bajajka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 24 cze 2009, 19:13

24 paź 2009, 16:20

pościel antyalergiczna nie zniekształci się, jeśli będziecie ją prać razem z kilkoma piłeczkami do tenisa :) znalazłam ten sposób w jakimś babskim programie telewizyjnym - naprawdę działa!

Awatar użytkownika
Goldkiss
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:34

03 lis 2009, 00:20

Potwierdzam :) Dobrze działa.
W kwestii tematu - ja mam porządny odkurzacz z filtrem HEPA 13, wielokrotnym systemem filtracji powietrza i antybakteryjnym pojemnikiem. Sprawdza się doskonale.
Niedługo planuję klimatyzację w mieszkaniu zamontować, też z filtrami, więc powietrze powinno być czyściutkie ;)
Taak, jestem alergikiem ;)

Awatar użytkownika
deborah83
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2009, 09:14

16 lis 2009, 16:58

A ja słyszałam od znajomych, że pościel wełniana lub jedwabna też pomagają w walce z alergiami. Ja nie mam co prawda alergii stwierdzonej przez lekarza, ale mam problemy z kichaniem i łzawieniem oczu po obudzeniu się. W najbliższym czasie wymieniam pościel, ale nie chciałabym kupować typowo antyalergicznej, bo mój mąż powiedział, że nie będzie pod nią spał... Ale wełnianą już bardziej akceptuje, więc chyba pójdziemy jednak za tym wyborem. Czy wiecie na ile jest skuteczna? Chodzę po różnych forach i czytam... I wynika z tego, że zdecydowanie pomaga w walce z roztoczami, ale jestem ciekawa, czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

justi8
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 29 paź 2009, 19:38

16 lis 2009, 18:34

1.Utrzymywanie niskiej temperatury w mieszkaniu.
2.Usunięcie lub ograniczenie do minimum ilości roślin doniczkowych w domu.
3.co do klimatyzacji... nie sądzę żeby to był dobry pomysł!!!!! Na pewno bezwzględnie nie należy korzystać z klimatyzatorów wyposażonych w nawilżacze powietrza. Musimy pamiętać, że klimatyzatory są wspaniałym wręcz siedliskiem roztoczy, a włączony klimatyzator powoduje ich rozpylanie...
4.Częste wietrzenie pomieszczeń, w deszczowe dni lepiej z nich zrezygnować (aby nie podwyższać wilgotności powietrza)
5.Najlepiej usunąć dywany, jeśli nie jest to możliwe warto zaopatrzyć się w odkurzacz z filtrem wodnym lub z filtrem typu HEPA
6.Dobrym pomysłem jest stosowanie specjalnych pokrowców na materace.
7.Spanie w pidżamach z długimi rękawami i nogawkami (zabezpieczenie przed stykaniem się skóry z materacem czy pościelą)

to tak z grubsza, jak coś mi się przypomni to napiszę :)

Awatar użytkownika
nipsu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2009, 19:46

16 lis 2009, 18:41

- częste sprzątanie (najlepiej oddelegujcie innego domownika do tej wątpliwej przyjemności)
- odkurzacz z filtrem HEPA, dobre są też filtry wodne, które "topią" roztocza w wodzie
- brak dywaników, makatek, grubych zasłon, bibelotów - wszystkiego, na czym (w czym) gromadzi się kurz
- częste wietrzenie sypialni
- niezbyt mocne ogrzewanie pokoju - tutaj zgodzę się z deborah83, że lepiej zainwestować w ciepłą, ale 'oddychającą' pościel, niż rozkręcać kaloryfery. wełniana dodatkowo zapobiega rozwojowi roztoczy (ze względu na lanolinę). mam i polecam:) oczywiście jeśli nie macie uczulenia na wełnę

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość