Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

01 cze 2010, 22:33

julchik, naprawdę wszystko przepierasz w dziecinnym proszku??
Tzn. ja moją pościel też wyprałam w dziecinnym, bo leń ze mnie, zamierzam się wysypiać i karmić, jeśli będzie taka potrzeba, w wyrku, a na początku to już na bank :ico_haha_01:
Ale cóż jeszcze oprócz wyprawki dziecka?

Śpię również sporo. Gdyby nie to, że z niemocy już wypiłam dzisiaj filiżankę kawki po południu, już bym spała!

Nicola, pozdrowionka, odpoczywajcie.
A co z Karolinką?


Buziaki, idę spać zaraz :)

[ Dodano: 2010-06-02, 14:10 ]
a co tu takie pustki???
Nie rodzicie chyba ;)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

02 cze 2010, 14:11

ja w dziecięcym proszku prałam tylko to, co dla dzidzi. nic więcej. plus moje koszule do szpitala, które i tak mało co używałam, bo lepsze były te szpitalne :ico_haha_01:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

02 cze 2010, 15:56

Cześć Kobitki!

Martalka, taka cisza pewnie była, bo jakiś błąd był na forum. Ja od rana nie mogłam się zalogować. Co do prania - przepieram w dzieciecym proszku posciel do łóżeczka Synka, swoją, bo podobnie jak Ty penie będziemy na początku spać razem no i ciuszki, a jest ich sporo. Sęk w tym, że ja kupiałm wyprawkę do szpiatla no i na pierwsze tygodnie, bo wiedziałam jakie chce, no a mama i ciocia już większe ciuszki no i dostały jeszcze od znajomych jakieś używane ale w dobrym stanie już na później, no ale przecież tak czy owak trzeba je przeprać i chyba lepiej to zrobić teraz niż jak już będzie dziecko bo później w jakim by ono wieku nie było to i tak czasu będzie pohcłaniać sporo. Chociaż szczerze powiem, że powoli mam tego dosć i nie wiem czy nie odłożę tego na później - np na przyjazd mamy, bo pomoże mi po rozwiązaniu mam nadzieję co najmniej prez miesiąc :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

02 cze 2010, 16:29

julchik22, rzeczywiście napisałaś tak, jakbyś miała zamiar prać w proszku dziecięcym naprawdę wszystko :ico_oczko: Pranie wyprawki i tego z czym maluszek będzie miał kontakt (pościel rodziców) to chyba każdy ma w planach :-) Ale ja na Twoim miejscu ciuszki większe spakowałabym i schowała do szafy na później :-) Załóżmy, że mały założy je za kilka miesięcy, to ubierzesz go w ciuszki, które tyle czasu leżały...? Wolałabym teraz zrobić sobie labę, a później wyprać ciuszki na bieżąco. Przecież na pranie zawsze musimy znaleźć czas, jak maluszek będzie z nami również :-)

Ja też od rana nie mogłam się zalogować na forum, jakiś błąd.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

02 cze 2010, 22:17

Ja wyprałam tylko ciuszki w rozm. noworodkowym i 62, ew czasami coś w 68 się przypałętało, ale pojedyncze sztuki, których nie chciało mi się już po kartonach chować.
Najwięcej prania miałam przy- tetrze, pościelach dzieciaczka, kocyki, ochraniacz... Ciuszki to najprzyjemniejsza tego część, bo można podziwiać przy okazji :) A taka tetra? :ico_oczko:
Myślę, że znajdziemy czas julchik, podczas codziennego zwykłego prania, jak już nam dzieciaczki podrosną do kolejnej serii ubranek :) Karo ma rację- wyjścia nie ma :)
Na nie-pocieszenie powiem, że Bartka ciuszki musiałam prać codziennie, bo miał taki szybki sik, że tylko odkrywałam pieluszkę i poczuł chłód- już siurał- zwykle na siebie i to co dookoła :ico_haha_01: chłopcy ponoć tak mają :ico_oczko: ale nie ma reguły, bo Damian nie miał.
Z moich rzeczy wyprałam koszule do szpitala i staniki-karmniki. A że miałam wszystko już na półce stłoczone z ciuszkami, to tylko wzięłam w garść, wrzuciłam do pralki wsio, i poszło.
Niestety miałam tę nieprzyjemność, i Barti zwłaszcza, że każda styczność ciuchem wypranym w innym proszku objawiała się u niego wysypką na miejscu styku ;) czyli na buzi zwykle...

katinka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:55

02 cze 2010, 22:42

Ja wypralam w tym dzieciecym plynie ciuszki od 0-3 mc wszystkie, tetry, koszule do szpitala, posciele ,moje ciuszki i mojego szy tez w normalnym proszku pralam tylko i bede prala robocze ciuchy mojego szy

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

03 cze 2010, 19:18

Martalka, karo, chyba macie rację - nie ma sensu narazie prac ciuszków na wyrost, więc sobie to odpuszczę, a z tych niezbędnych rzeczy to zostało mi tylko jeszcze wyprać tetry i staniki do karmienia, ale ich jeszcze nie kupiłam - planuje zrobić to na dniach.

A swoją drogą stawiam Wam :ico_tort: za skończony 37 tydzien i donoszoną ciążę :-D Mogłabym już rodzić, ale ponoć im bardziej się chcę tym później poród nadchodzi więc staram się nie chcieć :ico_haha_01:

Martalka, mam do Ciebie prosbę. Zerknęłabyś na chusty znajdujące się na tej stronie plizzzzzzz http://pl.lennylamb.com/nodes/3_chusty_elastyczne Zamierzamy zakupić pierwszą (najpierw elastyczną, bo na niej łatwiej się ponoć nauczyć), a potem już tkaną, ale ofert na rynku jest mnóstwo, a ja nie bardzo wiem jakiej firmie zaufać :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

03 cze 2010, 19:30

Julchik, no ja też staram się nie chcieć, ale dzisiaj już zupełnie mi się "kategorycznie odechciewa rodzić!!!". :ico_haha_01:

Co do chust, to lenny lamb to znana firma, wiele dziewczyn ma te chusty. Myślę, że można jej zaufać. Jak masz chęć, w wolnej chwili wpadnij na chusty.info
Jest tam dział recenzji, na pewno dowiesz się więcej, a już wątków "co jest dobre na początek" "jaka chusta dla noworodka" itp jest jak mrówków :) Ja o elastykach tylko teoretycznie mogę się wypowiadać. Nigdy nie miałam. Wiem tyle, że elastyk więcej wybacza (nie trzeba tak dokładnie dociągać) i jest bardziej miękka niż tkana. Ale jak ktoś się wczyta, dokładnie poćwiczy dociąganie to i tkana jest niestraszna zupełnie :)
Nati ma ponoć teraz milusie i mięciutkie chusty! (no i też ma elastyki) O: http://www.sling.com.pl/sklep/?p=p_19&s ... elastyczna

Ja zaczynałam od Nati tkanej. Była ona ze starej produkcji, a więc twardsza i grubsza od dzisiejszych, dałam radę :) Jestem więc strasznie ciekawa tego bambusika :D
Do mnie za jakieś 2 tygodnie przyfrunie bambus Nati (zapisałam się na testy- chusta gości u każdej forumki tydzień, można testować, potem śle się dalej wg listy, nie mogę się doczekać, zarówno chusty jak i mojej małej chuścioszki) :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-06-03, 19:33 ]
no i gratuluję donoszonej ciąży- super uczucie prawda? :D

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

03 cze 2010, 19:42

julchik22, gratulacje donoszonej ciąży :-) Super, super :-) Już tuż tuż :-)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

03 cze 2010, 20:39

Dzięki Martalka, za info :ico_sorki: Ja na początek chcę elastyczną, bo Mąż do niej jest bardziej przekonany, a na poczatku niechetnie podchodził do chust wygadując wszystkie te bzdury, co wszyscy dookoła, a czy dziecko sie nie zadusia, a czy jemu tam wygodnie itd, a na szkole rodzenia kilka razy zawinełam lalkę w elastyczną na nim oczywiscie i nawet go to podjarało - stwierdził patrząc w lustro, że mu sie podoba i wyraził zgodę na zakup elastycznej :ico_haha_01: no a potem przekonam go do tkanej - już mam plan :-D

karo, Martalka, no faktycznie niesamowite to uczucie wiedzieć, że ciąża donoszona zwłaszcza że miałam wiele strachu z tymi wodami . A teraz to już tylko oczekiwać na Dzidiusia.
No i oczywiscie zanudze Was raz jeszcze - w dalszym ciagu mamy problem z imieniem - nie wiem moze faktycznei najdzie nas jakieś natchnienei jak zobaczymy synka, ale ja się troche obawiam huśtawek hormonalnych poporodowych - troche nas na szkole rodzenia nastraszyli nimi i zeby nie było tak, że już się zgodzę na jakiekolwiek imie aby mi tylko dali swiety spokój :ico_olaboga:

A może jakieś głoski od Was na nastepujące opcje!!?? :
DAVID, DANIEL, OSKAR, IGOR, WIKTOR

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość