Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

TSH 60

28 maja 2009, 22:40

Dziewczyny moze ktoras z Was cos o tym wie ...bo ja nic dzis dowiedzialm sie od siostry ze moja mama ma wielkiegu guza na gardle i badanie THS wyszlo 60...
co to moze oznaczac...
Ostatnio zmieniony 29 maja 2009, 10:35 przez mmarta81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

29 maja 2009, 07:58

mmarta81, a nie chodzi Ci o badanie TSH ?? Bo jeżeli tak to wynik badania Twojej mamy świadczy że ma dość sporą niedoczynność tarczycy (norma jest od 0,4 do 4,0). I z Twojego postu wnioskuję że ten guz będzie właśnie na tarczycy.
Nie wiem kto wykrył tego guza u Twojej mamy. Była u endokrynologa ?? Napewno musiała też mieć robione dodatkowe badania (jeżeli była u endkokrynologa) ft3 i ft4 no i oczywiście USG.

Trzymam kciuki żeby wszystko było wporządku

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

29 maja 2009, 09:59

marta ten wynik świadczy o niedoczynnosci tarczycy, ale pełen obraz daje badanie ft3 i ft4 + przeciwciała potem i usg oczywiscie. Przede wsyztskim - to ze jest guz o niczym nie swiadczy :-) Miałam dokałdne podobną sytuację jak Twoja mama tyle że w wieku 15 lat. A tarczyca lubi odzywać sie w przypadku zmiany gospodarki hormonalnej - dojrzewanie, ciaża, poród, menopauza...
wykryto u mnie niedoczynnosć tarczycy; w tym czasie wciąż chudłam, miałam bardzo szorstką skórę i na okragło mdlałam - osłabiona byłam. Okazło sie że to niedoczynnośc dosć spora, do tego w Klinice Endykronologii w poznaniu wykryto dwa guzki. Miałam szczęście i załapałam sie na jakiś pilotażowy program dzięki któremu trafiłam do świetnych specjalistów i do tego leki miałam za darmo, pokrywali przejazd i w ogóle. Po roku wszystko mi wyrównali :-) W każdym razie - do dzis jestem pod kontrolą - badam hormony raz w roku; usg teraz już rzadziej; guzki są - cały czas takie same; wyniki tarczycy swietne :-)
Przde wszyttksim - głowka do góry a po drugie - poszukajcie w swoim mieście dobrego endykrynologa, bo sama sie przekonałam, ze czasem o nich trudno :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 maja 2009, 10:36

Aga26 pisze:mmarta81, a nie chodzi Ci o badanie TSH
:ico_sorki: tak oczywiscie pomylilam sie :ico_sorki:

eve.ok, mam nnadzieje ze masz racje troszke sie martwie bo podobno ten guz jest wielkosci piesci widoczny golym okiem :ico_szoking:

eve.ok pisze: poszukajcie w swoim mieście dobrego endykrynologa, bo sama sie przekonałam, ze czasem o nich trudno
a czy Ty znsz jakiegos dobrego endokrynologa w Poznaniu ?

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

29 maja 2009, 14:27

wiesz...ja już nie pamiętam tych nazwisk z kliniki..ale...w razie jakby co... gdyby sie okazło, ze to jednak cos groźniejszego to moge wychaczyć od cioci namiary na profesora, który ja operował w Poznaniu. Ona miała guza tarczycy właśnie (rak) - dwa lata temu miała operację, potem naświetlania itd - póki co jest wszystko b. dobrze :-) Spróbuje sie do nej dodzwonić - moze coś podpowie. A ja mieszkam w Gnieźnie k Poznania i chodzę do dr Janczak.
Jakbym cos ustaliła jeszcze dzis - dam Ci znać :-)
głowka do góry - teraz trzeba działać, a wy bedziecie dla mamy najlepszym wsparciem, bo sama świadomośc nawet niegroźnego, ale guza potrafi namieszać w głowie. Będzie dobrze :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 maja 2009, 16:40

eve.ok, dziekuje Ci bardzo :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
rozmawialm z mama i 10.06 ma jakas konsultacje w sprawie wynikow :ico_sorki:
zobaczymy co jej tam powiedza :ico_noniewiem:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość