slooowgirl
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 153
Rejestracja: 17 wrz 2007, 07:37

22 cze 2010, 11:32

julchik22, wszystkigo naj naj najlepszego, wspaniałego startu w nowej roli wspaniałej mamusi, i spełnienia marzeń też Ci życze!!!! :ico_tort: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent:

wybaczcie, nie mam weny, od 20 minut siedzę nad tym postem i nie wiem co napisać.... może lepiej odezwę się później........

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

22 cze 2010, 11:35

Martalka, heheh no widzisz co kraj to inna szkola :ico_haha_01: ale np Amy jak ja rozbiore rozbudza sie :ico_sorki: wiec ja rozbieram zeby szybciej i ladniej jadla ( a moze to i od dziecka zalezy ???)
czapke zalozylam jej raz :ico_noniewiem: na pierwszy spacer- teraz takie upaly ze nic nie zakladam na glowe bo i wiatru nie ma .
U nas jest tak ze jak dziecko nie przybiera to musisz wrocic do szpitala i tam daja dziecku butle :ico_olaboga:
moze tak jak mowisz Milenka oststnimi dniami sie rozjadla i juz bedzie wszystko ok :ico_sorki:
a co do wagi to masz racje powinno sie wazyc na tej samej :ico_sorki: szczegolnie na poczatku .
Samanta, nie tylko poczatkujaca mama ma watpliwosci- wierz mi :-) chociaz przy 2 dziecku latwiej to nie ma 2 tych samych dzieci i ciagle cos sie dzieje :ico_haha_01: uroki macierzynstwa :ico_haha_01:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

22 cze 2010, 12:03

mmarta81, masz rację ;) ale dla mnie to wszystko to nowość ;) choć nie boję się tylko jestem nizmiernie ciekawa ;) Tak jak byłam ciekawa ciąży :ico_haha_02: slooowgirl, Asiu, jeśli pomaga Ci wygadanie się na forum to pisz jak najwięcej. Z małżonkiem może dobrze by było jakbyś usiadła i porozmawiała bez wyrzutów, bez ataków tylko tak szczerze czego oczekujesz od niego, z czym byłoby Ci łatwiej gdyby Ci pomógł. Mężczyznom trzeba mówić takie rzeczy, bo oni nie zawsze potrafią się domyślec. Wydaje mi się, że Twój maż w taki sposób jakby odreagowuje przyjście na świat drugiego dziecka, nie specjalnie umie sobie poradzić z tymi emocjami i dlatego ucieka do kolegów ...to smutne ale nie możesz tego zostawić ot tak i myśleć, że samo się rozwiąze...

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

22 cze 2010, 12:24

Samanta, jeśli tylko ci twardnieje i nic nie boli to macica sobie ćwiczy.
Wierz mi, że skurcze porodowe będziesz czuła. Regularnie i będą bolały. Czasem jak cholera! Jak dla mnie najlepsze były skurcze parte, bo mnie nie bolały. Ale że Tobi nie chciał wyjść przy partych, to już inna sprawa.

Jula, najlepszego z okazji urodzin! zdrówka dla ciebie i maluszka, szybkiego i w miarę bezbolesnego porodu i masę miłości na codzień!!! :ico_brawa_01:

my stawiamy :ico_kawa: i :ico_tort: za 2.miesiące skończone Tobiaszka!!! :ico_brawa_01:

Martalka, odciągaj początkowe mleko i dawaj jej pierś z tym treściwszym. U nas, by Tobi przybrał na wadze w szpitalu, kazali mi go karmić co 2h! Czasem żal mi było go budzić, ale po jakimś czasie poskutkowało.

Co do spirytusu - to ja jestem za! Smarowałam sama Tobisia pępuszek i trzymał się jakiś tydzień, po czym ładnie odpadł. Brałam trochę na patyczek od ucha, przecierałam wszystko dokoła, tak jak pokazywała położna - bo pod tym suchym pępkiem jest pełno brązowego brudu - to też trzeba wyczyścić, by nie było infekcji. Trochę Tobi piszczał na początku, ale po jakimś czasie się przyzwyczaił.

Czekam na wieści z niecierpliwością która z was laseczki będzie kolejna!!! :-D

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

22 cze 2010, 12:31

tibby, dzieki za info ;) i najmocniejsze :ico_brawa_01: dla Tobiaszka za skończone 2 m-ce ale ten czas leci :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

22 cze 2010, 12:48

Samanta, ani się obejrzysz i Ty będziesz świętować najpierw 1.tydzień, potem 2.tydzień i tak pokolei aż minie 1.miesiąc i potem już poleci raz dwa ;-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

22 cze 2010, 12:49

Samanta, zapomnialam napisac wlasnie Ci o tych skurczach - a dokladnie to co Tibby napisala :ico_sorki: - dodam tylko od siebie ze dzien przed porodem tez tak mialam :ico_haha_01:

co do penpuszka to juz kiedys pisalam u nas niczym sie nie robi jest taka plastikowa klamerka i tyle :-) Igusi i Amy sie slicznie bez niczego zagoily :ico_sorki:

a parte ....hhhyyyyy ja 2 raz rodzilam ale parte czulam 1 raz bo przy pierwszym porodzie mialam zoo wiec dla mnie parte byly jakby to napisac moze nie bolesne tylko dziwne :ico_haha_01: wiedzialam ze to juz koniec wiec parlam ile dalo rade :ico_haha_01: i zaraz mala byla juz ze mna :ico_brawa_01:

a hjak rodzilam to tylko sobie myslalam jakim cudem ja sie znowu dalam namowic na to rodzenie :ico_haha_01: jednak ten porod zupelnie inny a urodzenie dziecka bez z nieczulenia w,,prostym porodzie ,, to uczucie ktore sie pamieta do konca zycia jako cos mega pozytywnego :-)

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

22 cze 2010, 12:55

mmarta81, optymistyczna wiadomość ;) dziękuję :ico_ciezarowka:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

22 cze 2010, 13:04

Dziękuję Wam kochane za piekne życzonka! :ico_sorki: Niech się spełniają! :-D

mmarta, fajnie piszesz o tym porodzie bez znieczulenia - nastraja to pozytywnie :-) A co to jest ta grupa karmienia piersią?

Samanta, ja tam jestem najmniejszym tu ekspertem w tych sprawach, ale wydaje mi się, że skoro coś się dzieje (twardnienie brzuszka i opuszczanie sie) to to już dobrze. Może niebawem przyjdą skórcze i oby tak było u Ciebie jak u mmarty , która miałą tak dzień przed porodem. Nie wiem - nie chce źle doradzic, ale moze sobie jakoś pomóż jak chcesz - chodzenie po schodach długi spacer, ewentualnie mycie okien. Ja te rewelacje na jutro planuje, anuż cos ruszy :ico_haha_01:

Martalka, myślę że instynkt macierzyński i Twoje doświadczenie pomogą znaleźć Ci najwłaściwszą drogę w sprawie karmienia Milenki. No i za niedługo kolejne ważenie pokaże już na pewno dobry rezultat! :ico_oczko:

sloowgirl, Asiu, ja się całkowicie zgadzam z Samantą - porozmawiaj z mężem szczerze.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

22 cze 2010, 13:10

Julchik22, dla Ciebie z najlepszymi życzeniami słodkiego i owocowego życia :-) No i oczywiście spełnienia w roli MAMY i samych radości, jakie wiążą się z macierzyństwem :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tibby, a to dla Tobiaszka za skończone dwa miesiączki od cioci Karoliny :-)

Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość