julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

20 maja 2010, 09:45

To ja się pierwsza witam z rana i stawiam Wam :ico_tort: za skończony 35 tydzień :-D

mmarta, :ico_brawa_01: za skończony 39 tydzień! już nam się niedługo rozpakujesz :)

Ja dziś w miarę spokojnie. Idę nastawić pranie. W przerwach między przygotowaniami do obrony muszę szykować rzeczy dla Maluszka i do szpitala, a jeszcze sporo mam do przeprania. O prasowaniu juz nie wspomnę :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

20 maja 2010, 10:55

no to 7 dni :ico_szoking: heheheh gdzie ten czas zlecial :ico_olaboga:
dla Was :ico_tort:

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

20 maja 2010, 11:33

julchik22, :ico_brawa_01: :ico_oczko: za 35 tc
mmarta81, Tobie też i czekamy...
muszę szykować rzeczy dla Maluszka i do szpitala, a jeszcze sporo mam do przeprania. O prasowaniu już nie wspomnę :ico_olaboga:
ja już na szczęście mam to zrobione, teraz tylko czekamy na szafę którą będę miała na ciuszki dzieciaków,zamówiliśmy i czekamy...mąż też robi takie szafy w kuchni gdzie będzie można schować dużo rzeczy bo troche się już nie mieścimy, a przyjdzie kolejny domownik i też będzie mieć swoje rzeczy... :ico_olaboga: Ale jakoś to ogarniemy...
Ja dziś wracam do domu.rodzice mnie odwiozą tzn nas
pozdrawiam

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

20 maja 2010, 12:15

Dziewczyny, dostałam właśnie na mail od położne, która prowadzi u nas szkołę rodzenia ściągawkę ze wszystkimi cwiczeniami i masażami, zmniejszającymi ból w pierwszej fazie porodu. My to trenowalśmy na ostatnich ćwiczeniach. Gdybyście były zainteresowane, to napiszcie mi na PW swój ares mailowy, to Wam to prześlę :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

20 maja 2010, 15:34

ja byłabym chętna. Zaraz piszę PW...
A da się tego nauczyć z opisu???


Wróciłam właśnie od ginka.
Ufff.. załatwiłam już całe szczęście posiew na paciorkowca, w pon. wyniki :)
Zbadał mi szyjkę- trzyma bardzo dobrze :D No to czekamy.... Powiedział, że powinnam przy trzecim porodzie jechać jak tylko poczuję lekkie skurcze :ico_noniewiem: upsss... mój plan zwlekania może nie wypalić :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-05-20, 15:38 ]
Julchik, a o oddechach też tam masz? Pamiętam co nieco... ale jak przez mgłę...
BYło coś w ten deseń o oddechach w czasie skurczu: jak się zaczyna skurcz to: -płytki oddech, potem powolny do połowy pojemności, a potem głęboki wooolny wdech i wooolny wydech ile płuca mogą... a potem znowu ten do połowy pojemności płuc.. i na koniec płytki... I po skurczu powinno być...
Jak uczycie sie podobnego oddychania to powiedzcie czy dobrze napisałam... Bo to mi naprawdę przynosiło ulgę w skurczu....
Niestety nie pamiętam jak oddychać między skurczami :ico_noniewiem:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

20 maja 2010, 18:30

Dobry wieczór

Dla wszystkich świętujących : :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

20 maja 2010, 20:51

I ja się witam:)

julchik22, :ico_brawa_01: za 35 tydzień!!! :-D SUPER:)

mmarta81, :ico_brawa_01: za 39 tydzień!!! :-D oby nie dłużej!:) Czekamy na Amy!:)

NICOLA_1985

20 maja 2010, 22:54

hej
juchlik :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 35 tydzien
mmarta :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 39 tydzien

ja jutro koncze 38 :ico_sorki: :-D jak bede w poniedzialek juz przyjeta na oddział to dam znac na tel kom bo mam nr od juchlik

nie czuje sie za dobrze, brzuch opada coraz bardziej juz moge wsadzic miedzy piersi a brzuch 7 palców wczoraj mogłam tylko 5... wiec ide do przodu .. coraz bliżej porodu wiec nie ma na co czekac z pojsciem na cc.. tym bardziej te kłucie w szyjce i nieregularne bolesne skórcze...
a i tak najbardziej męczy mnie kregosłup - taki miazdzacy ból w odcinku krzyżowo lędźwiowym :ico_noniewiem: jak przyleze za długo na jednej stronie albo za długo chodze to ból jest nie do zniesienia.... ale jeszcze troszke wytrzymam...

robilam dzisiaj gołabki, i zupke zeby miec jutro z głowy obiad, poprasowałam całą sterte ciuchów bo juz wołały o wyprasowanie od poczatku tygodnia a ja jakos nie umiałam sie za to zabrac...
jutro troche posprzatam i bede miała luz w weekend :ico_sorki: ostatnie dni zeby sobie odpoczac o ile to można nazwac odpoczynkiem... :ico_oczko: w sobote nawet bede miala ze 2 - 3 godzinki dla siebie bo mama zabiera karoline na basen :ico_sorki: wiec moze jednak cos odpoczne :ico_oczko:

niezłe te sztuki oddychania macie :-) ja bym chyba sie pogubiła z tym oddychaniem i wogole znajac mnie zamiast skupic sie na oddychaniu darłabym sie jak zażynany wieprz i poszarpałabym każdego kto by sie próbował do mnie zblizyc..... połozne po cc widzac jak wstaje bez śladu grymasu na twarzy z bólu stwierdziły ze mam wysoki próg bólu.. ale ja wiem ze wcale nie jest taki wysoki - miałam ochote sie rozpłakac ale zacisnęłam zeby i ani "be" ani "me" :ico_oczko: ale pewnie taki ból po cc to nic w porownaniu z porodem naturalnym wiec pewnie moje zachowanie byłoby bliższe opisanemu wyżej :ico_oczko:

dzisiaj juz ostatnie zakupy tata mi zrobił bo brakowało mi tylko jeszcze pasa sportowego i dokupione zostały podkłady na łózko bo moja karolina kożystała z tych ktore kupiłam wczesniej... odpampersowilam ja jeszcze przed szpitalem... na szczescie zdazyłam... :ico_sorki: ale wiadomo to jest jeszcze dziecko wiec wpadki czasem sie moga zdazyc :ico_oczko:
tak wiec mam juz wszystko co mi niezbedne po za jedną rzeczą..... po za odwagą :ico_noniewiem: a tego chyba raczej nie kupie w żadnym sklepie.... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

20 maja 2010, 23:20

tak wiec mam juz wszystko co mi niezbedne po za jedną rzeczą..... po za odwagą a tego chyba raczej nie kupie w żadnym sklepie....
będzie dobrze, nic się nie martw, ja bardzo chętnie już bym poszła, bo bardzo mi źle z tym moim brzucholkiem...Ja w przyszłym tyg zacznę 37 tc to może w kolejnym pójdę do szpitala, bo przy Tomku chyba też w 38 poszłam, niepamiętam?
niezłe te sztuki oddychania macie ja bym chyba sie pogubiła z tym oddychaniem i wogole znajac mnie zamiast skupic sie na oddychaniu darłabym sie jak zażynany wieprz
mnie też się wydaje to strasznie trudne poród naturalny to oddychanie, parcie i wogóle
Ale też bardzo kobietom zazdroszczę bo byłam na porodówce i widziała kobiete która urodziła w nocy a rano już na chodzie :ico_szoking: a ja 3 dni o głodzie i pod kroplówką i jeszcze sobie przypomniałam wczoraj że po tym zastrzyku w kręgosłup trzeba leżeć plackiem, niewiem? 2/3 godziny? nie pamiętam...więc natura wie lepiej jak to wszystko załatwić...pozdrawiam

NICOLA_1985

20 maja 2010, 23:46

ja miałam ten zastrzryk w kregosłup po którym leży sie plackiem 12 godzin.......
wiec 3 - 4 godziny to było by super....
zobaczymy co tym razem mi zaproponują czy to samo czy moze coś innego?
a jak widzialam dziewczyny ktore 3 godziny po porodzie biegały po korytarzu usmiechniete i zadowolone to ryczec mi sie chcialo, dlatego na nastepny dzien rano zaparłam sie zacisłam zeby i wstawałam mimo bólu bo tez juz chcialam byc na chodzie i sie zajmowac swoim dzieckiem, najbardziej bałam sie ze zaprzepaszcze karmienie piersia ale nie... karolina nie byla głodna i nawet nie chciala od połoznych nic zjesc a chcialy jej podac jakies mleko modyfikowane w razie gdyby sie upominała o jedzenie... a ona dopiero sie na nastepny dzien zorientowała ze nie ma juz pepowiny i trzeba jesc dziobolkiem a nie iśc na łatwizne :ico_oczko: i pierwszy raz jadła ode mnie mleko z piersi :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość