ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

08 kwie 2008, 11:38

my bylismy na spacero-zakupach, bo faktycznie nigdzie nie wedrowałam tylko do sklepu i spowrtem, z godz mi to zajeło, wiec Mila zdazyła sie zdrzemnac, ale wiatrzysko na dworze paskudne, mam nadzieje, ze jakiegos katarzyska nie podłapała, bo bedzie... :ico_noniewiem: teraz sie bawi w krzesełku, wiec moge chwile poklikac..

ja tez sie nie umie doczekac jak Mila chociaz bedzie swobodnie trzymac pion, chodzic nie musi jeszcze, ale jak wstanie to zeby umiała spokojnie ustac, a tak to nawet jak sie trzyma to sie chwieje wiec zostawic jej nie moge, jedyne co to czasem ustoi sama bez trzymanki, wczoraj ok 1 min stała :ico_szoking: ale to tyle.. :ico_wstydzioch: ale juz przynajmniej fajnie raczkuje, przejdzie całe mieszkanie wzdłuż i wszeż, jak zawołam zeby do mnie przysza to od razu sie obraca i przychodzi i zaczeła pare dni temu machac papa, a wczoraj jak powiedziałam jej ze tatus jest w łazience to podeszła pod drzwi i zaczeła reka walic o nie - tak jakby chciała zapukac :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

08 kwie 2008, 11:39

Doris...no ja mam czas na tt jak Maya spi np....bo mam 3 pokojowy domek do ogarniecia a to naprawde niewiele...obiad do ugotowania no i zajecie sie Maya do godz.15.00okolo do mnie tez nalezy....i nic wiecej w sumie...bo praca narazie w weekendy...a spotkania na tt trktuje jak kawke z kolezankami wiec czesto bywam :-D :ico_oczko:
Massumi....u no to faktycznie wielka bitwa o przedszkole....pamietam jak mama sie cieszyla jak udalo sie mojego brata do takiego wymarzonego wyslac,bo my z siostra to do takiego przy szkole chodzilysmy a tam to sie tak zajmowali dziecmi jak wcale :ico_olaboga:...wszystkie ciagle plakaly...a u brata to nie chcialy isc do domu :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-04-08, 11:42 ]
Lady....no to gratulki dla MILI!!! :ico_brawa_01: :-D :ico_brawa_01: ...od stania bez trzymanki sie wszystko zaczyna wiec pewnie niedlugo zaszaleje na dwoch nogach :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

08 kwie 2008, 11:55

glizdunia no poczekam na was, az Maycia jej pokaze jak sie chodzi :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

08 kwie 2008, 11:58

moja to tylko raczkowanie i raczkowanie ale staje tez przy wszystkiem
ja to bym chciala zeby mała na wakacje chodzila bo trudno z nia bedzie jak bedzie chciala po ulicy raczkowac

wiecie ze wlasnie mi wiercą wiertarkami udarowymi za scianą i łeb mi ppęka :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: maskara
w zyciu nikt tak blisko mi nie wiercil wiertarą
normalnie komputer mi sie trzesie

daria moze jak w maju nasze dziewczyny sie poznają to jagodka pozazdrosci starszej kolezance umiejetnosci i tez zacznie chodzic
a swoja droga to jak bedziecie na miejscu to sie zapiszemy na jakies korki :-D

[ Dodano: 2008-04-08, 11:59 ]
no to obie zapisujemy nasz dziewczyny na korki do mayi

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

08 kwie 2008, 12:24

hihihi...z Mayi chyba kiepska nauczycielka....ona tez lubi podpatrywac starsze dzieciaki :ico_haha_01:
jagodka...a wiesz ze ja tez tak wlasnie mysle ze fajnie by bylo zeby Maya w lato juz swobodnie chodzila bo nie wyobrazam sobie jak sie bawi na ogrodku na czworaka :ico_olaboga: ...na trawie jeszcze spoko ale na tej ziemi i deskach :ico_noniewiem: .....ach no zobaczymy...oby jak sie zrobi cieplo to dieciaczki zaczely maszerowac...byloby znacznie wygodniej :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

08 kwie 2008, 12:29

daria ale twoja juz chodzi a moja nie ma zamiaru :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

08 kwie 2008, 12:32

nie no ja zakładam jeszcze z m-c i juz Mila bedzie chodzic...na roczek to juz na pewno, nie??szczerze nie widziałam jeszcze dziecka ktore na roczek nie chodzi...
ja mysle ze w tym tyg jak pojedziemy na zakupy to kupie buciki i wtedy zaczniemy nauke powoli..własnie najgorsze jest jak dziecko raczkuje, to na dworze klapa..Mila ostatnio w kosciele nie chciała siedziec w wozku i jak ja wyciagłam to tylko chciała stac, a jak chciała sie przemiescic to na kolana, no i co, chyba nie pozwole jej raczkowac po brudnych kaflach :ico_puknij: i musielismy wyjsc na dwor, bo byłby cyrk :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

08 kwie 2008, 12:36

Lady...niekoniecznie musi chodzic na roczek :ico_noniewiem: ...podobno 60% dzieci chodzi po roczku.....gdzies to czytalam ale gdzie?...niby maja dzieci czas do roku i 4 miesiecy.....a jak sie ktores uprze to tez i pozniej nie ruszy.....no i z nauka to tez chyba roznie bywa...Maya np. nigdy nie chciala chodzi trzymana za raczki a teraz jak chodzi sama to chetnie idzie za jedna reke....przelamala sie sama....bo wczesniej to od razu na pupe siadala i nie ruszyla z pomoca mamy ani kroku do przodu :-)

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

08 kwie 2008, 12:38

Hej.

Zaraz wychodzę na spacerek ale chciałam wam przekazać wieści od zborry.

"Pół dnia w szpitalu, ale jest tak, że wzięli Hani krew na przeciwciała. Ma dostawać jeszcze przez 10 dni antybiotyk, a potem zrobią jej posiew i umówią nas na biopsję."

Później Karolina zadzwoniła do mnie, bo nie rozumiałam z jakiej racji ta biopsja. Okazuje się, że posiew może podać błędny wynik w związku z dietą Hani i konieczna jest biopsja kosmków jelita - podczas gastroskopii.

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

08 kwie 2008, 12:55

Zanim maluszek zacznie sam stawiać pierwsze kroki, upłynie dużo czasu, a przez ten czas będzie robił dużo innych skomplikowanych rzeczy.

Między innymi:

Zaczyna od sprężynowania- jeśli dziecko podtrzymujemy pod paszkami odbija się od podłoża i skacze raz do góry raz do dołu
Maluszek łapie się wszystkiego co spotka na swojej drodze i podciąga się czy to przy meblach, przy ławie, czy przy twoich nogach.
Następnym etapem poprzedzającym chodzenie jest posuwanie się bokiem przy meblach i w łóżeczku.
No i wreszcie maluszek stawia pierwsze kroczki. Chodzi na szeroko rozstawionych nogach i wysoko podnosi stopy. Dziecko próbuje łapać równowagę, choć nie jest to łatwe, ponieważ głowa wyprzedza tułów. Czasem aby było łatwiej maluch podnosi ręce do góry.
Na początku spacer malucha wygląda komicznie, pokonuje on krótkie dystansy i co jakiś czas upada na pupę, ale nie zraża się tym i w dalszym ciągu próbuje dochodząc do coraz lepszej wprawy. Po kilku tygodniach prawidłowo balansuje ciałem i opanowuje koordynację.

Pamiętajmy, aby się nie martwić, gdy roczny szkrab sam jeszcze nie chodzi, a wy słyszycie że dziecko mające dziewięć miesięcy samo już biega. Wszystko dlatego,że dzieci rozwijają się każde w innym tempie. Prawidłowo dziecko do 16-go miesiąca życia powinno już samo się poruszać, jeśli tak się nie stanie skonsultuj się z pediatrą.


to taki fragmencik znalazlam ....

Zborra,biopsja? :ico_pocieszyciel: ...i konkretne badania moze daja konkretny wynik :ico_noniewiem: ...biedna Hanka,zal mi jej bardzo bo sie bidulka niezle nameczy....ja siebie sobie nie moge wyobrazic w takiej sytuacji a co dopiero takiego malucha :ico_noniewiem: ...czy to u takiego dziecka robi sie po narkozą?czy tak na zywca?....ja mam szczera nadzieje ze wszystko bedzie dobrze....3mam kciuki!!!!!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość