Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

20 sie 2010, 14:43

madziorka hihi, Dzieki wspierajcie mnie bo ja naprawde zielona :ico_wstydzioch:
A co do sliwek to ostatnio pojadłam nadziałce u tesciowej a potem cały dzionek rozmowa z toaletą wiec już długo nie rusze :-D

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

20 sie 2010, 15:05

Dziś byla u mnie koleżanka i przywiozła mi duuuużo pysznych jabłuszek :-D i nektarynek, i tak leże i się obżeram. jeju dziewczyny jak ja się nudze!

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

20 sie 2010, 15:41

My już po obiadku - dzisiaj były naleśniki :-D

Agnieszka26 co do ubranek, to ja w rozmiarze 56-62 w dzień ubierałam body z krótkim rękawem, na to jakaś koszulka z długim czy kaftanik i śpiochy, a na noc pajacyk. Tylko, że ja nie trzymałam dziecka w rożku nawet nie miałam takiego ustrojstwa, a mieszkaniu 20-21 stopni. Czasami zakładałam body z długim rękawkiem i śpiochy grubsze.
Wtedy wszystkiego trzeba mieć tak po 5-7 sztuk, żeby nie prać co chwilę. Ja włączałam dopiero pełny automat. Do tego kilka ciuszków na wyjście, no i kombinezon.
Większe to już najczęściej zakładałam body, spodenki bawełniane i skarpetki.

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

20 sie 2010, 17:38

leon urodzil sie latem ale upalow nie bylo w uk wtedy
zakladalam mu na noc bodziaka z krotkim rekawem i pajacyka bawelnianego
i tez zadnego rozka nie mialam
tylko cieniutki dziurkowany kocyk

a w dzien w zaleznosci od pogody . glownie krotki rekaw
w zimie to sie nastawie na body z krotkim rekawem i polspiochy albo cos taakiego

u nas cieplo w domu wiec nie bede przesadzala
nie bede go owijala w grube koce ani rozki

paamiejcie zeby nie przegrzewac maluszkow
bo jak widze u znajomych jak w koce obwijaja biddulki to mi ich zal
a wiadomo ze teraz lato i cieplo bardzo
ale coz....

[ Dodano: 2010-08-20, 17:39 ]
gaga ja dzis pierozki od mamay wcinalam hehe

kurcze mialam wybywac dawno z domu a tak mnie znzuzylo ze przysnelaam hehe
to wstawanie wczorajsze i dzisiejsze o 6.30 mnie chyba dobilo hehe bo ja nigddy nie spie w dzien
i funkcjonuje do pozna w nocy
a wczoraj o 22 zasnelam nadd kompem hehe

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

20 sie 2010, 18:06

zubelek moja mama tez w ciazy ze mna zajadala sie jablkami hehe wiec plec nie ma tu nic do tego hehhee
no wiem,tak napisałam wiadomo że ani ogórki kiszone ani czekolad anie ma nic do płci :ico_haha_01: ani kształt brzucha ,ani to czy się ma pryszcze :ico_haha_01:
A co do sliwek to ostatnio pojadłam nadziałce u tesciowej a potem cały dzionek rozmowa z toaletą wiec już długo nie rusze :-D
hehe to samo miałam,jem nadal ale po jednej dwie dziennie :ico_haha_01:

buzok14, smacznego :ico_haha_01:

jej ja rożków też nie używałam ,miały kołderki cieńkie i już .Latem spały w samym body a zimą w pajacyku.
u nas cieplo w domu wiec nie bede przesadzala
nie bede go owijala w grube koce ani rozki

paamiejcie zeby nie przegrzewac maluszkow
bo jak widze u znajomych jak w koce obwijaja biddulki to mi ich zal
a wiadomo ze teraz lato i cieplo bardzo
ale coz....
dokładnie. a dziecko się przyzwyczai i później byle chłodniej się zrobi to zaraz smara a jak od małego się nauczy lekko to tak będzie dobrze.Zuzię trochę za ciepło ubierałam ,bo to mama dodała swoją uwagę to sąsiadka na ulicy a ja nowa mama się nie znałam ale z Gabi już się nie dałam,żadnych czapek latem czy wiosną ,żadnych rajstop pod spodnie wiosną i jesienią nic z tych rzeczy i ona tak nie marzła jak Zuzia którą ubierałam ciepło ale owijać nigdy w nic nie owijałam :ico_noniewiem:

a ciuszków starczy tak po 7 do 10 szt z każdego bo szybko dziecko wyrasta a zaś za mało to też źle ,dziecko nie raz uleje,czy przy karmieniu z piersi pocieknie na ubranko to trzeba zaraz przebrać bo śmierdzi więc lepiej nie mieć za mało i szybko prać i suszyć na kaloryferze :ico_haha_01:

Moi teraz koszą trawkę a ja się relaksuję przy muzyce i soku pomarańczowym :-D

[ Dodano: 2010-08-20, 18:07 ]
a tak w ogóle to ja też jeszcze nic nie mam dla dziecka ,jedynie śpiworek :ico_haha_01:

Aga_86
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 346
Rejestracja: 05 lip 2010, 18:37

20 sie 2010, 18:31

Dzięki Madziorka i Zubelek za podpowiedz 10.09 mam skan to wtedy poproszę o zaświadczenie i powinno być ok.

Wiecie co bardzo fajny ten temat o ciuszkach w sumie to ja się nawet jeszcze nie zastanawiałam co i ile potrzeba i czy na długi czy na krótki rękawek dobrze że o tym mówicie to i ja się trochę oczytam i będę wiedziała co i ile kupić! Ja osobiście to jeszcze nic nie mam dla dzidzi i powiedziałam ze nie kupę do póki płci nie poznam! A tak mnie czasem korci w sklepie aby coś wziąć:) Ale nie jestem twarda poczekam jeszcze 3 tyg. a potem zacznynam szaleć! :)

A może tak doświadczone mamusie powiedzą nam tym zielonym :) jaki wózek jest dobry i na co zwrócić uwagę przy wyborze?? czy lepiej zainwestować w droższy i lepszy czy lepiej nie przepłacać i bez szaleństw?? Ja upatrzyłam sobie wózek na ebay'u ale wolałabym kupić taki ze sklepu abym mogła go zobaczyć dotknąć sprawdzić wszystko! No ale jak już będę kupować to na pewno coś w tym stylu :

http://cgi.ebay.co.uk/3in1-NEW-BABY-PRA ... hchairs_GL

Co wy o tym myślicie - dobry wybór czy nie ......????

[ Dodano: 2010-08-20, 18:32 ]
Madziorka się nie pogrubiło - :(

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

20 sie 2010, 18:38

Aga jaa gdybym mieszkala w uk to szukalabym czegos z mniejszymi kolkami , mialam spacerowke mamas and papas i teraz wybralabym ten wozek mamas and papas (peg perego) pliko p3 pramette. super rozwiazanie. gondola przerabiana na spacerowke. i nie musisz w czesciach kupowac
a kolka na ang drogi b wygodne
i do autpbusu czy samolotu lekki i nieduzy

natomiast w pl te kolka srednio mi sie sprawdzaja

wazny jest kosz na zakupy rowniez

nie chce kolek pompowanych ale jakies wieksze w Pl musza byc bo chodniki sa tragiczne

mialam z leonem 3w1
i jak gondola byla super
tak spacerowka juz nie
sprzedalam caly komplet i w tej cenie kupilam b dobra spacerowke

teraz uwaznie bede dobierac 3w1 albo kupie sama gondole
mam juz 3 letnie dziecko wiec fajnie bo moge spacerowke do 3w1 wyprobowac na nim
wygode i wielkosc
wiec latwiej teraz

fajnie jest miec fotelik pasujacy na stelaz
to duza wygoda nna szybkie zakupy itd
jak dziecko w aucie zasnie
niee trzeba go przenosic
na krotkie dystanse moze w tym foteliku jezdzic

trudny to jest wybor
ja mialam z jedna raczka , teraz mam z dwomaa
i drugi wozek chcialabym juz z jedna
wygodniej sie prowadzi jedna reka
aa to wazne no przy drugim dziecku czy przy rozm przez telefon

musze spadac
juz

pa

[ Dodano: 2010-08-20, 18:39 ]
aaa i ja przed wwyborem wozka poszuakalabym opinii o nim na forach
mamy najlepiej wam powiedza jak sie one sprawwuje

w sklepie mozna wybrac 3 i potem na forach skonsultowac i zdecydowac sie na jeden

powodzenia

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

20 sie 2010, 18:48

Aga_86, fajny wózek :ico_brawa_01:
najważniejsze dla mnie oczywiście żeby był lekki i to nie pusty tlko już z dzieckiem.
miałam tych wózków masę :ico_olaboga:
ten na 14kilo to nie tak mało ale chyba jest aluminiowy nie?
to ważne żeby był lekki w prowadzeniu.
no i co jeszcze...kosz na zakupy jak potrzeny bo i nie każdemu
regulowana rączka,dobrze jak jest przekładana przód tył ale mało takich jest
szerokie i długie siedzisko.
Ja np miałam wiecznie problem bo mi dzieci nogami szurały po kółkach jak spały w spacerówce ,w końcu trafiłam na wózek w którym 3,5 roczna Gabi spała wyłożona :ico_haha_01:
No ale też wszystko zależy od ceny choć akurat na wózku bym aż tak nie oszczędzała chyba,że więcej się jeździ autem itd niż wózkiem ja wszędzie wózkiem.

ja mam po Gabi http://www.bangla.pl/wozki/spacerowki/j ... -p1237.htm taki ale samą spacerówkę chcę dokupić fotelik rozkładany ale sa drogie wiec kupię używany.a do wózka mam nosidło i spiworek jakbym w foteliku akurat nie woziła.

no podoba mis ie też ten http://ekowozki.pl/manufacturer/GRACO/W ... d5402f5ef0
koleżanka forumowa go kupiła i mówi,że super

no ale wszystko co najważniejsze to zeby był leciutki i się podobał :ico_haha_01:
a najlepiej pooglądać o każdym wózku filmiki na youtube bo tam fajnie opisują wszystkie zalety.

[ Dodano: 2010-08-20, 18:51 ]
madziorka hihi, no własnie fotelik na stelaż :-D bardzo chcę mieć :-D
no i do mojego wózka są rozkładane do płaskiego jak gondolka :ico_sorki:
Nowy kosztuje 250f :ico_noniewiem: ale poluję na dobry używany :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

20 sie 2010, 19:23

Co do wózka to moim zdaniem lepiej kupic porządny, to jedna z niewielu rzeczy, na której nie warto oszczędzać. Moje koleżanki, które pokupowały tanie wózki, to zaraz je wymieniały i to czasami nieraz. W sumie to ostatecznie wydawały więcej ode mnie. A poza tym, to mnie się udało - kupiłam wózek i fotelik na niemieckim ebay-u gdy euro było po 3,50 zł :-D także wyniósł mnie o wiele taniej

A mam taki, tylko samą spacerówkę ze śpiworkiem i do tego fotelik Maxi Cosi cabrio fix, gondoli wcale nie kupowałam, woziłam młodego w spacerówce rozłożonej na płasko i śpiworze wielosezonowym. Spacerówka jest spora, młody nadal ma dużo miejsca
http://allegro.pl/item1195754192_zestaw ... atisy.html

Dobrze, że nie kupiłam gondoli, jak miał trzy i pół miesiąca, to już nie chciał jeździć na płasko, tylko musiałam mu lekko unieść oparcie.

[ Dodano: 2010-08-20, 19:24 ]
Aga_86 możesz obejrzeć wózek w sklepie, a potem kupić na ebay'u, na pewno będzie taniej :-)

Aga_86
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 346
Rejestracja: 05 lip 2010, 18:37

20 sie 2010, 19:49

Już czuję jaki będę miała problem z wyborem wózka :) Wiem co chcę i tego będę się trzymać to co dla mnie osobiście jest ważne:
- zwrotny
- stabilny
- lekki choć nie koniecznie bo mieszkamy w domu gdzie nie ma schodów tak ze nie będę musiała go nosić.
- na 4 dużych pompowanych kołach
- z amortyzatorami
- wielofunkcyjny ( gondola -głęboka i szeroka, spacerówka - tak aby moja dzidzia latem miała wygodnie tzn. jak się położy oparcie aby było na tyle długie aby dzidzia cała leżała, fotelik do auta)
- pokrowiec na nóżki
- ruchoma rączka przekładana przód, tył
- fajny kolor i wygląd - nie chcę całego czarnego albo jakiegoś wyblakłego koloru
- dobrze by było aby miał już torbę na pierdołki
- duży kosz na zakupy
- dobre pasy zabezpieczające dla starszego dziecka

No i to chyba na tyle z tego co bym chciała aby miała bryka dla mojej dzidzi :)
Wiem że mam duże wymagania ale ja zawsze wychodzę z założenia że jak już kupić to coś dobrego a nie badziew bo potem trzeba inny kupić i znowu kasę wydać!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość