Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

05 cze 2009, 15:01

czy ja dobze zrozumiała ze Ty do zupki dodałas jabłko??
to nie zupka tylko mus z kurczak ryzem jablkiem i marchewką

5.Kurczak z ryżem

Składniki:
- małe skrzydełko z kurczaka
- średnia marchewka
- 1|2 jabłka
- 100g ryżu
- woda

Sposób przygotowania:
Skrzydełko umyć, włożyć do małego garnuszka z niewielką ilością wody. Zagotować. Wrzucić pokrojoną w kostkę lub utartą na tarce marchewkę oraz utarte bądź pokrojone jabłko. Wszystko razem dusić aż będzie miękkie. Na koniec wrzucić ryż i gotować jeszcze 15-20 min. Na koniec wyjąć mięsko i odłączyć od kości. Wszystko razem zmiksować.


ale mała zjadla tgo troche musialam zmieszac z upką jarzynową bo to takie gęste... jednak kupywane są lepsze


ale jeszcze bede probowac gotowac poprostu za duzo ryzu dalam i tak geste wyszlo

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

05 cze 2009, 15:16

ja tam się nie bawię w gotowanie, bo jak ma mi nie wychodzić, to po co mam się denerwować i czas tracić, może kiedyś zaproszę teściową, żeby pokazała, bo ona na bieżąco, bo dwie wnuczki wychowała
synuś właśnie drzemie

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

05 cze 2009, 15:28

hej

wróciliśmy ze szpitala.... jest tragicznie... Krzysiek będzie miał operację/zabieg na kolano - artroskopię... i właściwie czekamy na telefon, bo jak tylko zwolni się miejsce,to jedziemy...
ze zdjęcia zrobionego dziś wynika, że ma pękniętą chrząstkę, która jest między kośćmi kolana i kiedy kolano wyskoczyło to wtedy ona się przemieściła, no i jak próbował sobie sam nastawić a potem chodził to wtedy zaczęła pękać :ico_olaboga: dlatego teraz nie może wyprostować nogi w kolanie i tak go boli... heh... po zabiegu mogę go zabrać od razu do domu i conajmniej 2 tyg będzie na zwolnieniu...
już był w pracy i powiedział, że jak zadzwonią to on dzwoni, że go nie będzie...

także teraz to juz w ogóle nasz wyjazd stanął pod znakiem zapytania... ja sama nie dam rady przejechać 2 tyś km, pojeździć po Polsce i wrócić...

przy okazji zbadał mu drugie kolano, gdzie ma pozrywane więzadła (sport to zdrowie :-D on były siatkarz II ligi :-D ), zaskoczony, że po artroskopii (8 lat temu) nie miał rehabilitacji i nie zrekonstruowano mu więzadeł... ale zajmie się tym później, najpierw lewe kolano ...

jak on tam się kisił w tym szpitalu to ja bryknęłam na miasto i polazłam dobry kawał do polskiego sklepu, bo przypomniało mi się, że tam jest :-D mam wiaderko sera zmielonego i zrobię sernik - chłopcy uwielbiają, więc będą zajadali... no i kupiłam krem do tortów/ciast i dwa spody biszkoptowe :-D galaretkę mam, truskawy też, więc zrobię jeszcze takie ciacho :-) i do tego tort i styknie :-D
Kobietki, po ile kupujecie kaszki, np. z malinami albo morelami? chyba z bobovity... bo w tym sklepie były po 3f i się zastanawiałam nad ceną i w końcu nie wzięłam...

kupiliśmy Młodemu zegarek na prezent :-D mam nadzieję, że się ucieszy... tatko sam wybierał, więc prawie sprząta i gotuje ;-)

no i teraz odpoczywamy, jak Młody wróci ze szkoły to zjemy i jedziemy na następne zakupy...

mam chaosik w glowie... muszę się ogarnąć z myślami... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

05 cze 2009, 15:37

wróciliśmy ze szpitala.... jest tragicznie... Krzysiek będzie miał operację/zabieg na kolano - artroskopię... i właściwie czekamy na telefon, bo jak tylko zwolni się miejsce,to jedziemy...
ze zdjęcia zrobionego dziś wynika, że ma pękniętą chrząstkę, która jest między kośćmi kolana i kiedy kolano wyskoczyło to wtedy ona się przemieściła, no i jak próbował sobie sam nastawić a potem chodził to wtedy zaczęła pękać :ico_olaboga: dlatego teraz nie może wyprostować nogi w kolanie i tak go boli... heh... po zabiegu mogę go zabrać od razu do domu i conajmniej 2 tyg będzie na zwolnieniu...
jejku wspólc zuje:ico_placzek:


kurde a moja mala to taka wiercipieta sie zrobila na kolanach mi juz siada i normalnie poraz pierwszy narobila sie siniaka..... bo ją trzymam zeby sama nie wstawala a ta tak sie zamachnela wstala i prosto w deche od fotelu lekko ...ale siniaka ma nie widocznego naszczescie tylko czuc palcem... a to urwisek juz sie z niej szykuje... mąz mowi zebym tak nie przezywala bo rto niepierwszy i nie ostatni siniak

[ Dodano: 2009-06-05, 15:39 ]
Kobietki, po ile kupujecie kaszki, np. z malinami albo morelami? chyba z bobovity... bo w tym sklepie były po 3f i się zastanawiałam nad ceną i w końcu nie wzięłam...
ja płace od 4,5 zł wzwyz zalezy jaki sklep ;)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

05 cze 2009, 15:43

wróciliśmy ze szpitala.... jest tragicznie... Krzysiek będzie miał operację/zabieg na kolano - artroskopię..
współczuję :ico_sorki: , oby szybko i pomyślnie się zakończyło :ico_sorki:
także teraz to juz w ogóle nasz wyjazd stanął pod znakiem zapytania... ja sama nie dam rady przejechać 2 tyś km, pojeździć po Polsce i wrócić...
a kiedy mieliście jechać?
jak on tam się kisił w tym szpitalu to ja bryknęłam na miasto i polazłam dobry kawał do polskiego sklepu, bo przypomniało mi się, że tam jest :-D mam wiaderko sera zmielonego i zrobię sernik - chłopcy uwielbiają, więc będą zajadali... no i kupiłam krem do tortów/ciast i dwa spody biszkoptowe :-D galaretkę mam, truskawy też, więc zrobię jeszcze takie ciacho :-) i do tego tort i styknie :-D
Kobietki, po ile kupujecie kaszki, np. z malinami albo morelami? chyba z bobovity... bo w tym sklepie były po 3f i się zastanawiałam nad ceną i w końcu nie wzięłam...

super zakupy :ico_brawa_01: , placki na pewno wyjdą :-), u nas są po 4,69
kupiliśmy Młodemu zegarek na prezent :-D mam nadzieję, że się ucieszy... tatko sam wybierał, więc prawie sprząta i gotuje ;-)
no to ładny prezent kupiliście :-)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

05 cze 2009, 15:47

dzięki dziewczyny :ico_sorki: :ico_sorki:
ja płace od 4,5 zł wzwyz zalezy jaki sklep ;)
u nas są po 4,69
aa, no to wsio wiadomo... gość ma 2 funty zarobku, nieźle, prawda?! poproszę mamę, żeby mi przywiozła na pewno te misiowe ogródki i może jedną kaszkę...
heh.. herbatki granulowane z hippa też miał, ale po 4f... to juz wiedziałam, że drogo... też mamę poproszę :-)
a kiedy mieliście jechać?
16 lipca wyjazd, 3 sierpnia powrót...
no to ładny prezent kupiliście :-)
:-) ostatnio popsuł mu się zegarek, więc jakby dodatkowo to nas zmobilizowało :-) i nie powiem, ile kosztował, bo zaniemówiłam, noo, ale tatko wybierał, płacił, więc nic nie powiedziałam :-D

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

05 cze 2009, 15:47

kurde a moja mala to taka wiercipieta sie zrobila na kolanach mi juz siada i normalnie poraz pierwszy narobila sie siniaka..... bo ją trzymam zeby sama nie wstawala a ta tak sie zamachnela wstala i prosto w deche od fotelu lekko
no trzeba uważać, mój też jest bardzo ruchliwy, nawet na rękach nie usiedzi spokojnie

[ Dodano: 2009-06-05, 15:52 ]
aa, no to wsio wiadomo... gość ma 2 funty zarobku, nieźle, prawda?! poproszę mamę, żeby mi przywiozła na pewno te misiowe ogródki i może jedną kaszkę...
heh.. herbatki granulowane z hippa też miał, ale po 4f... to juz wiedziałam, że drogo...
no nieźle sobie narzucają, pamiętam jak byłam u brata to te ceny tych polskich produków :ico_olaboga:
ja wczoraj kupiłam herbatkę granulowaną z HIPP tą 400g w promocji była w Schlekerze po 12,49, a te 200g są po 9,90

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

05 cze 2009, 16:14

ananke, no to nie za fajnie (: Ale mam nadzieje ze sie wszystko ułozy i pojedziecie :ico_sorki: trzymam kciuki

Chłop podjał decyzje ze jedziewmy na wies dzisiaj wiec własnie nas pakuje i wybywamy :-D Bedziemy wieczorkiem swietowac na wsi :-D
Wrócimy w niedziele wiec trzymajcie sie i piszcie zebym miała co czytac po powrocie :-)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

05 cze 2009, 16:14

ja zupełnie zapomniałam o tych Misiowych ogródkach, muszę się przy okazji rozejrzeć
a widzieliście ta serie kaszek Nestle Zdrowy brzuszek? jedna by mogli już jeść po jest po 4 mies. a reszta po 6 i 9
http://www.gieldaspozywcza.pl/nowosci/n ... sp?ID=2282

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

05 cze 2009, 16:25

dziewczyny jade do szpitala, podejrzewaja u mnie zółtaczke :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość