Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

18 lip 2009, 21:14

YOANNA - wydaje mi sie, ze raczej nie byloby bezpiecznie zostawic dzieci same na lozku - jeszcze nie maja zbyt dobrze skoordynowanych ruchow... moja jak sie zapedzi, to zapomina sie zatrzymac przy krawedzi i wtedy ja lapie :ico_noniewiem:

PATI - no nie wiem, ale Zuzia baaardzo szybko wszystko lapie... wystarczy kilka razy Jej powtorzyc... dzisiaj nauczyla sie tez robic "halo" - jak ma cos w reku (np. pilota od tv), to przyklada to sobie do ucha, normalnie jakby miala w reku telefon... albo mi przyklada... :-D

umie robic bravo, pa pa, mniam, mniam (klepie sie po brzuszku), klopoty (to lapie sie za glowe, juz Wam pokazywalam), bam, bam - uderza raczka w cos, co Jej sie pokaze, piatke tez przybija, robi nieraz te caluski, ale to baaardzo sporadycznie, robi "aaa buuuu", to wtedy przybliza swoje czolo do mojego i sie zderzamy, etc. I sama sobie wklada smoczek do buzi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-07-18, 22:08 ]
a tak wyglada zbieranie paprochow z dywanu

http://tinypic.com/player.php?v=w6z3ah&s=3

[ Dodano: 2009-07-19, 07:53 ]
Witam z ranka...

nocke mialysmy dzisiaj tragiczna, mysle, ze Zuzi idzie kolejny ząbek, pewnie druga dwójka na dole, bo przy tej pierwszej tez bylo zle...

mala obudzila sie po 3:00 z placzem, wstawala w lozeczku i nie chciala isc spac... nie chciala mleka, ani soczku, tylko plakala i plakala... Nie dawala mi posmarowac sobie dziaselek, nawet smoka nie chciala, odwracala glowke, jakby bolala ja cala szczeka... Jak ja polozylam na lozku obok Pana (bo chcialam dac Jej syropek przeciwbolowy), to sie tak zaczela wydzierac, ze glowa mala... To nie byl placz, tylko taki wrzask, skrzek... wiecie, tak jak krzycza noworodki... :ico_olaboga: :ico_olaboga: Nie wiem skad Ona miala tyle sily, zeby tak dlugo i w taki sposob sie wydzierac :ico_olaboga: :ico_olaboga: Syrop wypila jakos na raty, ale potem, zebym mogla Jej wlozyc czopek, to Pan ja musial przytrzymac sila, bo Mala zachowywala sie doslownie jakby miala wscieklizne... darla sie, rzucala po calym lozku, kopala, drapala, jakis koszmar...!!!! :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: Jeszcze nigdy az tak sie nie zachowywala... Po tym czopku wzielam Ja na raece i nosilam po domu, Ona plakala, szlochala, przysypiala, za chwile znowu byl placz i tak przez godzine... :ico_olaboga: :ico_olaboga: Przytulila sie do mnie i tak slodko wlozyla mi raczke miedzy piers, a moja reke (tak pod pache) :-) Mala szlochala mi na rekach, tak mi Jej bylo szkoda... :ico_placzek: Po jakichs 30 min odlozylam ja do lozeczka, ale oczywiscie nie spalam, tylko sluchalam... Mala szlochala i szlochala, co kilka minut zaczynala plakac przes sen, znowu sie uspokajala, szlochala i tak w kolko... Usnelam chyba ok. 4:30, mala wstala o 6:30 z usmiechem, jak gdyby nigdy nic... A ja jestem nieprzytomna... :ico_olaboga: :ico_olaboga: Przy najblizszej okazji sprawdze czy zabek sie wyrznal...

[ Dodano: 2009-07-19, 09:21 ]
oooo, a tak Su rozmawia przez telefon (a raczej przez pilota :-D )

Obrazek

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

19 lip 2009, 09:34

Gie, brawo dla Zuzi! ale masz zdolna core! :-) widac, ze bedzie (jest) inteligentna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

wspolczuje nocki... tez kilka razy to przechodzilismy... teraz maly znow jest marudny, bo ida mu gorne dwojki.. obie naraz :ico_olaboga:

yoanna, tutaj jest na porzadku dziennym wychodzenie z malenstwami w nocy ;-)
mozna zobaczyc nawet takie kilkutygodniowe niemowleta o 23 przed kafejka...
wczoraj, jak wyszlam (a byla juz 24:00), to pelno ludzi z wozkami sie pchalo na te parade :ico_olaboga:
na poczatku chcielismy isc z Jasperkiem, ale on zasnal ok. 21, nakarmiony, w pizamce... i nie chcialam go specjalnie budzic, ubierac.. tak wiec zdecydowalam isc sama, a Jaspi zostal z tata :-)

nagralam kilka filmikow z tej parady, wkleje je jutro, bo nie wiem, czy dzisiaj znajde czas..

aha, Pati85, :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: dla Erika z okazji skonczonych 10 miesiecy!! i mowilas, ze Twoj maly mowi "kuku, kaja kaja" - moj dokladnie tak samo robi :-D slodko to brzmi!

[ Dodano: 2009-07-19, 12:15 ]
tutaj dzisiaj jest kolejny dzien swietowania... w porze lunchu ludzie wyjda na miasto, beda pic wino i piwo, tanczyc flamenco na ulicach i spiewac...
moze przejdziemy sie do miasta, chociaz boje sie, ze staranuja mi tam Jasperka w wozku, albo cos na niego wyleja...

juz widzialam kobiety ubrane w kolorowe suknie - takie typowo hiszpanskie - ciagnace do centrum.. i mlodziez z wiadrami pelnymi piwa :ico_olaboga:

tak to wygladalo rok temu:

(nie wiem, czy juz Wam pokazywalam te zdjecia... ale dla przypomnienia, co tu sie dzisiaj dzieje)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2009-07-20, 09:22 ]
a co tu taka cisza??????????? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

20 lip 2009, 14:27

Heloooooooooo

a co tu takie pustki :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Wczoraj bylismy na basenie pierwszy raz, Erikowi bardzo sie podobalo, nawet nie plakal, smial sie, machal raczkami, bardzo mu sie podobalo, w ta niedziele tez jedziemy :-D kupilam juz mu kolo wiec bedziemy moglo isc z nim na glebsza wode :-)

Gie, no to Su bardzo duzo umie wielkie :ico_brawa_01: dla niej
Erik tez umie sam sobie wkladac smoka, klade mu zawsze w zasiegui wzroku wiec kiedy chce to sam go bierze.

Foty z basenu

Obrazek
[img]http://[/img]

Obrazek[img]http://[/img]

Obrazek[img]http://[/img]

Obrazek[img]http://[/img]

Obrazek[img]http://[/img]

Obrazek[img]http://[/img]

Obrazek[img]http://[/img]

Obrazek[img]http://[/img]

Obrazek

Noi filmik jest tam tez dzidzia naszych sasiadow

http://www.bobasy.pl/pati24/film/20039/

[ Dodano: 2009-07-20, 14:30 ]
aha, Pati85, :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: dla Erika z okazji skonczonych 10 miesiecy!!
dziekujemy :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

20 lip 2009, 14:37

Hej :-)

wybaczcie, że tak wpadłam :ico_oczko:

chciałam zobaczyć co u Gie i Pati :-) śliczne dzieciaczki :ico_brawa_01: i jakie już duże,Gie Zuzia jest powalająca i ten jej uśmiech :ico_brawa_01: a Ericzek ślicznie wygląda z nową czuprynką :ico_haha_02: w ogóle śliczne na tym wątku maluchy,pozdrawiam i przepraszam za wtargnięcie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

20 lip 2009, 14:48

Agnes, witaj kochana,co u Ciebie, nie wiem co u Was, jak staranka?????
wybaczcie, że tak wpadłam :ico_oczko:
no co TY kazdy moze zagladac :-)
a Ericzek ślicznie wygląda z nową czuprynką :ico_haha_02:
dziekuje kochana

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

20 lip 2009, 14:59

Agnes, witaj kochana,co u Ciebie, nie wiem co u Was, jak staranka?????
nadal się staramy "niestety" czuje się jakbym stała w miejscu mam podejrzenie PCO,ale...mam nadzieje że kiedyś ziści się moje marzeni, o drugim dziecku :-) buziaki :**

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

20 lip 2009, 15:19

Witam i ja :)

SHOO - zdjecia super, ale to z zeszlego roku, tak??
Niezla impra!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

PATI - zdjęcia swietne, od razu widac, ze Erikowi się podobało... Ale powiedz mi - czy to byl normalny basen z chlodna woda, czy taki dla maluchow, gdzie woda ma ok. 36 stopni?? I czy woda byla chlorowana, czy ozonowana?? Bo ja tez bym sie chciala wybrac z mala, ale balabym sie chyba wsadzic Ja do takiej chlodnej i chlorowanej wody... No i bije sie z myslami, bo u mnie w miescie jest tylko jeden kryty basen i nie dla dzieci... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

AGNES - jak milo Cie widziec (czytac). Nie przepraszaj, ze zagladasz, to nie zadne wtargniecie, tylko mila niespodzianka - oby czesciej... :ico_sorki: :ico_sorki:

Nie zalamuj sie, Kochana - ja tez przeciez mialam podejrzenie PCOS i popatrz na Su :-D :-D
Gie Zuzia jest powalająca i ten jej uśmiech
dziekuje, baaardzo nam milo :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

wlasnie chcialam Wam pokazac jak Zuzia robi "tany tany", czyli tanczy sobie... Wczoraj ogladalismy z Panem jakis kabaret w tv i lecialy w nim rozne piosenki, a Su zaczela sie normalnie kiwac, tupac nozkami, jakby tanczyla... :ico_brawa_01:


http://tinypic.com/player.php?v=2q09b2u&s=3

[ Dodano: 2009-07-20, 15:20 ]
PS. - nie zwracajcie uwagi na Jej wlosy - tak wyglada po kapieli :-D

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

20 lip 2009, 17:35

Pati85, ale Erik mial frajde :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i w ogole, caly tatus z niego... pamietam zdjecia Twojego P. - robi sie do niego coraz bardziej podobny!

Gie, ehehe, wiesz co.. jak puscilam ten filmik, to Jasper tez zaczal podrygiwac :-D :-D :-D chyba tak dziala na dzieci Mambo No.5 i Enrique ;-)

a co do tej impry tutaj, to tak - to bylo z zeszlego roku... wczoraj nie poszlismy na ten festyn, bo pojechalismy na plaze... pozniej wieczorem chcialam isc do wesolego miasteczka, ale A. byl zbyt zmeczony (ciekawe czym... chyba smazeniem nonono na plazy :ico_zly: )
powiedzial, ze w tygodniu pojdziemy, ale juz to widze, jak on jest wiecznie zmeczony po pracy :ico_puknij:

w ogole, w sobote leci na tydzien do Londynu... w sumie sie ciesze, bo sobie od niego odpoczne :P :P

aha, my jutro sie wybieramy na grupe Mother and Toddler (mamy i maluszki) - pierwszy raz tam poszlam, jak Jasper mial 2 miesiace, ale mijalo sie to z celem, bo on tylko spal w wozku, a dzieci sie bawily... natomiast teraz, jak widze jego ogromne zainteresowanie innymi dziecmi, to sadze, ze mu sie spodoba :-)
dzisiaj w autobusie zaczepial chlopca, ktory byl starszy, ale tez sobie "gugal"... no i jak Jasper sie do niego przylaczyl, to tak zaczeli razem gugac i mowic mama, dada - ze caly autobus sie na nich gapil ;-)
chyba nie musze dodawac, ze jak chlopczyk wysiadl z autobusu, to Jasper sie rozplakal :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

20 lip 2009, 17:39

nadal się staramy "niestety" czuje się jakbym stała w miejscu mam podejrzenie PCO
kohana wierze, ze i Tobie sie uda, ja tez jestem chora a mimio to zdarzyl sie cud i zaszlam w ciaze, trzymam za Was kciuki
PATI - zdjęcia swietne, od razu widac, ze Erikowi się podobało..
dziekujemy, oj podobalo mu sie podobalo :-)

Ale powiedz mi - czy to byl normalny basen z chlodna woda, czy taki dla maluchow, gdzie woda ma ok. 36 stopni?? I czy woda byla chlorowana, czy ozonowana?? Bo ja tez bym sie chciala wybrac z mala, ale balabym sie chyba wsadzic Ja do takiej chlodnej i chlorowanej wody...
a wiec tak, to byl normalny basen, z tym , ze jest tez specjany jednen tam dla dzieci, gdzie dody jest nie za duzo i jest cieplejsza. Woda jest chlorowana, bo troche smierdzialo chlorem, ale nie jestem pewna czy tam dla dzieci jest chlorowana.
Bylismy tez z Erikiem w wodzie nie dla dzieci, tam byla troche chlodniejsza, ale to mu nie przeszkadzalo, bylismy nawet troche na odkrytym basenie, w wodzie solnej- Tam Erykowi chyba najbardziej sie podobalo, woda slona jak cholera, ale chyba mu posmakowala, bo zanurzal glowke i pil wode i sie smial, szkoda, ze nie wzielismy wtedy aparatu ze soba, ale troche strach, bo tam byla gleboka woda i balismy sie o aparat.
MYsle, ze nie masz sie co bac, Su nic nie sie stanie od chlorowanej wody, smialo mozesz isc, zobaczysz, ze jej sie spodoba
Su zaczela sie normalnie kiwac, tupac nozkami, jakby tanczyla... :ico_brawa_01:
super, tancerka Ci mala rosnie, moze kiedys zobaczymy ja w YCD a fotka tez super w podpisie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

20 lip 2009, 19:23

Czesc :)

Ja poczytalam ale nie mam zbyt duzo czau bo jest moja siostra i razem sie wakacjujemy :) wczoraj mielismy z moim M rocznice wiec nie odpisywalam (bylo cudnie :))) ale nie mialam czasu wejsc

A chce napisac tylko a propo basenu - basen 35, 36 stopni jest dla noworodkow i malych niemowlaczkow - powyzej 6 miesiaca temp wody wystarczajaca do kapania to 31, 32 stopnie. Maluszkom do 6 miesiaca nie zaleca sie chlorowanej wody (stad ta ozonowana w niektorych specjalnych dla maluchow basenach) ale do takich basenow wchodzi sie po kilka osob z zaswiadczeniami lekarskimi bo te baseny nie sa dobrze "odkazane" - chlor zabija tysiace razy wiecej zarazkow i dlatego jak dziecko nie jest uczulone na chlor to powyzej 6 miesiaca dla jego bezpieczenstwa zaleza sie juz chlor - zeby bylo mniejsze ryzyko zlapania czegos :) tak ze Gie nie boj sie na basenie jest super,naprawde! My mialysmy isc z siostra i Nina jutro,ale basen nam zamkneli na dwa tygodnie :( wiec teraz kombinuje i moze nad jakis zalew skoczymy :))

Milego dnia i napisze jutro (jutro shopiing kilkugodzinny w poszukiwaniu sukienek na wesele dla mnie, Niny i Olki ;)

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości