkim badania w naszym kraju i tak nic nie dadzą, bo w przypadku poważnych wad i tak trzeba urodzić. Inaczej niż w Czechach. Tam można otrzymać pomoc - https://aborcja.cz

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość