Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

29 lip 2010, 12:17

tibby, :ico_brawa_01: za 13 tygodni Tobiego! :-)

I oczywiście dla naszych świętujących Martusi :ico_tort:

slooowgirl, u nas kąpiel przyjemna, bo w cieplutkiej wodzie, a po kąpieli też płacz z zimna, ale niedługo, bo otulam Nikosia ręczniczkiem i przytulam mocno mocno i jak już jest suchy i ciepły dopiero smaruję go mleczkiem i robimy dalszą pielęgnację:)

U nas problemy z brzuszkiem, z kupką i bączkami :ico_olaboga: A my z Mężem robimy co możemy by ulżyć Maluszkowi...

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

29 lip 2010, 12:59

karo-22, spróbuj małemu dac ciut herbatki koperkowej. u nas pomogło od razu :ico_sorki:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 lip 2010, 15:46

my po szczepieniu :ico_chory: bylo ok...zobaczymy czy wieczorem temperatury nie bedzie :ico_sorki:

NICOLA_1985

29 lip 2010, 18:18

mmarta za stara na obcasy???????? :ico_smiechbig: przeciez Ty jestes tylko 4 lata ode mnie starsza :-) oj babooo.... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 lip 2010, 18:42

NICOLA_1985, za stara i za gruba :-) kulka na obcasach to nie wyglada dobrze :ico_nienie:
my po 1 szczepieniu plakolila bidula :ico_placzek: ale tylko chwilke jak ja przytulilam to zaraz prtzestala :ico_sorki:
chyba ma troszke goraczke bo teraz jak karmilam to goraco w buzce miala :ico_noniewiem: ale zasnala wiec zobacze wieczorem czy musi dostac paracetamol

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

29 lip 2010, 19:01

A mi właśnie nic dzisiaj nie mówili (też mieliśmy szczepienie), czy mam dawać jakiś paracetamol.
Mała waży 4400, aczkolwiek waga na "dzieciach zdrowych" zaniża :ico_oczko:
Strasznie marudkuje. Nie śpi... ooo... pospała właśnie caaałe 5 minut :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 lip 2010, 19:31

Martalka, mi powiedzieli ze teraz nie mam dawac paracetamolu zapobiagawczo tylko jak mala bezie miala goraczke :ico_noniewiem:
Amy tez tak marudkowala ale teraz juz caly czas spi :ico_sorki:
za godzinke ja obudze na kapanie i zobaczymy jak wyglada
bidna 2 nozki dostala :ico_chory:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

29 lip 2010, 20:39

Marty nasze kochane, wszystkiego najlepszego z okazji imienin :-) Dziewczyny, współczuję przeżyc ze szczepieniami. Oby Wam dzieciaczki się dobrze po nich czuły! :ico_sorki: Ja też się tego boję. Mamy pierwsze 24.08. A szczepiłyście szczepinkami skojarzonymi? tzn - tymi 5 w 1?

karo, współczuję problemów z brzusiem, to kolka? My też troche się męczyłyśmy z tym problemem - na szczeście ostatnio Igorek radzi sobie sam - dosyć głośno :ico_wstydzioch: :ico_haha_01: Z herbatkami jest różnie - jednym pomagają, innym nie. Ja miałam opory przed ich podawaniem bo chciałam karmić wyłącznie mlekiem i niczym nie dopajać. My przy kolce używalismy rureczki - małemu to dawało natychmiastową ulgę no i znosił ten "zabieg" spokojnie.

Ja wczoraj byłam w szpitalu z bólami mojego brzucha. Lekarz, ktory robił mi cc kazał nagrzewac brzuch 2xdziennie przez miesiac lampą, nie nosic ciężkiego, leżeć i się oszcedzać. Nie wiem tylko jak mam się ustosunkowac do tych zaleceń przy takim Maluchu, który zresztą już też mało nie waży :ico_noniewiem:
A żeby nie było mało, to rozbolał mnie ząb. Jak się wali, to wszystko naraz, ale tak to już jest. Jutro ide do dentysty i troche sie boje czy znieczulenie, które dostanę, bo napewno będzie leczenie kanałowe, nie będzie szkodliwe dla Małego. Czy takie miejscowe przedostaje się do mleczka? :ico_noniewiem:

Z dobrych wiesci - powoli opuszcza nas przeziebienie. Igorka jeszcze troche męczy katarek, ale jak mamy akcję Frida, to mały się uśmiecha - chociaz tyle dobrze :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

29 lip 2010, 20:39

ma się rozumieć, że w razie gorączki :)
Tylko paracetamol jest od 3 mca i nawet nie wiem jak dawkować jakby co.. Ale ma nie być gorączki i koniec... :ico_sorki:
Milenka też dostała w oba udka :( Infanrix i engerixB

I miałyśmy dzień cycka. Biedna, chyba szukała ukojenia.
Infanrix pewnie boli. Damian niedawno miał ostatnią dawkę i biedak chodził i mówił "boli noga, boli noga" a potem zaczął kuleć :ico_szoking: Także ją też pewnie boli. :ico_olaboga:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

29 lip 2010, 20:43

Martalka, my jak byliśmy u lekarza z przeziebieniem, to kazał nam w razie gorączki u Małego brać czopki Efferalgan (na bazie paracetamolu) firmy UPSA - to jest dla niemowląt od 1 do 3 miesiąca 9waga od 4 do 6 kg), więc dla Milenki chyba też by były bezpieczne

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości