Awatar użytkownika
Lina
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 129
Rejestracja: 04 maja 2009, 11:55

06 maja 2009, 08:10

nie używałam chodzika, ze wzgl na jego większą szkodliwość niż przydatność
mała miała jeździk -pchacz
moje dzieci chodziły samodzielnie od 9-go miesiącą życia
każde dziecko rozwija się we własnym tempie , nic na siłę
pozdrawiam :-)

dobcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2009, 13:56

22 maja 2009, 15:33

My także nie korzystaliśmy z chodzika. Sebastian postawił pierwsze kroki w wieku 8 miesięcy. Chodzik przede wszystkim szkodzi dziecku i należy o tym pamiętać.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

22 maja 2009, 21:27

moja Ala pierwsze samodzielne kroki postawila jeszcze przed pierwszym rokiem zycia :ico_oczko: ... i... obylo sie bez chodzika :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Żana
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1577
Rejestracja: 04 sty 2009, 11:55

29 lis 2009, 16:59

ja tez jestem przeciw ....ale niestety za pierwszym dzieckiem taka mądra nie byłam i miał chodzik ... zostałam zabita argumentami na nie tym razem i nie będę używać ....zresztą w tym przypadku nawet bez sensu bo ma niecałe 8 miesięcy a chodzi przy meblach i scianach :-D

ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

15 sty 2010, 09:09

Maje przez fakt, ze byla czasem wkładana do chodzika nie ominął żaden etap... chodzik równiez niczego nie przyspieszyl... nie pozostawił również zadnych efektów typu chodzenie na palcach czy innych problemów ze stopami...

Chodzikow żadna mama nie uzywa a ze sklepów znikają, ciekawostka :ico_szoking:

dziewczyny poza tym jesli ktos zakłada temat i pyta o opinie to wyrażajcie opinie a nie osądy...

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

15 sty 2010, 11:29

Każde dziecko jest inne, jednemu zaszkodzi drugiemu nie. Sądzę że każda mama zna i widzi na co może pozwolić dziecku.
My tak jak pisałam nie korzystaliśmy z chodzika, nie było potrzeby.

Jednak jak widzę dziecko które wisi w chodziku, bo nie dostaje do podłogi, albo przechyla się na boli... to jestem zdecydowanie na nie. Zdarza się tak że rodzice wkładają dziecko dla świętego spokoju.... A jeżeli dziecko ma już stabilna postawę i odpowiedni wiem, chodzik jedynie może mu w pewien sposób ułatwić poruszanie to czemu nie.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

19 sty 2010, 22:00

Hmmmm.. nasz jasiek miał chodzik.. i chodził w nim przez miesiąc moze półtora.. miał 8 m-cy kiedy zaczął używać chodzika, bo bardzo chciał chodzić dosłownie rwał się na nóżki, a mi wysoadał kręgosłup od ciągłego prowadzania go.. mniej więcej po miesiącu może troche dłuzej, zaczął jedną nóżke stawiać na paluszkach, mimo że wcześniej chodził zupełnie normalnie.. odstawiliśmu chodzik i po miesiącu wszystko wróciło do normy, byliśmy oczywiście u neurologa i potwierdził, że Młody nie ma rzadnych przykurczy, że wszystko jest w porządku.. powiedział mi coś takiego.. "chodzika jak wszystkiego można używać, ale z rozsądkiem" ja nie powiem, że jestem za albo przeciw, każda mama wie co jest dobre dla jej dziecka i ona decyduje.. ale biorac wszystko pod uwage, chodzik czasami na prawd ratuje życie zabieganej i zapracowanej mamie.. oczywiście nie wsadzilabym dziecka, które jeszcze samodzielnie nie siedzi, no i nie na cały dzień, trzeba mieć umiar we wszysstkim..

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

20 sty 2010, 22:19

#ania#, mądrze napisałaś :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

21 sty 2010, 12:45

Sylwia.O., napisałam dokładnie tak jak było u nas ;-)

Chociaż wczoraj się przeraziłam, bo była u nas ciotka i opowiadała, jak moja kuzynka wsadza swojego półrocznego syna (6 m-cy skończył 8 stycznia) do chodzika, a Nikodem nawet siedzieć dobrze nie potrafi.. Szkoda mu dziecka troche..

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

28 lut 2010, 13:31

Moja kolezanka juz wsadza swoja coreczke do chodzika, a mala ma zaledwie 5 miesiecy, tez jeszcze dobrze siedziec nie potrafi..
Dla mnie to glupota.
Moje dziewczyny nie mialy wogole chodzikow i tez sie nauczyly chodzic

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość