Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

05 maja 2009, 12:28

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak nina bawila sie z kotkiem :))
uciekla za nim z koca na trawke - a ja chyba wyznaje zasade taty, ze bieganie na bosaka popo trawie i niska temp w pokoju i czest spacery- hartuje - no i poki co tfu tfu nina nie choruje - chociaz terraz moj Mezulo strasznie fatalnie sie czuje - oby nie zarazal :(

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

05 maja 2009, 14:35

Cześc dziewczyny Jak tam u was?
My już raczkujemy raczej pełzamy ale robi to z szybkością błyskawicy :ico_haha_01: mam w domu froterke do podlogi :ico_haha_01: Kacper spr€bował już chyba wszystkich rzeczy w domu począwszy od kwiatka do różnych kabli :ico_olaboga: musze za nim wszędzie biegać wchodzi pod stół fotele, najmniejszy okruch nie u mnknie mu wiec biegam z odkurzaczem :ico_noniewiem:
My się już lepiej czujemy i dziś jedziemy na szczepienie które omineło nas w 6 miesiącu :ico_olaboga: trzy wkłócia aż się boje jedziemy dopiero wieczorem bo jest tyle wizyt że koniec a lekarka wyjeżdz jutro na urlop.
dziś pochwale Kacpr bo w końcu zjadł caly obiadek i już nabiera krągłosci bo przez to choróbsko taki chódziutki się zrobił :ico_noniewiem:
Ja jutro jade też do lekarza bo coś sie ze mna nie tak dzieje już od dłurzszego czasu mam zawroty głowy jest mi niedobrze ciągle przeziebiona jestem masakra może to zmęczenie bo spac jak wiadomo kacperek mi nie daj :-D reguralnie od miesiaćac pobudka co godzine lub dwie i to bez rzadnej choć jednodniowej poprawy :ico_olaboga:
no dobra dość narzekania....
miszka, witaj Natalka sliczna jak zawsze i fajnie że juz chodzić probuje :ico_brawa_01:
yoanna, Ninka slodko z tym kotkiem a i łąka przepiękna taka sielska :ico_oczko:
wiola85, zdjęcie w podpisie extra :ico_brawa_01:
slonko2008, witaj korzystaj z pogody ile sie da :ico_brawa_01:
Agusia1982, wracajcie do zdrowia ,ja tez tak miałam z malym sraczka nic nie jedzenie maakra no ale po ok. tygodnu przeszlo a potem jeszcze to przeziebie nie kaszel nochal zapchany ,ah trzymajcie się i moc całuskow nie dołuj się masz nas :ico_sorki:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

05 maja 2009, 15:22

Adia - ja tez mam zawroty glowy, mala zgage, oslabienie i boje sie kolejnej ciazy :D tabletki biore reguularnie, ale ostatnio mowili mi ze mam 1% na zajscie w ciaze, wiec teraz tez sie boje :P ale oby nie teraz!! Moze za dwa latka :)

Gratulujemy zaawansowanego pelzania i zjadania obiadkow - co do obiadow, to ja wczoraj ugotowalam malej zupke z kurczakiem, marchewka, pietruszka, ziemniakiem, selerem i porem. I zjadla baaardzo duzo jak na siebie i sloiczki :) dzis znow jej dalam poszlo pol miski :D takiej w ktorej ja jadam platki z mlekiem :P

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

05 maja 2009, 15:38

Adia - ja tez mam zawroty glowy, mala zgage, oslabienie i boje sie kolejnej ciazy :D tabletki biore reguularnie, ale ostatnio mowili mi ze mam 1% na zajscie w ciaze, wiec teraz tez sie boje :P ale oby nie teraz!! Moze za dwa latka :)
u mnie na 100% nie ciąża :ico_sorki: pewnie to oslabienie powiem wszystko lekarce niech mi zrobi testy krw :ico_noniewiem: i
dzis znow jej dalam poszlo pol miski :D takiej w ktorej ja jadam platki z mlekiem :P
hihi no to super :ico_brawa_01:
my wczoraj mielismy zabawe z brokulami mały robil nieziemskie miny zaraz wkleje kilka zdjęć :-D

[ Dodano: 2009-05-05, 15:58 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

05 maja 2009, 23:01

Witam Was dziewczynki !!!
STO LAT STO LAT !!!!Niech zyja zyja nam .....Nasi mali solenizanci!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

My tez calymi dnami spedzam na dworze wiec ciezko z tym czasem zeby zajzec sle staram sie

yoanna, Niunia jak zwykle nie samowita he he he kocur musi uwazac :-D :-D Czyzby kochana drugi bejbik? :ico_noniewiem:

miszkaNatalie wyglada przeslicznie dzielna z niej dziewczynka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: przeslicznie juz zasowa

adia26, No swietnie daje z tym brokulem :ico_brawa_01: A te jego stupeczki jak stoi przy bujaczku sa przeurocze :ico_oczko:

wiola85wspolczuje ci z tymi tesciami nie ma nic gorszego jak mieszkac z ktorymi kolwiek rodzicami mlodzi powinni byc zawsze osobno A ten twoj tesc to ma nie rowno pod sofitem tak jak mja matka ona tez tak faworyzowala moje 2 siostry a ja i brat to sroce z pod ogona niby wypadlismy :ico_noniewiem: Szkoda slow na niektorych ludzi :ico_olaboga:

Powiem wam ze Weronika od jakiegos czasu jadla tylko cyca tzn nie dawalam jej mojego mleka z butli i zwalilam calo sprawe z tym :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: masakra jak ostatnio babci z nia zostala nie chciala jesc ale mysle luzik przeciez dziecku moze sie czasem nie chciec ale ja probuje je ostatnio dac z butli a tu wrzask i protest na calego ani jej w glowie ciagnac No to se narobilam bigosu :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: jak ja jej mam teraz znow to dawac ? przeciez teraz juz jest wiekrza i cwansza wiec nie da sie tak latwo na butle przestawic :ico_olaboga: :ico_noniewiem: Nie wiem jak teraz to zrobic ? A i jeszcze te przeklete zeby juz jej tak doskwieraja ze jak bym mogla to sama bym jej je przebila :ico_nienie: nie znosne zebacze nie chca sie przebic


Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu pare foteczek Weroni niestety pochwalic sie wielkimi wyczynami nie mozemy bo po za tym ze stoi juz od dawna sztywno na giraczkach to nic wiecej nie chce wiec czekamy kiedy pujdzie sama bo raczkowac chyba nie bedzie :ico_noniewiem:


Buzilki dla wszystkich !

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

06 maja 2009, 09:37

Dzien dobry!! :)

Adia, Dana sliczne zdjecia! :))) Ja czekam na brokuly na targu i mala tez sprobuje :)

A my mamy zeba!! :DDDD JEEEEEEEEE wyczuwalny pod palcami, na dodatek stuka o lyzeczke, widoczna biala plamka o srednicy okolo 2 mm :P Wiec to chyba zab! :D

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

06 maja 2009, 11:00

Piekne zdejcia wszystkich dzieciaczkow :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

adia26, jak poszło jedzenie tego brokulka? Pamietam ze MArta tez dawała, ale ja jakos sie boje mojemu, bo nie ma jeszcze zabkow, ale wiem ze Kacperek tez ich nie ma :-)

dana, kurka no to nie wiem co ci poradzic, wiem ze kiedys ktos pisał o tym zeby od cyca potem przechodzi do tych butelek ale nie z nuplem tylko takie z wiekszymi otworami, takie kubeczki, ale nie wiem czy to zdaje egzamin :ico_noniewiem:

yoanna, gratulujemy zabeczka Ninki :ico_brawa_01:


Co ja dzisiaj przezyłam, normalnie smierc w oczach :ico_szoking:

ROzłozyłam Filipkowi mace i kocyk na podłodze i polozyłam go na brzuszku zeby sie bawiał, w miedzy czasie poleciałam do Wc i słysze płacz, przerazliwy płacz, wybiegam patrze mały dalej na podłodze i płacze :ico_szoking: zaczał sie zanosic i nie mogł oddechu złapac, widziałam jak zaczynał mi siniec :ico_placzek: :ico_placzek: jeju nie wiedziałam co mam robic, zaczełąm nim trzepac, podrzucac, i dmuchac mu w twarz. W koncu złapał oddech :ico_sorki: :ico_sorki: jak ja sie bałam, odrazu w ryk boze co za strach :ico_placzek: :ico_placzek:
Nadal nie wiem co sie stało, czy moze uderzył sie głowka w noge od stolika, ale chyba nie był dosyc caleko do niego, a moze jak sie przewracał na brzuszek i placka to sobie jakos raczke wykrecił, normalnie nie wiem :ico_olaboga:
Poprostu cos strasznego, oj boje sie myslec co by było gdyby...

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

06 maja 2009, 12:21

Hej dziewczyinki :-D
dana, kurcze ale Weronia opalona na buźce, a na zdjeciu jak stoi w tej sukieneczce no pięknie wygląda aż wam zazdroszcze że mozecie córy ak pięknie ubierać :-D no chyba że ja Kacpra w jakieś koronki ubiore i będe mówić że to córunia :ico_haha_01: :ico_haha_01:
jak poszło jedzenie tego brokulka? Pamietam ze MArta tez dawała, ale ja jakos sie boje mojemu, bo nie ma jeszcze zabkow, ale wiem ze Kacperek tez ich nie ma
smiało dawaj nic mu nie było brokułki mieciutkie więc sie nie dlawil co prawda nie zjadl za duzo ale bardziej chodzilo i o nauke że jedzenie wklada sie do buźki raczkami, a nie tylko mama z butli lub lyżeczki :ico_noniewiem: i tak raz w tygodniu bedziemy sie uczyc -bawic :-D
ale cie filip nastraszyl matko maskara :ico_olaboga:

my po szczepieniu maly plakal ale po 5 minutach juz sie uśmiechal a no i cud sie zdarzyl przespal bez przerwy od 20 do 3 w nocy potem juz sie budzil ale powiem wam szok dla mnie jakas cudowna ta sazczepionka chba :-D

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

06 maja 2009, 13:10

Wiola, a moze po prostu przewrocil sie na glowke? Bo Nina tak ma czesto i wtedy strasznie sie PRZESTRASZA :) uderza niby lekko przy przewracaniu ale jest w takim szoku, ze placze zapowietrzajac sie na kilka sekund. Teraz juz w miare stabilnie wszystko robi, wiec zdarza sie jej to tylko jak jest naprawde slisko.

A ja dzis wyszlam z siebie w nocy :( przeklnelam az i mowie, ze to nie jest normalne zeby dziecko tak sypialo - mala od 20 do 2 rano usypiala i byla kladziona do lozeczka i ryk i znowu i ryk i znowu, ja od 20 do 21 to robilam, pozniej na chwile zasnela a pozniej moj M, bo ja wlasnie juz nie mialam sily :( i on do 2 pociagnal mowiac mi ze jestem slaba i mi psycha siada!! Ale naprawde siada - przeciez ja nie spie normalnie od 4 miesiecy kto to widzial budzic sie co 20 minut, czy 40 czy nawet co 2h, ale jak przyjdzie tyle miesiecy tak spac i jeszcze wstawac o 5 albo 6 to naprawde psycha moze siasc :((

Dzis ide na impreze bo Juwenalia sie zaczely - Maz zostaje z mala, i boje sie ze mu tak bedzie plakac, i tez sie zdenerwuje :( glupie mysli glupie!! Mam nadzieje, ze to przez zabki taki ryk byl - gorne dwie jedynki tez mocno wyczuwalne pod palcami ale jeszcze nie stukaja w lyzeczke - a dolna jedynka lewa stuka jak mala mi je zupke :D dzis znowu zjadla sporo - KURDE, mala siedzi cicho i siedzi sobie mysle cos nie gra - a wsadzilam ja do lozeczka - patrze a ona wyciagnela raczke przez szczebelki dostala do klucza imbusowego i go jadla sobie w najlepsze :/ gorzej bo brakuje mi jednej wielkiej sruby do lozeczka, nie wiem czy tez ja wziela? :O

Ide patrzec na nia lepiej!

[ Dodano: 2009-05-06, 14:11 ]
Weronisia z tym misiem wyglada cudnie - a zasypia z misiem czy przypadek? Chcialabym zeby moja zasypiala ze swoim slonikiem, ale ona chyba nie chce :(

[ Dodano: 2009-05-06, 15:38 ]
Patrzcie co znalazlam!! U nas dokladnie tak sie porobilo, Mala zasypiala sama w lozeczku a teraz bez piersi i noszenia nie usnie, a wszystko przez nocne wstawanie i przystawianie do piersi i zasypianie u mamusi :O

Witam! Współczuję i wyobrażam sobie, jak musi być Pani zmęczona. Dzieciom zdarzają się okresy gorszego spania- cały problem w tym, by na nie odpowiednio zareagować, tak by problem znikał, a nie nasilał się. Córeczkę trzeba nauczyć samodzielnego zasypiania - bez karmienia, bez noszenia na rękach, docelowo w ogóle bez obecności matki. Niestety, obecnie cały ten proces poszedł w złym kierunku: im więcej dziecko płacze, tym więcej mama robi, tym bardziej dziecko się budzi i oczekuje maminej pomocy. Przez pewien okres zmiany nawyków, trzeba będzie się niestety przemęczyć z płaczącym dzieckiem- z tymże tym razem to będzie prowadziło do polepszenia , a nie pogorszenia sytuacji.
Mała nie może być karmiona częściej niż karmiła ją Pani do tej pory w nocy ( 2 razy?). Gdy córka płacze, proszę na chwilę ją przytulić i odłożyć do łóżeczka ( oczywiście z początku będzie płakać). Po chwili można całą operację powtórzyć, aż wreszcie dziecko zaśnie- w swoim łóżku, bez pomocy mamy. Gdy się wybudzi, trzeba konsekwentnie wszystko powtórzyć. Pomimo że jest to ogromnie męczące z początku, szybko przynosi efekty. Najlepiej , by całą operacją zajął się tata- nie kojarzy się córce z karmieniem, nie ma ona wobec niego takich roszczeń, jak wobec Pani. Część rodziców przeprowadza takie odzwyczajanie w weekend, wtedy tata odsypia w dzień lub jeśli trzeba, biorą wolne z pracy na tydzień.

[ Dodano: 2009-05-06, 15:55 ]
W nauce samodzielnego usypiania najważniejsze jest to, by stworzyć rytuał układania maluszka do snu i przestrzegać tych zasad konsekwentnie. A więc:

•Ustal stały rytm dnia dziecka. Spacer, zabawa, karmienie czy drzemki powinny odbywać się zawsze o tej samej porze i następować po sobie w tym samym porządku. Ostatnia drzemka powinna zakończyć się wczesnym popołudniem – inaczej wyspane dziecko nie będzie chciało wieczorem zasnąć.
•Wieczorem kładź malca spać zawsze o tej samej porze. Najlepiej między godziną 19 a 20 – później może być bardzo zmęczony i trudno będzie mu zasnąć. Karmienie, kąpiel i układanie do snu powinny odbywać się w tej samej kolejności.
•Staraj się wyciszyć dziecko przed snem. Pomoże w tym ciepła kąpiel, delikatny masaż kremem do ciała, przebranie dziecka w piżamkę, przytulenie i nakarmienie. Światło w pokoju powinno być przytłumione – wystarczy mała lampka.
•Dziecko najlepiej ułożyć w łóżeczku, kiedy nie jest jeszcze bardzo senne. Gdy zacznie popłakiwać i marudzić, łagodnie je uspokajaj, ale nie wyjmuj z łóżka. Po chwili wyjdź z pokoju.
•Jeśli maluch zacznie płakać, poczekaj kilka minut. Jeśli sam się nie uspokoi, wejdź do niego i pogłaszcz, nie wyjmując z łóżeczka, po czym znów wyjdź z pokoju. Za każdym razem wydłużaj czas reakcji na płacz. Annette Kast-Zahn, autorka książki „Każde dziecko może nauczyć się spać”, radzi, by pierwszego dnia zajrzeć do dziecka po trzech minutach płaczu, potem po pięciu i siedmiu. Drugiego dnia wieczorem, gdy po położeniu do łóżeczka maluch zacznie płakać, zajrzyj do niego po pięciu minutach, potem po siedmiu i dziesięciu. Trzeciego dnia wydłuż ten czas do siedmiu i dziewięciu minut, a od czwartego dnia nauki – do dziesięciu. Bądź stanowcza, nawet jeśli chce ci się płakać – dzieci uczone tą metodą po kilku nocach zaczynały same usypiać.

[ Dodano: 2009-05-06, 15:57 ]
U nas tak bylo! I wszystko sie posypalo jak Pani doktor powiedziala ze mala budzi sie bo jest glodna.. no i sie zaczelo! A jak spala 8h dziennie, to w tych dniach jak sie budzila nie dawalam jej w nocy jesc bo jedynie poglaskalam albo zaspiewalam kolysanke albo dalam smoczka, i wtedy miala dosyc czesto takie dlugie okresy!

Od wczoraj wprowadzamy hardcore :D ja przestaje pomalu karmic piersia - w dzien w ogole nie chce, chce tylko nad ranem kolo 6 a pozniej juz w ogole ale boje sie tak odrazu bo widze jak mi piersi pecznieja :O

Dzis moj maz walczy - no zobaczymy. I chyba wyprobujemy tej metody minutowej... nie wiem jak to zniose, no ale zobaczymy

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

06 maja 2009, 19:19

adia26, no to ja tez sie odwaze w koncu mu dac :-D

yoanna, moze rzeczywiscie uderzyl sie tylko głowka o podłoge, ale kurka taka reakcja, normalnie pierwszy raz takie cos, no i oczywiscie strach w oczach :ico_olaboga:

Poczytałam tez to co pisalas o zasypianiu i karmieniu, musze sie przyznac ze robie dokładnie tak jak jest to napisane. Klade go do lozeczka i obojetnie czy odrazu zasypia czy jeszcze cos marudzi to go nie wyjmuje tylko daje smoka i on wie ze tam ma zasnac, bron boze nie przy mnie i nie na moich rekach.
Moze sie to wydaje dziwne ze tak rygorystycznie do tego podchodze, ale Filipek był krotko przy cycu wiec nie zdazył sie tak bardzo przyzwyczaic do zasypiania przy mnie i w mojej obecnosci.

JEdynie problem z tym budzeniem sie od jakiegs czasu, juz było super, az w koncu cos sie stało i ciagle pobudki, ja mysle ze to te zabki, ale kto wie.

Tak wiec w nocy staram sie nie przekarmiac małęgo i daje mu tez herbatke teraz jak sie budzi i tylko raz mleko w nocy. Tez go wyciagam przytule i odkładam na miejsce, oraz stosuje jeszcze smoka na uspokojenie sobie poniunia i zasnie :-D

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość