Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

16 lis 2009, 12:05

hej, wlasnie wrocilam z szpitala, bo cala noc milam skurcze, jak juz pojechalismy to malej sie odwidzialo , znasnela i nawet obudzic sie nie chciala, skurcze ustaly, ale wody mi ciekna, porobili badania i w razie co maja dzwonic, no i jesli wroca skurcze, czy zaczne krwawic, czy dostane goraczki, czy wody zmienia kolor mam sie stawic do szpitala, jesli nic sie nie wydarzy ro jutro mam sie stawic o 8 rano i beda decydowac co dalej

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

16 lis 2009, 12:15

siunia, no to nieałe jaja

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

16 lis 2009, 14:03

Siunia ale numer. Mała nie chce wyjść. Chyba wie, że na tym świecie nie jest tak kolorowo:)trzymamy kciuki za jutro;)

MonikaSko trzymam kciuki, aby u Ciebie też już dzidzia zechciała wyjść:)

Czy wasze szkraby też mają często czkawkę?? naszej małej w ogóle się nie odbija, a jak się ją położy zazwyczaj na przewijak to ma czkawkę. Prababcia jest za podaniem wody lub herbatki. Ja dostawiam do piersi i czkawka mija.

M się śmieje, że mała szantażystka nam się robi. Naje się i płaczę, a na rączkach spokój. Zniosłam dziś leżaczek, ale chwilę poleżała i też płakała. Ogólnie to w dzień jest w większości na cycku. W wolnych chwilach lecę bawić się z Matim albo coś w domku zrobić. Dobrze, że w nocy śpi po 3 godzinki to można się wyspać. Nad ranem biorę ją do sobie by się Mati nie obudził. Potem on wskakuje i tak się wylegujemy do 8.30;)

Mikusia czekamy na wieści co lekarz powiedział na pierś. Szczerze Ci współczuję, że masz pokarm, a nie możesz spokojnie karmić.
Pytałaś czy pieką nas brodawki. Mnie nie tylko jak zaczynam karmić to chwilowo, ale to normalne czuć takie ukłucia, bo wtedy mleczko napływa.

Chłopaki ubrali się w "worki" i poszli pojeździć po kałużach, a ja mam chwilę spokoju. Mała leży koło mnie i może wreszcie uśnie.

Dziś się ważyłam rano i jestem 13,2 kg w dół, ale to jeszcze tak nie wiele z tego co potrzeba:) brzuch nadal tragiczny. Obrączka wchodzi już lekko za kostkę. Mam już jakiś obłęd bo codziennie ją mierzę :ico_sorki:

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

16 lis 2009, 14:20

Siunia tak to tutaj jest w Polsce to byś już w szpitalu została-a tak to sama nerwówka bo człowiek jest w domu i myśli. Mam nadzieje,że wszystko pójdzie szybko i dobrze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

matikasia moją małą też czkawka męczy i to dośc czesto jak tylko troszkę uleje to zaraz czkawka-gdzieś słyszałam że dziecko ma czkawkę jak jest mu troszkę chłodno-ale nie jestem pewna na 100% bo to słyszałam gdzieś tam przypadkiem..... a herbatek żadnych nie podaje ani wody bo takiemu malęństwu wystarczy cyc także jak coś to też przystawiam do cyca. A co do wagi to mi też zostało jeszcze sporo do stracenia no a o obrączce to nie wspomne bo nawet do kostki nie dochodzi jak by nie było potrzebuje zgubic z 15 kg :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

16 lis 2009, 15:00

MonikaSko niestety najgorsze jest czekania, ale nei martw się, niedługo na pewno urodzisz. najwyżej ppodłaczą ci oksytocynę

Mikusia mnie rwie piers po karmieniu ale nie bardzo, no i sama pierś, nie brodawka. Jak brodawka rwie to może być zakażenie bakteryjne. A mała się denerwuje, bo jak jest zastój to gorzej mleko z tej piersi leci. Rozgrzewaj ją przek karmieniem i ściaganiem. Idź koniecznie do gina, a potem do poradni laktacyjnej z mała albo chociaż zadzwoń na dyżur laktacyjny. Jak masz w domu jakąs nawet starą gazetkę Twoje dziecko to tam zaraz na samym poczatku sa numery, a jak nie to w internecie znajdziesz.

nerowercia, mnie za pierwszym razem 4 razy do domu odsylali, aż w końcu moja umówiona połozna spytala czy chcę znowu do domu czy dzisiaj rodzimy? Już mi się nie chciało jeździć, więc podąła mi oksytocyne i w końcu urodziłam. aLe generalne to dla mnie duzo lepeij, ze odsylali, bo jakbym miała tak z tydzień w spzitalu leżeć to bym się wściekła. Zła bylam, ze tym razem mnie zatrzymali,a miałam tylko do 8 rano przeczekac, a była 23 jak mnie przyjmowali cyzli w sumie tylko 9 godzin ale wolałam być w domu.

Matikasia Michaś tez ma ciągle czkawkę, za to wcale nie odbija. W brzuchu tez ciągle miał czkawkę i po porodzie wcale mu nie przeszlo. Kiedyś pediatra mi mówiła, ze jak dziecko nie odbija to do spania powinno się je kłaść na boczku żeby jak mu się póxniej odbije żeby się nie zakrztusił, ale ja mojego nie mogę kłaść na boczku, bo się skubaniec na brzuch przekręca :ico_olaboga:

Byliśmy dzisiaj na kontroli w szpitalu i maly przez tydzien przybrał 200g!!!! Na samym cycu! Bez dokarmiania żadnego. A bałam się strasznie, bo ostatnio pociumka 4-5 minut i już najedzony i to na 4 godziny, ale widocznie je szybko a treściwie, bo 200g to sporo.Wreszcie osiągnął wagę urodzeniową.

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

16 lis 2009, 16:55

Witajcie
niedawno wrocilismy od gina
no i okazalo sie ze mam zapchana piers :ico_placzek:
po tym nawale takze zapisal antybiotyk Augumentin ale nma szczescie moge nadal karmic :ico_sorki: :-D :ico_brawa_01:
takze mam nadzieje ze to pomoze
sama stwierdzil ze przy duzych piersiach sa czesciej problemy a szczegolnie jak mala niesciagnie ze wszystkich kanalikow
takze zobaczymy
no i pytalam czy ma tak piec i bolec piers to mowi ze to norma bo gospodarka kobiety musi dojsc do siebie i ze to jeszcze hormony
takze poki co wiem ze to norma
oby tylko malutka zaczela dobrze ssac z cycuszka :ico_sorki: :ico_sorki:
juz z jedenj je dobrze jeszcze tylko z tej jednej i bedzie oki
niepodadje sie szczegolnie jak patrze na moja kluseczke :-D :-D

dzwonilam dzis do pediatry i w srode mam zadzwonic i moze wczwartek pojde z nia na wazenie i sprawdzimy czy dobrze przybiera
no i przepisze mi wit D

siunia ja juz myslalam ze tu bedzie kolejan rozpakowana i dowiemy sie ze juz urodzilas a twoja Mia niechce chyba wychodzic dobrze jej w brzuszku :-D :-D :-D

wogle dziewczyny dziekuej bardzo za rady i pocieszenie wsparcie w takim trudnym dla mnie okresie jest bardzo wazne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: jeszcze raz dziekuje :ico_oczko: :ico_oczko:

a co do czkawki to moja tez ja ma po karmieniu szczegolnie jak nieodbije albo za szybko je i łapczywie twedy powietrze sie dostaje do brzuszka
czasem odbije a czasem nie i wtedy uleje
a co do czkawki ze jest dziecku zimno to tez tak slyszalam ale to chyba chodzi ze jak stopki ma gole :ico_oczko:

bylsimy dzis z Zuzia na pierwszym spacerku :ico_oczko: spala jak suselek i poszlismy po Wiki do szkoly
byla taka szczxesliwa ze mogla powozic siostrzyczke
a jaka dumna :-D :-D :-D
Byliśmy dzisiaj na kontroli w szpitalu i maly przez tydzien przybrał 200g!!!! Na samym cycu!
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wow super dla Michasia no i masz resciwy pokarm super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

ja niewiem ile schodlam :ico_placzek: a obraczke nosze caly czas nawet przy porodzie mialam takze oki
no zobaczymy
nawet niemam wagi zeby sie zwazyc :ico_wstydzioch:
Dziś się ważyłam rano i jestem 13,2 kg
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: super bedzie coraz lepiej

wlasnie trzymam malutka bo po karmieniu u mamusi na raczkach musi plezec hehe
a zaraz ide zjesc obiadek bo glodna jestem

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

16 lis 2009, 17:31

..
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 13:47 przez Kasia90, łącznie zmieniany 1 raz.

MonikaSko
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 145
Rejestracja: 20 mar 2009, 13:47

16 lis 2009, 18:13

Ja dzisiaj byłam na długim spacerze i narazie spokój jutro jade na ktg i zobaczymy co tam Pani doktor mówiła w zeszłym tyg że jak nie urodze to mi masaż szyjki zrobi to po nim moge odrazu jechać jak mnie rozrusza mam dostać skierowanie na czwartek do szpitala szpital mam załatwiony więc ok niemusze się chociaż tym przejmować ogólnie to martwi mnie mój Kacperek jest strasznie nerwowy ostatnio i to najwięcej przez tą starą babke co znią mieszkamy ona zamyka drzwi przed nim albo wygania go z pokoju a on biedny spazmy dostaje niemam pojęcia jak to rozwiązać on mały nie rozumie a ona stara jeszcze bardziej.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

16 lis 2009, 21:12

Kasia90 fajnie, że mieszkanko prawie gotowe:)

Kilolek naszej małej też się nie odbija. No dziś sukces jak bekła to jak stara:) kładę ją na boczku, ale nie ulewa jej się.
Na tą czkawkę daję cyca, ale też nie zawsze chce jak jest akurat po jedzeniu.

Daliśmy Milence dziś smoka. Płakała nie wiadomo czemu, ale myślicie, że go chciała? skrzywiła się tylko i wypluła. M się dziwił, a ja się go pytam czy by ciągnął pustą butelkę od piwa:) to chyba mówi samo za siebie:)

Mikusia1 fajnie, że już też się spacerkujecie. My dziś nie byliśmy bo już dużo zimniej było i mgła.
A co do wsparcia to po to tu jesteśmy:)

No i lecę. Mała po 2 cycach i znów kwęka. Ja nie wiem czy ona się chce przytulać czy co. Kręgosłup już mi siada :ico_sorki:

Awatar użytkownika
patisiaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 14 lis 2009, 00:06

16 lis 2009, 21:49

Witam mamuśki:) Od razu dziękuję za szybką odpowiedź:) chyba zaczął mi czop odchodzić bo rano taka gęsta jakby różowa a nawet czerwonawa galaretka była;p Oby już niedługo :ico_sorki:

matikasia będę mieć córeczkę- Oliwię:)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Thomasbulty i 1 gość