Lil
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 05 lip 2010, 14:13

26 sie 2010, 11:48

Ja sama nie ryzykuję. Pisałam gdzieś chyba już, że u mnie w przedszkolu jest język, jak zazwyczaj, i jest bardzo fajnie. W domu powtarzam z dzieckiem to co było w przedszkolu i utrwalamy ^^
A język jest prowadzony bardzo fajnie, forma zabawy. Moim zdaniem w tym wieku to i tak jest tylko oswajanie z językiem, a nie nauka typowo... Dlatego jestem zadowolona z tego jak to się odbywa u mnie w Bluszczykowym :)

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

26 sie 2010, 23:16

U nas w przedszkolu też będzie język angielski...cieszę się bo synek łatwo poznaje nowe słówka...ostatnio z nianią uczyli się hiszpańskiego z Noody'm...i nawet mu szło...wyczytałam też gdzieś, że język jest dobry, ale gdy dziecko umie się porozumieć w języku polskim...no my na szczęście nie mamy z tym problemu, bo mój 2,5 latek mówi całymi zdaniami...może trochę przekręca np. nie dlaczego tylko dlaCego...ale na to akurat nie zwracam zbyt wielkiej uwagi...jeszcze ma prawo mówić bezdźwięcznie...

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

27 sie 2010, 19:40

hej

mój pięciolatek sam zapytał czy będzie mógł chodzic na angielski i myśle, że od wrzesnia go zapiszę...

orientujecie sie może ile kosztuje u was godzina lekcyjna???

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

28 sie 2010, 01:50

W przedszkolu jest to wliczone do opłaty za przedszkole...
Koleżanki córka chodzi na angielski (gimnazjalistka) i płaci 200zl za m-c...jeśli dobrze pamiętam 4 godziny w tygodniu

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

30 sie 2010, 22:59

aniulka8503, u nas w przedszkolu j. angielski jest "zajęciem dodatkowym" i płaci sie za niego osobno... :-)

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

31 sie 2010, 20:45

u nas w przedszkolu j. angielski jest "zajęciem dodatkowym" i płaci sie za niego osobno...
no, to zależy od przedszkola...u nas jest wliczone w koszt przedszkola...

Basiamama
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2010, 13:26

05 lis 2010, 13:31

Jeśli np. w przedszkolach angielski jest traktowany jako zajęcie dodatkowe, albo płatne, istnieją jeszcze inne formy nauki. On line istnieją strony a na nich zabawy służące do nauki języka angielskiego. Nie orientuje się za bardzo, jak wiele jest takich stron, słyszałam o takiej gdzie nauczycielami jest Zosia i Kevin- takie dzieciaki, nauczyciele. Wydaje mi się, że jest ich jednak więcej takich stron. :-)

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

13 lis 2010, 10:54

W przedszkolu mojego synka tez był angielski - dodatkowy, jednak nauka nie przyniosła żardnych efektów, zajęcia ograniczały sie do kolorowania obrazków :ico_szoking: . Ci innego w szkole, angielski juz od pierwszej klasy i to na wysokim poziomie, jednak trezba pamietac aby i w dom ćwiczyć słówka.

lucy123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2010, 16:45

22 lis 2010, 16:52

Ja kupiłam swojemu dziecku taki program Karaoke dla dzieci Angielski w piosenkach - dzięki niemu moje dziecko śpiewa angielskie piosenki, czasem z innymi dzieciakami (super zajęcie na przyjęcia urodzinowe itp.), a piosenki są tak dobrane, żeby uczyć się słówek z jakiegoś działu, np. dni tygodnia, liczb, alfabetu - myślę, że taki sposób nauki języka jest najlepszy. Zabawa, śpiewanie, granie, angielskie słówka same wchodzą, a dziecko nie jest obciążone konkretną nauką :)

Koalia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:24

24 lis 2010, 13:36

ciekawy pomysł lucy ;p ja o podobnym sposobie słyszałam w szkole angielskiego Axon, podobnie prowadzą zajęcia dla dzieci - są gry, karaoke, coś na komputerach itp, tak żeby je aktywizować i aby traktowały naukę jako zabawę... no i przy nauczycielu na pewno więcej się nauczą niż bawiąc się same ;p

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość