Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

01 gru 2009, 21:34

no u mnie Kuba też sam zasypia. Musiałam go nauczyć jak szłam do pracy. Miał wtedy 10 miesięcy. Na początku ktoś przy nim siedział i głaskał po główce aż usnął, potem tylko się siedziało ale tera zto już tylko idziemy razem czytamy książeczkę, całusek i dalej sam zasypia. I tak samo na noc i w ciagu dnia. Bo na samym poczatku jak był malutki to istny koszmar był - godzina na rękach i to trzeba było bujac na tych rękach i chodzić po pokoju, nie wolno było się zatrzymać, bo od razu wrzask i cąła zabaw aod nowa. Dlatego chciałam od rzu Michasia przyzwyczaić i na pocżatku było ok a teraz koszmar.

Niestety podejrzewam u młodego skazę białkową. Te problemy z gazami, prężenie przy piersi i odrywania i dzikie przysysanie na zmianę :ico_noniewiem: z Kubą też tak było. Na szczęście jeszcze wysypki nie ma, więc nie jest tak źle. jak sobie pomysle ile rrzeczy znowu nie będę mogła jeść to az mi smutno. Bez nabiału jakoś się obejdę ale jest tyle rzeczy w których jest to mleko...

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

01 gru 2009, 22:22

kilolek, a kiedy wychodzi ze dziecko ma skaze??

U mnie ,Milan nie spi w ciagu dnia odkad skonczyl 1,5 roku, i to samo widze ze u Nathana, jak wstanie kolo 8 to normalnie cały dzien nie spi, a jak wstanie przed 7 to raz max do godzinki sie przespi.
A jak mam znajomych co maja dzieci po 3 lata i jeszcze spia w ciagu dnia to dla mnie szok, albo 1,5 roczne czy 2 letnie dziecko 2 razy w ciagu dnia.
Ale moze i dobrze ze moje tak nie spia , bo w sumie przyzwyczailam sie byc caly dzien an obrotach , za to od 19 juz w lozkach grzecznie spia

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

01 gru 2009, 22:40

hey. około 19 - nie powiedziała mi dokładnie Kasia urodziła Kingusie. wazy 3270g i mierzy 53cm - hurrra - poszło fajnie. niedługo pewnie sama juz do Was bedzie pisac

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

01 gru 2009, 22:50

kilolek, a kiedy wychodzi ze dziecko ma skaze??
w badaniach? najwczesniej koło 2 lat. A objawowo to w każdej chwili i w kazdym wieku. Nawet na starość można dostać nagle jak każdego uczulenia

Mój Kuba śpi raz w ciagu dnia 2 godziny, czasem trochę dłużej. Wstaje o 7 rano a o 20 idzie spać.

Gratulacje dla Kasi!!!! :ico_prezent:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

01 gru 2009, 23:51

kilolek, to mnie zaszokowalas ze dopiero kolo 2 lat, ale co ta skaza nie mija ??
Bo ja myslalam ze mija

Kasia Gratulacje !!!!!!!!
Ale fajna data urodzenia Kingusi
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_urodzinki: :ico_dziecko: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

02 gru 2009, 00:07

kilolek, to mnie zaszokowalas ze dopiero kolo 2 lat, ale co ta skaza nie mija ??
Bo ja myslalam ze mija
wcześniej wyniki moga wyjśc przekłamane dlatego nie ma sensu wcześniej robić. Kuba dopiero niedawno miał robione. W poniedziałek odebrałam wyniki i okazłąo się, ze nadal ma, a byłam pewna, ze mu już przeszło, bo od wakacji je prodkty mleczne i jest ok (przynajmniej na oko)
Skaza moze minąć ale nie musi. Najczęściej mija do 2 lat

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

02 gru 2009, 00:09

kilolek, aha, ale co jak teraz odebralas wyniki ze nadal ma skaze , to co przestaniesz podawac nabial czy dalej byedziesz podawac skoro nic tam mu nie bylo??

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

02 gru 2009, 10:40

Siunia mój Mati też nie śpi w dzień odkąd skończył 1,5 roku. Szybko się do tego przyzwyczaiłam i o 20 już śpi. Zresztą nawet jak spał w dzień, to na początku 2 razy po pół godziny a potem raz godzinę więc szału nie było.

Kilolek, a czemu mówisz, że to skaza, a nie kolki skoro nie ma wysypki, to chyba nie skaza. Zresztą to takie plamki, a nie wysypka ta skaza. U nas też coś się dzieje z wieczornym karmieniem. Wczoraj mała znów płakała na przemian z jedzeniem do 21.30. Nóżek nie pręży, ale je zgina i ze 2 razy pierdła sobie. M usiadł do netu. Naczytał się głupot, że niektóre dzieci tak mają i trzeba to zaakceptować, ale jak ja moge zaakceptować fakt, że moje dziecko się zanosi, a ja nie mogę mu pomóc. Dodatkowo mi siadają kolana i kręgosłup:( powiedziałam mu, że codzienny płacz i odrywanie się od piersi o tej samej porze, to nie przypadek, że coś musi jej być. Zaparzyłam koperek, ale jak się jej włoży smoka z butelką do buzi to ma odruch wymiotny. W ogóle nie chce butli. Więc ja wypiłam tą herbatkę myśląc, że z pokarmem coś podziała. Niestety nic. W nocy miała 2 kupki. Dziś M pojechał do miasta i kazałam kupić jakieś kropelki czy syropek na bolący brzuszek. Spróbujemy tak.

Też dostałam dziś rano eska od Kasi90, ale widać siostra już mnie uprzedziła i napisała na forum:)

Nerowercia pytałaś o jedzonko jak ktoś będzie coś jadł nowego i dziecku nic nie wyskoczy. Więc ja kilka dni temu zjadłam 2 naleśniki i wczoraj 2. Małej nic nie wyskoczyło. Po kisielu kilka dni temu też nie.

Dziś zrobiłam spaghetti z sosem pomidorowym, ale mam zamiar nałożyć sobie więcej makaronu, a sosu tylko ciutkę.

Kilolek
Twój synek Kubuś jest dużo młodszy od Matiego, więc ma prawo więcej jeszcze nie umieć.
Nasza mała nie chce tylko usnąć już po tym karmieniu 5-6 rano, ale biorę ją wtedy do łóżka. Daję jeszcze cyca i usypia. Najczęściej śpi do 9.

Dziś moim szkodnikom to szajba odbiła. Mała wstała po 7 i już co chwila na cycku, a Mati przyszedł do nas już o 6 i przysnął do 7.20, więc ja nie śpię dziś od 5 i jestem jakoś dziwnie wyspana na razie. Łóżko duże. Wszyscy śpią, a ja jak sardynka musiałam kontrolować wszystkich i na małą uważać, że by jej nie gnietli.

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

02 gru 2009, 13:56

Witajcie
mojej Zuzi zeszly wkoncu te krostki :ico_brawa_01: i juz niema widocznie chwilowe bylo a ja spowrotem jem nabial powolutku i obserwuje czy to moze od tego ale poki co nie i oby tak zostalo :-D

mam pyatnie czy uwas tez tak jest ze jedna piers macie wiecej mlekiem napelnione od drugiej bo umnie tak jest malutka z reguly zawsze zaczyna od prawej piersi a zlewej juz tak troszke i mam tam szybcije pusta piers a w prawej jeszcze zostaje
i wogle po 3 godz prawa jest nabita a lewa tak nie
niewiem chyba dobrze bo jak malutka sie z jednej tak najada to druga niemusze juz sama oprozniac

a co do tych majtek to ja mam takie same co matikasia kupilam je za 10zl w chinskim sklepie i nosze je tylko rozmiar mam xxxxxl :ico_szoking: :ico_szoking: bo chcialam xl ale byly takie malutkie
widocznie te chinskie maja takie rozmiary :ico_szoking:
bo ja niejestem taka gruba
a schudlam juz 14kg :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: super i mieszcze sie juz wdrugie spodnie czyli waga spada
gorzej z kurtka bo przez te cycki niemoge ich uciskac za bardzo bo bola i musze chodzic w plaszczyku z ciazy :ico_wstydzioch: no ale trudno

kurka kupilabym sobie nowy stanik ale sie boje
bo do jutra mam antybiotyk a boje sie ze wroci mi znow zapalnieni i szkoda kase wydawac niepotrzebnie
no zobaczymy

mam wizyte u gina na 6.12 i zapytam wrazie co o tabletki na zasuszenie bo moj gin idzie na 2 tyg urlopu a wrazie co jak cos mi sie zrobi to jzu przestaje karmic :ico_placzek: niedam jzu rady po raz 4 przechodzic zapalenia
ale mam nadzieje ze do tego niedojdzie :ico_sorki:
no i zapytam,o antykoncepcje

Kasia90 moje gratulacje!!!!! super data i Kingusia jest juz z toba :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: czekamy na fotki malutkiej

ja tez mam dzis nalesniki
ostatnio znow jadlam pizze z szynka i serem i malutkiej nic niebylo :-D

kilolek, mnie sie tez wydaje ze to kolki albo ma wzdecia

ja mojej malutkiej kupilam Esputikon na gazy i popiarduje i sie juz tak nieprezy jka wczesniej

moja Wiki idzie jutro do teatru na "Piekna i Bestie" bardzo sie cieszy mam nadzieje ze bedzie grzeczna
w piatek maja przyjsc na czerwono z okazji MIkołajek
a w sobote jest festyn w szkole i moja siostra przyjedzie popilnowac malutkiej bo niechce jej zabierac za duze skupisko ludzi a niechce zeby sie zarazila

[ Dodano: 2009-12-02, 12:58 ]
Aca no i stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: bo wczoraj moja Zuzia skonczyla miesiac!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

02 gru 2009, 15:00

Brawa dla Zuzi na pierwszy miesiąc. Moja jutro. Szok jak ten czas leci:)
Mikusia1 masz rację po następnym zapaleniu chyba musisz dać sobie spokój z karmieniem. Nic na siłę. Nawet nie chcę myśleć jaki to musi być ból. Miejmy nadzieję, że już do niego nie dojdzie i będziesz karmić.
Co do mleka w piersiach. To każde karmienie zaczynam z drugiej piersi niż kończyłaś poprzednie. Tak żeby było na zmianę. Wtedy mleko będzie się zbierać równomiernie, bo jeśli z jednej mała pije mnie to i potem się mnie zbiera, a tam gdzie opróżnia całą, to się cała ponownie zbiera.
Mikusia1 udanego przedstawienia dla Zuzi i udanego festynu.

Ja mam problem jak chcę gdzieś wyjść. Niedługo czeka mnie dentysta i zakupy, ale na nie chyba wybierzemy się w czwórkę i tak będą się za mną szwędać po sklepach,a karmić będę chyba w aucie. Mała nie chce nawet mojego mleka z butelki więc nie zostawię jej z M. Niby mogę nakarmić i jechać, ale ona często za godzinę znów chce i co wtedy mam wracać. Masakra jak ja pójdę do fryzjera przed świętami:)

Ja też mam tyle kurtek i w żadną się nie zapinam z powodu cycków. Mam jeden taki płaszczyk. On był troszkę większy przed ciążą i w nim nie zapinam tylko górnego guzika, to może sobie go przeszyję i obejdzie się bez kupowania. Spodnie i bluzki dam radę, ale żeby teraz jeszcze kurtkę kupować jak w szafie z 10 wisi to nie za bardzo :ico_olaboga:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość