Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

12 sty 2010, 13:43

Witam
My dzis byłysmy u rodzinnego i poza katarkiem dziewczynki osłuchowo czyste ale szczepic i tak nie moglismy bo katar :ico_zly: nie wiem kiedy wkońcu zrobimy to pierwsze szczepienie bo Idka ma juz 6 miesięcy a szczepiona tylko na WZW i gruźlice :ico_olaboga: Co do wagi to waży juz 5570 :-) dla mnie duzo ale jak patrze ile wasze pociechy ważą to w porównaniu do jej wieku pół roczku to jest okruchem :-D choć nadrobiła juz od urodzeniowej niecałe kilo - więc jest dobrze
Wiolaw- :ico_brawa_01: dla Lolka za dzielnośc przy szczepiniu i za wage :ico_brawa_01: Co do porogramu to nie wiem jaki to program bo to mąż mi zawsze wstawia ja to ciemna masa jestem :ico_wstydzioch: ale zapytam go :-)

A na jakim rozmiarze zakładacie ubranka bo my obecnie na 62 cm

[ Dodano: 2010-01-12, 12:48 ]
wiolaw, - mąż mi powiedział że przez poczte w interii i tam jest taka opcja

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

12 sty 2010, 14:31

Hej!
Ja mało piszę ale Was cały czas podczytuję. Piszecie o pampersiochach. Mój nosi 3 a już powoli zaczynają się robić małe. Przynajmniej tak mi się wydaje. Na niego rozmiar 62 jest akurat, czasami mu zakładam już 68. W ogóle tylko je i śpi no i sobie gada :-)


W ogóle już powinnam go zaszczepić ale nie mam pojęcia czy opłaca się brać te 5 w 1, bo na jakiekolwiek chodzimy zabiegi, np typu cewnikowanie, lub inne to on robi jedno małe "łeeee" i jest spokój. Czy Wy korzystałyście z tego programu? Jeśli możecie to doradźcie mi bo nie mam pojęcia jak to zrobić.

edulita, śliczne masz te swoje dziewczynki. A Ida rośnie jak na drożdżach, nie przejmuj się że tyle waży jako pół roczne dziecko, przecież jest wcześniakiem. Czyli jak na nią to jest rewelacja :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

12 sty 2010, 14:48

zaczarowana, wiem że Ida to zupełnie inna bajka i się nie przejmuje zdązy urosnac :ico_haha_01: co do szczepień to ja starszą córcie szczepiłam tymi 6w1 i powiem że byłam zadowolona bo byliśmy trzy razy na szczepieniu plus dodatkowe takie jak 3w1 (odra, świnka, różyczka i wzw typu A dwie dawki )
Gdy chciałabyś szczepic dziecko według kalendarza szczepień łącznie obowiązkowe i zalecane to normalnie jest 17 wkłuć przy tej szczepionce 5w1 10wkłuć a przy 6w1 8 wkłuć - to chyba jest różnica

Awatar użytkownika
emikaw85
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 590
Rejestracja: 04 wrz 2009, 18:25

12 sty 2010, 14:58

Moja nosi rozmiar 62cm. Już nazbierało mi się ciuszków za małych na nią.


edulita Jula też ma katar. Miła jakieś 2 tygodnie temu i teraz znów ja złapało. Czyszczę jej nosek parę razy dziennie. :ico_brawa_01: dla Twojego maleństwo.

Jutro Jula będzie miała 3 miesiące :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Ile Wasze maleństwa śpią w dzień???

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

12 sty 2010, 15:03

emikaw85, - moja to różnie raczej jedna poządna drzemka ok 2 godzinki a w miedzyczasie kilka takich po 15 do 0,5 h raczej juz zrobiła sie taka żywa że nie chce spac ale sie bawic :-)
Juleczka to duża dziewczynka 62cm w 3 miesiacu to bardzo ładny wynik :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
emikaw85
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 590
Rejestracja: 04 wrz 2009, 18:25

12 sty 2010, 15:09

edulita dzieki :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02:

A u mnie odwrotnie w dzień teraz dużo śpi i w nocy tez. Może dlatego ze ma katarek.

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

12 sty 2010, 15:14

emikaw85, moja śpi niespokojnie przy katarku a może Juleczce szykuje sie skok wzrostowy u nas zawsze jak przychodzi taka sennośc i u starszej tez tak było to za chwilke wyrastała ze swojego rozmiaru :-)

Awatar użytkownika
emikaw85
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 590
Rejestracja: 04 wrz 2009, 18:25

12 sty 2010, 15:24

edulita ja kiedyś w dzień nic nie mogłam zrobić , a teraz mam nawet czas na naukę . Dziwi mnie to , bo nigdy tak często w dzień ie spała. I tylko by spala ze smoczkiem. A jak wypadnie jej smoczek to wielki krzyk. :-D

[ Dodano: 2010-01-12, 14:29 ]
I spać musi z pieluszka. A i bierze raczki do buzi. Dostała gryzaków pełno , ale nie chce :-D

Awatar użytkownika
magduś81
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1790
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:21

12 sty 2010, 15:37

Dzień doberek!!
Ja dopiero wpadam bo mój Oluś się bidulek pochorował :ico_placzek: gorączka i biegunka!!
Akurat w czwartek się szczepiliśmy a w piątek dostał tego paskudztwa. Do dzisiaj go trzyma biegunka ale jest już duuużo razy lepiej. Na szczęście ominął nas szpital!!
Teraz już wiem że jak dziecko choruje to normalnie tragedia :ico_sorki:

A u nas Maksiu nosi rozmiary 62 ale raczej już więcej 68 a Oluś tylko 62 :-D
Ile Wasze maleństwa śpią w dzień???
moje chłopaki spią po kilka razy dziennie tak po pół godzinki, ale za to przesypiąją nocki tzn Maksiu spi całą noc o 20 do 6-7 rano a Olek ma jedną pobudke na jedzonko w nocy!!

Co do szczepionek to my się szczepiliśmy 6w1 i rotawirus. Ja jestem zadowolona bo tylko jedno ukłucie i po krzyku.
A rotawirus teraz już wiem że nie żałuje kasy wydanej, bo jak widziałam jak się męczy moje dziecko przez tą biegunke to ja nie chce wiedzieć co mają dzieci chore na rotawirusa i nie były szczepione.
A teraz ide doczytać co i jak u was!!

[ Dodano: 2010-01-12, 14:41 ]
A no i zaliczyliśmy ortopede i wszytsko dobrze. A jeszcze na dodatek lekarz nas "okrzyczał" że tak późno do ortopedy z bioderkami. Ale wcześniej to niestety tylko prywatnie a powiem szczerze że jak bym miała wydać kase na taką wizyte to chyba bym się pochlastała.
Dwóch moich przyjął w 5 min :ico_puknij: masakra!!

[ Dodano: 2010-01-12, 14:46 ]
Edulita córcie masz cudowne :ico_brawa_01: Idunia to niezły papuszek na buzi i ten uśmiech!!! Cudna!!!

A jeśli chodzi o papersy to my jesteśmy na 3 i używamy Hagisków.
Sabcia kurcze twoja maleńka używa jeszcze 1, ale to chyba inna rozmarówkabo moje Kluski jak miały ok 4 kg to już w 2 wchodziły!!

Awatar użytkownika
emikaw85
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 590
Rejestracja: 04 wrz 2009, 18:25

12 sty 2010, 15:56

magduś81 :ico_olaboga: biedny Oluś. Ładnie śpią twoje maleństwa :ico_brawa_01: Od 3 miesiąca Julka ma isc do okulisty , już ja zarejestrowałam , wizytę mamy pod koniec marca . Tragedia jest z tymi lekarzami. Na ortopedę 2 miesiąca musiałam czekać :ico_puknij:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość