Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

14 lip 2010, 10:57

madzens, ja tak patrze na twoj suwaczek a tam 35 dni ale niby mamy tylko 2 dno roznicy w terminie, i moj maly tez o tydzien starszy
No Ja mam dwa suwaczki, czyli dwa terminy :-) Pierwszy to wedlug miesiaczki czyli 18 sierpnia-teraz gin potwierdzil ze ten termin jest aktualny, bo ten drugi termin to wczesniej byla ciaza o tydzien mlodsza, takze trzymam sie tych dwoch terminow :-) Znajac moje szczescie to na pewno w tym drugim urodze :ico_sorki:

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

14 lip 2010, 12:12

Basiu, no niby ta dieta prosta jest, zero słodkości, makaronu, kluchów, jasnego pieczywa, soków itd. Tylko jak tak poczytałam, to okazuje się,ze kazdy organizm jest inny, niektórym cukier skacze po np. jakims owocu, a innym nie. chyba sobie kupie glukometr :ico_noniewiem:

Ja nie pamiętam, co miałam w szpitalu dla malucha. To, co mam przetestowane (na początek) to linomag pod kazda postacią (tani jest, ale nie wszedzie mozna go dostac), bepanthen, alantan plus, sól fizjologiczna, disnemar, frida, nadmanganian potasu i oczywiście krochmal, a generalnie na wszelkiego rodzaju odparzenia mąka ziemniaczana, no i jeszcze do zwykle mydełko nivea.
a mojej osobie przydaly się: tantum rosa, ten wspomniany nadmanganian (rozcienczałam go i wlewałam do takiego zraszacza od np. kwiatkow :-D ), masc nagietkowa, maltan na brodawki poranione.
Nie korzystałam prawie z sudokremu :-)

[ Dodano: 2010-07-14, 12:15 ]
Co do tej ciemieniuchy, to ja walczę z nia do teraz, a bianka ma przeciez ponad 2 lata :ico_szoking: najgorsze jest to,ze mała nie znosi czesania :ico_puknij:

[ Dodano: 2010-07-14, 12:16 ]
a, no :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za kolejne tygodnie. Jeszcze tylko trochę!

Awatar użytkownika
sylwia78
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:58

14 lip 2010, 12:50

elllo
ja dopiero teraz , bo mialam rano usg a potem jechalam do kuzynki szpitala, bo jej mala Hania ma problemy z drogami moczowymi
po usg super , Szymon nadal Szymkiem, wazy 1692gr i wszystko w jak najlepszym porzadku, ulozony juz do porodu, za tydzien wizyta z wynikami
stawiam :ico_tort: i :ico_kawa: za moj tydzien, no i :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Magdy i Madzens za ich tygodnie
co do kosmetykow to nam polozna polecala Nivea lub Hipp(ja mam Hippa), a mam oliwke i zel do mycia ciala

bcian
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1753
Rejestracja: 19 sie 2008, 10:11

14 lip 2010, 13:22

Oliwką smarowałam główkę tylko po to by wyczesać ciemnieniuchę a tak smarowałam wszystko oprócz tej główki.Linomag bobo jest dobry do pupy.
Sylwiasuper też chyba spory chłopak.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

14 lip 2010, 14:54

Sylwia za wizyte :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Linomag bobo jest dobry do pupy.
wlasnie duzo osob mowilo, ze jest dobry. Bede musiala kupic :-) tak po koniec lipca planuje juz spakowac sie :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

14 lip 2010, 14:55

a ja używałam tylko pudru do pupy linomag, nic więcej, nie miał odparzonej pupci, bo kazały położne wietrzyś maluszka i nie przegrzewać w szpitalu i w domu, tak, że po urodzeniu młody leżał sobie w kaftaniku i pampersie i się wietrzył :ico_haha_02: , na noc otulałam go rożkiem, żeby mu było dobrze, a i miał takie krostki zniknęło mu to po kilku tygodniach bez śladu, pampersy newborn okazały się za małe więc szybko przeszłam na dwójki i nie przelewał ich już

a co do majtek poporodowych, tych siateczkowych to u nas można było je nosić, bo niby jak wkłady miały się trzymać????

Awatar użytkownika
sylwia78
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:58

14 lip 2010, 16:42

co do majtek poporodowych to u nas mozna nosic tylko polozna mowila ze zdejmowac do obchodu lekarza, tak nie ingeruja w to
ja dostalam liste ze szpitala i potrzebuje dka dziecka:
zestaw startowy(daje sie go jak sie jedzie na porodowke, kaftanik,spioszki,czapeczka,skarpetki,chusteczki nawilzone)), 2 zmiany ubranek na zmiane dla dziecka,recznik, kosmetykii oliwka dla dziecka, masc do posladkow, pielucha tetrowa, pampersy(okolo 15-20szt)
dla mamy:
woda niegazowana mala,przybory toaletowe,papier toaletowy,2 reczniki,3 koszule(w tym 1 do rodzenia), spinka lub gumka do wlosow, klapki pod prysznic, paczke podpasek poporod.,pomadka ochronna do ust
dla osoby towarzyszacej:
obuwie zamienne,zegar z sekundnikiem, aparat , cos do picia i przegryzienia
jeszcze zweryfikuje to z tym co mowila polozna na szkole rodzenia

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

14 lip 2010, 21:41

Witam witam, melduję się :-)

Ja wczoraj miałam wizytę, dzięki bcian za troskę :-D

U nas ok, brzusio rośnie, tu mierza brzuszki, waga ok, nie przyty łam wiele ok 2 kilo no ale w normie.
Dzidzia HAPPY :ico_brawa_01:
badania OK także cieszę się.

Dziewczyny mam pytanko czy Wy liczycie ruchy dzidzi?


Ja 21 lipca mam wizyte w szpitalu, a potem u położnej dopiero 24 sierpnia.

Dziewczyny o co chodzi Wam z tymi majtkami poporodowymi, dlaczego nie mozecie ich nosić w szpitalu, czemu lekarze nma to nie pozwalają...bo tak czytam i czytam i szczerze mówiąc śmiać mi się chce...ale tak naprawde nie wiem za bardzo o co chodzi :-D

A co do linomagu to jest bardzo dobry my tez uzywalismy do pupci Antolciowej
i sudocrem jest genialny polecam!!!!

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

14 lip 2010, 22:46

Madziu super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Dziewczyny mam pytanko czy Wy liczycie ruchy dzidzi?
Nie-Ja nie liczę, bo gin nic nie mowil :ico_noniewiem: Ale nawet jak bym miala to i tak bym chyba nie liczyla :-) Wiem, ze moj synus sie rusza i to mi wystarcza :ico_haha_02:
Dziewczyny o co chodzi Wam z tymi majtkami poporodowymi, dlaczego nie mozecie ich nosić w szpitalu, czemu lekarze nma to nie pozwalają
macica po porodzie sie kurczy, a noszenie bielizny w tym czasie jest niby niedozwolone. Dla mnie tez to jest glupie :ico_puknij:

bcian
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1753
Rejestracja: 19 sie 2008, 10:11

14 lip 2010, 23:22

Niech te baranki polatają z gołym fiutem to zobaczymy czy im też będzie fajnie i jeszcze to że na hura wszystkie tyłki pokazują,żenujące :ico_puknij:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość