Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

07 sie 2009, 11:26

Witam się i ja:):)
No niezle niezle znów się forum rozkręciło:):)Fajnie przynjamniej jest co czytac i wiadomo co u kogo się dzieje.
Motylek22, nareszcie jestes:):)Filpek superowy:)Słodziak jeden.
No i oczywiscie wszystkie dzieciaczki sa piękne:)
Gdzie Motylek22, wyjezdzacie??
wiola85, dacie radę jakos z wym weselem. W koncu Filpek będzie pod najlepsza opieką-ze swoim tatką:)Takze nie martw się tak:)TYlko bawcie się dobrzE:)
A my dzis sukces!!!Jasiu pierwszy raz przespał 6 godzin bez budzenia się w nocy....Spał od koło 21.30 do 4 rano:)Obudział sie o 3 i niewiedziałam co sie dzieje. oczyiwsscie z sercem na ramieniu poszłam zajrzec do łózeczka...a tu Jasieczek spacznie sobie spi:):)HMMM czyzby i u nas zaczęły witac przespane nocki???Fajnie by było:):)
Pisałyscie kiedys cos o jedzonku, takze nasz dzien wyglada tak:
Ok 6 rano - 130 ml mleka (jas pózniej odrazu zasypia i spi tak do 8)
Ok 8 rano: kromka chlebka ciemnego z szyneczką, lub białym serkiem do tego czasem pomodorek, czasem jajeczko.
Ok 12 słoiczek owoców z biszkoptem.
Ok 13.30 130 ml mleka
1k. 15.30 słoiczek obiadku z Gerbera, lub inny
ok 19 Nestle sinlack, lub inny produkt zbozowy (taka jakby kaszka)
Ok 21 butla mleka ok 180.
Ok 2,3, w nocy butla mleka 130 ml.
Jas wazy obecnie 8 kg i mierzy 72 cm.
Nie wiem czy je duzo czy mało. Ale ostatnioe widze jak sie zaokrągla. Odkąd jestemy na sztucznym jedzeniu normalnie rosnie w oczach...
Raczkuje ile wlezie, po całym domu juz go poszukujemy;)Na trawce tez uwielbia. No i podciaga sie juz w łózeczku i przy szafkach do stania.
Mam nadzieje ze jak zacznie chodzic, zrzuci zbędne fałdki:):)
Pozdrawiam was wszystkie bardzo bardzo gorąco:)

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

07 sie 2009, 12:00

asiula_o jedziemy na wieś bo tam mamy działkę obok domu rodziny mojego męża. . . lasy, pola, rzeka, łąki, konie, krowy napewno Filipkowi się spodoba :-) Kupiłam mu też basenik to się będzie pluskał.

A jeśli chodzi o wagę to mój Filipek też tyle waży i to nie jest dużo. My jesteśmy w 3 centylu czyli najniższym ale Filipek jest też krótki bo nie ma jeszcze 70 cm więc jest porporcjonalny :-)
Mam nadzieje ze jak zacznie chodzic, zrzuci zbędne fałdki:):)
Moim zdaniem fałdki u maluszków są słodkie i nie ma wnich nic złego.

wiola85 ja teraz zapuszczam włosy więc nie wyglądają imponująco, przeważnie wiążę kucyka i czekam aż będą jakoś wyglądać :ico_haha_01:

Udanego wesela, chociaż z maluszkiem może być ciężko się bawić, ale ululacie go i będzie sobie spał. a może pomyśl jeszcze, może jednak dałoby radę gdzie indziej go zostawić :ico_noniewiem:
Ostatnio zmieniony 07 sie 2009, 16:49 przez Motylek22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

07 sie 2009, 13:31

Mam nadzieje ze jak zacznie chodzic, zrzuci zbędne fałdki:):)
hahaha no moj to juz wydaje sie chudszy :-D ciagle raczkuje i wszedzie sie wspina :-)

My nadal nie mozemy przespac całej nocki, od kiedy zabki zaczeły wychodzic tak ciagle sie budzi, dzis tylko dwa razy to itak sukces.

Jezu 8 kg to nic, moj ostatnio wazył 11.200 wiec teraz na bank ma 12 i z 80 cm ale nie wiem na pewno.


Motylek22, kurka cała rodzina idzie na wsele, a od meza ze strony mieszkaja w niemczech, tylko dwie kuzynki tu sa, ale Filip nie widuje ich czesto wiec nawet by z nimi nie był.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

07 sie 2009, 15:26

wiola85, w końcu jesteś :-))
A z weselem to faktycznie ciężka sprawa, ale jak już uśnie to będzie w miare fajnie.. my mieliśmy ten sam problem u nas naślubie, ale całe szczęście znalazła się koleżanka, która z miłą chęcią zajeła sie Jasiem i dlatego byliśmy spokojniejsi..

na prawdw miło czytać to nasz forum, włączam kompa i jest strona albo i dwie do poczytania..

Motylku, Filipek na pewno będzie zachwycony wycieczką, Jasiek jak widzi kury u nas na ogrodznie to najchętniej by im pióra powyrywał z radości :-)

Psiur już zaszczepiony, więc nosówka i inne świństwa nam nie straszne z czystym sumieniem moge wychodzić na podwórko, musze pocztać czym ją szczepili, bo szczepionka kosztowała 40 zł i 6 zł za specyfik na pchły, bo chyba złapała na podwórku..

Wiola Filipek to faktycznie spory chłopak, jasiek ma coś koło 9 kg teraz po biegunce na bank spadł.. ale mam nadzieje, że dojdzie do siebie raz dwa:-))

Asiu na modyfikowanym dzieci szybciej przybierają, taki urok tego mleczka :-)

A Bąbel chodzi ładnie pod pachy i za rączke (oczywiście bez butów w butach kiepsko mu idzie jeszcze się nie przyzwyczaił) za to za cholore nie chce raczkować, a w tej chwili byłoby mi to bardzo na ręke, nie musiałabym z nim wszędzie chodzić i prowadzać.. Myśle, że przed roczkiem powinien już ładnie chodzić..

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

07 sie 2009, 16:26

Mój JAsiunio tez uwielbia zwierzątka. Dzis rano chyba z pół godziny patrzył się na gołębie na podwórku. '
Ja nie wkłądam Jasiowi butów. Wyczytałam ze narazie jest to absolutnie niepotrzebne, tym bardziej ze Jas nie chodzi sam i jest lato. Mam tam jakies 2 pary zwykłych butów ale to tylko na jakies wyjscia do znajomych albo cos:)

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

07 sie 2009, 16:54

Ludzie. . . padam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: najchętniej bym walnęła w kimę ale jeszcze tyle do zrobienia. . .

wiola85 sporego masz tego synka. . .no ale z tego co pamietam rodziców też ma sporych :-D
#ania#, Twój Jasio pewnie całkiem ominie raczkowanie :-) bo niektóre dzieci tak mają, że nie raczkują tylko odrazu na nóżki startują :-)

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

07 sie 2009, 18:05

Motylku, niestety mam tegoświadomość, co mnie troche przeraża.. buuuuuu bo już nam kręgosłup wysiada, a jesteśmy we dwoje jeszcze miesiąc, a co będzie jak P wróci do pracy? Mój dzień będzie wyglądał tak, że będę biegać za dzieckiem -)) Chociaż jest nadzieja, że może coś z tego jasiowego raczkowania będzie, bo dzisiaj już się przymierzał, więc na razie wróci do zycia podłogowego dziecka, a chodzik wyniosłam do rodziców, zeby go nie widział i nie stękał, że chce :-))

Asiu, ja Jasiowi do chodzenia też nie zakładam butków, w zasadzie nosi je tylko po to, żeby się nauczył, że coś się nosi na nóźkach. zakłdam mu głównie na wyjścia na spacer wózkiem, kiedy sobie siedzi :-)

Ja muusze poprasować Jasia ubranka, bo czekają już kilka dni, ale przez ten skwar zupełnie mi się nie chce..

W ogóle doszłam do wniosku, że trzebi pokój (ten w którym mieszkała moja siostra jest nam raczej niepotrzebny, tzn teraz Jaś ma w nim pokoik, jednak to kolejne miejsce w którym można się zagraćić.. Po za tym 70m2 toza duzo jak na troje ludzi.. właściwie na jedną sprzątającą :-))

Ja też bym sobie walneła kime, wczoraj udało mi się zdrzemnąć z pół godzinki i byłam jak nowonarodzona, a dzisiaj padam na twarz, a właściwie nie wiele zrobiłam, jedno pranie które i tak p rozwieszał na podwórzu i obiad prawie z torebki, bo były frytki, mięsko z gyrosa i surówka więc musiałam tylko podgrzać.. Upał mnie wykańcza, chyba jednak wole zime i lekki mrozek, wtedy przynajmniej wszystko jest przewidywalne..

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

07 sie 2009, 18:53

Motylek22, jak znajdziesz jeszcze chwoi;ke to napisz jak ty karmoisz Fifka swojego. Jest jeszcze na piersi wiec chcialabym znac jego menu. Umie pic z butli? tzn czy pije mleczko?? bo Olis nie chec w ogole mleka. Ani z lyzki, ani z butli ani w zaden inny sposob :ico_olaboga: no i umial juz usypiac nie przy cysiu a teraz znow tylko cysio na noc :ico_placzek: a w dzien jeszcze wozek zostaje...

Wiola - dawaj Filipka do mnie!!! :ico_brawa_01: ale bedzie impreza. Przyjda dziewczyny z TT i bedziemy sie bawic :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

07 sie 2009, 21:22

betka, to jest myśl, zrobilibyśmy niezłą imprezke -))

U nas też się sporo pozmieniało.. Jasiek jeszcze nie dawno chodził spać o 19, później o 20 a teraz.. wczoraj 21 dzisiaj pewno jeszcze później,bo wykąpany smiga w chodziku, ale nie spał nam cały dzień praktycznie, zasnął koło 17 obudził się o 18 z minutami, więc teraz jeszcze z pół godziny będzie szalał, może i z godzine..

No i zasypiał sam w łóżeczku, a teraz czasami zaśnie sam, czasami trzeba mu spiewać, a czasami nawet położyć się obok.. dobrze, że nie musze lulać.. Tak sobie myśle, że to wszystko dlatego, że nasze dzieci rosną i nie jest im już obojętne co gdzie i jak.. mają swoje upodobania, ulubione sposoby na wszystko..

Po za tym przed nami kolejny skok rozwojowy http://kobieta.wp.pl/kat,26335,title,Ni ... caid=18865 więc pewno będą marudnei dadzą nam popalić.. a u nas dodatkowo jeszcze ząbki.. bo nadal mamy echo w buźce.. juxhttp://kobieta.wp.pl/kat,26335,title,Niemowlece-skoki-rozwojowe,wid,9961487,wiadomosc.html?ticaid=18865 no i jeszcze ząbki (przynajmniej u nas) bo w buźce nadal echo.. już prawie prawie.. ale nadal nic..

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

10 sie 2009, 10:20

#ania#, ania koncówka postu jakas dziwna, chyba cos skopoiwalas i link jest rozbity na 2 części??

u nas deszcz leje od wczoraj od 17godziny... pranie na dworzu juz pewnie ma trzecie plukanie w tym tempie...
a David tak marudny że najlepiej to bym go ubrala i na spacer poszła, ale jak??
no i mamy teraz eptap, oduczania ssania palca, nakłądam mu skarpeteczki frotki na raczi jak zasypia.... placze ze place nie ma...
ale zasypia... potem mu te skarpetki sciagam...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 23:23 przez poccoyo, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość