JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

22 mar 2010, 22:31

abea mozesz mi na pw wyslac linka z ta stronką z grami>?? bede wdzieczna.

Negai1
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwie 2010, 17:25

25 kwie 2010, 18:54

Eh... ja nie wiem bo moja córka jeszcze się tym nie interesuję. Jednak uważam że dobry czas na taki rozwój dziecka to więcej niż 8 lat, gdyż wcześniej dziecko nie jest na tyle rozwinięte.

NICOLA_1985

27 kwie 2010, 10:13

Moja córka ma niespełna 3 lata i potrafi już sobie sama załaczyć komputer, zmienic płyte, przełączyc strony w internecie, posługuje się bez problemu myszką, klawiatura jeszcze nie bo nie zna liter :ico_oczko: ale to juz tylko kwestia czasu. bez problemu obsługuje tez telefony potrafi nagrac film, wysłac go mms-em, cos naklika i wysyła smsy, i potrafi tez bez problemu zadzwonic niekoniecznie do osoby do ktorej chce chyba ze jest w podpisie rowniez zdjecie to inna sprawa... ja oczywiscie nie pozwalam jej samodzielnie "bawic" sie komputerem czy telefonem ze o TV i DVD nie wspomne bo to juz tez ma opanowane ale nie sposób walczyc z dzieciecą ciekawością. o ile ja chowam przed nią telefony w miejsca gdzie niemoze ich dorwac czy myszke z komputera albo wyłączam tv na listwie to moj mąż zawsze coś zostawi niechcacy w zasiegu jej rak i jak tylko sie odwróce lub robie cos w innym pokoju to juz Karolcia wykorzystuje sytuacje :ico_oczko:
ja uwazam ze ona zaczęła sie tym interesowac troche za wczesnie ale juz nic z tym nie zrobie.. teraz tylko nadzór i próby szukania ciekawszych zajeć na jej poziomie wiekowym.

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

05 maja 2010, 21:44

moja córcia też lubi zabawy na komputerze...oczywiście nie ślęczy nad nim godzinami, ale gdybym jej pozwoliła, to pewnie by to robiła
dlatego ma wyznaczony czas i bawi się na ciufci
sama potrafi włączyć, cofnąć stronę, wybrać grę i grać....rysować , kolorować na kompie , bardzo sprawnie jej to idzie!
ale, odkąd wyszło piękne słońce to czas spędzamy na powietrzu :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

06 maja 2010, 15:57

Mój syn z kolei w domu nie gra na komputerze bo mu na to nie pozwalam. Myslę, że ma na to jeszcze czas. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy jestesmy u mojej siostry - jej 4 letni syn ma prawie non stop włączony komputer i młodemu udaje się "poklikać" jakimś autem.

Awatar użytkownika
Kala ;)
Papla
Papla
Posty: 790
Rejestracja: 16 wrz 2009, 09:10

07 maja 2010, 00:32

zborra podałabyś stronki na których dzieciaki takie małe mogą same bezproblemowo się poruszać i porysować itd :ico_noniewiem:

mój 5,5 letni syn raczej broi przy kompie i np jak rozmawia z moją mamą czy bratem na skype (są w Anglii) to zawsze albo kombinuje ze słuchawkami albo z głośnikiem i wpadam w szał :ico_zly: bo mu tłumaczymy że tak nie można ... :ico_olaboga:
ale we wrześniu idzie do zerówki w szkole więc może zacznie tam naukę informatyki :ico_noniewiem:
Słyszałam właśnie o grach takich dla małych dzieci ale nie znam stronek :ico_noniewiem:

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

24 maja 2010, 13:20

Zauważyłam, że dzieciaki to wprost chłoną wszystkie te techniczne nowinki. I wszystko jest dla nich takie proste. Czasami pozwalam ale nie dłużej niż godzinę - uwielbia jazdę symulatorem pociągu. Ważne by znaleźć umiar w komputeryzacji świata naszego dziecka.

Lil
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 05 lip 2010, 14:13

16 lip 2010, 12:28

Moje dziecko korzysta w domu z komputera- oswajam je. Co prawda ma 7 lat, a młodsze 3,5, ale uważam, że nią ma co na siłę walczyć przeciw technologii. Na szczęście mały chodzi do przedszkola gdzie w salach nie ma komputerów, TV itp... Więc jak w domu posiedzą 30-40 min to nic się nie stanie. Ale ważne jest dla mnie, że w przedszkolu przynajmniej nie mają takich "rozrywek"

megan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 09:08

gry edukacyjne

19 sie 2010, 09:25

Witam
Ja podchodzę do tematu trochę może nietypowo bo wyszłam z założenia, że skoro są tradycyjne gry planszowe to nie ma potrzeby szukać ich odpowiedników na komputerze. Z moim 7 latkiem Bartkiem uskuteczniamy właśnie różnego rodzaju układanki, zgadywanki, gdy na spostrzegawczość i wiecie za co najbardziej cenie te gry - właśnie na możliwość kontaktu z pociechą. Poza tym gdy przychodzą znajomi z dziecmi to wlasnie te gry sprawdzaja się by czyms je zajac. Swoja drogą to chyba jeden z lepszych pomyslów na zapewnienie dziecku wartosciowej rozrywki i nauki jednoczesnie.

lia9
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2010, 21:55

19 sie 2010, 22:42

Ja też pozwalam korzystać swojemu dziecka z komputera,choć kontroluje żeby nie spędzał więcej niż godzinę,półtorej przy nim.Na razie całkiem sprawnie to wychodzi,Zobaczymy jak będzie później.Najważniejsze chyba żeby się nie przyzwyczaił.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość