Awatar użytkownika
celin
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 24 gru 2008, 23:48

13 mar 2009, 14:40

Ja tez Madzię zapisałam do zerówki. Byłam absolutnie przeciw temu aby moje dziecko szło do pierwszej klasy. Nie wiem jak to bedzie w przypadku Zuzi ale to jeszcze kawał czasu, jeżeli będzie obowiązkowa szkoła od 6lat to pójdzie cała grupa i dzieci będą miały równe szanse, a teraz poszła by do klasy z dziecmi, które przeszły zerówkę, są starsze i nie oszukujmy się bardziej rozwinięte.
Najpierw niech dostosuja i dopracują ten system a nie eksperymentują na dzieciach!

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

13 mar 2009, 17:49

A APROPO TYCH EKSPERYMENTÓW :ico_noniewiem:

dostałyscie e-maila z Akcji Ratujmy Maluchy?????

bo ja wysłałam tyle ile mozliwych e-maili było na liście w swoim województwie do posłów i posłanek,mam nadzieje ,ze sie w jakimś stopniu przyczynie :ico_noniewiem: oby :ico_sorki:

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

19 mar 2009, 20:00

Gabi pisze:Własnie przeczytałam, ze sejm odrzucił weto prezydenta.
Takze jednak szesciolatki pójda do szkoły

:ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
No to będzie kiszka....
Nie wyobrażam sobie mojego dziecka w szkole ,wsród starszych dzieciaków,biegajacych i nie zwracajacych uwagi na tych mniejszych.Pewnie będą im dogryzać ,ubliżać i zastraszać itp :ico_placzek: Dzieci są okrutne ,szczególnie dla mniejszych od siebie.
Nie wierzę że tę reformę i szkoły przygotują sensownie...jeśli wogóle "jakoś"przygotują.To będzie jeden wielki dramat i to największy dla naszych dzieci.
Wyobrażacie sobie 6-latka chcącego skorzystac z toalety gdzie np będą starsze dzieciaki palić papierosy?????????? :ico_szoking: :ico_placzek:
Na tych co byli za reformą już nigdy nie zagłosuję!!!!!!!!!!!!

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

19 mar 2009, 20:13

Gabi, niby tak ale teraz moze braknąć miejsc w przedszkolach państwowych bo będą musieli przyjąć wszystkie 5-latki obowiazkowo.Być moze nawet kosztem likwidacji grup 4-letnich.A to juz w nas uderza bo marne szanse na przyjęcie teraz do przedszkola.

Gabi pisze:Jedyne to, że w tej szkole zawsze klasy I-III były jak gdyby oddzielnie, miały swoj parter, ubikacje tylko dla siebie.

Nie wszędzie tak jest,niestety.I zanim ewentualnie przystosują w ten sposób szkoły to może minąć bo gminy nie mają srodków na to zaplanowanych.A w to ze dadzą pieniadze z ministerstwa nie wierzę.

[ Dodano: 2009-03-19, 19:14 ]
Gabi pisze:pamietacie co było jak wprowadzali gimnazja albo nowa mature - jeden wielki bajzel :ico_zly:

Dokładnie :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Tyle ze to dotyczyło starszych dzieci a nie maluchów.

Awatar użytkownika
celin
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 24 gru 2008, 23:48

20 mar 2009, 19:51

Gabi pisze:Własnie przeczytałam, ze sejm odrzucił weto prezydenta

:ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Madzię ominie ta durna ustawa ale Zuzia pójdzie jako 6latek do pierwszej klasy :ico_zly: . Patrzę teraz na Magdę i nie wyobrażam sobie jej w pierwszej klasie...
Idiotyzm!!! :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:
Gabi pisze:A wkurzam sie tez własnie dlatego, ze moje dziecko bedzie w tym pierwszym, "testowym" roczniku

Doskonale cię rozumiem bo przecież były przesłanki że rocznik 2003 (mojej Madzi) pójdzie jako pierwszy...

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

12 maja 2009, 18:50

Hej
A ja znlazłam się w takiej sytuacji,że już teraz zostaliśmy zmuszeni do zapisania Filipa od wrześnbia do 1 klasy.
Wybraliśmy szkołę prywatną, która rządzi się swoimi prawami i nie będzie w niej już zerówki, oczywiście mogłabym zostawić go na rok w przedszkolu i od przyszłego roku posłać go do 1 klasy, z tym,że wtedy będzie on w niej najstarszy. Tak źle i tak niedobrze.
Suma sumarum od kwietnia Filip uczęszcza już do zerówki w w/w szkole,posłałam go niechętnie,bo uważałam,że skracam mu dzieciństwo o rok.,poza tym na początku posłaliśmy go na tydzień na próbę, szczerze mówiąc liczyłam na to,że pani stwierdzi,że Filip nie dorósł do szkoły jeszcze i przeżyłam szok,bo moje dziecko oświadczyło mi,żed do przedszkola nie wraca!!!! Zaklimatyzował się rewelacyjnie, przez miesiąc nauczył się dość płynnie czytać i o przedszkolu słyszeć nie chce, starsi koledzy wcale nie wyprzedzają go,a wręcz np manualnie moje dziecko jest górą i z wycinania, klejenia i rysowania zbiera szóstki.
Programy zerówki i "nowej" pierwszej klasy są ponoć praktycznie identyczne. W każdym raziw póki co nie żałuję mojej decyzji,ale jak będzie sobie radxził później mój 6-ciolatek czas pokaże

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

12 maja 2009, 19:18

Gabi, wiem co czujesz :ico_olaboga: :ico_olaboga: mnie już też to przeraża że nasze dziewczynki będą pierwszym rocznikiem które pójdą do pierwszej klasy jako 6-ścio latki.
Na pewno będzie zero organizacji,na pewno będą szli na żywioł a nasze dzieci na tym ucierpią.No i zamiast sobie spokojnie jeszcze jeden rok pobyć w przedszkolu będą musiały siedzieć grzecznie w ławce.Moim zdaniem taki 6 latek jest jeszcze za mały na takie doświadczenia :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

13 maja 2009, 20:54

Gabi, fakt dopracowanego to oni tego na pewno nie mają :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
W szkołach jest ciasno ,boiska są małe te starsze dzieciaki biegają jak szalone a wśród nich znajdą się te biedne 6-latki :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: tragedia.Temu kto to wymyślił :514: :514:

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

13 maja 2009, 22:35

Zgadzam się z Wami,że warunki w szkołach publicznych są absolutnie niedostosowane dla takich Malyuchów, nas chociaż ten problem ominął, bo szkola jest dobrze wyposazona, najbardziej podoba mi się to iż każde dziecko ma ławkę,której wysokość jest dopasowywana do jego wzrostu, poza tym dzieci ksiązki i zeszyty zostawiają w szkole, do domu przynoszą ewentualne prace domowe, których póki co jest niewiele

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość