Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

21 cze 2010, 17:50

no i juz po
płaczu bylo co niemiara bo to moje młodsze dziecie straszna panikara jest
ale juz ok

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

21 cze 2010, 21:42

hej!

eve.ok jak po wizycie??? co z Tymkiem???
Qanchita zdrówka! i niech Jolka nic nie złapie!
jagodka24, ważne, że juz po , że zdrowo rośnie...a ta chwila płaczu do zniesienia
ale moj też się wydziera, jakby mu nogę piłowali....Hania wcale nie płakała na szczepieniach, to ten nadrabia, ryk na pół wsi!

:ico_tort: dla Filipka i :ico_tort: od nas za 4miesiąc :-D

my szczepienie mamy 8.07...zbliża się...
ciekawe jak waga wyjdzie
młody prawie codziennie wciaga 1-2flaszki...na noc standardzik...potem nocka na piersi, rano flaszka i dzionek na piersi....Tylko kupy ma feeeeeeeeeee.....śmierduchy...nie wiem, czy nie zaczyna na zęby jak młoda z tymi kupami :ico_noniewiem: czy co?

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

22 cze 2010, 08:17

zborra, wiesz moze od mleka no bo w koncu na mieszance zawsze są inne
a wczoraj zapytałamn tego lekarza z medicoveru o kupy bo mała robi taki śluzowate
ładny kolor ale śluz
no i on mówi że przbiałkowana że poprostu nie daje rady strawić mojego pokarmu w całości że mam tłusty i częśc wydala w postaci śluzu
ale nie zakazał jesc nabiału

aha i pytanko czy jak łapiecie wasze dzieciaki za ręce to podciągają sie do siadu????
bo moja nie i wczoraj on mi zwrócil na to uwage i mowi że mamy trenować
ale ja zawsze słyszałam ze nie wolni tak dzwigac dzieciaka
złupiałam juz

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

22 cze 2010, 08:35

aha i pytanko czy jak łapiecie wasze dzieciaki za ręce to podciągają sie do siadu????
No moja już się podciąga ale jak byliśmy u lekarza jak miała równe 3 mieś. to też stwierdziła że powinna już trzymać głowę przy podciąganiu a ona tego nie robiła :ico_noniewiem:
A ostatnio wciąż puszcza bąbelki ustami :-D

A mówisz, że wg lekarza ten śluz może być przez tłuste mleko?
Coś mi tu nie pasuje. Przebiałkowana więc za tłuste mleko? A co ma jedno do drugiego?
No tylko że u nas tym śluzowatym kupom towarzyszą też bóle brzuszka :ico_noniewiem:

Chyba sobie skoczymy dziś do przychodni wagę skontrolować.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 cze 2010, 09:13

witajcie kochane :-)
ale pięknie dzis sie zapowiada, słonko super :ico_brawa_01:

my po wizycie uspokojeni. okazało sie, ze to zwykłe przeziębienie tylko tak jak Jadze od razu wodospady z nosa idą tak Tymkowi tyłem wszytsko leci i na mucosolvanie tylko mamy pojechać plus nasivin do noska i powinno minąc. dostaliśmy jeszcze w razie czego na krtań dexamenthason bo ponoć paskudny wirus zapanował u niemowląt - wszytsko na krtań idzie. a z nia nie ma żartów, jaga mi się juz raz przez nia dusiła wiec wolę miec leki w domu. albo głowa do lodówki jakby co. :ico_oczko:
no i nasz Kruszek 7350g waży :ico_szoking: jejuś - ponad 4 kg od porodu przytył - 1 kg na miesiac średniej, nieźle :-)

jagódka najważniejsze, ze po płaczu już :ico_sorki:
a to chwytaniem za raczki to tak nie do końca, bo mi neurolog i z Jagą i z Tymkiem tłumaczył ze nie wolno z dzieckiem ćwiczyc dźwigania za rączki, powinno się dziecko pod paszki brać i to z nim ćwiczyć, na boczki odwracać, jeśli samo nie potrafi zeby miesnie szyi ćwiczyć a za rączki raz na jakiś czas tylko podciagnać zeby sprawdzić postęp w podnoszeniu i trzymaniu pionowo głowki.
nam Tymek od początku uwielbiał na brzuskzu leżeć i przez to ma bardzo mocne miesnie szyjki, głowe majac niecałe 3 m-ce ciągnął ładnie sztywno do siadu, teraz już sam siada jak pałąka sie chwyci, ale to od mieśni szyi głownie zależy wiec najlepsze ćwiczenie to leżenie na brzuszku. bo jaga leżeć nie lubiła i pamietam, że głowę mi dużo gorzej dźwigała niz Tymek.
ale fakt - co lekarz to opinia i czsaem sfiksowac idzie :ico_noniewiem:

zborra to ile rayz karmisz piersią? mi to juz tylko 2 karmienia zostały :ico_placzek: a i tak góra 2 h po nich wytrzyma, mało tresciwy juz pokarm albo po prostu go mało :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

22 cze 2010, 12:09

Qanchita, chodzi o to że ja jedząc tłusty nabiał dostarczam jej białka ale tłustego i ten pokarm widoczne jest tłusty i ona wydala to jako śluz
sama nie wiem
generalnie poki przybiera i nie ma bólów brzucha to mi to wisi

ale wiecie moja na brzuchu głowe trzyma świetnie
i ja wlasnie słyszałam to co eve.ok, ze nie podnosic

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

22 cze 2010, 12:21

zborra, dziekujemy za :ico_tort: dla Filipka za jego skończony 4.miesiąc i my też przesyłam :ico_tort: troszkę spóźniony,ale wczoraj nie zagladałą tutaj.
a to chwytaniem za raczki to tak nie do końca, bo mi neurolog i z Jagą i z Tymkiem tłumaczył ze nie wolno z dzieckiem ćwiczyc dźwigania za rączki,
nasz rehabilitant tez nie pozwala tego robic
eve.ok, dobrze że Tymek tylko przeziebiony.zdrówka życze dla maluszka :)
Kochane obroniłam się wczoraj!!!!!!!!!!! nawet nie wieci jak mi żal że w tym roku nie mogę pójść na ta magisterke :ico_placzek:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 cze 2010, 12:23

Qanchita, chodzi o to że ja jedząc tłusty nabiał dostarczam jej białka ale tłustego i ten pokarm widoczne jest tłusty i ona wydala to jako śluz
sama nie wiem
generalnie poki przybiera i nie ma bólów brzucha to mi to wisi
no właśnie nie do końca. a skórnie jest wszystko oki? bo jak leżałyśmy w szpitalu z jagą to tam sprawdzali na oddziale każdemu niemowlakowi każdą kupkę i jak był śluz to lekarki i pielęgniarki mówiły, ze jesli posiew na kał (robili każdemu) wychodzi ok to to musi byc alergia - w przypadku gdy wystąpienie śluzu nie jest jednorazowe. jaga też nigdy nie miała bólów brzucha a jak na dziewczynkę przybierała też megaszybko, bo w wieku Tymka ważyła 7 kg a jak zrobili jej badania krwi to poziom alergenów był kilka razy ponad normę. i dobrze, ze sprawdzili bo u niej powoli marsz alergiczny sie zaczynał i z pokarmowej na wziewną zaczynało iść. tylko, ze fakt, ze od początku skórę miała z problemami.
a jak często ten śluz w kupce sie pojawia?

a my zaraz na spacerek. z siostra się umówiłam i po nasze dzieciaczki do p-kola szorujemy a potem nad jeziorko albo plac zabaw, zobaczymy :-)
widze, ze wy też spacerujecie, bo frekwencja mała. a Tymek dzisiaj odchorowuje chyba, bo budzi się na karmienia i dalej śpi - ostatnio jako noworodek mu sie zdarzało :-D

[ Dodano: 2010-06-22, 12:24 ]
Kochane obroniłam się wczoraj!!!!!!!!!!! nawet nie wieci jak mi żal że w tym roku nie mogę pójść na ta magisterke :ico_placzek:
hurrrra!!!!!!!!! no mega gratulacje kochana :ico_brawa_01:
a dlaczego nie mozesz isć na mgr? :ico_noniewiem:

fakt - zborra zapomniałam :ico_sorki: ciacho i buziaki w stópki dla Małego za cztery miechy :-D

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

22 cze 2010, 12:28

eve.ok, wiesz ja tez bym obstawiała że to alergia ale ona ma piękną skóre i żadnych innych objawów
a sluz ma zawsze
tzn wiecie ja nie wiem czy to sluz czy poprostu kupa jej sie tak ciągnie

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 cze 2010, 12:30

jagódka to może taka jej urods po prostu :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość