barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

23 mar 2010, 12:32

geheimnis a czy mała ma na coś alergię? bo często ciemieniucha pojawia się u dzieci, które są alergiczne (sprawdź czy nie ma na buzi, rączkach szorstkich plamek)
spróbuj oliwką na 2 godziny przed kąpielą porządnie posmarować główkę i zastosuj do umycia np. troszkę Nizoralu o którym dziewczyny pisały, a potem gęsty grzebień i wyczesywanie, nie ma innej rady

a u nas ok, tzn. mała i ja nadal na antybiotyku, moja Wiki po tygodniu w przedszkolu znowu dostała chrypkę i brzuszek boli, mam nadzieję, że nie 3 nawrót tego samego, bo objawy identyczne, już mi ręce opadają, bo od 5 tygodni walczymy z tym wirusem bezskutecznie
kupiliśmy wreszcie nowe autko i nie mamy już problemów z wyjazdami :ico_brawa_01: , teraz tylko musimy stare sprzedać i kaskę rodzinie pooddawać, bo musieliśmy pożyczyć, a nie chcieliśmy sprzedawać na szybko, bo cenkę musielibyśmy naszego obniżyć, a to się nie opłaca
Urszulka póki co waży 6250g i nadal jesteśmy tylko po pierwszym szczepieniu, jest słodka, bardzo grzeczna i kochana, za to rodzeństwo dokazuje
uciekam, bo jak zwykle jest w co łapki włożyć
pozdrawiam Was serdecznie

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

23 mar 2010, 13:40

geheimnis a czy mała ma na coś alergię? bo często ciemieniucha pojawia się u dzieci, które są alergiczne (sprawdź czy nie ma na buzi, rączkach szorstkich plamek)
no właśnie jest podejrzenie alergii,bo mała ma takie szorstkie plamki w okolicach uszu i na brwiach.Dlatego właśnie odstawiłam białko i jeśli już muszę dać jej butlę to dostaje właśnie bebilon pepti dla alergików.(zalecenia pediatry)
z tym nizoralem spróbuję,może pomoże. :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

barbapuppa, gratuluję nowego samochodziku :ico_brawa_01:
Ostatnio zmieniony 23 mar 2010, 19:41 przez geheimnis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

23 mar 2010, 16:04

geheimnis- jak mała ma koło uszu i brwi to właśnie wskazuje na alergie, Adaś ma cały czas jak tylko pije płynne mleko, a jak odstawiam to mu ładnie znika, niestety po czasie radości (bo znikła wysypka) że jednak nie ejst uczulony na laktoglobuline, wyszły mu te problemy z ciemieniuchą i szorstka skórką, nasza pediatra doradziła odstawanie płynnego mleka i troche pomogło ale nie wiem czy nie będziemy musieli przejść na hydrolizaty bo na razie je bebilon Ha ( bo coraz mniej mam pokarmu więc mamy łaczone karmienie, ale nie wiem czy długo pociągniemy).

anusiek- śliczny Piotruś na tym zdjęciu w opisie :-D

barbapuppa- a jakie autko kupiliście? Ja muszę kupić drugi fotelik bo mamy dwa auta a tylko jeden fotelik dla Tosi i czasem jest problem bo ja ją np gdzieś zawiozę i M mógłby odebrać ale nie ma fotelika.

U nas boska pogoda, piękne słoneczko i prawie 20C, byliśmy na spacerku z Adasiem 2h, a Tosia była prawie 4h z dziadkiem bo ma dzisiaj urlop i chciał ją wziąsc na spacer.
Niestety przez tą chorobą Adaś nauczył się być na rączkach :ico_placzek: a tak było fajnie wcześniej, teraz mam dużo mniej czasu jak on nie śpi. Zresztą może to kwestia tego, że jest większy i chciałby więcej widzieć a jeszcze nie siedzi, w gondoli w ogóle nie chce jeździć dobrze że mam fotelik samochodowy który można na stelaż nakłądać.

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

23 mar 2010, 17:33

moje drogie, powiedzcie, w co ubieracie teraz maluszki na spacerki? Ja dzisiaj odlozylam kombinezon, zalozylam Kiarze kurteczke (zimowa), a spodnie takie troche cieplejsze, pluszowe, oczywiscie na rajstopki...

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

23 mar 2010, 17:37

helen różnie, dzisiaj miał taki kombinezonik, ale nie ocieplany tylko polarek podszyty bawełną, a w niedziele np miał spodenki(na rajtki) i body z krótkim na to koszulka z długim na to bluza i na to kurtka taka cienka wiosenna no i zawsze czapeczka bawełniana.

lilo

23 mar 2010, 17:57

anusiek, super fotka Piotrusia, jaką ma błogą, zadowoloną minkę :ico_brawa_01:
A jak zdrówko w tej chwili??? Faktycznie dziwną nockę miałaś :ico_noniewiem:
Doczytałam ze w czasie karmienia piersią nie wolno jej używać,bo przenika do krwi matki przez śluzówkę i pewnie może doprowadzic do zmniejszenia laktacji no i dostaje się z mlekiem do dziecka również
No to pani doktor się nie popisała :ico_olaboga:
A z tym leżeniem na brzuszku to może nie trzymaj się tych 5 min jak tak nie lubi. Zacznij od minutki, gadaj do niej, głaszcz ją, masuj plecki i wydłużaj ten czas w miarę jak będzie się przyzwyczajała do tego :ico_sorki:
Potem przekładam małą na plecki i ćwiczę z nią te niedojrzałe bioderka.
A jak to robicie??? Bo słyszałam że warto tak z maluchem ćwiczyć.

barbapuppa, gratuluję zakupu :ico_brawa_01: A co to za pojazd?????

Mi strasznie zaczyna brakować drugiego auta, teraz jak pogoda fajna, mała coraz większa przydałby się :ico_sorki:
moje drogie, powiedzcie, w co ubieracie teraz maluszki na spacerki?
Ja mam taki kombinezon bez podszewki i ocielenia ale sam w sobie jest dość ciepły więc jak jest chłodniejszy dzień to ją wkładam w samym pajacu w niego i przykrywam kocykiem. A jak jest tak cieplutko jak dziś to mam taką kurteczkę, bluzę z grubszego, podwójnego weluru, do tego spodenki, skarpetki albo buciki z wełny i też przykrywam kocykiem.

Bo dziś u nas było cudnie, słońce cały dzień, ciepło, mieliśmy 2 spacerki, oj przyjemnie tak spacerować.
Robię dalej porządki wiosenne w domku na ile mała pozwala :ico_oczko:

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

23 mar 2010, 18:42

kupiliśmy używanego amerykańca Dodge Grand Caravan z gazem, jest w super stanie od pierwszego właściciela, który go sobie jako nowego do Pl sprowadził, wprawdzie musieliśmy na drugi koniec Pl pojechać, ale opłacało się, bo przy trójce dzieci to teraz mamy super dużo miejsca i spory bagażnik, nie jest to na pewno auto na miejskie parkowanie, ale coś za coś
ja zakładam teraz polarkowy komplecik i przykrywam kocykiem, a jak chłodniej, to zakładam jeszcze od wózka przykrycie, kombinezon już od tygodnia w odstawce, a i zimowa kurteczka też zbyt ciepła
co do fotelika, to my teraz zmienialiśmy dla Wiki, bo Tadzio wyrósł ze swojego i on dostał jej, a ona nowy, polecam Concord Transformer, nam polecili znajomi i muszę przyznać, że jest naprawdę super, ma uchylne do spania siedzonko i jest bardzo bezpieczny, szkoda że trochę drogi, ale nam się udało w fajnej cenie na promocji kupić nówkę na allegro

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

23 mar 2010, 20:07

Ja dzisiejszą pogodę postanowiłam wykorzystać na porządki i pomylam okna.Udało mi sie umyć balkonowe i u małej w pokoiku.Na kuchenne juz Natka nie pozwoliła bo musiałam się nią zająć.Innym razem nadrobię.
jak mała ma koło uszu i brwi to właśnie wskazuje na alergie
no właśnie dziś była u mnie położna i tylko potwierdziła że to wygląda na zmiany skazowe.Także muszę odstawić całkiem białko,a szkoda bo uwielbiam mleko,serki,jogurciki i inne takie.
A z tym leżeniem na brzuszku to może nie trzymaj się tych 5 min jak tak nie lubi. Zacznij od minutki, gadaj do niej, głaszcz ją, masuj plecki i wydłużaj ten czas w miarę jak będzie się przyzwyczajała do tego :ico_sorki:
no właśnie tak się staram robić.siadam obok niej i gadam jak najęta,uśmiecham się,pokazuję zabawki i chwalę za każdy ruch główki w górę. :ico_oczko:
A jak to robicie??? Bo słyszałam że warto tak z maluchem ćwiczyć.
Mnie doktorka poleciła oprócz szerokiego pieluchowania,noszenia na rękach z szerokim układaniem nóżek dziecka,jedno ćwiczonko i to bardzo proste.Lekko uginasz nóżki dziecka jak na rysunku Obrazek ,łapiesz za udka i delikatnie rozchylasz na boki (wykonuje się lekki ruch okrężny w stawach biodrowych-nie wiem jak to opisać inaczej :ico_wstydzioch: ) i tyle.Łatwe i szybkie ćwiczenie,można je wykonywać przy każdej zmianie pieluchy.

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

23 mar 2010, 21:09

Witajcie.
U nas dziś nie było spacerku z wózkiem, tylko zabraliśmy małą w samej gondoli, gdyż musiałam jechać na badania krwi. Mąż z Justynką czekali w takim małym parku, a ja poszłam się kłóć. Mówię Wam, masakra, co raz to gorzej mi się wbijają. Przez długi czas potem ciemna krew mi leciała i ręka boli do teraz :ico_zly: Potem miałam zrobić usg tarczycy, ale okazuje się, ze nawet prywatnie najszybciej 14 kwietnia :ico_szoking: Gdy robiłam rok temu zrobili mi od ręki, ale wtedy w ciąży byłam i się nade mną ulitowali :ico_noniewiem: Ehh ta nasza służba zdrowia :ico_olaboga:

Ja jeszcze ubieram kombinezon, ale jest dość cienki, więc mała się nie przegrzewa. Nie używam kocyka, bo wózek ma własne przykrycie, no i wyjmowany kosz mam zapinany na zamek.

geheimnis, Pruedence, Justynka też ma takie szorstkie policzki i szyjkę, czasem pojawiają się krostki (podobne do potówek). Pytałam sie lekarza, czy to alergiczne, to mi tylko powiedziała, ze to może być wszystko i żadnej konkretnej porady nie uzyskałam :ico_szoking: . Ehh koniecznie muszę zmienić pediatrę, bo ta baba mnie coraz bardziej wkurza :ico_zly:

geheimnis, to Natalka była grzeczna, skoro udało Ci się pomyć okna :ico_brawa_01: Ja planuję w weekend, ale męża nie będzie i nie wiem czy mi się uda z Justynką. Ewentualnie podrzucę ją do dziadków :-D

barbapuppa, ojej zdrówka życzę, niech te zarazki już Was zostawią w spokoju :ico_sorki: No i gratuluję zakupu nowego autka :ico_brawa_01: :-D

lilo, och tak, cudnie jest w takim wiosennym słońcu pospacerować z wózkiem :-D

Pruedence, Adaś zobaczył jak fajnie jest na rączkach i teraz się dopomina. Ja tak mam po każdym zostawieniu Justynki u dziadków. Po powrocie do domu dopomina się 100% uwagi :ico_szoking: Nawet na chwilę nie mogę ją zostawić samą bo płacze.

anusiek, współczuję nocy :ico_olaboga: Mam nadzieję, że to nie były początki jakiejś infekcji. Wiosna jest cudowna i bardzo wyczekiwana, ale niestety większe jest prawdopodobieństwo zachorowania :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

23 mar 2010, 21:12

Barbapuppa to zobacze na ten fotelik, bo ważne jest żeby się rozkładał do spania, bo chce kupić taki od 15kg do 36kg, bo teraz Tosia ma taki od 9 do 25, jak Adaś wyrośnie ze swojego to dostanie ten po Tosi, a ona będzie jeździć w tym co teraz kupię.

Adaś właśnie usnął, a Tosia jako, że spała popołudniu to pojechała teraz z dziadkami do selgrosu:)

[ Dodano: 2010-03-23, 20:36 ]
Ale fajnie dzisiaj dostałam becikowe :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość