Negai1
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwie 2010, 17:25

Moja 4 letnia córeczka nie może oderwać się od butelki!

14 kwie 2010, 17:59

Hej. Potrzebuję pomocy, moja prawie 4 letnie córeczka Ola, nie może oderwać się od butelki z mlekiem. Chodzi już do 1 grupy przedszkola, a wszystkie inne dzieci już tego nie robią. Próbowałam jej tłumaczyć, że powinna zacząć pić z kubka, bo niedługo pójdzie do szkoły, a wtedy będzie już za duża, ale ona nie chce. A ja po prostu nie umiem jej odmówić czegoś takiego. Oczywiście nie pije samego mleka, pije soki i herbaty ale to wszystko z butelki. Umie pić z kubka, ale przedszkolanki ostatnio mi powiedziały, że Ola nic nie pije. No tak, gdy daję jej do obiadku kubek, to ona nie chce pić, i mówi że wypije tylko z butelki. Jak myślicie, macie jakieś sposoby by oderwać dziecko od butelki?

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

14 kwie 2010, 19:47

wiesz,do puki ty nie postanowisz tak stanowczo,to i ona będzie się ociągać.Moja córka miała niecałe 3 lata jak w nocy jeszcze piła kaszkę z butelki,w dzień jadła wszystko i piła normalnie bez butelki.Ale miałam już dość wstawać w nocy.Spakowałyśmy butelki do worka,porozmawiałyśmy,że Gabi już jest duża i powinna w nocy spać a nie jeść.Wyrzuciła butelki do kosza,sama.Jak w nocy obudziła się na butlę,powiedziałam że nie ma,przecież sama wyrzuciła.Chwilę popłakała no i zasnęła,bez cyrków.Butelki były w woreczku więc je wyjęłam w razie gdyby było strasznie i jednak trzeba by było jej dać .ale nigdy jej nie pokazałam,że są,i nie były potrzebne.
Myślę,że powinnaś zrobić podobnie,żeby ona sama wywaliła butelki,żeby wiedziała,że na pewno ich nie ma.I nie dawaj choćby nie wiem co.Jak będzie świadoma,że butelek nie ma to w końcu zacznie pić z kubeczka.Można jej kupić niekapek lub jakiś inny specjalny,piękny,kolorowy kubeczek.Trzeba ja chwalić,mówić że jest duża ,ma wyjątkowy kubek...w końcu się przestawi.Pierwsze dni może być ciężko ale w końcu będzie pić.Bo faktycznie 4 lata to już dużo jak na butelkę :ico_noniewiem:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

14 kwie 2010, 21:19

Kup jej kubek z jej zdjeciem. moze go polubi.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2010, 18:52 przez JoannaS, łącznie zmieniany 1 raz.

asiula25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:02

14 kwie 2010, 23:35

Chciałaś napisac kubek :ico_kawa: :-)

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

15 kwie 2010, 07:24

my odstawiliśmy butlę, jak bianka miała ze 14-15 m-cy. pierwsza próba skonczyla sie niepowodzeniem, bo ja chciałam dawac jej raz dziennie mleko w kubku, reszta w butli, po paru m-cach powiedziałam:dosc i wszystkie butle schowałam. też było troche płaczu.
wiesz,do puki ty nie postanowisz tak stanowczo,to i ona będzie się ociągać.
myslę,ze zubelek ma rację :-) a może sama córcia wybierze sobie w sklepie kubek?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

15 kwie 2010, 09:32

Chciałaś napisac kubek :ico_kawa: :-)
no tak chcialam napisac ale temat jest o butelkach i myslałam kubek a pisze butelka . :wpale: dzieki :ico_haha_01:

NICOLA_1985

15 kwie 2010, 10:30

Negai1, zróbcie z tego święto niech córcia sama wyrzuci butelke a w zamian za butelke niech sobie wybierze jakiś super kubeczek na którym np. nakleicie jej zdjęcie albo kupicie naklejki z jakims jej ulubionym bohaterem bajkowym...
mozesz tez opowiedziec jej jakas bajke o smoku butelkowym ktory zabiera butelki i przynosi za to prezent albo o butelkowej wrózce.. córcia moze zrobić laurke albo narysowac swoja butelke na pamiatke i mozecie powiesic to na scianie - to jednak rozstanie sie ze swoim "przyjacielem" tak jak w przypadku smoczka u tak duzych dzieci.
na pewno którys sposób zadziała.. ale przede wszystkim konsekwencja... nie stawiaj jej za przykład innych dzieci ze one nie pija z butelki tylko z kubka i nie próbuj wywoływac uniej poczucia winy za to bo to nie jest jej wina - nie obraź się ale to jest twoja wina, butelke dziecku odstawia sie juz najpozniej po skonczeniu 1 roku życia.. a im pozniej tym gorzej dzicko to przechodzi.
jak widziałas ze córcia załapała o co chodzi z piciem z kubka to w tym momencie wyrzuca sie butelke i kropka, nie ma butelki nie ma problemu.
nie ma tłumaczenia ze dziecko nie chce pic z niczego innego, ona cię za kazdym razem próbowała kidy się ugniesz.. wiedziała ze jak pomarudzi to dostanie butelke. Dzieci są madrzejsze niz nam sie wydaje.
zycze powodzenia w odstawianiu butli.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

16 kwie 2010, 10:17

A ja myśle, że mamusia jest mało zainteresowana chyba, bo jak przyszła tak jej nie ma. :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

asiula25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:02

17 kwie 2010, 21:33

w zamian za to rodzice poszli z nim do sklepu i mogło sobie wybrac jakis najładniejszy kubeczek, jaki by chciało.
No własnie też o tym pomyslałam.
A ja myśle, że mamusia jest mało zainteresowana chyba, bo jak przyszła tak jej nie ma
E tam może teraz czasu nie mam bo toczy boje z córką o butle :-)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

17 kwie 2010, 21:42

asiula25 zobaczymy czy wróci :-)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość