Hania1233
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:57

Utrata zelaza

02 sie 2009, 00:11

Jestem w 6 miesiacu...chlopczyk ;). oboje z mezem bardzo sie cieszymy, ale ostatnio jakos tak ciagle czuje sie zmeczona, no i jakos taka przygnebiona. Lekarka zmienila mi witaminy- na Floradix- podobno rewelacyjnie sie wchlania , zawiera zelazo i in witaminy. Czy moje objawy moga wynikac z braku witamin? przeciez regularnie zazywalam FalVit. No nic przerzuce sie na ten Floradix i mam nadzieje, ze bedzie poprawa. Aha lekarka powiedziala, ze zelazo zle mi się wchlanialo, dlatego zmienia na floradix. Czy zelazo ma az taki wplyw na nasz nastroj i czy w ciazy wiecej się go traci?
Lekarka dodala, ze po ciazy , gdy bede karmic nadal bede musiala zazywac ten floradix, bo najwyrazniej mam zaburzone wchlanianie zelaza. Wszystkie tak macie? jakie zazywacie witaminy?
A moze ze mna jest cos nie tak???

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

27 sie 2009, 08:29

ja tez w czasie ciąży zażywałam dodatkowo oprócz zestawu witamin żelazo, bo miałam niską hemoglobinę. W ciązy anemia jest bardzo powszechna bo sporo żelaza zabiera nam dzidzia.

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

27 sie 2009, 11:31

Witaj
Ja przez całą ciążę zażywałam tylko Feminatal i Asmag forte a tylko pod koniec ciąży własciwie tylko przez kilka dni żelazo tabletki Tardyferon Fol właśnie z tych samych powodów co olala.
Zmęczenie i stany przygnębienia to normalne w czasie ciąży. Jesteś pod stałą opieką lekarza, Kochana myslę, że nie masz się czym martwić. Zwłaszcza, że upalna pogoda potęguje uczucie zmęczenia jak sama zapewne przyznasz.
Dużo zdrówka dla Ciebie i fasolki :ico_sorki: :ico_haha_02:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość