Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

20 kwie 2010, 20:11

Zostałam zapytana jak sie czuje i to wszystko - po wizycie!
:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

DObrze że wszystko wporzątku i tak szybko zapomniał o operacji
anestezjolog powiedzial ze ten syropek co go tak rozweselil mial na celu wlasnie aby nic nie pamietal :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
A Ty na prawdę w ciąży zostaniesz chrzestną... Wiesz te zabobony... :ico_olaboga: ja czekałam aż siostra męża urodzi i dopiero chrzciliśmy Weronikę
Ja w takie rzeczy nie wierze :ico_oczko:
le mnie nastraszyłaś
Ale to Wiko tak zareagowal akurat na te szczepionke, bo z tego co kojaze wiekszosc dzieci z marcowo-kwietniowych i majowych nie miala zednych objawów - aale namna wizycie mówili ze to normalne i zeby sie nie martwic - podalam nurofen i przeszlo

a tak na marginesie od wczoraj wiktor wypil prawie cale 2 syropy nurofenu i paracetamolu :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: musze mu podawac po 5 ml 1 i 2 co 4 godziny zeby nie czól bólu w miejscach ciecia - bo aż 4 ma - 2 szwy na brzuszku i 2 nająderkach :ico_szoking:
nie może zrozumieć że mnie głowa boli i mam odpoczyw
a on do przedszkola nie chodzi?
Weronika nigdy mi tyle czasu nie spała i zaczynam się martwić a razem z tym głowa zaczyna znów boleć... :ico_olaboga:
wiesz co, ale wiktuś tez po którejs szczepionce mi spal caly dzien - nie wiem tylko po której
Weronika waży 8 250 kg
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wiko wazy 13 - ja tez dzwigac nie moge bo ja po cc mam te ciąze podwyższonego ryzyka :ico_placzek:
Ja z kolei mam ciutkę przy wysokie cisnienie
wiesz przed wizyta tez mialam podwyzszone, ale pani pielęgniarka mowila ze to zapewne przez to ze prosto z drogi jestem i po schodach wchodzilam - to w jakis sposob męczy i podnosi lekko ciśnienie i jesli w domu wszystko ok to nie ma co sie martwic
stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za 11 tydzień
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

nawet sie nie obejrzymy a juz pierwsze ruchy bedziemy czuc dzieciaczków - ja czulam dopiero w 19 tyg, ale moja siostra - strszna chudzinka już w 12 :)

Awatar użytkownika
Kala ;)
Papla
Papla
Posty: 790
Rejestracja: 16 wrz 2009, 09:10

20 kwie 2010, 23:28

ejustysia Szymka wypisałam z przedszkola bo nie dałam rady zimą prowadzać go z Weroniką a małej nie miałam z kim zostawiać a poza tym przedszkole miało stanieć a zdrożało. Za 2 tygodnie grudnia zapłaciłam 330 zł więc na drugi dzień stwierdziłam że nie ma sensu...
Co do szczepionki to nikt nam nic nie mówił że może mieć gorączke, czy można kąpać, czy może pić soczki (moja koleżanka dziś spytała mnie czy można bo jej się wydaje że nie :ico_szoking: )
A na co konkretnie Wiktorek miał tą operację?
Ja już ruchy czuję od tygodnia jak nie lepiej ale może przez to że 2 miesiące po porodzie zaszłam w ciążę... bo mam cholerną nadwagę... :ico_olaboga: :ico_noniewiem:

o kurcze nawet nie wiedziałam że tak zleciało, ja jutro postawię :ico_tort: za 14 tydzień a tymczasem gratulacje 11 tygodnia składam sylwib000 :ico_brawa_01:

Podszykowuję gołąbki na jutro, zmykam do kapustki :ico_haha_01: dobranoc :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

21 kwie 2010, 08:46

Ania_R, strasznie duzo dowiedziałaś się od tego lekarza :ico_oczko:
serio pytam o przepis
awięc ja zawsze robie na oko :-D
- farsz: pol kg kapusty kiszonej, przeplukanej ze dwa razy, z 15 pieczarek, 1 duza cebula.
Kapuste gotuje, pieczarki z cebulka dusze z vegeta na maselku.
Potem siekam kapuste ugotowana i pieczarki z cebulka, wszystko mieszam i zasmazam na patelni :-D Dodaje, pieprzu i maggi i soli do smaku.

a nalesniki to ja zupelnie na czuja robie.
Mleko, tak z pol litra, pol szklanki wody gazowanej, nalesniki sa od niej puszyste, szczypta soli, troszke oleju, maka, jajko.... chyba to wszystko :-)
A Ty na prawdę w ciąży zostaniesz chrzestną... Wiesz te zabobony
ale jakie zabobony???
Bo ja nic o takowym nie słyszałam :ico_szoking: rózne znam , w niektore wierze w niektore nie, ale o tym nic nie slyszalam.
Ja z kolei mam ciutkę przy wysokie cisnienie
Ja mam to samo :ico_placzek: z synkiem w ciazy caly czas mialam 140/90 i tez musialam prowadzic dzienniczek z pomiarami 3 razy dziennie wypelnialam :ico_placzek:
Teraz poki co cisnienie ok, ale z syem to sie zaczelo w drugim trymestrze, wiec jeszcze wszystko przede mna.......

sylwiab0000, gratuluje 11 tc :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-04-21, 08:50 ]
nawet sie nie obejrzymy a juz pierwsze ruchy bedziemy czuc
juz nie moge sie doczekac :-D z Matim w 18 tc poczulam, mowia, ze przy drugiej ciazy szybciej, ale ja nie licze na to, ze przed 16-18 tc poczuje bo ja jestem grubas :-) i mam opone na brzuchu, ze hohohohooh0 :-D

[ Dodano: 2010-04-21, 08:52 ]
Ja już ruchy czuję od tygodnia
to w 13 tc poczulas :ico_szoking: ?????? wooowwww :ico_szoking:

[ Dodano: 2010-04-21, 08:53 ]
Kala ;), :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: brawa za 14 tc

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

21 kwie 2010, 10:33

Co do ruchów to ja z Madzią poczułam później, ale nie amiętam w którym tc, ale z Mają już po 12tc :ico_brawa_01: ale teraz pewnie troche później poczuje bo sadelko mam większe :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

21 kwie 2010, 10:54

A na co konkretnie Wiktorek miał tą operację?
te mial na wnetrostwo obustronne - czyli jąderka mial w pachwinach a moszna byla pusta rozcieli go na brzuchu i na mosznie i je sprowadzili na dól, jakby zostaly dlugo u gory moglby byc bezplodny bo w pachwinach sie by ogrzewaly, ale na szczescie doktor powiedzial, ze jajeczka byly super , nastepna operacja duzo powazniejsza - to byla raczej sprawa kosmetyczna teraz a nastepna jest na spodziectwo to trudna i dluga opercja bo on to spodziectwo ma zaawansowaaane - czyli nie ma cewki przez calego sisiaczka - jego cewka jest za krótka i dziurke ma na samym dole siusiaczka - wrecz miedzy siusiaczkiem a moszną no i musza mu wyciac napletek, na szczescie ma juz odciągnięty i z tego napletka uformowac cewke - rozciac siusiaczka polaczyc to z istniejaca cewką poprowadic przez siusiaczka i zrobic dziurke dzie byc powinna , ale ja temu lekarzowi ufam strasznie, do niego z calej europy jezdza mówią o nim ze to cudotwórca - ja prywatnie na wizyte czekam 4 miesiące :ico_szoking:
Ja już ruchy czuję od tygodnia jak nie lepiej ale może przez to że 2 miesiące po porodzie zaszłam w ciążę... bo mam cholerną nadwagę..
ooooo to super, ja ostatnio myslalam ze czuje, ale maz sie w glowe popukal bo to za wcczesnie :-D

a z wikiem to ja 30 kg przytylam wiec jak urodzilam to jak slon bylam, le doszlam do siebie wiec ty tez dasz rade :)
o w 13 tc poczulas :ico_szoking: ?????? wooowwww :ico_szoking:
moja siostra - tyle ze straszna chudzina od 12 czula :)

Ja dopiero wstalam, mąż dal pospac zabra wikunia na zakupy - a teraz wikunio spi :) na dworze oczywiscie :)



dziewczyny a widac już coś po was - macie jakies brzuszki - ja mam - ale u mnie to ja tak puchne z wikiem tez strasznie szybko mialam brzuch - w 3 miesiacu wyglądalam jak w 5

Awatar użytkownika
sylwiab0000
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:43

21 kwie 2010, 11:27

nawet sie nie obejrzymy a juz pierwsze ruchy bedziemy czuc dzieciaczków
Ciekawe kiedy ja poczuję? Pewnie będe musiała dłużej z tym poczekac, bo jestem trochę przy kosci. :-D
Kala gratulacje 14 tygodnia :ico_brawa_01:
Ja dzisiaj rano biegałam powtórzyć jedno badanko, bo wczoraj dzwonili do mnie z laboratorium, żebym przyszła. A na cytologię to czekam juz 5 tygodni i wyniku jak nie było tak nie ma. :ico_placzek:
U nas dzisiaj na wschodzie pochmurny dzionek i chyba zaraz będzie lało i jest bardzo zimno. Przydało by się, aby w przyszłą sobotę była ładna pogoda, bo wybieram sie na wesele. :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-04-21, 11:36 ]
dziewczyny a widac już coś po was - macie jakies brzuszki
Ja to zawsze mam brzuszek, co prawda teraz wydaje mi sie że odstaje trochę bardziej. :-D

[ Dodano: 2010-04-21, 11:41 ]
sylwiab0000, gratuluje 11 tc
Dzięki Monia

[ Dodano: 2010-04-21, 11:42 ]
gratulacje 11 tygodnia składam sylwib000
Dzięki Kala. :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

21 kwie 2010, 12:04

moja siostra - tyle ze straszna chudzina od 12 czula :)
strasznie szybko :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
fajnie tak, bo ja to sie juz doczekac nie moge, bo dla mnie ruchy to taka oznaka ze wszystko jest ok, dzidzia sie rusza, znaczy mozna byc spokojna :-D wiec czekam na to z tesknieniem. Ostatnio cos mi sie tak w brzuchu przelalo, i mowie jezzzu to to, ale od razu sie ogarnelam szybko Monia przeciez to 9 tygodni dopiero :ico_puknij: :ico_oczko:
dziewczyny a widac już coś po was
widac oj widac.... najpierw brzuch mi sie tak jakby otluscil, ateraz twardnieje, i na dole juz porzadnie zaokraglony....wieczorem po calym dniu jeszcze wiekszy mi wywala :ico_olaboga: taka spuchnieta jestem. Z Matim miałam ogromny brzuch, ogromniasty, ania moze potwierdzic :-D jak jezdzilam na ktg babki pytaly czy ciaza mnoga :ico_olaboga: ale serio brzuch mialam mega wielki, cala bylam mega wielka.... przytylam 23 kg :-D
Teraz no coz wstyd sie przyznac bo w pierwszym trymestrze nie powinno sie przytyc a co najwyzej 2 kg, a ja juz mam 3 kg na plusie :ico_szoking: a gdzie to jeszcze do konca pierwszego trymestru :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

21 kwie 2010, 12:09

Ostatnio cos mi sie tak w brzuchu przelalo, i mowie jezzzu to to, ale od razu sie ogarnelam szybko Monia przeciez to 9 tygodni dopiero
wierz mi jak w poniedzialek wracalismy z wawy mialam to samo haha
bo dla mnie ruchy to taka oznaka ze wszystko jest ok,
no dla mnie tez. obym nie musiala czekac jak z wikuniem, do 19 tc :-D
jak jezdzilam na ktg babki pytaly czy ciaza mnoga
u mnie to samo bylo, zaraz poszukam fotki to wam pokaze jasak wygladalam

2

[ Dodano: 2010-04-21, 12:24 ]
To mój brzuch 1 dnia 4 miesiaca ciazy :)

Obrazek

5 miesiac

Obrazek

polowa 6

Obrazek

7 miesiac
Obrazek

koniec 7 :)
Obrazek

8 miesiac :)

Obrazek

z 9 nie posiadam, bo juz nie w glowie mi zdjecisa byly - wtedy zajeytta bylam tapetowaniem, grabieniem i sadzeniem kwiatów :)

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

21 kwie 2010, 13:30

ejustysia no rzeczywiscie brzuszek mialas duuuzy. Ja tez mialam takiego wielkoluda. Ale Ty do samego konca ladnie na buzi wygladalas, ja na twarzy wygladalam kropnie, nos mialam od oka do oka, takii szeroki a podbvrodki wisialy mi jak zawodnikowi sumo :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-04-21, 13:54 ]
ja tez Wam sie pochwale moim brzuchem sprzed 4 lat tylko bede musiala wyblagac o to Anie bo ja nie umiem tu fot wstawiac :ico_puknij:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

21 kwie 2010, 16:00

ja na twarzy wygladalam kropnie, nos mialam od oka do oka, takii szeroki a podbvrodki wisialy mi jak zawodnikowi sumo
oj podbródek mialam tez 2, ale fakt jesli chozi o twarz to nie malm problemów z cera czy cos a teraz cala w krostach jestem i taka blad, nie chce zapeszac ale wszystko wsksazuje ze bedzie córa - wszystko jest odwrotnie niz z wikiem - bsardzo bym chciala :-D , nawet juz imie mamy :-D :-D :-D :-D
bo ja nie umiem tu fot wstawiac
na fotosik wgrywasz i tu wklejasz kod a nam sie zdjecie pokazuje

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość