Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

01 lip 2010, 12:53

Witam, a ja zdążyłam już dziś zaliczyć fryzjera i załatwić parę innych spraw. Niańka pół godziny temu poszła do domu, a młody śpi. Dziś dla odmiany jest grzeczny od rana :-D
gaga22, wiek buntu?...
wcześnie zaczyna chłopak - jeszcze 18 miesięcy nie skończył :ico_olaboga:
gaga22, a to USG genetyczne to kiedy się robi? to nie jest to samo co badania prenatalne? bo ja się tak właśnie zastanawiam bo moj mąż jest trochę starszy ode mnie i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, wiem że kiedy matka jest "starsza" to wtedy są one zalecane
Agata86 co do czasu wykonania to tak jak dziewczyny pisały, a warto je zrobić niezależnie od wieku, bo wady chromosomalne zdarzają się w każdym wieku.
To usg jest to tak zwane badanie papa
to nie do końca badanie papa, bo ja robię tylko samo usg bez badania krwi

Agnieszka26 trzymam kciuki za usg, na pewno wszystko będzie ok

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

01 lip 2010, 13:06

gaga A to usg jest ważne bez badania krwi?? Bo mi dzisiaj rano pobrali krew a wieczorem już wyniki, fakt troche musiałam wydac ale jesli można samo usg i też wykarze to sie zdenerwuje... :ico_zly: To jednak 400zł razem...

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

01 lip 2010, 13:13

Agnieszka26, kochana nie żałuj ,skoro zalecili krew to pewnie więcej z tego idzie wybadać.Ja tam nie znam się ale jakby mi lekarz zalecił czy polecił,zrobiłabym.

gaga22, nowa fryzurka?
Ja tak miałam chęć iść do fryzjera...tylko tu bardzo drogi a ciężko o dobrego i sama farbuję i obcinam włosy.Ale ostatnio już poniszczyłam bo dużo farbowałam,farba mi coś w tej ciązy nie łapie i musze poprawiać żeby nie było źle.W poprzednich ciążach mogłam farbować i zawsze wychodziło :ico_noniewiem:

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

01 lip 2010, 13:24

No nie żałuje tylko wiesz ja wszystkie badania prywatnie co tydzien wizyta 100 plus usg 50 masakra a teraz 400 jutro jakies badania tez płatne . Wiesz nie narzekam na brak kasy ale już tam zostawiłam dwie wypłaty chyba. Ciągle cos. Jest to naprawde dobra klinika mówią że najlepsza wiec tak sobie pogadam a i tak zapłace, wolała bym kupic jakis porządny krem na rozstępy :ico_oczko:
Ale maruda ze mnie co???? :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

01 lip 2010, 15:38

Dzień dobry... ja tylko w ramach odwiedzin ....

Zubelki kochany!!! Śledzę Cię raz po raz i mocno trzymam kciuki.
Miło Cię czytać znowu uśmiechniętą :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Widzę że do PL się niedługo wybierasz? To szczęśliwej podróży i udanych wakacji życzę!

Pozostałym również radosnego oczekiwania i szczęśliwego finału

Agata86
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 10 maja 2010, 09:09

01 lip 2010, 17:26

No Agnieszka daj znać koniecznie czy wszystko ok, ale pewnie tak, no ale wiadomo obawa zawsze jakaś tam jest, mój mąż ma 47 więc blisko 50, ale dba o siebie więc może będzie wszystko ok, po za tym u mnie ani u niego w rodzinie nie bbyło przypadków chorób genetycznych, ale porozmawiam z lekarzem i zobaczymy co mi powie. No a co do wydatków, to faktycznie lekarze nie powinni narzekać na małe pensje są naprawdę irytujący. Ja miałam to szczęście, że zawsze korzystałam z prywatnej służby zdrowia, ale ostatnio musiałam iść tak normalnie do poradni przy szpitalu i myślałam, że jajo zniosę :ico_zly: , ostatni raz tam poszłam, cztery godziny spędziłam przed gabinetem (oczywiście zapisy na konkretną godzinę były), no ale to podobno wszędzi tak jest w publicznej służbie zdrowia, więc nie mam się co produkować.

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

01 lip 2010, 17:50

gaga A to usg jest ważne bez badania krwi??
jest ważne, jeżeli wykryje coś nie tak, to wtedy dostanę skierowanie na dalsze badania. Przy samym usg można stwierdzić lub wykluczyć zespół Dawna, wady cewy nerwowej - do tego służy ocena przezierności karkowej i kości nosowej. Jednak test papa jest dokładniejszy.
gaga22, nowa fryzurka?
nie tylko odrosty, bo już miałam koszmarne, a do tej pory jakoś mi się nie chciało iść.
arba mi coś w tej ciązy nie łapie i musze poprawiać żeby nie było źle.
u mnie dziś złapało ok, zobaczymy jak będzie trzymać.
Ale maruda ze mnie co???? :ico_wstydzioch:
eeee tam, zaraz maruda. Ja też chodzę prywatnie do gina, bo nie mam cierpliwości do państwowej służby zdrowia. Płacę 60 zł za każdą wizytę z usg, więc tragedii wielkiej nie ma. Jednak czasami też marudzę, że mi 600 stów miesięcznie z pensji zabierają na opiekę zdrowotną, a ja i tak wszędzie prywatnie :ico_zly: tylko z młodym chodzę normalnie na NFZ do lekarza.
cztery godziny spędziłam przed gabinetem (oczywiście zapisy na konkretną godzinę były), no ale to podobno wszędzi tak jest w publicznej służbie zdrowia, więc nie mam się co produkować.
chyba faktycznie wszędzie, ostatnio byłam z małym u laryngologa, a tam jest też przychodnia ginekologiczna. Na ławce siedziało kilka ciężarnych też umówionych na godziny, a szanownego pana doktora nawet jeszcze nie było :ico_puknij:

Ale się rozpisałam :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

01 lip 2010, 23:27

witam wieczorową porą :-)

Qanchita, witaj kochana i dziękuję ci bardzo,miło,że mnie doglądasz :ico_sorki:
Ale Twoja Jola już duża :ico_szoking: śliczna z niej dziewczynka! :ico_brawa_01:
niech się chowa zdrowo :ico_brawa_01:

Agnieszka26, daj spokój,nawet jak sie nie narzeka na brak kasy to tyle kasy to bardzo dużo :ico_sorki: Ja tam zawsze chodziłam do ośrodka zdrowia w pl i tylko raz byłam na usg prywatnie,żeby płeć poznać a tak to na skierowanie,nie kosztowały mnie ciąże więc nie mogę źle powiedzieć,tylko za leki płaciłam no wiadomo jak to w pl tu mam wszystko za darmo :ico_sorki:

Agata86, na pewno będzie wszystko ok :-)

gaga22, dobrze,że ci te włosy ładnie wyszły,ja musiałabym jeszcze raz ale boję się bo takie marne...mam farbę i czeka bo dopiero robiłam,chciała mieć ładny kolorek jak do pl polecę ale nie wiem czy zrobię,czy ich całkiem nie zniszczę.Kupiłam nową maseczkę jak im pomoże to zafarbuję :ico_haha_01:

spać mi się nie chce do 11 się wyspałam :ico_haha_01: no ale trzeba żeby jutro znowu do 11 nie spać :ico_haha_01: :ico_wstydzioch:

Agata86
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 10 maja 2010, 09:09

02 lip 2010, 07:24

Kurcze, gaga22 mnie zainspirowała, może też do fryzjera sie wybiore, tak mi glupio, że w ogóle o siebie nie dbam (kompletne dno), zwłaszcza że zawsze starałam sie dobrze wygladac, moze jakies zakupy, mój facet nic mi nie mowi ale widze jak na mnie patrzy z politowaniem :ico_sorki: , na początku balam sie farbowac wlosy, ale w koncu sie przemoglam może warto pójsc za ciosem :ico_haha_02:, chociaż w szlafroku mi jest tak dobrze. Wam też tak sie nic nie chce? No i oczywiście suwaczek mi się zmienił, ale już nie ma sensu chyba zmieniac trzy dni w tą czy w tamtą i tak nie robi wielkiej różnicy.

Jednak zmieniłam suwaczek, jak tak dalej pojdzie to w grudniu urodzę :ico_brawa_01:, ale wolę w styczniu bo w grudniu to cały rok musi czekac na urodzinki, no ale nic zobaczymy.

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

02 lip 2010, 09:22

Czesc dziewczyny. JUPIIII!!!! Dzidzia zdrowa widziałam wszystko rączki CAŁE nóżki ROZBRYKANE Nawet mi powiedział że na 80% dziewczynka będzie :ico_brawa_01: :-D Widac już żołądek, pęcherz moczowy i miedniczki nerkowe!!!! Kość nosowa widoczna :ico_brawa_01: Przeziernosc karkowa na 1,5mm :ico_brawa_01: Markery biochemiczne w normie do tyg ciąży :ico_brawa_01: Serducho wali jak dzwon 172 uderzeń na min :ico_brawa_01: Mam płyte ale nie wiem czy tu można wgrać jakoS????
Jestem taka szczęsliwa i zadowolona oj :ico_sorki:

[ Dodano: 2010-07-02, 09:23 ]
Acha i najważniejsze ma moja dzidzia ponad 6cm :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-07-02, 09:27 ]
A co do farbowania włosów to ja też chodziłam z odrostami ale w koncu poszłam do sklepu i kupiłam sobie szamponetkę koloryzującą i sie zrobiłam na bóstwo.... Dzisiaj idę do kosmetyczki na ładne paznokietki i brwi sobie odpicuje ...
Agata ja też tak mam że nic mi się nie chciało chodzę po domu w szlafroczku w żyrafki i rozczochrana jak baba jaga ale mój meno mówi że i tak pieknie wyglądam :ico_haha_01: Dzisiaj jakos trzeba uczcic usg :ico_brawa_01: Nie mogę szampana wiec jade na zakupy i relaks.....

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość