Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

01 gru 2009, 11:05

matikasia, no wlasnie u nas zlikwidowali od roku 2009, szczepienie na zoltaczke, obejmuje tylko jakies takie dzieci z afryki czy cos.
No u nas tez inne szczepienia i inne terminy sa bo wiadomo szczepienia pod wzgledem klimatycznym, polska inne tu inne
U nas wlasnie na 3 miesiace sa te szczepienia co u was na 6 tygodni, oprocz WZW typu B, ale za to refundowane i obowiazkowe tu szczepienie na pneumokoki.
A na 6 tyg bedzie tylko wizyta z pielegniarka , wiadomo wazenie mierzenie i wizyta lekarza.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

01 gru 2009, 11:06

U nas zero refundacji na te dodatkowe...

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

01 gru 2009, 13:51

hey. dostałam sms-ka od Kasi. wreszcie sie cos zaczyna dziac. wody jej odeszły i nareszcie czuje skurcze porzadne. bolą - moze jeszcze dzis sie urodzi Kingusia. trzymajcie mocno za nią zeby lekko poszło

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

01 gru 2009, 14:13

I ja mam sms od KASI:)
"Rodzę. Właśnie wody mi odeszły. Mam bolesne regularne skurcze. Także dziś już będę z córką."

Czekamy na dalsze wieści i trzymamy kciukasy za Kasię:)
Ale ona dzielna w takich skurczach esa pisać;)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

01 gru 2009, 15:15

Kilolek[/b] ale małemu w tej chuście wygodnie? słyszałam same pozytywne opinie, ale maluszek wygląda tam na takiego skulonego. A to tak po domu chodzicie, czy na wyjście?
wyglada gorzej niż jest w rzeczywistości. Mały trochę nieprzyzwyczajony, czasem lekko protestuje. Na razie po domu. Przydaje sie na momenty kiedy starszy ma porę jedzenia a młodszy chce spać, bo obie te czynności - jedzenie Kubusia i usypianie Michasia zajmują makabrycznie duzo czasu, więc próbuję robic to jednoczesnie.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

01 gru 2009, 15:19

No właśnie,a ogólnie to Michaś nie zaśnie sam jak go położysz? ja tak patrzę na Milenkę i właściwie, to jej nie usypiam jakoś szczególnie. Jak się naje porządnie, to ją kładę i śpi.

Mi jest najgorzej jak małą karmię, a Mati chce kupę. Kurdę muszę go nauczyć samemu wycierać tyłek, a tak to przerywam karmienie i muszę lecieć do kibla.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

01 gru 2009, 15:19

matikasia jak gatki dojdą to zdaj relację. Rajstpki tez fajne. Z chęcia bym sobie takie kupiła tylko nie mam ani jednej spódnicy w którą bym weszła :ico_placzek: mimo, ze zrzuciałam już cała wagę z ciąży i nawet jeszcze 1 dodatkowy kilogram to nie wchodzę w kompletnie nic :ico_placzek:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

01 gru 2009, 15:22

Zdam relację na pewno, a co do rajstop to ja prędzej będę je nosiła do materiałowych rybaczek. Zresztą się zobaczy:) chyba chciałam sobie humorek poprawić ogólnie, że człowiek coś normalnego kupuje, a nie tylko jedne ciążowe dresy na horyzoncie.

Ja wczoraj założyłam już obrączkę, ale na palec u lewej ręki. U prawej dochodzi mi do kostki. A to już miesiąc. Zgubiłam 15 kg. Pozostało 14. Jeszcze chociaż 10 i już będę szczęśliwa. Te 5 może zostać bo przecież piersi teraz przy karmieniu też cięższe i większe.
Za 2 tygodnie zakupy na święta i chrzciny. Niewiele schudnę.

Polecam Wam stronkę
www.niemarnuje.pl
wczoraj pokazywali ją w wiadomościach. ogólnie chodzi o niemarnowanie jedzenia. fajne przepisy są.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

01 gru 2009, 15:27

No właśnie,a ogólnie to Michaś nie zaśnie sam jak go położysz? ja tak patrzę na Milenkę i właściwie, to jej nie usypiam jakoś szczególnie. Jak się naje porządnie, to ją kładę i śpi.

Mi jest najgorzej jak małą karmię, a Mati chce kupę. Kurdę muszę go nauczyć samemu wycierać tyłek, a tak to przerywam karmienie i muszę lecieć do kibla.
absolutnie sam nie zasnie, choć pracuję nad tym od samego początku i staram sie by nigdy nei zasypiał przy cycu ani na rękach, odkładam go jak jest zmulony, ale teraz np trwało to godzinę. Do tego w międzyczasie starszy poszedł na drzemkę i nie mógł usnąć, bo mały się darł, wiec siła rzeczy musiałam go brac na ręce by choc jeden poszeł spać. :ico_olaboga:

a mój to nie dość, ze dupki nie podetrze to nawet gatek sam nie zdejmie :ico_noniewiem: więc odrywam się dwa razy i to na każde sikanie nie tylko kupe

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

01 gru 2009, 18:30

Widze temat o dzieciach
U mnie starszy syn majtki sciagnac sciagnie i kupe czy siku zrobi, gorzej ze sobie nie podciaga i bega na golasa.
Drugi za to to jeszcze w pampersie

A co do usypiania, to wiedzialam ze skoro 3 dziecko mi sie urodzi musze ostro zabrac sie za nauke zasypiania chlopakow i od czerwcva uczylam ich samodzielnego zasypiania, bez ze mnie, ale razem w pokoju na pietrowym lozku, i dopiero gdzies wrzesien byl taki miesiacem gdzie ich juz spokojnie zostawialam w pokoju po pasierzu i sapokojnie zasypiali

Jesli chodzi zas o usypianie małej , to ja tam narazie zadnych regól ne stosuje, jak tam sie da, to przy cycu, to na raczkach, to w wozku, to bujaniem, jak bedzie wieksza wprowadze jakies konkretniejsze usypianie jak u chlopakow, z nimi nie poszlo tak zle wiec i tu powinno byc ok.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość