misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

06 gru 2009, 23:29

dlatego lepiej go pobierać prosto z szyki
moze to dziwnie zabrzmi,ale ja nie czuje swojej szyjki,albo mi tam palec nie dociera :ico_noniewiem:
znaczy mam cos takiego w pochwie gleboko,ale to jest jakby na sciance z boku i jak dotykam to jest tam jakby dziurka na srodku i jakby końcówka nosa :ico_noniewiem:
ale jak pisze nie mam tego na końcu tylko blizej i po boku pochwy..myslałam ze to jakis guz ale lekarz by zauwazył to raczej :ico_sorki: widzisz mam 28lat a na takim czyms sie nie znam prosze tylko nie smiej sie bo nigdy sie tym nie interesowałam dopiero teraz :ico_sorki:
ja tak pobieram
tylko jak to zrobic?
w pochwie zazwyczaj jest taka kremowo-biała wydzielina stała
dokladnie taka mam i ma zapach lekko serowaty hmm nie wiem jak nazwać ten zapach,ale to nie infekcja bo u lekarza byłam
Jak chcesz robic swoje wykresy ręcznie to mogę ci dać namiar na fajną stronę i sobie drukniesz
ja poprosze w takim razie :ico_oczko:
Oczywiście
napewno sie odezwe :ico_oczko:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

06 gru 2009, 23:55


Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

06 gru 2009, 23:58

widzisz mam 28lat a na takim czyms sie nie znam prosze tylko nie smiej sie bo nigdy sie tym nie interesowałam dopiero teraz
Ja mam 23 lata i chętnie Ci pomogę odszukać zagubioną szyjkę :-D Śmiać się nie będę bo nie ma powodu. Sama tez sie uczyłam badać szyjkę i wcale mi wtedy do smiechu nie było a raczej do płaczu bo to nie takie łatwie..aczkolwiek jak już się człowiek połapie całem fajnie i pomocne.

No to zaczynamy:

1. Wybierz odpowiednią pozycję ( ja kucam z szeroko rozstawionymi nogami :ico_wstydzioch: , na kursach dziewczyny pisały, że jedną noge opierają o wannę lun ubikację- jak wolisz)
2. Rozluźnij się ( i wobraź sobie, że zakładasz tampon-to najprostsze co mi przyszło do głowy), włóż wskazujący palec do pochwy na całą długość.
3.Napotkasz tam coś :
A. Być może twardego jak czubek nosa, zamkniętego
B. Miękkiego jak usta z właśnie dziurką pośrodku, dziurka (ujście szyjki) będzie rozwarta
C. Być może będzie miękkie ale zamknięte

Jeśli czekasz na okres-a tak teraz jest- szyjka może być zgładzona i baaardzo szeroko rozwarta i jej teraz nieczujesz za bardzo bo nie masz porównania do twardej i zamkniętej, ale poszukaj, znajdziesz na pewno.

Na PW podam ci link to strony z kartą obserwacji do druku.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

07 gru 2009, 00:08

Na PW podam ci link to strony z kartą obserwacji do druku.
dziekuje bo na 28 dni sie zapisałam ale po 30 dniach kaza tam placic a ja nie zaplace za prowadzeie konta przeciez :ico_sorki:
chętnie Ci pomogę odszukać zagubioną szyjkę
wiec zaczne jej jutro szukac moze znajde :-D

a napisz mi jeszcze prosze jak sciagnac ten sluz z szyjki aby go dac do szklanki?

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

07 gru 2009, 00:10

Małgorzatka, wow. ja prowadze obserwacje ale nigdy nie badalam szyjki :-/ kurcze, moze teraz zaczne, bo @ jeszcze nie dostalam od porodu i nie mam pojecia, w ktorej fazie cyklu jestem :-/

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

07 gru 2009, 00:14

Małgorzatka, probowałam sciagnac poki co z tej stronki,ale wyskakuja mi jakies dziwne znaczki po drugie nie mam tuszu no jak na złosc i nie sciagne a fajnie sie zapowiadało :ico_sorki:
megi5566, dziekuje za linki pomogły :ico_oczko: tylko tam sie placi kochana wiec za miesiac juz nie bede mogla swego wykresu prowadzic :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

07 gru 2009, 00:24

megi5566 Ja badam śluz, szyjkę i mierze tempkę. Ogólnie to stosuję metodę angielską czyli dwa główne wskaźniki+ dodatkowy-właśnie szyjka.

Naprawdę warto się zapoznać z tym, bo to dużo pomaga i człowiek jest spokojniejszy i o siebie i o dziecko. Ja nie uznaje żadnej antykoncepcji i stosuję NPR.
probowałam sciagnac poki co z tej stronki,ale wyskakuja mi jakies dziwne znaczki po drugie nie mam tuszu no jak na złosc i nie sciagne a fajnie sie zapowiadało
Chwilkę, spróbuję ja ściagnąć- a jak nie to Ci jutro jak chcesz zeskanuję swoją i to wkleję i sobie zapiszesz u siebie.
a napisz mi jeszcze prosze jak sciagnac ten sluz z szyjki aby go dac do szklanki?
Wkładasz palec wskazujący i ten obok (zapomniałam jak, w każdym razie nie kciuk :ico_haha_01: hihihi) do pochwy i ujmujesz delikatnie szyjkę, lekko ściskasz-wyjmujesz i badasz pod każdym kontem, wkładasz do szklanki.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

07 gru 2009, 00:45

Chwilkę, spróbuję ja ściagnąć- a jak nie to Ci jutro jak chcesz zeskanuję swoją i to wkleję i sobie zapiszesz u siebie.
dobrze :ico_oczko:
wyjmujesz i badasz pod każdym kontem, wkładasz do szklanki.
sprobuje to zaraz zrobic :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-12-06, 23:56 ]
Małgorzatka, zrobiłam tak jak pisałaś niestety zebrałam tą wydzieline i co...spadła na dół i woda zrobiła się lekko mętna :ico_placzek: i co teraz?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

07 gru 2009, 01:08

misia81 Teraz nic, jesteś przed @ więc ma prawo nie być śluzu! A jaka ta szyjka jest? Miękka, rozwarta?

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

07 gru 2009, 01:09

jeszcze jedno najlepsze jest to,ze czasem przyłapie na majtkach ta wydzieline i jest swiecaca jak śluz po paru godzinach on sie zmienia w kleista maź albo poprostu wysycha i mam biało na majtkach :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość