Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

25 lis 2009, 18:45

Witam,

Edulitko -zdróweczka dla Idusi,maleństwo kochane znów antybiotyk :ico_olaboga: ,mam nadzieje,ze szybko wyzdrowieje kruszynka.Fajne fotki wstawiłaś na NK swoich księżniczek,Idusia już fajniutka ,taka duża o Nikolci nie wspomnę -coraz ładniejsze te Wasze córeczki :ico_haha_02: .Dobrze ,że wyniki dobre,następne będą napewno jeszcze lepsze :-)

Riterciu-odpoczywaj kochana,skoro lekarz tak kazał,oszczędzaj sie ile tylko mozesz.Jaś juz duży chłopiec,pozwoli mamusi troszke poleniuchować :-)

Maziu dopiero dziś dotarło do mnie ile Ty zapłaciłaś u dentysty,porąbało go całkiem ,300 zł.Komu ciężko ,to ciężko ,ale lekarze już całkiem pogłupieli,już nie wiedzą ile wołać za wizytę :ico_puknij:

ja wiem ,że ja ciasta umiem piec :ico_oczko: ,ale takie drożdżowe to tylko mojej mamie wychodzi,mi za chiny nie chce :ico_placzek:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

25 lis 2009, 20:14

Fajne fotki wstawiłaś na NK swoich księżniczek
Dziękujemy
Wysłałam wam fotki i zapchałam skrzynki :-D

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

25 lis 2009, 21:55

w takim razie muszę sprawdzić pocztę :-D

Awatar użytkownika
chloee
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 411
Rejestracja: 30 paź 2007, 14:32

27 lis 2009, 20:26

Hej!
edulitko, fotki cudowne. Jak się czuje malutka??
Ja jestem przeziębiona, ale na szczęście już jest dobrze. Wzięłam sobie na dziś opiekę nad dzieckiem :-) A Maciuś? Niestety rano miał stan podgorączkowy, mąż wziął go do lekarza. O 16.00 maly miał 38,5C, dostał czopek. spi od 17.00...
iwciu, może masz jakiś fajny przepis na nietrudne ciasto?? Osobiście wolę gotować, ale raz kiedyś coś nowego można spróbować :ico_oczko:
riterko, mery, asiu, a co u was??

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

27 lis 2009, 22:39

Hej :-D Chloe

cóz to cię złapało i podzieliłaś się z Maciusiem :ico_oczko: ,zdrówka wam życzę :ico_chory: .A jak teraz temperaturka u Maciusia,spadła wreszcie :ico_noniewiem: .Ja aż się boję posłać Bartka do przedszkola :ico_olaboga: ,wreszcie jest ok i chciałabym,zeby jak najdłużej juz tak zostało :-)

Edulitko jak już pisałam (ale moge tak ciągle) dziewczynki masz śliczne,bardzo dziękuję za fotki ,tylko szkoda ,że tak mało :ico_placzek: .Jak się czuje malutka królewna , zdrowieje mam nadzieję :ico_noniewiem:

Chloe według zyczenia,dwa proste ciasta .Pierwsze robi Dominik-jego ulubione,a drugie ja uwielbiam :-D


Placek bananowy

Składniki

* proszek do pieczenia 1 łyżeczka
* mleko 4 łyżki
* soda oczyszczona 1 łyżeczka
* mąka 30 dag
* cukier 15 dag
* masło 12 dag
* jajka 2 szt
* banany 2/3 szt

Sposób przyrządzenia

Masło utrzeć z cukrem i jajkami. Dodać mąkę przesianą z sodą i proszkiem do pieczenia oraz mleko. Nadal ucierać, aż będzie gładka masa. Dodać banany rozgniecione widelcem. Znowu ucierać. Ciasto wstawić do zimnego piekarnika oraz piec w temperaturze 165 stopni przez ok. 40 min.


BABKA PIASKOWA-ZAWSZE SIĘ UDAJE ;-)


składniki

* 1 kostka margaryny lub masła 250 g
* 1 opakowanie cukru waniliowego
* 1 szklanka cukru
* kilka kropel aromatu np. waniliowego, migdałowego, cytrynowego albo pomarańczowego
* 4 całe jajka
* 3/4 szklanki mąki pszennej
* 3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
* pół opakowania proszku do pieczenia
* cukier puder do dekoracji

Sposób przygotowania

1. Do miski wkładamy miękką margarynę, dodajemy cukier, cukier waniliowy, kilka kropel aromatu i całość miksujemy.
2. Mąkę pszenną, ziemniaczaną i proszek do pieczenia mieszamy ze sobą, a następnie przesiewamy przez sito (babka wtedy jest bardziej puszysta).
3. Ciągle miksując dodajemy po kilka łyżek mąki i po całym jednym jajku. Utartą masę wlewamy do foremki na babkę, uprzednio wysmarowaną tłuszczem i wysypaną bułką tartą.
4. Pieczemy w temperaturze około 180-190 stopni przez 45 minut. Po wystygnięciu babki, oprószamy ją cukrem pudrem.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

28 lis 2009, 19:42

Witam kochan

Chloe duzo zdrowka dla Maciusia i dla ciebie
Edulita córeczki są cudne, Ida już taka duża :ico_brawa_01:
Iwcia mmm jakie pyszności, chyba się zaślinię

no a u mnie ciąg dalszy masakry :-D mam cukrzyce ciążową i od 2 dni jestem na diecie, wiec konam z chęci na słodkie :ico_oczko: normalnie mam kumulację już mi mało rzeczy pozostało do zaliczenia w ciąży :-D

Awatar użytkownika
chloee
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 411
Rejestracja: 30 paź 2007, 14:32

28 lis 2009, 20:59

Hej!
iwciu, jesteś kochana, dziękuję :ico_buziaczki_big:
riterko, dasz radę. Teraz pewnie masz ścisłą dietę??
edulitko, a jak czuje się Idusia??
A teraz o Maciusiu :ico_chory: . Mały ma grypę! Wczoraj stoczyliśmy niezłą walkę z gorączką 39.0C. Świństwo odpuściło po północy, dopiero po konsultacji z lekarzem z pogotowia. Do 3.00 czuwaliśmy a od 7.00 znowu gorączka 39.0C. Mały ma już antybiotyk i zapas leków przeciwgorączkowych. Trzymajcie kciuki, żeby ta noc była spokojniejsza. Obecnie mały nie gorączkuje.

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

30 lis 2009, 14:00

Hej kobiety :-D

Riterko to masz faktycznie kumulację,straszne ,że niewiele mozna zjeśc na tej dietce,ale cóż dla maleństwa trzeba zacisnąć zęby i jakoś wytrwać.Najgorsze,ze święta za pasem i wtedy dopiero będzie wszystko kusiło :ico_olaboga:

Chloe-nie ma sprawy,chetnie pomogę jakby jeszcze jakiś przepisik był potrzebny,tak wogóle to mam nadzieję,ze smakowały te ciasta :ico_oczko: .Jak Maciuś ,dalej walczy z grypą czy już lepiej :ico_chory: ,temperatura odpuściła czy meczy :ico_noniewiem: ???

Edulitko napisz jak Idusia,czemu milczysz :ico_nienie:

Bartek wreszcie dzis poszedł do przedszkola,ciekawe jak długo pochodzi :ico_noniewiem: ,a ja korzystając z okazji pomyłam okna,ugotowałam obiad ,uprałam,upiekłam szarlotkę z bitą śmietaną i wreszcie zasiadłam z :ico_kawa: do kompa :-D .Normalnie jakiegoś powera dostałam ,że :ico_szoking: ,myślałam ,że jak zawsze tyle planów a nie zrobie nic a tu prosze sama siebie zaskoczyła pozytywnie :ico_oczko: .U Bartka w przedszkolu za tydzień Mikołaj ,oby to moje dziecko wytrwało ten tydzień w zdrówku,niech spotka się oko w oko z Mikołajem :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

30 lis 2009, 18:20

Witam
Melduje posłusznie że z Idusią już owiele lepiej jeszcze troszke pokasłuje ale ogólnie git :-)
chloee, - biedny Macius temp masakryczna mam nadzieje że juz mu odpuściła, myślisz że w przedszkolu załapał ? Ucałuj go od cioteczki i dziewczynek niech szybko zdrowieje
Bartek wreszcie dzis poszedł do przedszkola
i juz bedzie chodził trzymam kciukaski :-)
riterka, :ico_pocieszyciel: dasz rade ale rzeczywiście prawie wszystkie przypadłości ciążowe juz zaliczyłaś - jeszcze troszke ci zostało ale dasz rade wiem że będzie dobrze :-)
Teraz masz 27 btydzień kurcze jak zobaczyłam twój suwaczek to przypomniał mi sie mój 27 tc :ico_placzek:
Uciekam do dzieciaczków

[ Dodano: 2009-11-30, 17:22 ]
spotka się oko w oko z Mikołajem
MY kupilismy kostium Mikołaja i Marcin w Wigilię sie przebiera :-D a na mikołajki to zrobie zdjecie jak Niki śpi a on przebrany podkłada prezent :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
chloee
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 411
Rejestracja: 30 paź 2007, 14:32

30 lis 2009, 20:48

Hej!
iwciu, jeszcze ciasta nie zrobiłam, bo nie miałam do tego głowy. Ale kusi mnie i na pewno wypróbuję przepis. Z Maciusiem lepiej, gorączkuje do "tylko" 38 stopni.Obecnie już śpi. Ja na razie się trzymam, ale mały zaraził dziadka :ico_noniewiem: , a on biedny ma wrzody i nic konkretnego z leków nie może dostać :ico_olaboga:
edulitko, Maciej musiał to świństwo przywlec z przedszkola, bo nie ma innej możliwości! A jak czuje się malutka??A o Mikołaju w przedszkolu może tylko pomarzyć. Ale dzisiaj dostał pierwszy mikołajkowy prezent od dziadków - pościel z Kubusiem Puchatkiem.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość