herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

07 kwie 2010, 17:34

cześć dziewczyny i dzieciaczki
przybywam z nowiną-zostanę mamą.data porodu na 16 grudnia :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

07 kwie 2010, 19:42

jejuś herbacianac :ico_brawa_01: ale się cieszę, jak głupia :064: gratuluję z całego serducha, ale fantastyczne wieści... :ico_brawa_01:

a u mnie dwójeczka już chrapie, teraz tylko mycie naczyń, bo chatka posprzątana, potem kapiel a potem wieczór z ksiażką :ico_brawa_01: uwielbiam te chwile, kiedy króluje cisza :-D

a wiecie co do spania - to Tymek przesypia w nocy po 8h, wiem grzechem narzekać, ale Jaga np. od 5-6 tyg.życia spała w nocy ciagiem po 10-12 godzin, więc porównując rózowo nie jest, ale ok - chodze wyspana :-)

karmelciu kochana - mam nadzieję, że te krostki w końcu znikną. właśne dlatego ja nie uzywam ani do pupci ani do niczego innego sudocremu - przy Jadze się przejechałam na maxa. jak skóra ma tendencje do wysuszania do sudocrem tylko zaostrza objawy :ico_noniewiem: będziemy jutro czekac na wieści i 3mamy kciuki za dzielnego na szczepieniu filipka :ico_brawa_01:

riterka dobrze, ze u was z krostkami lepiej :ico_sorki: a wiesz - to mamine mleczko to w ogóle cuda działa - ja sobie w szpitalu nim poranione sutki wyleczyłam :-)
i powodzenia w zapisach pztredszkolnych. tak późno u was są?
my chyba w nowym miejscu nie mamy szans, bo jedno przedszkole publiczn etylko wię cpewnie prywatnie będzie trzeba bulić :ico_noniewiem: ale na razie czekamy na wyniki, może "wtyczka" podziała...co za kraj paskudny :ico_zly:

[ Dodano: 2010-04-08, 07:42 ]
ja was witam z samego rana :ico_haha_01:
Tymek wstał o 6.30, teraz najedzony znowu poszedł kimac, Jaga jeszcze nie wstała, wiec wcinam wyspana całkiem samotnie śniadanko :-)
niestety dziś z Tymkiemw domku siedzimy, bo w nocy znowu zaczął przez nosek charczeć i nawet mu wyleciało przy podaniu wody morskiej rano paskudztwo, wiec czekamy co dalej, na szczęscie kaszelku nie ma :ico_sorki: dziwne, że pocharczy przez godzinkę i mu przechodzi na cały dalszy dzień i noc :ico_noniewiem:
mam nadzieję, ze u was nocki spokojne? :-) miłego poranka, wpadne później :-)

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

08 kwie 2010, 12:09

hej!
herbaciana, gratuluję!
eve.ok, no młoda poszła do p-la w styczniu, a w maju kończy 3latka...była najmłodsza...ale super dawała radę! dlatego mi szkoda, że nie chodzi. Bo odważna, od razu śmiało weszła w grupę, już po pierwszym dniu w domu śpiewała przedszkolne piosenki i bardzo chętnie chodziła...no niestety...
co do krostek to z opisu u nas te same, tylko nie jest ta skóra tłusta....a sucha raczej...
gratuluję małego gaduły!!! taka była moja Hanka, a młody na razie tylko się uśmiecha, ale już często i fajnie

niestety wczoraj mieliśmy kiepski dzień....ciągle ulewał, nawet 2-3godz po jedzeniu, marudził, prawie nie spał...szok i masakra!
wieczorem miał 37.4 temp, a ja nie wiem czy to norma czy nie, więc dzwoniłam do lekarki..bo jeszcze psikał non stop...i mówi, że może coś złapał, mam podawać oscillo przez 3dni...
w nocy lepiej....spał ładnie, bydził się tylko 2-3razy na jedzenie i nie ulewał :ico_sorki: oby się dało to zwalczyć...

[ Dodano: 2010-04-08, 12:12 ]
riterka powodzenia z przedszkolem!
z mlekiem na buźkę spróbuję
ale podobno w kali przemywać dobrze, dziś też to zrobię...
karmelka dopiero na bioderka jedziecie? my byliśmy w 4tg życia, dzięki Bogu wszystko ok i nie musimy więcej jechać! :ico_sorki:
a Wam życzę powodzenia i będę trzymać kciuki, żeby było dobrze

mój małż dziś w domu....poszli z Hanią na plac zabaw, młody jeszcze chwilę śpi...uffff

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

08 kwie 2010, 19:29

ale tutaj cisza :ico_noniewiem:

Młody już chrapie, ja posprzątałam domek bo wygladał jak po tornado :-D mój kuzyn z żoną z terminem porodu na dziś nas odwiedził i zwinął Jagę do siebie bo meczyła strasznie, zaraz pewnie zjadą z powrotem :-)

zborra mam nadzieję, że ta temp. to nic poważnego :ico_sorki: chcoiaż u nas też nosek obrzękniety z małym katarkiem - myslę, ze to ta paskudna pogoda :ico_zly: sama jakaś chorowita się czuję :ico_noniewiem: a oscillo można podawać takim maluskzom? w sumie racja - to homeopatyczne, anwet w ciaży można :-)
co do przedszkola - Jaguś też poszła wcześniej - od września a 3 latka kończyła w styczniu i zgadzam sie z Tobą - to wspaniały pomysł dla rozwoju dzicei, bo barzdo syzbko wszytsko chłoną i niekoniecznie odstaja od grupy :-) Jaguś np. przoduje w grach logicznych, pracach palstycznych i tańcu, ale z kolei jednak widac róznice w rozwoju społecznym, bo tylko z jedną koleżanką i jednym kolegą trzyma się. ale - może taka juz jej uroda będzie :-) nawet predsz0kolanka każe mi ja dac teraz juz do 4-latków, ale to by oznaczało, ze do szkoły pójdzie w wieku 5 lat :ico_szoking: rzowiaznaiem byłoby przedszkole w nowym miejscu - zobaczymy :-)

my właśnie musimy iść na kotrolę bioderek, bo Młody ze szpitala niby miał zalecenie pieluszkowania, ale pierwsze usg w 3 tyg. życia wysłżo super, tearz tylko kontrola :-) ale wiem, ze nie wszędzie w Pl tak szybko przyjmują, szczególnie teraz gdy tyle Maluszków się narodziło :-D

karmelciu czekamy na wieści :ico_sorki: :-)

a ja póki sama - paznokiety obrobię zanim Młoda wpadnie, potem Marcin zjedzie, więc do jutra kochane :-D

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

08 kwie 2010, 20:53

o, faktycznie pustki
ja mam już spokój
wyskoczyłam po południu z mamą na zakupy....
młody dziś o niebo lepiej! o fak, właśnie se przypomniałam, że nie dostał wieczorem oscillo!!! :ico_olaboga: dam mu w nocy....
no dawać można, my Hance zawsze dajemy
a młodemu po poł fiolki 2razy dziennie, rozpuszczone w małej ilości wody

eve.ok, to miałaś trochę luzu dziś co?
mówisz, że Jagusia wcześniej poszła...to ona w sumie już długo chodzi...fajnie!ja żałuję, że moja na razie nie chodzi...widzę, że jej brak dzieci i takiej trochę dyscypliny, bo ona jest strasznie żywa, ruchliwa i wymaga dużo zajęcia. A tak w grupie byłoby jej raźniej.
ona w p-lu też była w niektórych rzeczach do przodu, nawet przerasta niektóre 4latki wiedzą moim zdaniem....wygadana baaaaaaaardzo, takich słów używa, że szczęka opada, potrafi pięknie opowiedzieć wszystko, na pamięć zna tyle wierszy i piosenek, że nawet ja tyle nie znam chyba :-D Ale jeszcze wszystko przed nią....da se radę! a teraz będzie ciepło, to jakoś opanujemy sytuację w domu chyba

eve.ok, patrzę na Twoje dzieciaczki, to podobne do siebie bardzo! i chyba do CIebie też co? śliczne maluszki!!!
a Tymuś głowę pięknie zadziera :ico_brawa_01:

ja jeszcze chwilkę poklikam....i spływam do łóżka....dobranoc

[ Dodano: 2010-04-08, 21:23 ]
pokażę Wam jeszcze foteczki

pan Tomasz ćwiczy
Obrazek
tort udekorowany przez babcię
Obrazek
Tomasz jeszce nie święty
Obrazek
i już
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i babcia z wnukami
Obrazek

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

08 kwie 2010, 22:32

zborra, zdjęcia cudne :ico_brawa_01:
u nas dzisiaj masakra więc w związku z tym idę spać :ico_oczko:
no i tylko jeszcze napisze, ze te krostki nam fajnie zanikają ufff

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

08 kwie 2010, 22:54

wpadlam Was troche podczytac i co tu widze - herbaciana, wspaniale wiesci, gratuluje kochana :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

09 kwie 2010, 08:41

zborra piękne zdjęcia :-)
no a my mieliśmy wczoraj szczepienie.Kupiłam 5 w 1.Boziu jak on biedak płakał :ico_placzek: Waży 4500g,ta taki szczuplaczek bedzie jak Marcin.Musimy iść na gimnastykę,bo ma za słabe napięcie mięśniowe.Już się umówiliśmy na 13.04.2010r.Mam nadzieję,że nie będzie bardzo protestował przy ćwiczeniach :ico_sorki: No i niestety ale wysypka na buzi okazała się skazą białkową i dostaliśmy maść I dietka dla mamy :ico_placzek: znowu dieta: ciąży z powodu cukrzycy,a teraz z powodu skazy :ico_placzek:
herbaciana cudne wieści,gratuluję kochana.Dlaczego zniknęłaś z 28??? :ico_nienie:
karmelka dopiero na bioderka jedziecie? my byliśmy w 4tg życia, dzięki Bogu wszystko ok i nie musimy więcej jechać!
a Wam życzę powodzenia i będę trzymać kciuki, żeby było dobrze
nie było wcześniej wolnego terminu.Lekarz go zbadał i zrobił USG.Wszystko jest ok.Kontrolne mamy 26.05.2010r.
Muszę pójść do kościoła i ustalić termin chrztu :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-04-09, 08:46 ]
co do przedszkola i chorowania to wiem coś o tym,bo Marcin poszedł do przedszkola jak miał 3.5roku i strsznie mi chorował,a chodzić musiał ze wskazań psychologa,bo miał opóźniony troszkę rozwój mowy i o parę miesięcy rozwój psychoruchowy(lataliśmy po neurologach,psychologach,logopedach,foniatrach) i przedszkole mu badzo pomogło.Pierwszy rok był trudny,w kolejnym już było lepiej,w pięciolatkach też ok,a jak był w zerówce to nie było śladu po tym opóźnieniu w rozwoju mowy,pięknie pisał i czytał,więc to przedszkole to taka terapia dla niego była :-)

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

09 kwie 2010, 10:04

witajcie kochane :ico_haha_01:
ja dziś znowu troszkę odciążona, bo Marcin zabrał młodą do teściów na cały dzień - ona nauczona wiecznego biegania gdzieś, bo my zawsze w drodze, aktwynie spedzmay czas a teraz wiece jw domku przez to tymusiowe nie-wiadomo-co :ico_noniewiem: w nocy znowu katarek Go raz obudził, ale teraz spokój :ico_noniewiem: ja nie wiem, moze to alergiczne jakieś? :ico_noniewiem:
a mieliśmy jutro na konie jechać a tak to chyba w domku przeweekendujemy :ico_placzek:

zborra ale cudne fotki :ico_brawa_01: Ty wygladasz rewelcyjnie - bardzo podoba mi się Twoja fryzurka, sama czasmi zatęsknię z akrótki włosmai i nie raz juz szłam do fryzjera z zamiarem radykalnego ciecia, ale jak sobie przypomniałam zapuszczanie :ico_olaboga: ale Ty wyglądasz super :ico_brawa_01: a Młodego w poduszce nieśliscie? my na chrzest czekamy aż cieplej się zrobi, tak za miesiac pewnie :-)
a tort cuuudny - pogratulowac babci :-) a propos - Ty i twoja mama jak siostry prawie wyglądacie :ico_brawa_01: takie podobne i mamusia taka młodziutka :-)

karmelciu to wczoraj miałam wariatkowy dzień :ico_noniewiem: co do napiecia - dobrze, ze wychwycone, szybko poćwiczycie i zniwelujecie niedociagniecia a z tego co wiem takie Malsukzi dosć chętnie cwiczą, bo przy niewielkich odchyleniach te cwiczenia nie sa takie mocno forsujące :-) co do diety - nie zazdroszczę :ico_sorki: przechodziłam to z Jagą - maskara :ico_noniewiem: a dużo miał dochyleń w wynikach badań? bo jaga to nawet po 500 - 1000 razy normę przekraczała czasem :ico_olaboga:
to na rotawirusy też szczepiłaś? ja na nie nie szcepię, na anstępnymw ezmę pneumokoki tylko, bo teraz w przychodni była jeszcze poprzednia wersja pneumokok - 7,a tearz wypuscili nową - na 13 rodzajów, wiec czekamy, bo na pneumokoki można :-)

a Tymek teraz śpi, ja chatkę wzglednie odświeżyłam teraz łazienka, podłogi i słodkie lenistwo :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-04-09, 10:33 ]
Tymoteusz pokąpielowo :-D

Obrazek

hormiga
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 14 cze 2007, 19:10

09 kwie 2010, 13:53

dzień dobry!
Czy można tu dołączyć jako Mamuśka marcowa?
Może wreszcie znajdę czas, a tu u was tyle dobrych rad i pomysłów :-D :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości