Awatar użytkownika
sylwiab0000
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:43

19 maja 2010, 17:08

e justysia gratulacje dla siostry i dla cioci :-)
Ania R jeden dzien to nie ma co panikowac. U mnie wychodzi tydzień róznicy i ja sie tym wcale nie przejmuję :ico_haha_01:
Monia M witaj! Super że jesteś no i że USG miałaś takie dokładne. No i że już tak szybko wiesz że bedziesz miała dziweczynkę. Czy można sie dowiedziec gdzie w Wa-Wie robią takie dokładne usg? Ja w Wa-Wie prywatnie robię w LIMIE u dr. Przygody, ale tak średnio jestem zadowolona bo raczej mało mówi na temat tego co widzi a w dodatku jak miałam robione na koniec kwietnia w 12 t.c. to trochę mnie przestraszyła bo najpierw dlugo jeździła tą sądą a jak sie zapytałam czy wszystko dobrze to ona powiedziała że jeszcze nic nie widzi, a oglądala chyba już z 5 minut. Nie powiem lekko sie zdenerwowałam bo myślałam że kolejny raz spotkało mnie coś złego :ico_placzek:

Dzisiaj natomiast miałam robione usg na fundusz zdrowia. Miała robić je lakarz do którego chodze państwowo, ale niestety przeprowadzał jakiś zabieg i przyszedł inny na zastępstwo. Z USG wynika 16,3 t.c. z O.M. 15,3, czyli tydzień róznicy ale wcale sie tym nie przejmuję bo cieszę sie że z dzidizą wszsytko dobrze i widziałam dzisiaj że ostro sie kręciła i pięknie machała raczkami i nóżkami, no i serduszko pięknie biło. Normalnie aż sie wzruszyłam. :-D
Jak zapytałam doktora kiedy będzie można zobaczyć płeć to powiedział, że w dobrym układzie ok. 19 tygodnia. Ale z tym może być różnie bo np.moja koleżanka ma termin na 20 czerwca do tej pory nie wie czy będzie miała chlopczyka czy dziewczynkę, bo dziecko tak sie układa że lekarz nie może stwierdzić jaka jest płeć. Ostatnio np. zakryło przed rodzicami i doktorem swoje narzady piętką i tyle zobaczyli :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-05-19, 17:14 ]
My wróciłyśmy i widze że znów dziewczyn nie ma
Jak to nie ma? Ja byłam rano tylko szybciutko przeczytałam co u was i nie miałąm czasu nic pisac bo szykowałam sie na USG.
Maji ząbkowanie mnie niedługo wykończy Ma takie napady marudzenia i silnego płaczu przez kilka dni a potem nic z tego nie wynika bo żaden ząbek nie chce sie przebić
Trzymaj sie dzielnie i się nie wykańczaj, bo potrzebne będą jeszcze siły na trzecie dziecko. Życzę Tobie i Maii aby jej ząbki zaczeły sie przebijać.

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

19 maja 2010, 18:38

sylwiab0000, super że wszystko wporządku po USG :ico_brawa_01:
Ja martwie sie tym że 3 dzidzia będzie duża i nie dam rady jej urodzić i np. utknie w kanale rodnym (jak było prawie przy Maji - dlatego urodziła sie w bezdechu). Madzia już miała 3400 a Maja 3950g a każde kolejne dziecko jest większe a tym bardziej jak będzie to chłopiec. Jakbym była w Pl to bym sie tym tak nie przejmowała bo na USG jakby stwierdzili że dzidzia jest duża to by skierowali na CC a tutaj raz że tego nie sprawdzają to jeśli już mają takie podejrzenia to zamiast cc wolą wcześniej wywoływac poród który jest tragiczny (wiem bo MAdzia była wywoływana i rodziłam ją 27 godzin!) :ico_placzek: Boje sie strasznie że nie dam rady urodzić teraz jak dzidzia będzie duża i może dojść do jakiegoś nieszczęścia :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

20 maja 2010, 01:03

a ty to genetyczne usg to pwenie prywatnie robiłaś....?
jeżeli tak to ile taka przyjemność kosztuje u was...?
tak Aniu prywatnie. całą ciaże oprócz panstwowego usg bede robila i prywatne w podobnych terminach. Z Matim tez tak robilam. Panstwowe usg jakby to powiedziec mnie nie satysfakcjonuje :ico_noniewiem: :ico_puknij: kiepsko u nas robia i na kiepskim sprzecie i tyle.
Place 200 zł za 4D z mega dokladnym opisem i nagranym filmikiem.

[ Dodano: 2010-05-20, 01:15 ]
Super że jesteś no i że USG miałaś takie dokładne
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
No i że już tak szybko wiesz że bedziesz miała dziweczynkę
no strasznie szybko :ico_szoking: nigdy bym nie pomyslala, ze tak szybko sie dowiemy, nawet nie smialam zapytac. Z synem dowiedzialam sie w 24 tc.
Dzis az zapytalam na wizycie moja ginke czy to mozliwe by lekarz sie nie pomylil co do plci w tak wczesnej ciazy. Ginka powiedziala, ze rozpoznanie plci po 12 tc na usg genetycznym to zadna juz rewelacja :ico_oczko: , ze czesto udaje sie to bez pomylki :ico_brawa_01: i biorac pod uwage kto robil mi to usg i na jakim sprzecie moge byc prawie pewna, ze ma racje co do plci :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ale pomimo tego ja i tak jeszcze do konca nie wierze :-D
No zobaczymy.
powiedziala tez, ze tak jest nawet latwiej bo dzidziul jeszcze nie jest scisniety i nie ma jak zakryc tego co ma miedzy nozkami, a jak jest juz duzy to sie kuli i zaslania. Tak wlasnie robil moj syn :-D
Czy można sie dowiedziec gdzie w Wa-Wie robią takie dokładne usg
ja robie zawsze w babka medica.
Wczesniej zawsze robiłam tam u dr Zioło niesamowity jest, teraz jednak nie mial terminu akurat wtedy kiedy ja chcialam, wiec kolezanka polecila mi i moja ginka rowniez doktora Szewczyka i chyba jestem bardziej zadowolona niz z dr zioło :ico_noniewiem: ale ogolnie rewelacyjnymi fachowcami sa obaj.
Dr ziolo w pierwszej ciazy oszacowal mi w 30 tc, ze dziecko bedzie wazylo w terminie porodu 3780 i tyle wazyl dokladnie co do grama moj syn co prawda przenoszony 5 dni no, ale kuzwa to nawet gdybym dokladnie wterminie urodxzila to o wiele by sie nie pomylil, a tak trafil co do grama :ico_szoking: .
Ja w Wa-Wie prywatnie robię w LIMIE u dr. Przygody, ale tak średnio jestem zadowolona
z racji abonamentu z pracy mojego meza chodzilam do limu rok do prof kaminskiego, tak to ok, ale ciazy bym nie cchciala u niego prowadzic no i ten sprzet jakis dupny :-D ale moze ja za bardzo wymagajaca jestem :ico_puknij: :ico_noniewiem: :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-05-20, 01:17 ]
stawiam :ico_tort: za 4 okienko i jeszcze jeden :ico_tort: za udana dzisiejsza wizyte u ginki, wyniki mam wzorowe :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

20 maja 2010, 10:37

Monia M, :ico_tort: za 4 okienko :ico_brawa_01: Boże czy ty nie możesz spać kobieto???? :ico_szoking: :ico_olaboga: Kiedy Ty sie wysypiasz???? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

20 maja 2010, 10:42

Ania_R, no właśnie nie mogę :ico_noniewiem: wczoraj kiblowałam do 2 :ico_puknij: dzisiaj choc tyle dobrego, ze Mati dał mi pospac do 9, bo jak by wstał o 7 chyba bym zamordowała kogos :-D

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

20 maja 2010, 10:45

Monia M, ooo to chociaż fajnie że Matiemu sie godziny pobudek przestawiły :ico_brawa_01: Ja bym z chęcią poszła spać już bo poszłam spac po 23 a rano zaspałyśly troche do szkoły ale zdążyłyśmy... :ico_sorki: Nieprzytomna siedze i nic mi sie nie chce :ico_noniewiem: a mam kupe sprzatania (jeszcze nic nie zaczełam - tylko wczoraj troche pozmywałam) a musze też isc po zakupy i do banku - nie chce mi sie nic!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

20 maja 2010, 10:47

Mi tez sie nic nie chce, wczoraj dopiero rozpakowalam sie do konca. Mam gore prania i pelno kurzu, a jeszcze dzis przychodzi wlascicielka po kase za kolejny miesiac :ico_zly: musze z praniem sie uporac, ale to pewnie z tydzien potrwa..... a do sprzatania zagonie dzis meza a co :-D

Awatar użytkownika
sylwiab0000
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:43

20 maja 2010, 12:30

Monia M :ico_brawa_01: za 4 okienko.
Dzięki za namiary na dobrego ginka od USG, może następnym razem tez sie do niego zapiszę. :-)
Ania R nie zamartwiaj sie niepotrzebnie, na pewno wszystko będzie dobrze. :ico_puknij:
a do sprzatania zagonie dzis meza a co
Pewnie że tak. Jak mozna to trzeba z pomocy skorzystać. :-D

Dzisiaj kupiłam pelargonie do posadzenia na dworze. Tylko z posadzeniem poczekam na mojego męża, bo przyda mi sie jego pomoc do wyjecia z piwnicy donic i przyniesienia ziemi.

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

20 maja 2010, 12:47

ale zescie napisaly sie ide pomalu doczytac - bo wczoraj mi cos komp szwankowal

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

20 maja 2010, 14:02

ejustysia, czytam, ze piszesz o swoim dzidziulku niunia, czyzbys tez juz znala plec po usg :ico_brawa_01: , bo tego nie doczytałam :ico_noniewiem: ??
I jak synu po zabiegu????

[ Dodano: 2010-05-20, 14:02 ]
Monia M za 4 okienko.
dzieki, dzieki

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość