Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

15 lip 2009, 02:22

wiola85, nie przejmuj sie-ja zdawalam 4 razy....tak to po prostu jest....a w Walbrzychu tam gdzie zdawalam, srednia ilosc zdawanych egzaminow to 3 na osobe :ico_puknij: za pierwszym razem idiota oblal mnie na plynie do spryskiwaczy :ico_szoking: celowo po wszystkich obslugach i luku kazal mi wylaczyc silnik i nagle mowi prosze popryskac....to ja automatycznie cyk! i za to mnie oblal :ico_olaboga: bo powinnam najpierw silnik wlaczyc :ico_olaboga: za drugim razem kazal mi zaparkowac w makabrycznie waskim miejscu i jak zaczelam wykonywac manewr stwierdzil ze powinnam mu powiedziec ze jest za malo miejsca i nie jest bezpiecznie tam parkowac.wiec oblalam za to ze udalo mi sie wpasowac tam gdzie mi kazal :ico_olaboga: za trzecim razem oblal mnie 5 minut przed koncem egzaminu-wmowil mi wymuszenie pierwszenstwa-jasne ten samochod mial do mnie ze 200 metrow :ico_puknij: to jest Polska :ico_olaboga:
adia26, to duzo spi-Al chodzi spac ok 21 i wstaje ok 7:30 :ico_olaboga: ma jedna dluga drzemke-2 godziny i jeda pol godzinna
gotuje mu przewaznie sama-np dzisiejszy obiad, choc od czasu wielkiej obnizki cen w tesco-duch we mnie oslabl :-D sloiczek za 80-90 centow to taniej niz dlubanie w organicznych produktach :ico_oczko: no i raz w tygodniu sloik z ryba-sama poki co nie podejmuje sie przygotowania ryby

lece spac bo to jest juz chore....

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

15 lip 2009, 11:01

Dzień dobry witam się jako pierwsza z rańca :-)
to duzo spi-Al chodzi spac ok 21 i wstaje ok 7:30 ma jedna dluga drzemke-2 godziny i jeda pol godzinna
nie jest tak źle u mnie Kacper wstaje zawsze ok. 5 lub 6 rano :ico_olaboga: i nie wazne czy śpi w dzien czy nie lub klade go po 21 zawsze się tak budzi taki ma rytm i już :ico_noniewiem:
Ja jak gotuje Kacperkowi to przeważnie warzywka jakies czasem rybke na parze i pierś kurczaka no i zupki pomidorkowa ogorkowa rosolek wszystko wcina az mu się uszy trzesą :ico_brawa_01: a najbardziej lubi nam wyjadac z talerzy wczoraj zlapal ogorka malosolnego sama robilam wiec zadnej chemi troszke sprobowal zasmakowalo a jak mu zabralam to wycie :ico_noniewiem:
Właśnie mam pewien problem Kacper ostatnio nie może się ze mna rozstać gdy tylko straci mnie z oczu wycie nie chce sam spac taka przylepa sie zrobil i trwa to np. dwa dni z rzedu potem ma przerwe i jest ok. nie placze gdy wychodze i potem znów to samo , macie podobny problem niewiem co to bo na lęk seperacyjny to chyba już za późno :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

15 lip 2009, 11:22

Dzien dobry! :)

Co do jedzenia to moja Ninka nie chce juz zup :( moze dlatego ze jest goraco? Wczoraj jadla indyka w sosie koperkowym z ziemniakami i mizeria (z ogorkow z dzialki) ale tylko dlatego ze ja jadlam to i dla niej bylo - bo tak to sama nie chce jesc - jest mala malpka ktora wszystko powtarza. Wczoraj tez jadla borówki (jagody ;) z jogurtem naturalnym. I dzisiaj rano zrobila czarna kupke :ico_szoking: :ico_szoking: a jagody (zwlaszcza pierozki z jagodami) jadla juz wczesniej kilkukrotnie.
Jajecznice tez juz mamy za soba ;) a dzisiaj ja jem zrazy z warzywami i chyba znowu dostanie moj obiad, bo wiem, ze swojego nie zje ;(

A co do spania, to Nina zazwyczaj spi dwa razy dziennie po 40 minut (czasem jej sie przedluzy do 1,5h zwlaszcza na spacerze) regularnie zasypia kolo 19 i spi do 6 rano dostaje flaszke lezy do 7, ja wstaje pobawie sie z nia chwile ;) ( a raczej leze w lozku a ona sie bawi na dywanie i szaleje) i kolo 8,9 idzie spac na kolejna godzine i wstajemy kolo 10. Ja ostatnio sie zbuntowalam i ja usypiam rano jeszcze bo chodze spac na 4h wiec nalezy mi sie - no i juz nie mam drzemek w ciagu dnia :))

O kurde! Co moje dziecko wlasnie zrobilo ;( Musialam przerwac bo bawi sie grzecznie w lozeczku po chwili patrze a zrobila taka borowkowa kupke ze poszla poza pampersa, na posciel, i to z kawalkami w srodku ktorymi zaczela sie bawic ;( cala reka brudna, pupa, nogi, musialam ja wyprysznicowac. Ale jaka grzeczniutka :ico_szoking: :ico_szoking: powinnam byla sie domyslic ze cos sie swieci :)

No a chcialam sie pochwalic, bo Nina zrobila dzisiaj pierwszy kroczek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: stala bez trzymania i po chwili ruszyla jedna nozke, dolozyla druga, i chciala nastepna ale siadla ..

[ Dodano: 2009-07-15, 12:27 ]
A wlasnie mialam zapytac - czy dajecie dzieciom czapeczki na glowe jak jest tak goraco? Bo moja ja sciaga odrazu - i czapke, i kapelusze nawet jak maja sznurek to ciagnie krzyczy ryczy dopoki sobie z nia nie poradzi :ico_szoking: I musze jezdzic wszedzie z parasolka, zeby jej dawala cien, a jak wychodzimy na slonce to na minutke i musimy sie chowac zeby jej sie nic nie stalo ;(

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

15 lip 2009, 11:36

Witam

melduje, ze zyje,ale jakos nie mam weny do pisania.
U nas wszystko w porzadku, mamy sie dobrze.

zirca jakie Ty pystnosci robisz dla Ala, masz moze jakies przepisy, chetnie bym skorzystala i zrobila cos nowego

Co do jedzenia to ja juz zrobilam jejcznice na parze, na maselki Erikowi z calego jajeczka i nie mial zadnego uczulenia, ale jadl az mu sie uszy trzesly, bardzo mi to smakowalo, je juz kielbaski z chlebkiem i maselkiem, dzis mu dalam chlebka z pasztecikiem sprobowa, chlebek z wedlinka tez juz jadl i bardzo mu to smakuje, ale z owocami swizymi jest gorzej, bo nie za bardzo chce je jesc :ico_noniewiem:
Ja jak gotuje Kacperkowi to przeważnie warzywka jakies,pierś kurczaka no i zupki pomidorkowa ogorkowa rosolek wszystko wcina az mu się uszy trzesą :ico_brawa_01:
ja gotuje to samo procz zupki ogorkowej, jakos mu nie posmakowala, moze za duzo ogorkow starkowalam, moze byla za kwasna.
Robilam tez mu spaghetti bo bardzo lubi i musze przyznac, ze bardzo smaczniutka mi wyszla :-D

[ Dodano: 2009-07-15, 11:38 ]
A wlasnie mialam zapytac - czy dajecie dzieciom czapeczki na glowe jak jest tak goraco?
to zalezy,jak jest goraco i maly jest w wozku to mu poprostu budke otwieram i slonko na niego nie swieci, ale jakmam go na rekach to zakladam mu kapelusz albo czapke.
Eryk tez nie lubi, ciagle zdejmuje

yoanna wielkie :ico_brawa_01: dla Ninki za pierwsze kroczki :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

15 lip 2009, 16:23

yoanna, brawa dla naszego pierwszego chodzika!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
u nas jaja niesamowite-bo Al ma taki stolik z bajerami, cos takiego
http://4.bp.blogspot.com/_w34AIcISkr0/S ... +Table.jpg
i on jest stabilny ale sie przesuwa jak Alu za mocno sie o niego oprze-więc idzie za nim :-D :-D
co do czapki-u nas podobny bunt :ico_noniewiem: zwykle więc albo pakuje mu czapkę do upadłego, albo dbam żeby go nie zawiało....w chuście takie problemy nie istnieją-bo wkładam mu łapki do srodka :ico_oczko:
adia26, czasem lek separacyjny może pojawić się później, zwłaszcza jak dziecko zaczyna się sprawnie przemieszczać i ma wiekszą świadomość przestrzeni. Mój Al też od czasów raczkowania jest bardziej wrażliwy na samotność, ale tak źle nie jest...do toalety moge wyjść :ico_oczko: problem tylko, bo on idzie ze mną :ico_haha_01:
Pati85, a próbowałaś już robić kotleciki mięsno-warzywne? świetny sposób na nauke samodzielnego jedzenia...ale trzeba byc przygotowanym na potworną rozpierduchę :ico_oczko:
gotuje sie np kawałek cyca z kurczaka, warzywa jakie sie chce, potem się to rozdrabnia, dodaje żółtko, cos zielonego-np natke pietruszki, rozmoczony w wodzie kawałek bułki, formuje się małe pulpeciki, obtacza w bułce i chwile smaży :ico_oczko:

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

15 lip 2009, 16:26

witam dziewczyny :-D
U nas dzionek wygląda tak mały wstaje o 6 dostaje cyca i spi dalej do 8 potem sniadanko kaszka o 11 dostaje 2 śniadanie owoce albo gotowane warzywano i cyc , tak koło 14 dostaje obiadek dziś pomidorowa o 17/18 znowu owoce a na dobranoc kaszka i cyc :-D
A wlasnie mialam zapytac - czy dajecie dzieciom czapeczki na glowe jak jest tak goraco? Bo moja ja sciaga odrazu
u nas to samo ale ostatnio pani dr mi powiedziała ze czapka ma funkcje ochrony przed udarem słonecznym , wiec mu daje ale już 2 razy ją szukałam na drodze :ico_olaboga:

[ Dodano: 2009-07-15, 16:29 ]
http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska- ... apoje.html strona z przepisami dla malucha

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

15 lip 2009, 16:35

Hej dziwuszki :-D

Zirca ale bzdurne miał powody zeby cie oblac, jeju im to chyba sprawia przyjemnosc takie oblewanie innych, ja to sobie sama zawaliłam, ale ty to juz przesada.

yoanna, gratulacje dla Ninki :ico_brawa_01: ja to odrazu mowiłam ze bedzie pierwsza chodzic mala spryciara kochana :-)

FAjne zdjecia wszystkich dzieciaczkow, musiała bym dac nowe Filipka ale jakos nie chce mi sie :ico_haha_01: i musz poprawic ilosc zebow u niego bo ma juz 3 :-D

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

15 lip 2009, 16:50

Obrazek
tak je jagody :)
Obrazek
tak sie chłodzi w upał
Obrazek
a tak wygląda jak chodzi tu za zabawką pod która kilka miesiecy temu lezał :ico_olaboga:

[ Dodano: 2009-07-15, 17:03 ]
placze gdy wychodze i potem znów to samo , macie podobny problem niewiem co to bo na lęk seperacyjny to chyba już za późno
no to własnie teraz ten lek jest ostatnio czytałam o tym teraz maluchowi wydaje sie ze jak wychodzisz to na zawsze no i z tego ten :ico_placzek:
wiola to staszna ze tak długo trzeba czekać :ico_zly: nie martw sie za bardzo 1 raz to nic zaszniesz po 7 razie :-D szkoda tylko kasy :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

15 lip 2009, 18:12

zirca, ale mialaś jazdy z tymi egzaminami o byle gowna sie czepiaja :ico_olaboga:
yoanna, no brawa dla ninki za pierwszy kroczek ,a powiedz o na sama juz wstaje bez przytrzymania się czegoś?
slonko2008, świetne zdjęcia i basenik Antoś ma super :ico_brawa_01:
wiecie teraz dopiero zauważyłam że kacprowi wyszedl nowy ząbek gorna jedynka i nastepna się przebija :ico_sorki: :ico_brawa_01:
a juz się martwiłam że ma prawie 10 miesięcy i tylko dwa ząbki :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-07-15, 18:12 ]
wiola85, Ładuj nowe zdjątko Filipka

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

15 lip 2009, 18:26

Adia, Nina wstaje bez trzymania tylko jak stoi bez trzymania i kuca i wtedy wstaje (robi takie przysiady bez trzymania) ale to tak bardzo chwiejnie jeszcze. Co do stania bez trzymania to bardzo czesto sie puszcza, ale tak samo czesto spada - jak sobie nie postawi odpowiedni nozek i nie chwyci rownowagi to leci - ale jak chwyci to stoi i stoi i stoi i tak wlasnie dzis zrobila ze sie puscila stala i po chwili poszla :D

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość